Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mám si zajednať doktora na pôrod?

branodominika
9. feb 2015

Zdravim mamicky,
rada by som vedela vas nazor. Kedze som prvorodicka a malinka sa ma narodit v maji neviem sa stale rozhodnut ci si mam zaplatit doktora alebo to nechat na nahodu.... Viem si tie peniazky predstavit 'investovat' inak ale na druhej strane z viac stran pocuvam ze lepsje mat dohodnuteho lekara keby nieco... (rodit budem v PN)
Poradite????
DAKUJEM 😀

sednaja
9. feb 2015

@branodominika Ahoj, ja som prišla z KE, kde som si hovorila, že isto si zajednám lekára. Prišla som do Čadce a tu mi gynekologička povedala, že to nie je potrebné. Tak som si ani nikoho nezajednala - a ešteže tak. Síce to neviem objektívne posúdiť, lebo oba pôrody boli rýchle a bezproblémové, dokonca ku druhému nestihol ani lekár dobehnúť, taký bol rýchly 😀 .
Ono zajednaný lekár sa ti odzrkadlí asi až keď máš problémy pri pôrode. Ale v prvom rade si myslím, že veľa záleží od samotnej pôrodnice. Pôrodnica v Čadci patrí medzi vrchol na Slovensku a musím povedať, že taký tu bol aj prístup (aj keď sme si nič navyše neplatili). Pozisťuj si info konkrétne o pôrodnici, do ktorej sa chystáš.

tenerifka
9. feb 2015

@branodominika To "keby nieco" je len slovenska specialita, nikde inde nie je zakonom povolene ( a asi aj na Slovensku je to nelegalne), aby hocijaky lekar bral peniaze "pomimo" -t.j.nacierno popri svojmu platu. Ale ako je zrejme, pokial to budu buduce mamicky praktizovat tak tento nelegalny "obchod" bude prekvitat. Mysli na to, ze nijaky lekar nebude rodit za teba, rodit budes ty a ty rozhodnes ako bude vsetko prebiehat, nezavisle od lekara

evittam
9. feb 2015

@branodominika Ahoj.Ja si myslim,ze su to zbytocne vyhodene peniazky.😉

jamelia
9. feb 2015

Ahoj, ja mam dve deticky, ale ani k jednemu som si lekara nezabezpecovala. Nechala som to na nahodu a teda nemozem sa stazovat. Sestra si pri prvej dcerke lekara vybavovala a aj tak mal v tom case dovolenku a poslal za seba nahradu. Zaplatit uz musela tak ci tak 🙂 drzim palce, nech vam to dobre dopadne 🙂

janinah
9. feb 2015

Nešla by som rodiť k niekomu,kto má práve službu a vidím ho prvýkrát v živote,nehovorím,že by to odflákol,to isto nie,ale potrebujem tomu lekárovi dôverovať,poznať ho....

sabina1975
9. feb 2015

@branodominika ahoj mam tri deti s odstupom 22 rokov (22 rokov 18 rokov 15 mesiacov) a nemala som zajednaneho ani pri jednom porode ono sa to teraz vola zazmluvnenie volakedy to bolo normalne vsimne (uplatok) si nemyslim ze v pripade komplikacie ti to nejak vyrazne pomoze

sabina1975
9. feb 2015

@janinah prveho syna som rodila v inom meste lebo u nas vyhorela nemocnica lekara som videla asi 15 minut a vsetko bolo o.k.

branodominika
autor
9. feb 2015

Dakujem vam vsetkym velmi pekne... 😉

branodominika
autor
9. feb 2015

@janinah ja nepoznam ani jedneho lekara ktory tam robi. ☹ Okrem jedneho ktoreho som videla2x v zivote na sone. Mam ineho gynekologa a ten pokial viem nie je porodnik. Takze tak 🙂

zdena12345
9. feb 2015

mimo to ze je to nelegalne tak sa len podporuju lekari ktori si takto radi privyrobia. treba zacat kazdy sam od seba lebo za chvilu to tu bude sama korupcia a na rodiacu zenu sa bez obalky ani nepozru...

meluela
9. feb 2015

@tenerifka @zdena12345
zazmluvnenie je normalne legalne - poplatok a nie maly /okolo 250e mozno uz aj viac/ sa plati v pokladni oficialne s blockom

ja som si takto zazmluvnila (neoficialne by som nechcela kedze nechcem prispievat ku vseobecnej mizerii v tejto krajine) a bolo to fajn, i ked som mala dobry pocit aj z inych lekarov ked ma nahodou pocat porodu kontroloval a nemyslim ze by to odflakli kebyze to nezaplatim.
v sukromnej klinike kde sa uz tak ci tak vela plati si zazmluvnovat nebudem, tam cakam ze vsetci budu dobri a starostlivost bude na 1

sednaja
9. feb 2015

@tenerifka Nie som za úplatky, ani za podobné, inak nazvané preplácanie tam, kde to nie je nutné, avšak jedna vec je pravda - existujú pôrodnice, ale aj iné oddelenia, ktoré sú verejne známe, že bez peňazí po tebe ani pes neštekne. A hlavne keď máš nejaké vážne zranenie, úraz, kde ti hrozí smrť, tak ruku na srdce, ale nehľadala by si dobrého lekára? A nedala by si mu aj peniaze len aby sa o teba postaral? Samozrejme, musíš vedieť komu tie peniaze dať, nemôžeš hocikomu.
A tá tvoja veta: "ty rozhodnes ako bude vsetko prebiehat, nezavisle od lekara" .... hmm, keby iba na žene záležálo ako bude prebiehať pôrod, tak všetky by rodili rýchlo, bez bolestí a komplikácií. To asi ovplyvniť nevie žiadna žena. Alebo si to možno myslela inak, len som to nepochopila.
Každopádne, ak to nie je nutné kvôli povesti pôrodnice, tiež nie som za zaplatenie si lekára. Keď už, najlepšie si je zajednať nejakú známosť, ale tak nie každý má známeho pôrodníka. Známosť je viac ako peniaze

mimla
9. feb 2015

Zazmluvnenie lekára má zmysel vtedy, ak viete, že ten lekár napríklad dobre šije, ak by sa žena "rozthla", alebo robí šetrné sekcie, prípadne nie je fanúšikom pásovej výroby (vytiahnuť, odstrihnúť, placnúť po prdeli a hajde domov na hokej) Tiež ak máte napríklad problém s "nesympatickými lekármi". Pre niekoho je dôležité, aby si s lekárom "sadli". Ak viete, že idete na oddelenie, kde nepracuje nejaký mäsiar-sadista, tak asi netreba zazmluvňovať. Ak však je tam kreatúra, ktorej by ste sa radšej vyhli, zazmluvnenie môže do istej miery ochrániť pred stretom s takýmto človekom.

branodominika
autor
9. feb 2015

@meluela no o blocku som veru nikdy nepocula. u nas to funguje obalkovo co mi bolo viac krat potvrdene

meluela
9. feb 2015

@branodominika ja som bola na Antolskej a tam normalne zmluva podpisana prednostom, lekarkou a mnou a v pokladni potom pocas porodu manzel zaplatil ...

janinah
9. feb 2015

@branodominika pokiaľ viem/ v našom meste/ ak si vyberieš pôrodníka,tak od 36tt chodíš k nemu,takže sa poznáte v moment pôrodu....

branodominika
autor
9. feb 2015

DAKUJEM!!!

zeriempizzu
9. feb 2015

@janinah ak to lekar odflakne tak sa moze tesit na staznost, setrenie uradu pre dohlad a pripadne i trestne stihanie.

moni73
9. feb 2015

@branodominika nemala som zaplateneho, druhykrat by som platila - hocikomu 🙂 . dovod? vecer mi odisla voda, pocas noci hnusne kontrakcie, neotvarala som sa... rodila som po 13tej dalsi den. v noci sa im nechcelo, rano boli naplanovane-zaplatene porody (presne 11), do toho prisiel jeden akutny dieta na adopciu, a ked vsetko odrodili, pustili mi rychlejsie infuzku, do 10 min som porodila. tipujem, ze keby som mala zaplatene, rodila hy som do polnoci 😒 drzim palce
ps porodnica ruzinov

katrinka8
9. feb 2015

V našej pôrodnici je výber lekára definovaný ako nadštandardná služba, za ktorú sa platí (neviem koľko už, tiež vari okolo 200€) - normálne sa spíše zmluva s dotyčným lekárom a zaplatí sa. Je to legálne. Tento lekár je potom povinný prísť k pôrodu. Ak sa to nepodarí, že z nejakého dôvodu nemôže, tak peniaze vrátia. To len na margo tej legálnosti.
Ale v našej pôrodnici sú všetci dobrí, čiže ja som si nezazmluvňovala nikoho. Keby som vedela, že pôrodnica nie je OK a nedalo by sa mi ísť do inej, a vedela, ktorý lekár je dobrý, tak by som nad tým asi uvažovala.

branodominika
autor
9. feb 2015

@moni73 Chuuudiatko... Brrr nechcela by som...

jvlo
10. feb 2015

Nikdy by som neriskovala tym, ze ma porodi hocikto. Mam za sebou velmi tazky a dlhy porod, cely cas bol so mnou moj lekar a aj vdaka nemu sme obe v poriadku. Ked si spomeniem ako sa striedali smeny, kazda chcela so mnou robit nieco ine...ide o vela... Ked budem rodit znova, tak si zazmluvnim porodnika tiez

seahorse27
11. feb 2015

Ja som pri prvom porode išla na náhodu, pri druhom som mala svojho lekára a možem teda porovnať. Ja som za zazmluvnenie - vieš, pri kom budeš rodiť, dôverujes mu, je to pocit na nezaplatenie a pri porode je psychická pohoda 70 % úspechu, aspoň u mna to tak bolo 😊

gabikkas
11. feb 2015

@branodominika rodila som dva krat so zazmluvnenym porodnikom, prvy krat sme neplatili, lebo v den porodu bol v sluzbe, druhy krat sme platili, prisiel mimo sluzbu ku porodu, v MT je to nadstandartna sluzba, normalne cez zmluvu, blok o zaplateni mam doma. Lekarovi ide menej ako polovica penazi a aj to mu zdania, ostatne zostava nemocnici.

katpetdo
11. feb 2015

Prve bolo bez zazmluvnenia a druhe bude tiez. Pre mna vyhodene peniaze, odrodit to dieta musis aj tak ty 🙂 . U mna by prislo do uvahy zazmluvnenie len v pripade, ze je lekar ochotny tolerovat akukolvek polohu pri porode, co na SK som nenasla, takze platit nebudem. Ostatne poziadavky z mojej strany boli bez problemov dodrzane aj bez zazmluvnenia.

yvonn
11. feb 2015

ahojte, pridavam moju skusenost - prvy porod bez dohodnuteho lekara, druhy porod s dohodnutym lekarom a musim povedat, ze to sa neda porovnat... nelutujem ani euro co slo tomu doktorovi... prvy porod by urcite nedopadol tak ako dopadol, keby tam bol fakt niekto kto by ma riesil vcas a nie ze ma nechali este cakat a potom museli syna vytahovat vakuovou pumpou lebo ...druhy porod skvely /dieta 4100g!!/, na jednotku, na tri zatlacenia...a na doktora hovorim velke chvaly kazdemu kto sa ma opyta...neslo len o porod, ale aj o starostlivost poslednych 5 tyzdnov pred porodom a aj po porode v nemocnici a aj 6 tyzdnov po porode pocas sestonedelia mi bol k dispozicii - ochorela som a dostala teploty 3 tyzdne po porode a riesila som to s nim...takze sama ochota a maximalna starostlivost...aj vdaka nemu mam na druhy porod tie naj spomienky:O) Takze ja vrelo odporucam, dohodnut si lekara... takze tolko moja skusenost🙂

branodominika
autor
12. feb 2015

@gabikkas keby sa peniazky prerozdelia a viem, ze to budu dobre ,investovane, peniazky tak neni problem. ale bohuzial u nas v Piestanskej nemocnici to funguje daj obalku a mozno sa dohodneme, samozrejme bez akehokolvek danoveho dokladu alebo potrvrdenky.... dokonca mi znama hovorila ze doktor co mal smenu si po odrodeny jej dcerky prisiel osobne pytat peniaze aj ked bol v sluzbe a ona si nikoho nezajednavala!!!!!! Vid kauzu CT 😀

seahorse27
12. feb 2015

@gabikkas Veru, lekarovi ide z toho cca 90 eur, smiesna suma na to, ze musi kedykolvek prist, aj v noci...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli