3 mesačný chlapček chce byť stále na rukách

dudkaaa
23. feb 2013

Ahojte,mam 3 mesacneho chlapceka ktory chce byt stale na rukach.polozim ho a hned zacne plac.a tiez nevie sam zaspat.bud zaspi na prsniku,alebo ho musim kocikovat,,alebo na rukach.skusam ho dat aj do postielky,ale strasne place a neprestane kym ho nezoberem na ruky.a nenavidim ked mi povedia ze som si ho tak naucila.odkedy sme prisli z porodnice tak skusam vsetko mozne,ale chlapec proste chce to svoje.ja som ho to neucila.podla mna to moze povedat len taka mamicka co ma bezproblemove dieta.

pulsatilka
23. feb 2013

@dudkaaa ja som to mala u starsej dcerky....spala len na prsniku, v kociku alebo na rukach 🙂 doteraz je z nej take pritulne maciatko 😉 ( nie rozmaznane!). Ked trosku podrastla naucila sa spat aj v posteli....bez placu !...chcelo to len cas 😉 Mladsia spi vo svojej postielke, ale zaspava na prsniku 😉 A ja si to vychutnavam, ved zachvilku vyrastie... ☹

monikajaco
23. feb 2013

@dudkaaa ja by som povedala ze je este male babatko a asi sa s tym budes musiet troska potrapit ... ale verim ze ked nadide cas tak to v spravnu chvilu vycitis a budes to redukovat aby si az velmi nezvikol potom sa uz ani nepohnes bez neho ... vela trpezlivosti prajem 🙂

ivv
23. feb 2013

@dudkaaa a.. toto je problem?? 😕 😕
nech si kazdy hovori co chce o "nauceni si dietata na ruky" (btw na tieto reci som mimoriadne alergicka a keby so mnou este mavali tehotenske hormony, tak vyskriabem aj oci 🙄 ) ale to malicke sa devat mesiacov nosilo, poculo mamin tlkot srdca, citilo maminu vonu, chut.. a zrazu ho chcu odlozit, kde o toto vsetko pride.. jasne ze place!!! tak mu to treba ulahcit a pomalicky, pomalicky ho ucit na nove.. idealne nosit v nosici, ak ruky nevladzu 🙂
to ze ho budes vela, vela, velmi vela nosit sa ti odmeni v tom, ze budes mat sebavedome dieta, co neplace za mamou len co zajde za roh v miestnosti (samozrejme nehovorim o obdobiach, kedy to deturence tazko vnimaju v ramci prirodzeneho vyvoja), proste bude si isty ze mama je blizko a nikam od neho nejdes..
este je malicky, tak si ho uzivaj 😉
z toho kojenia urob vyhodu 😉 nie je jednoduchsie ako dieta uspat na prse, lebo citala som aj take, ako hodinu a pol s dietatom na rukach hopsali na fitlopte.. 😝 nuz co by si si vybrala radsej? 😉 (basnicka otazka 😅 )

seke
23. feb 2013

moje dieťa má 6 mesiacov a tiež je takáto.A to má už 9 kg,takže mám čo nosiť 😒 To nie je tým že si si ju tak naučila..Ja mám toto druhé dieťa a prvé bolo také isté.Nosenie skončilo až ked začala sama sedieť...

renata5
23. feb 2013

moj syn ma rok a pol a chce byt stale na rukach 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

miska550
23. feb 2013

@dudkaaa Ahoj mala som presne to iste.maly od narodenia zaspaval na rukach alebo v kociku,vo vajicku,proste som s nim musela v kuse nadhadzovat.tiez mi hovorili ze som ho tak naucila aj ked to nebola pravda.a cez den ked som chcela aby mi spal,tak som ho vkuse kocikovala po dome a len co som prestala bol hore a plakal.trvalo to asi pol roka a tak som si povedala dost,pretoze som nikdy nic doma neurobila s kocikom v ruke.bolo to tazke ale nakoniec sme sa naucili spinkat v postielke.dnes ma syncek rok a aj ked spinka v postielke uspat ho musim na posteli tlapkanim po ritke. Este aj to tlapkanie musi byt take silne aby ho naposteli az nadhadzovalo.vsetci sa cuduju ako tak moze zaspat.co uz ked to inak nejde.

och
23. feb 2013

@dudkaaa babatko do 6 mesiacov sa neda rozmaznat, odporucam si kupit baby satku alebo nosic a budete obaja spokojni 😉 aj drobec, ze je na rukach aj ty, ze ich mas volne a mozes upratat, ozehlit, ci varit 😉 ver ze pride den ked ho budes chciet na rukach nosit a tulit a on uz nebude chciet 😉 mudre reci nepocuvaj a rob tak ako ti srdce kaze a vam obom vyhovuje

petraj19
23. feb 2013

moja mala bola a je tiez taka. ked bola mensia som to riesila satkami. podla mna to nieje tym, ze by si si ho naucila. niektore deti proste vyzaduju blizkost matky viac ako ine. moja mala prve tri mesiace vecer zaspavala a spala len na tatinovi. akonahle sme ju chceli preniest do postielky hned rucala. nepomohlo ani nosenie na rukach. museli sme ju dat naspat na tatina a hned spala 😀 a preslo to same. zrazu som nemala vecer problem ju ulozit do postielky, chvilocku ju hladkat a potom nechat samu zaspinkat. cez den tiez musela spat pri mne. mozno v stvrtom mesiaci spala cez den v prenosnej postielke. ale musela som ju mat pri sebe v obyvacke. vsetko preslo samo casom. teraz ma mala 14 mesiacov a su obdobia kedy by sa len nosila. ale so spanim uz nie su ziadne problemy

xlucia
23. feb 2013

@dudkaaa kup si satku, alebo nosic, a kresielko. vyrazne sa ti ulavi. a mudrov ktori trepu ze si si ho tak naucila nepocuvaj.

danadany
23. feb 2013

presne ako píšu baby treba nosič alebo šatku a bude po probléme, my sme sa uspávali do 4 mesiacov len na rukách, potom na prsníku, od 5 mesiacov spí so mnou v posteli, lebo v postielke sa búchal a vôbec mi to nevadí, doteraz zaspáva pri mne .... užívam si to, kým je malý potom už bude "mama nerob" ...... a môj malý napríklad od narodenia neznášal byť v miestnosti sám, vždy som ho musela mať pri sebe

ninison
23. feb 2013

my sme na tom rovnako...3m a zaspavame vyhradne na prsniku. sem tam - asi tak raz tyzdenne zaspi sama (z nichoho nic po kojeni ju polozim a bum, spi :D :D) a minuly tyzden nam krasne zaspavala v kociku kazdy den a spala potom 4-5 hodin. tento tyzden kocik nefunguje a v kociku sa vyhradne vrieska.
@och u nas satka nefunguje. ma tam stiahnute nozicky a ten pocit sa jej nepaci.. asi nie kazde dieta je satkove.

och
23. feb 2013

@danadany presne tak, aj moje baby od malicka so mnou spia, postielka je len na okrasu, ved je to to najkrajsie pritulit si to male telicko k sebe, pocuvat ako dycha, ako ma drzi za palec pevne az to boli len aby som neodisla, rano sa zobudit a ten bezzubi usmev, no konecna 😀 ma to aj vyhody, nemusim vstavat na kojenie, proste len zdvihnem tricko a je to 😀
Neviem preco sa snazime robit z deti samostatnych dospelych a ked uz su velki z nich robíme deti 😝

kaviju
23. feb 2013

potrebuje ťa,chce ťa cítiť si preňho najbližšie telo ktoré doteraz cítilo a poznalo..... 😉 😉 😉 😉 sme matky

och
23. feb 2013

@ninison a skusala si aj iny uvaz? je pravda ze na nosenie si treba zvyknut a ak je babo vacsie treba si navykat ppostupne

kudrlivka
23. feb 2013

my sme mali ten isty problem, z toho ako ma boleli krize som urychlene hladala satku alebo nosic, vyhrala satka. uvaz sme sa naucili celkom rychlo, kriz s kapsou vnutri.chvilu este vzdy place, ked ho uviazem, tak chodime hore dole a potom sa az utisi a pekne zaspinka 🙂

henikav
23. feb 2013

@dudkaaa uz teraz je mudry, vie kde mu je dobrucko 😉

zuzkat1
23. feb 2013

No a? Ved ma len 3 mesiace. Hojdaj ho,mojkaj ho,kocikuj ho,nech spinka pri kojeni. Ma na to narok. Nechapem tie nazory ze dvihat len na prebalenie a kojenie,zaspavanie na povel atd. Blbost. Dieta je zivy tvor a chce byt s maminou-tak mu to dopraj. Este budes spominat na tieto casy ked ta v puberte posle do kelu. Neries taketo malickosti,vsetko ma svoj cas.daj tomu volny priebeh.
Moja do pol roka len na rukach chcela byt..Ked zacala lozit tak to bolo lepsie.ma 3 a stale ju uspavam a uzivam si to.
@dudkaaa

bubula_007
23. feb 2013

@dudkaaa môj syn má 14 mesiacov a je takýto istý. Tvoje bábätíčko je maličké, ešte rozmaznané určite nie je. To príde neskôr. Tiež ti odporúčam baby šatku, môžeš ju uviazať na viac spôsobov a bábo bude blízko pri tebe. Obaja budete spokojní. Máme to vyskúšané. A keď príde správny čas, tak sa naučí zaspinkať aj samé. (Bezproblémové deti neexistujú, len rodičia buď sa robia múdrymi, alebo zatajujú pravdu - takýchto len ignorovať.) 🙂

ninison
23. feb 2013

@och zatial len jeden, ale spustila taky vresk (nasa len malokedy place, vacsinou rovno dava taky cirkularkovy rev 😀 ) ze sme ju hned vyberali. skusim vyskusat este raz...

marcelatje
24. feb 2013

Neznášam ironické a posmešné reči typu "Ako si si naučila..." mne sa to už nikto neodváži povedať som na to alergická 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 niektoré deti sú jednoducho také! Moje dieťa veľa plakalo už od narodenia. Niekto má šťastie že mu bábätko spinká samé, bez plaču a je pokojné a niekto má tiež šťastie len jeho bábätko sa chce nosiť a je tenzné 😀 ...... Mne moja malá prvé mesiace spala iba na mne, nemohla som ani položiť, nosila a dojčila som deň aj noc. Sama zaspávať nevie doteraz ale pomaličky pomaly sa to zlepšuje. Trošku vydrží na hracej deke, trošku v kresielku. Spíme spolu. U iných ľudí veľmi nechce byť ale mne to nevadí, je to môj cecúšik. Niekedy to bolo náročné, ale som na seba hrdá že moje dieťa nemuselo hodiny samé plakať v postieľke a vie že som tu preňho. Teraz keď sa zobudí, len sa ozve a čaká. Vie že po ňu vždy prídem 🙂 Keď matke plače dieťa je len prirodzené že urobí všetko pre to aby neplakalo a samozrejme ho vezme na ruky. 3 mesačné dieťa ešte nie je vychcané a jeho myslenie nesiaha na takú úroveň aby si vymyslelo že bude teraz revať aby sa nosilo 😕 kašli na reči a nos koľko treba nedaj na babské rady a počúvaj svoj inštinkt 😉

marcelatje
24. feb 2013

Ešte by som dodala že najmä chlapci mávajú koliky a možno tvojho bolí bruško. V polohe na rukách sa mu uľaví a je mu tam lepšie plus to že je blízko svojej maminky a cíti sa bezpečne. Malé deti nie sú pripravené na vnímanie veľkého priestoru, preto sa lepšie cítia v objatí, v šatke, či zavinovačke 😉

zuzi79
24. feb 2013

chce to len čas, prejde to samo, aj moja bola taká a v jeden krásny deň zaspala aj sama na moje veľké prekvapenie. Ja som ju natriasala v kočíku v byte aj do jednej v noci a o šiestej už bola hore... Odporučila by som ti nosič, aby bol pritúlený na srdiečku a ty budeš mať voľné ruky.

zuzkat1
24. feb 2013

@ninison moja neznasala satku. Vydrzala kratko ked mala fakt super naladu ale miluje nosic.

cawes
24. feb 2013

@dudkaaa ahoj moj maly bol tiez takyto zo zaciatku vsetci do mna hucali ze si mam kupit satku nosic atd. Ja som ho zacala ucit nato aby bol sam. Napr. Ked bol v dobrej nalade dala som ho vedla seba na gauc takto sme pomalicky zacali 10-20-30minut atd. Potom sme ho davali do hojdacky tak aby bol ale hned pri nas, stale sme ho davali do postielky. Po case sa to vsetko zlepsilo teraz bude mat 7mesiacov, sam zaspinka, zostane sam atd. Fakt treba sa len nevzdavat

andryskam
24. feb 2013

@ivv Na 1 000 % s tebou souhlasím 🙂 Měla jsem úplně to stejné, co píše autorka dotazu.
Mě nikdy nevadilo nosit našeho Alexka. Když byl miminko, byl hodně uplakaný, tak jsem ho nosila. Nebyla jsem schopná ani uvařit, pomalu ani si zajít na záchod. Ale to období už přešlo a přežila jsem to! Alexek je pořád takový mazlík, Před týdnem oslavil 1. roček, stále mi usíná na rukou - mě to absolutně nevadí! Vždyť jsem jeho máma. Nikdy jsem nedělala to, že bych ho večer položila do postýlky ať usne sám, protože když jsem to když byl miminko zkusila, spustil hrozný pláč. Takže to děláme tak a Alexek je spokojené dítko a já jsem šťastná. Mateřská dovolená je o tom, abychom se o děti starali k jejich spokojenosti.
Takže pro autorku dotazu @dudkaaa Musíš vydržet a chovat a chovat 😉

monro
24. feb 2013

Som strasne rada, ze tu citam rovnake nazory ako mam aj ja. Mam 8 mesacnu, mimoriadne narocnu dcerku a tiez pocuvam, ze som si ju tak naucila. Dokonca sa sama seba niekedy pytam, kde som urobila chybu, ze sa chce nosit, chce aby som ju zabavala, chce ma stale vidiet...a odpoved stale rovnaka, NIKDE, je to proste take dietatko, ma to v sebe a aj ked je to unavne, je to moje poslanie, aby bola mala spokojna 🙂

och
24. feb 2013

@ninison treba skúšať, možno si jej len nechtiac pricvikla prst na nohe, skús si nájsť kurz viazania, alebo sa popýtaj báb tu na MK, je tu veľa tém na nosenie a mnoho stránok ako nosenideti.cz, nosime.sk alebo si skúste požičať ergo nosič, manducu ponúkajú to aj baby na internete latkovky.sk latkoveplienky.sk 😉 držím palce 🙂

fileta
24. feb 2013

Moja malicka je tiez od narodenia stale na rukach a tiez ma tri mesiace, ale to je hlavne preto , ze mava koliky. Ak ju dam lahnut tak jaci, na rukach je dobre.... Zo zaciatku sme aj celu noc tak spali, ze po sediacky a na rukach.... Viem, ze to bolo kvoli brusku a ze na rukach ked bola, tak ju to nebolelo.....

josenka
24. feb 2013

@dudkaaa To je normálne, ani nás by nebavilo stále ležať 🙂 . Okolie zvysoka odignoruj, svoje dieťa si vychovávaš sama bez múdrych rád - keď chcú pomôcť, nech prídu ponosiť oni 😉 . Ak ťa bolia ruky, kúp si nosič, aj si porobíš a malého to bude zaujímať, bude mať výhľad a uvidíš, ako bude pozerať, možno aj trošku zdriemne. Ja som si odnosila oboch starších, úplne super bolo, keď som tlačila prázdny kočík a malý na rukách 😀. Pri najmladšom som mala babyvak, teraz som objednala ergo, už sa naň teším, budeme na jar chodiť okolo domu, aj kvietky popolievame a tak.

dudkaaa
autor
24. feb 2013

Dakujem,baby ste zlate.velmi ste mi zlepsili naladu.takze sa budeme nosit 🙂