Aké Apgar skóre mali vaše deti pri narodení?

junovka
12. aug 2008

Chcela by som vediet ake Apgare skore mali vasi drobci pri narodeni a ci aj teraz prinalezi tymto hodnotam , co sa tyka celkovho vyvoja? 😉

Co sa tyka u mna, tak Timeika mala Apgare skore 9,10
Nelinka mala 10,10

Ked to tak mozem zhrnut a porovnat, tak Nely oproti Timke je ovela zivsia, priebojnejsia aj fyzicky zdatnejsia 😉 Teda, ked porovnavam vek , kedy Timka mala tolko, co ma teraz Nely 😉

Ako je to u vasich detickach?Dakujem

maybe72
4. feb 2014

Obě dcery po třech desítkách, rodila jsem vždy týden po termínu, spontánně 😉 😉 😉

lckk
7. feb 2014

Môj synček mal apgar skóre 1-4-9. Viete mi prosim povedať či tak nízke apgar môže mať následky?teraz má tri mesiace a vraj je v pohode, aj neurológ skonštatoval. ale mne príde, že je veľmi nepokojný, strašne málo spí, v noci sa budí každú hodinu. môže to byť kvôli tomu ?
zatial cvicit nechodime, ani neurolog neodporucil, motoricky sa prejavuje primerane, mozno i nadpriemer :D, v troch mesiacoch sa otaca na bok, z chrbatika na brusko, aj z bruska na chrbatik, ak ho chytim za rucky mozem ho potiahnut do sedu, je velmi komunikativny, stale sleduje, co hovorim a snazi sa ustockami napodobnit rec, rovnako tak sleduje aj ostatnych ludi a napodobnuje ich. ja som vobec netusila ze to jeho apgar je take zle, nikto ma nato nejak speci neupozornil. povedali mi iba, ze je rizikovy, pretoze bol krieseny a ze ho treba sledovat. az ked si citam tuto diskusiu, tak mi dochadza, ze ako velmi to mohlo byt vazne :(. teraz v troch mesiacoch mal byt ockovany, vzhladom k jeho nepokoju usudzujem, ze ma este velmi nezrelu CNS, a tak by som rada ockovanie odlozila. zatial sa s pediatrickou dotahujeme i ked neurolog napisal ze je odklad vhodny. ako ste to vy riesili s ockovanim pri tak nizkom apgar skore?

danielahamar
7. feb 2014

apgar 2 z 8 , narodený v 32tt, resuscitovaný, hned po narodení dostal infekciu a zápal pluc, nevedela si udržať teplotu, nevedel dýchať, nevedel sať, ani neplakal, cca mesiac bol v inkubátore, sať začal 3dni pred prepustením z nemocnice, v kt. sme boli 1,5mesiaca, dnes máme 11rokov a je zdravý ako ryba, však aj je ryba 😀 akurát neskôr začal chodiť, liesť sa mu nechcelo, ale ináč všetko v poho, pamäť má nadpriemer, jedine čo mu teraz zistili je dyslexia, ale to je maličkosť 😉

akrim1311
7. feb 2014

D 36tt 9,10,10 R 38tt 9,10 ,10 obaja sú šikovní

natalca
7. feb 2014

apgar 1 z 10 bol resuscitovany, 3 dni v inkubatore, po tyzdni nas pustili domov, o tyzden bude mat 3 roky a je uplne v poriadku

natalca
7. feb 2014

a narodil sa v 40tt prirodzene

bijan
7. feb 2014

Dcérka 36tt/10,10,10 .teraz má 9 mes. a je riadne šidlo.

shania31
7. feb 2014

@lckk
Nemyslim, ze je nepokojny a malo spi kvôli tomu Apgar skore. Nasi mali ok apgar skore a hlavne jeden bol strasne mrzuty a zle spinkal - ale suviselo to hlavne s refluxom a kolikami.

kofoluska
7. feb 2014

Porod tyzden po predpokladanom termine, velmi dlha prva doba porodna, maly vsak bol von na tri kontrakcie. Apgar 10 z 10 oba razy.

leni84
7. feb 2014

10-10-10 🙂

janapavlik
7. feb 2014

Prvorozená - 7 - 10 - 10 (akutní císař)
Druhorozená - 10 - 10 - 10 (plánovaný císař)

terezka85
25. feb 2014

Tomík 41+3, 10-10-10.

xberushkax
19. mar 2014

Císařem 9/10/10 🙂

nany12
10. feb 2016

@zuna81 Dobrý deň prajem akurát čítam že vás chlapček mal také nízke score aj moja dcéra mala 2/8 chcem sa Vás spýtať že ako je teraz na tom vás synček ? Sú nejaké problémy napríklad V správaní? Mňa plasi to ADHD Ďakujem

loxa
10. feb 2016

@nany12 moj syn mal 10/10 a ma adhd, aj ine problemy 🙂 kopec deti ma apgar 3-10 aj menej a su zdrave, 🙂

nany12
10. feb 2016

@ewca Dobrý deň chcela by som sa spýtať že ako sa má vaša dcérka po rokoch či vidíte nejaké následky po pôrode že bol nízky apgar. Ďakujem

nany12
10. feb 2016

@loxa áno poznám aj také prípady bohužiaľ že pri pôrode bolo všetko OK A môže byť problém A ako to s ním zvládate?

loxa
10. feb 2016

no 😀 co vam poviem, schudla som 10 kilov, nemam pokoj cely den, varim a upratujem iba ked mu dam tablet...ma 3 r a 4 mesiace, vozi sa v kocika , lebo keby chodil uz by sme ho nenasli 😀 a tak dalej nerozprava, nerozumie, ale snazi sa....lubi nas a je to najkrajsie dieta na svete 🙂 ako kazda mama povie, zivot sa zmenil, necakal sme ze to bude take narocne, ale mozme byt radi ze zatial je to len adhd...

nany12
10. feb 2016

@loxa inak som dosť zaskočená že to malému už teraz diagnostikovali lebo čo si o tom trocha čítam tam to vedia presne určiť nejak okolo 6-7 veku dieťaťa. No naša malá je tiež veľmi živá pri ničom nevydrží hlavne kde sa má sústrediť A to kreslenie stavanie kociek počúvanie rozprávky . Poobede nespava Od roku aj pol. Doteraz som nič neriešila ale keď som ju začala sledovať že sa nedokáže sústrediť A iné deti áno desí ma to .inak pekne rozpráva recituje spieva .
len Nepouci sa keď ju vyhresim ide si svoje. Už niekedy nevládzem A mám pocit že zlyhavam lebo ma niekedy hnevá celý deň.

loxa
10. feb 2016

@nany12 on este nieje presne zdiagnostikoany napisli nam len susp diag...predpokladaju adhd...ked mala rozprava, bude to urcite lahsie ako sme my...hlavu hore🙂 nasa ucitelka v skolke mala adhd vsetky dys- diagnozy a vyrastla z toho 🙂

lubiatko111
12. feb 2016

A mi sme boli rizikový novorodenec a napísali nam skóre 10/10.. Neviem nedáva mi to logiku :/ keďže sme boli rizikový

zuna81
21. feb 2016

@nany12 Ahoj nany12, maly je v poriadku. 🙂 V lete bude mat tri roky. Trochu vystraja, ale ktore dieta nie... 😀 Chodi do jasliciek a myslim, ze sa vyvija primerane veku. Uz sme pomaly aj zabudli, ake to bolo tazke po porode. Drzim palce aj Vam!

polakbobe
Autor odpoveď zmazal
Zobraz