Nízke apgar skóre a následky

paja_paja
27. máj 2015

zdravím maminky, chtěla jsem se zeptat jaké apgar skóre měly vaše mimca. My měli 6 6 7 9. Ph pupecnikove krve 7,07 v prop.zprávě mám napsáno kriseni-takt.stimulace. Malého si po porodu nechali na novorozeneckem, ale během 5 hodin už byl u me. utz mozku byl v pořádku, i veškerá další vyšetření. Mela jste některá taky nízký apgar? Nechalo to na vašem dítku následky? V porodnici mi řekli ze pokud v 5 minutě je to nad 5 tak by to melo byt dobře, ale mám strach. Malý se zatím jeví v pořádku, v 6 ti týdnech začíná past koniky, směje se a reaguje tak jak ma. Jsme objednání na neurologii pro jistotu,ale pediatr říkal ze malý vypadá dobře. Děkuji za každou reakci, je to celkem o nervy...

albao
27. máj 2015

Poznám zdravé detičky, čo mali oveľa nižšie apgar 😉

lilimoni
27. máj 2015

Pokial pasie konicky, tak je vsetko v najlepsom poriadku 🙂

dai
27. máj 2015

@paja_paja my sme mali apgar 775 - a malinky je zdravucky ( akurat pobudol nejaky cas na jis kvoli apnoe... ) - zacal chodit neskor; zacal rozpravat neskor ale je to momentalne skoro 4rocne ako srnka behajuce dietatko ktoremu sa pusa nezatvori

katinka71
27. máj 2015

moj starsi syn mal Apgar 3/6/9 chodili sme vsade po vysetreniach,vsetko bolo ok,teraz je s neho sikovny vysokoskolak

rakywanda
27. máj 2015

@paja_paja moja malá mala tiež nízke apgar skore, podobne ako tvoje dieťatko, bola pridusená, museli ju ťahať kliešťami a rozdýchavať, takže žiaden plač pri pôrode sa nekonal, bolo tam hrobové ticho, potom mi ju dali na 5 minút na hrudník a znova ju zobrali, bola na novorodeneckom, o 4 hodiny prišla za mnou primárka novorodeneckého aj s malou, že už je všetko v poriadku, ale na noc si ju ešte zobrali. vyvíjala sa normálne, nemali sme žiadne následky, nebola nijak oneskorená, skôr by som povedala, že dosť napred (ale to bolo asi aj výchovou). teraz už pôjde do školy, je z nej šikovnica.
neboj sa, všetko bude o.k.

emily_666
27. máj 2015

náš sa narodil s apgar 2, po piatich minútach 6, po tom 9 - chvalabohu žiadne následky zatiaľ, má 5 rokov a je veľmi šikovný 🙂 držím vám palce, prešla som si tým tiež, všetky možné vyšetrenia, pozorovanie, kedy má čo robiť, či to robí, či nerobí. Pamätám si ako som sa rozplakala od šťastia, keď sa mi sám postavil v postieľke na kolienka, to bolo ráno a večer už sa postavil na nožičky. Neskutočné šťastie a nádej, že snád bude v poriadku.

kuriatko84
27. máj 2015

nestresuj moja mala oooovelaaaa nizsie skore museli ju ozivovat bola na JISke, teraz ma 4,5 roka je uplne zdrave, krasne a zive dieta 😉 klop klop klop

paja_paja
autor
27. máj 2015

Maminky moc děkuju za reakce...člověk je klidnější....

emily_666
27. máj 2015

@paja_paja neboj sa, bude to ok. Aj náš bol oživovaný, nebilo srdiečko, nedýchal :( :( :( Sami lekári mi nevedeli povedať prognozy, vyjadrovali sa len veľmi opatrne. Všetko je to veľmi individuálne.

k.turisova
27. máj 2015

Môj Adamko mal skore 1 a po piatej minúte 8. Teraz má 8 rokov a je z neho šikovný a zdravý chalan...

jolinka
27. máj 2015

moja najstarsia mala skore 3 5 7, v prvej chvili si mysleli ze dieta je mrtve ☹ ☹ ☹ bola kriesena, masaz srdca kyslik 😔 Mne predcasne v 38 tt odumrela placenta, dieta uz bolo v rozkladajucej sa vode, mala som vysoku teplotu ked ma urgentne brali na CS, lebo pre deflexnu polohu /tvar v panve/ sa ani nespustal porod a dieta sa malo velmi zle. Mala 3ti najvyssi stupen neokyslicenia organov, lekari nam povedali ze posledne zvysky kyslika isli do mozgu.
Mala mala potom cystu v hlave, ktora sa ale postupne vstrebala, zvysenu drazdivost, nespavost, vela plakala, novorodenecky tras ruk mala do roka. Od 2 mesiacov sme cvicili vojtovku pre hrozbu DMO. /detska mozg. obrna/...dnes ma 10,5 roka, zdrava, sikovna jednotkarka, plava, bicykluje, korculuje, plynulo hovori 2 jazykmi, este do tych 2,5 roka chodila po spickach ako keby zbytkova DMO, teraz nic nezbada nikto.

Velmi jej pomohla vojtovka, bez nej by mala urcite horsie nasledky . Zacali sme chvalabohu vcas a intenzivne. Vsetci dr. nam hovorili, ze sme velmi velmi dobre dopadli 😉 🙂 🙂

Myslim ze vy ste urcite ovela lahsi pripad, hlavne sleduj psychomotoricky vyvoj, u maleho podporuj lezenie, caste polohovanie na brusku, lezenie podporuje vyvoj mozgu, hlavne u tych rizikovych deticiek je dolezite. 😉

madana
27. máj 2015

@paja_paja doveruj lekarom,ze je vsetko v poriadku.Vysetrenia nic nezistili,dietatko je zdrave 😉 ,budes chodit do poradne,kde dieta pravidelne sleduju 🙂 .Hlavne nesmies vidiet problemy tam kde nie sú 😉

paja_paja
autor
27. máj 2015

Přesně...hlavně být v klidu...děkuju za podporu a reakce...máte pravdu maminky..jsou to malí bojovníci.... 😉

livocka21
27. máj 2015

@paja_paja aj my sme mali jizke apgar...syncek bol krieseny lebo vdychol plodovu vodu...boli sme dvakrat na neurologii sme zdravi az az 😉 neboj sa

bonaqa2013
27. máj 2015

Moja posledná dcéra mala Apgh. skóre 9 10 10 a bola zdravá. V 5 mesiacoch jej diagn. DMO.

paja_paja
autor
27. máj 2015

Ono je to asi nevyzpytatelné..četla jsem par případů, kdy děti s vysokým skore, měli podobní diagnózu.

marmaduk50
21. mar 2020

Moja dcéra pri narodeni ne dýchala rozdychavali ju 40min našťastie zacala potom pekne dýchať ozivovali ju intubovali po 2hod mala apgar skóre 2/3 týždeň bola v umelom spánku telíčko mal v chlade bola obalená v takom bielom co ju chladilo a to ju zrejme zachránilo lebo mozog a telo sa zregenerovalo. Po 5dnoch nám povedali mame sa pripraviť na najhoršie bud neprežije a keď áno tak bude ležiaca mentálne postihnutá. Dnes má miloja láska 3rocky síce ma viacero diagnóz plus plexus brachialis ale ináč je veľmi zdravá šikovná veľmi živa ❤️❤️❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre