Apgar skóre 0

deniskanajkrajsia
16. feb 2023

Pekný deň, mali ste niekto apgar skóre 0? My sme mali 0/8/9 rozdychavali ho s maskou teraz má diagnózu hypotonicky syndróm.
Nemate niekto skúsenosť sú v poriadku detičky s apgarom 0?
Ďakujem

xsuzannex
16. feb 2023

Je to velmi individualne. Nas mal 3-5-8 a nasledky ma.. a to bol aj resuscitovany hned.. poznam ale deti s este horsim apgar a su v poriadku.. je to o stasti..

deedol
16. feb 2023

moj mal 3-7-9, je bez nasledkov (ma 5r). ako pise @xsuzannex, je to velmi individualne. neviem, odkial ste, ale s fyzio problemami odporucam primarku v tetise v dunajskej luznej, co najskor tam ist na pobyt a idealne tam chodit aj cvicit. (my sme cvicili vojtovku, mal hypo aj hypertonus, ale v miernej forme).

anavixy
16. feb 2023

Uprimne… dieta ktore ma v 5. minute apgar 8 velmi pravdepodobne nemalo v prvej minute 0. Dieta s apgar 0 je mrtve, nie len nedycha ale ani nema akciu srdca, vyzaduje komplexnu resuscitaciu. Hodnotenie Apgar skore moze byt dost neobjektivne, napriek tomu, ze su nan “tabulky”. Kazdopadne, hodnoty apgar nie su az take podstatne, ako poporodna adaptacia v nasledujucich hodinach, dnoch… objektivne hodnotenie je napriklad astrup, kde je podla hodnot zretelne ako velmi bolo dieta asfykticke, teda bez kyslika.
Pri hypotonickom dietati je hlavne byt pod dohladom neurologa a dobreho fyzioterapeuta, cvicenim dietatko rozhybete a casom moze vsetko dobehnut. Drzim palce 🍀

simonad7
16. feb 2023

@deniskanajkrajsia držím palce, veľmi! Našeho syna resuscitovali keď sa narodil. Apgar 2-5-9 a je tu. 2r silný a zdravý chlapec.

horalka1986
16. feb 2023

Moja mala 0, 3,8 tusim, ak si dobre pamatam a teda problemy mame do teraz. 4,5 roka.

deniskanajkrajsia
autor
16. feb 2023

@anavixy no to sa mi celkom nezdalo lebo mi povedali že akciu srdiečka mal “iba” nedýchal tak neviem prečo to bola 0

deniskanajkrajsia
autor
16. feb 2023

@horalka1986 a aké ma následky ?

horalka1986
16. feb 2023

Ona mala problém už v brušku, ale konkrétne z porodu presne hypotonia. Tú má doteraz. Plus hypermobilita, skolioza, ploché nohy. A to som len pri pohybe.

deedol
16. feb 2023

@deniskanajkrajsia pozri si pripadne, ako sa to pocita, moj nedychal, ale srdce mu bilo a 3 body predsa len niekde nazbieral:
https://www.modrykonik.sk/vyvoj-dietata/apgar-skore/
velmi drzim palce.

deedol
16. feb 2023

inak mne v nemocnici aj na rehabilitaciach vraveli, ze dolezite je apgar v tej 5.minute, teda ci sa dieta "chyti". horsie je, ked ma napr. 2-3-4 a podobne, vtedy vidiet, ze nereaguje na ozivovanie. a tvoje ma v 5. min 8, to je dobre.

deti95060810
17. feb 2023

moja 9,10,10...a úplne všetko zle...

aafrika
17. feb 2023

Ahoj,ja si myslim,ze to hodnotenie je neobjektivne,teda,ze mozu byt deti so skore 10,10,10 a mat problemy a potom tie kt.mali nizsie skore a su v poriadku. Skor by som sa zamerala na to cvicenie a co vam este odporucaju?

simonecka008
17. feb 2023

@deti95060810 mozem sa opytat preco pri takomto skore vsetko zle?

deniskanajkrajsia
autor
17. feb 2023

@aafrika zatiaľ iba tu vojtovku nám odporučili cvičiť, za týždeň ideme na rehabilitácie snáď mu to pomôže

kacena4
17. feb 2023

ahojko nie je dolezita prva hodnota ale ako sa dvihaju nasledne dve hodnoty, teda ako sa dieťa adaptuje . nasledne ste mali 8,9 co je super. takze podla mna vazne nasledky nemusia byt. co sa tyka hypotonie tu maju aj deti s agrape 10/10/10 ak nema iny problem neries. budete cvicit a s velkou pravdepodobnostou casom hrubu motoriky dobehne. zalezi ako sa drzi prve dni po porode. drzim palceky