Ako dlho trvá deťom, kým sa naučia chodiť?

vlasa
26. mar 2008

mamicky,chcem sa spytat,kedy najneskor zacali vase ratolesti chodit?moja mala sice sa postavi a skace ako jojo,ale este sama poriadne nestoji,ked ju postavim a chytim za ruky,nechce stat,ani chodit,hned si sada ☹nemala by uz pomaly chodit?aspon sa snazit?ona totizto lozi tak,ze nieje na kolenach,ale ma zadok zdvihnuty,vyzera to tak,akoby isla spravit kotrmelec a tak lieta ako sarkan 😉

vivia7
27. okt 2010

neviem s kade to zobrala ona mala asi len tabulkove deti ako tu citam tak fakt je kazde dieta ine len oni s toho robia okolo toho vedu.Ja sa na to tesim ked zacne bezkat 🙂

kaja73
27. okt 2010

@vivia7 No, niektori doktori su až moc uzkostlivi a asi nechcu nič prepast,a to aj za cenu, že rodič potom stresuje.Mne napr, doki povedal ,že je krpec velmi dlhy -v 8 m mal 80 cm a straši ma endokrinologiou.Ja však viem ,že aj starši bol dlhokansky a teraz v 12 r ma 170 cm.Ved svokor mal 2 metre.No ale hovor mu 😒

vivia7
27. okt 2010

ja im to neberem ze nechcu nic prepast chodime aj na neurologiu a doktorka povedala ze je v pohode ze je len leniva.Vzdy ked idem na poradnu tak mam stres co zas povie teraz 2.11 ideme na neurologiu tak som zvedava co povie.

vieraj
31. okt 2010

moja N uz bezka sama od piatku. ale nie vzdy, iba ked ma naladu, ale aj tak sa tomu tesim. cvicim s nou jeden cvik vojtovky, a dufam, ze zajratko nam povedia, ze uz nemusime 🙂 🙂

miika
31. okt 2010

Ahojte, moj prvorodeny chodil v 14,5mesiaci a druhorodeny v 15,5mesiaci - vraj to maju po mne, ja som chodila v 15.mesiaci...
Este mam problem ze druhorodeny sa nenaucil normalne vstavat - cize vie sa postavit len tak ze sa za nieco pridrzi a postavi. Cize ak len tak v strede travnika padne na zadok, a nema sa coho pridrzat, nevie sa postavit. Ako ho to naucit ze ma vypucit zadok a postavit sa?

lenka1smejka
1. nov 2010

miiika-on na to pride sam.Neucila by som ho ved pride na to sam neboj

kvietocek7
6. nov 2010

ahojte
nas andilek mal vcera 15mesiacikov a tiez ma dost vela opatrnosti sa pustit len tak 😖 ked tak z bodu A do bodu B pekne prejde ale sam nie a nie.... ma tu niekto skusenost, ked dietatko zacalo chodit aj neskor teda v 16-17 mesiaci?

vieraj
6. nov 2010

@kvietocek7 ahoj, moja mala 18 mes. aj tyzden, neboj sa, bude to lepsie a lepsie. moja nepresla nai krok, a teraz uz bezka, ale nie stale, ked nema naladu tak zase stvornozkuje 😠

kvietocek7
6. nov 2010

@vieraj a vies mi povedat cim to asi tak moze byt z tvojej skusenosti? vyvoj alebo strach ci opatrnost?
a vasa mala sa narodila v termine alebo ste prenasali?

vieraj
6. nov 2010

@kvietocek7 narodila sa na druhy den po termine, a boli sme aj u neurologa. ma hypotonicky syndrom, bola rodena vakuovym extraktorom. mozno preto, ale teraz cvicime jeden cvik z vojtovky a po dvoch tyzdnoch cvicenia zacala chodit. tazko povedat, ci to je strach alebo lenivost. ona je taka kludnucka, leniva a pohodlna...

lucadra
18. dec 2010

Ahojte, chcem sa opýtať, že či je normálne, ked moja mala chce stale stat na nohach. sama si uz vie sadnut, da sa na bok a tak sa posadi, stvornozkovat necche, vzdy sa z bruska pretoci. Neviem, ci si nemoze ublizit, ci to nie je velka zataz na nohy. choditko v ziadnom pripade nechcem. ked stoji, tak ju postavim na dlazku v papuckach a drzim ju za rucicky alebo pod pazuskami a posuvam jej nozicky do predu a ma velku radost z toho, robime to asi dva krat denne, ostatne len tak, ze ju drzim vo vzduchu a tak akoze stoji. Tak nemoze si ublizit??? DAKUJEM ZA ODPOVED, ZA RADY. 😉 🙂

dlabinecka
18. dec 2010

@lucadra To bych neděla, myslím že je to chodítku dost podobné. když jí budeš podporovat ve stoji a chození za ruce, tak si hrozně namáhá zadíčka. Musí na to přijít sama 😉

lucadra
18. dec 2010

@dlabinecka dakujem, 🙂 tak si bude musiet odvyknut, lebo teraz si na to zvykla a ked ju nechcem tak zobrat, tak hadze hracky a reve a ked sa postavim s nou tak uz je usmev na tvari. Ale ja si myslim, ze aj tak sa najdu v dnesnej dobe matky, ktoré choditko pouzivaju a nenechaju to na prirodzeny vyvin. celou vahou ju nepokladam, len tak trosicku.

agenturaberuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lia09
17. jan 2011

Ahojte,chcem sa opytat,ci aj vy ste mali pocit akokeby sa vyvin chodze zastavil na mrtvom bode?????Moja mala sa prvykrat sama postavila ked mala cca 10mesiacov.Kratko na to zacala chodit okolo nabytku.Teraz ma rok a za tie dva mesiace sa nic nezmenilo,stale len chodi okolo nabytku a drzi sa dvoma rukami,vobec sa jej nezlepsila stabilita ani nic.Dva mesiace ziadna zmena.Som uz cakala ze budu aspon male pokroky a tak ale nic.Viem ze take je,lebo som to niekde citala ale ked to takto pojde dalej,zacne chodit ako dvojrocna.Aspon keby malickeeeee pokroky boli.Ak sa tu najdu take maminy s podobnym vyvojom,dajte vediet.A hlavne ako dlho trval ten zastaveny cas.Lebo mne je to ako vecnost 😖

gumidek
17. jan 2011

@lia09 Ahoj, nakoukla jsem a vidím tvůj dotaz - synek se postavil těsně před devátým měsícem, týden na to začal chodit kolem nábytku a pustil se až ve 14 měsících... takže půl roku si v poklidu chodil kolem nábytku. Žádný spěch, ono to přijde🙂
A pokroky? Jeden den se pustil a sám stál, druhý den udělal tři kroky a další den se normálně rozchodil. Takže trpělivost, pak to zase půjde rychle 😉

lia09
17. jan 2011

@gumidek Fiha takze polroka?Tak to sa este nacakame.Zozaciatku som aj hovorila ze ved ma cas na chodenie,ale teraz ked vidim deticky pobehovat,uz by som chcela aby chodila.Aby sme sa uz tolko nenudili 😀

gumidek
17. jan 2011

Upřímně řečeno, na chození jsem se těšila a doteď jsem nadšená. Strašně se mi ulevilo 😅 A změna oproti lezení to až taková nebyla, pravda venku mi utíká zpravidla na jinou stranu, než potřebuju jít, ale to je detail 😉

jana776
17. jan 2011

@lia09 ahoj, my sme na tom presne tak isto, malicka sa postavila niekedy okolo 10 mes a zacala obchadzat nabytok a tak je to doteraz, ziadne zlepsenie stability, nic. Sem tam sa skusi pustit ked stoji a vzdy svacne rovno na zadok. Hadam sa to uz coskoro pohne dopredu, uz som aj ja netrpezliva 🙂

lucie.krajcarova
17. jan 2011

@lia09 ahoj u našeho Martínka to bylo stejné. poprvé se postavil v 8 měsících a od té doby chodil kolem nábytku. ale sám začal opravdu chodit až ve 13 měsících! prostě to tak bylo a je v pořádku. vývoj se u něj v této oblasti opravdu zastavil 😀
@gumidek koukám, máme ty děti hodně podobné. bydlíte přímo v Mělníku?

susik77
18. jan 2011

Terezka sa postavila a zac. chodit okolo nabytku asi v 11 mes. a pustila sa asi v 15.5 mesiaca. ale ako zacala chodit, chodi dost stabilne, skoro vobec nepada. teda len ked je obuta, bosa ma perfektnu tabilitu. Chodi pekne. myslim, ze nebola dost pevna aby chodila skor, tak nam to pripadalo, predtym sa jej podlamovali nozicky.

lia09
18. jan 2011

ano aj to som pocula ze ked dieta dlho len obchadza nabytok,tak potom zacne pekne chodit bez padov.A napr u nas to bolo so vsetkym takto,so sedenim,aj s lezenim,zdvihanim hlavicky aj pretacanim.Vsetko dlho trenovala a podarilo sa jej to na 100% az po 3 az 4mesiacoch.Pritom o nej vobec nemozem povedat ze je leniva,prave naopak 😉

gumidek
19. jan 2011

@lucie.krajcarova nene, nejsme. Jsme z Kralup. Ale nějak nebyla možnost v profilu napsat nic jinýho, tak jsem to nechala takhle🙂 Ale na Mělníku jsem rodila 😉

lenka1smejka
19. jan 2011

Mala stala tiez v 10 mesiacoch chodit zacala v 14 mesiacoch.Ale za to nepadala vobec a to bolo leto a mali sme stale hole kolena...A prejde kilometre!!!To doslovne ´denne aj 6km chodi ale voooobec nie je unavena 😠 😀

martinaho1
20. jan 2011

Nas malicky se taky pevne postavil v 10 mesicich a porad cekam, kdy zacne chodit, ale asi to bude jako u mne, ve 14 mesicich 🙂. Taky se moc tesim, i na to az pujdeme koupit prvni boticky, i kdyz podle zjistovani je to docela palka.

wergina
27. feb 2011

@martinaho1 Taky jsem velká čekatelka na první krůčky naši dcerky, ale začínám z toho mít docela obavy ☹ Leze od 7,5 měsíců a stoupá si od 10 měsíců. Je ji rok, ale kolem nábytku nechodí vůbec ☹ a chodítko tlačí před sebou na kolínkách 🙂

nkaps
11. mar 2011

ahojte môj malý sa postavil v 8 mesiacoch okolo nábytku chodí asi od 10 mes. už asi dva alebo tri týždne stojí bez držania už sa pár-krát aj pustil ale to buď spadol, alebo spravil jeden či dva kroky ku gauču ale chodiť chce iba za ruky a má už 13 mes. tak dúfam, že už začne s chodením, už na to netrpezlivo čakáme, strašne rád chodí po kolienkach už ich má samú modrinu a okolo skriniek či gauča chodí opatrne, a ešte rád lezie na gauč a zlieza z neho je to naše zlatíčko, myslíte, že je to v poriadku?

drobik1
11. mar 2011

ahojte my sme sa zacali stavat ked sme mali uz nejakych 6 ci 7 mesiacov a za ruky siel v pohode..ale sam sa zacal pustat az ked mal 1 rok a 2 mesiace.. 🙂

moncicka77
11. mar 2011

ahojte baby,my sme začali chodiť v 14.mesiac.a to na travičke v lete,par raz spadol, a potom sa spustil,a odvtedy sa nezastaví,vkuse beha. 🙂

zuzkalenka
12. mar 2011

Ahojte
Naša Lenka tiež začala sama chodiť až keď mala 14 mesiacov.
Ja som už stresovala že nechodí. A teraz ju neviem ani dobehnúť niekedy. Hlavne keď sme vonku tak sa rozbehne a už beží cez blato, cez skalky a tak už len čakám kedy sa niekde vystrie. 🙂