Ako dlho trvá deťom, kým sa naučia chodiť?

vlasa
26. mar 2008

mamicky,chcem sa spytat,kedy najneskor zacali vase ratolesti chodit?moja mala sice sa postavi a skace ako jojo,ale este sama poriadne nestoji,ked ju postavim a chytim za ruky,nechce stat,ani chodit,hned si sada ☹nemala by uz pomaly chodit?aspon sa snazit?ona totizto lozi tak,ze nieje na kolenach,ale ma zadok zdvihnuty,vyzera to tak,akoby isla spravit kotrmelec a tak lieta ako sarkan 😉

miika
2. sep 2012

@katy1979 @katussamus ahojte, tak presli dalsie dva mesiace, mame uz 19 mesiacov a stale nechodime ☹ mame za sebou dovolenku pri mori, skoro nam s muzom odisli chrbtice, co sme sa s nim nachodili za rucicky a navlacili na rukach, nastastie vodu miluje, aj sa v nej niekedy tak postavil oprety o moje nohy, ale sam krok neurobi ani za svet. Ale citim ze v septembri by uz mal urobit prve kroky. Hlavne sedenie v kociku mu uz zacina liezt na nervy, to je dobre znamenie 😉

katussamus
2. sep 2012

@miika veľmi držím palce až je to čoskoro 🙂 ten kočík bude určite dobré znamenie, čoskoro objaví čaro chodenia a potom bude mama beda 🙂 nechytíš ma 😉 držím palce ozvi sa papa

rebecca16
2. sep 2012

@miika ahoj čítala som tvoje príspevky ohladne synceka a jeho oneskorenehoi vývoja. Mozes mi pls poradiť, u ktorej rehab sestry si bola? Pripadne kontakt na ňu, ak si bola spokojná s prístupom. Ja mám podobný problém so synom - je sice mladší ako tvoj (prave dnes 1 rok) no je opozdeny motoricky teda dost. rada by som s ním niečo urobila, pomohla mu. Pediatricka to vidí len ako opozdenie, neurologicky je ok. Ďakujem🙂

dari
2. sep 2012

@miika presne takto to mame aj my....tiez bolo obdobie, ked uz stal, ale ani za svet nechcel urobit krok. Tiez na nom vidim, ze mu kocik vadi...a hura minuly tyzden objavil "caro chodenia".....teda o chodeni sa neda hovorit, ale dva, tri kroky urobi.. takze skoro 18 mesiacov.

dari
2. sep 2012

teraz som si citala , ze to bolo po ockovani a po chorobe....zvlastne, dve starsie deti zacali chodit v 1roku. myslela som, ze je to preto, ze sa narodil velky, mal 4600g, lenze teraz ma cca 11kg, co je uplne v pohode. ale od cca 4 mesiacov byval casto chory, co deti doniesli zo skoly/skolky, chytil skoro vzdy aj Darko. Ockovanie mal posunute o cca 5 mesiacov, doktorka ho ani neockovala naraz, ale rozdelila. Zrejme tymi chorobami...

smejjka
10. okt 2012

som rada ze som tu nasla tuto temu, lebo uz som nestastna z toho ze malinka nechodi a ma 15 meisacov,... a tie "muudre" reci ked sme vonku "a ona este nechodiii" tak to mi nepridava,... chodime cvicit min. 3x do tyzdna vojtovku, mala sa uz postavi aj prejde popri sedacke ale popri stene este nie. Chce chodit ked ju drzim za rucky ale rehabilitacna mi povedala ze nemam s nou chodit az ked ona zacne popri stene,...ake mate skusenosti co Vam povedala rehabilitacna, kedy sa moze chodit tak ze ju drzim za rucky,...vdaka za kazdu radu 🙂

carodejnica
10. okt 2012

@smejjka
Tak, že ju budeš držať za rúčky by nemala chodiť nikdy, nesúr ju zbytočne, neponáhľate sa nikam, ak dobre rozumiem tak chodíte na rehabilitácie, t.j. ste sledovaní u lekárka, takže všetko je ok .. chápem tvoju frustráciu, moja dcérka začala chodiť bez opory až v 17 mesiacoch, tiež sme cvičili vojtovku, tiež som sa napočúvala a teraz ju nedobehnem 😵

jankavl
10. okt 2012

ja mam tiez trosku "posunute"🙂 deticky, prvy mal trinast alebo strnast mesiacov, druhy dokonca sedemnast a pol ked urobil prve kroky. mladsi bol ale do roka velakrat chory... teraz mal dva a je perfektny, na trampoline skace riadne do vysky a vydrzi dlho bez padu, tak snad sa pozbieral a zosilnel🙂. dufam ze maminky povzbudim ak sa kvoli tomu trapia.

smejjka
10. okt 2012

@carodejnica ano chodime na rehabilitacie, rehabilitacna povedala ze na vianoce urcite chodit bude tak jej chcem verit a vdaka za radu uz s nou nebudem chodit a zakazem to aj vsetkym rod.prislusnikom, lebo pocuvam ako musi trenovat,....

katka8453
17. apr 2013

Ahojte , chcem sa spýtať na Vaše nazory. Mala mi zacala chodiť úplne sama na 15 mesiacov , chodila pekne bez pádov doma neskor už aj vonku, a po 2 tyzdnoch znicoho nic uz nechcela chodit sama iba za ruku. Ked ju pustim tak hlada hned nejaku oporu coho sa moze chytit alebo si hned klakne a pokracuje stvornozky. Vyzera to tak, ze sa boji , ale nechapem coho ked uz pekne chodila a ani nespadla ani nic take sa jej nestalo tak nechapem preco sa boji. Myslite zeby som s nou mala ist k lekarke alebo je to iba nejake take obdobie. Dakujem za vaše nazory 🙂

kvietocek7
17. apr 2013

@katka8453 ahoj, vobec sa nicoho neobavaj, mame nieco podobne, je to len vyvoj, pokial ti pekne chodi a ze len nechce ist opat sama, ona je tiez ''slecna opatrna'' 🙂 a takych deti je vela.Takze ziadny lekar, len jej podavajte rucku ked chce - prejde par dni a zas pojde sama, ona chce len istotu,ze nespadne 🙂
Tiez som si vsimla,ze ked deticky sa neskor pustia same chodit tak maju ovela menej skaredych padov ako deticky co sa skor pustaju.Nas najmensie ten sa pustil ked mal 17mes a teraz beha, ze ho tazko obstriehnut,proste je vsade. Ale co je zaujimave vobec teda zatial klop-klop nepadol. Ale ked uz ma dost chodenia, inokedy sa mu nechce tak sa pyta na ruky no ale ako som spominala tak tiez ked si nie je isty vzdy sa drzi ruky

katka8453
18. apr 2013

@kvietocek7 dakujem ...povzbudila si ma 🙂 Ano je je strasne opatrna , aj pred tym ked sa uz pustala tak stacila mala prekazka na zemi a uz nesla dalej , pre istotu si klakla a tak pokracovala. Vcera sme boli vonku a tam chodila sama co ma potesilo .....asi ju inspirovali ine deticky len doma nechce , stale si iba rucku pyta , tak dufam, ze sa za par dni znova rozbehne 🙂

leeloo16
18. apr 2013

Naše malá začala chodit ve 13ti měsících,nepočítám jeden krok a bum na podlahu .-)) Dlouho se na to připravovala, do ničeho jsem jí nenutila a čekala až se na to bude cítit sama 🙂

catherinem
21. apr 2013

Aj ja ďakujem za tieto príspevky. Tiež som sa už obávala... Malá bude mať 16 mesiacov a chodí okolo nábytku, za ruky rovno uteká... Keď ju pustím, tak si hneď sadne na zem, alebo začne štvornožkovať... Najhoršie je asi naozaj to okolie - všetci "krpci" aj niekoľko mesiacov mladší už chodia a my stále nič... Tiež máme asi posunutý vývoj - sedieť bez opory začala až 9 mesačná. Mám staršiu dcéru, tak porovnávam... Ona sedela v 6 mesiacoch a chodila keď mala rok a 2 týždne. Doktorka vravela, že má slabé nôžky a o 3 týždne ju chce vidieť. Tak len dúfam, že nebudeme musieť cvičiť...

cajomilka
28. apr 2013

Tak naší holčičce bude pozítří 16 měsíců a chodit začala právě tento týden 😉 Předtím celých 5 měsíců chodila kolem nábytku, stěn, s chodítky, ale pustit se a samostatně vykročit do prostoru bez opory se prostě bála. Seděla až téměř v roce, ale to je podle dr. naprosto v pořádku.

jankannb
8. máj 2013

Do 18 mesiacov sa vacsina deti nauci chodit. Netreba im pomahat a urychlovat to. Syn zacal chodit sam v roku, dcera v 11 mesiacoch.

ajka322
17. máj 2013

Ahojte baby tak moja mala ma 14 mesiacov,este nestoji vobec a teda o chodeni ani nehovorim.....posuva sa po zadku s rukamy,ale tak tychlo ze obcas za nou nestiham 🙂 moj nazor je ze vsetko ma svoj cas ale na druhej strane pocuvam len 14 mesacna a este nechodi?????a co s nou nejdes k lekarovi na co cakas????no a tieto komentare ma vazne nebavia....v pavuku byt nechce...uz mam aj ja z tych negat.nazorov obavy ci mam alebo nemam navstivit lekara....poradte ak mate skusenost s lekarmi ako na to reaguju....moja je zatial ze mate cas do 18. Mesiacov....ale potom co????dik za info

morgan
17. máj 2013

@ajka322 ahoj,ja bych počkala tak do těch 16 měsíců a kdyby tam nebyly zádné pokroky tak bych si zašla k doktorce pro žádanku na fyzioterapii aby to zhodnotila a řekla jak treba cvičit.. 🙂

sybo5
17. máj 2013

@ajka322 neboj, je dôležité že je aktívna a skôr či neskôr to príde. Aj moja malá má 14 mes. a ešte nechodí, a živá je až dosť, dostane sa kam potrebuje, síce štvornožky, občas sa mi stavia na kolienka. A tiež ma už nebavia tie pripomienky a pohľady okolia, že ešte nechodí. Viem, že moja malá je zdravá a ak by niečo bolo v neporiadku, tak už dávno by to bolo evidentné. Počúvaj doktorku, ak ona zhodnotila , že je všetko ok, tak to aj je. Ona posudzuje na dieťati nie len jeho vek, ale aj ako je celkovo dieťa pevné, či reaguje.
Moja malá, bola od detičiek vždy dlhá a ťažká, preto jej to tak dlho trvá. Všetko chce svoj čas. Tak jej ho dopraj, a nepočúvaj okolie. Riad sa svojou intuíciou.

cinnamon111
17. máj 2013

@ajka322 Moja dcéra bude mať 15 mesiacov a tiež ešte nechodí. Štvornožkovať začala až v roku - a to sme sa museli naučiť Vojtovou metódou. Potom nás vylúčili z rehabky so slovami, že pre dieťa je najdôležitejší pohy štvornoženie a nie chodie. Chodenie už príde samo a nemáme ju hlavne do ničoho nútiť. Tak nenútime. Už sa teda sama dvíha a čakáme na deň D.
Otázky od ľudí - a už chotíde ??? tak to ma vie teda fak vytočiť. niekedy mám pocit, či sa vyžívajú v cudzom nečťastí, či sú len tak sprostí, alebo fakt len zvedaví....sama neviem 😖

ajka322
19. máj 2013

Dakujem baby za prispevky,uz som pokojnejsia ze som neni sama 🙂

dana_l
19. máj 2013

@ajka322 nic si z toho nerob. nase dvojky zacali chodit same az v 19 mesiacoch. v 14. mesiacoch este len kolenackovali a tusim ani nestali. no mali vsetko na haku.
ona sa ti pusti ked si bude sama ista. nikto ju k tomu nedonuti ak nebude sama chciet

dena3
1. okt 2013

Ahojte,moja mala bude mat tento stvrtok 1 rok a super jej ide chodenie po styroch,presuvanie pri nabytku ale myslim si ze tak skoro chodit sama nebude este ma strach sa pustit sama ,ale lozenie po schodach ju bavi takze lozime spolu 🙂a to som si myslela ze bude chodit skor ako prva dcerka lebo tej neslo ani lozenie po styroch a ked mala rok a tyzden tak sa postavila a sla krocik po krociku co sme boli dost prekvapeny ., a to sme si mysleli ze tej mladsej to pojde skor kedze v tom bola sikovnejsia ale je to prave naopak ,takze uz len cakat kedy sa pusti sama 😉 Takze uz len vydrzat raz to urcite pride 🙂

hori
1. okt 2013

@dena3 a este sa hovori, ze deti, ktore dobre lozia, zacinaju chodit o par mesiacov neskor (myslim, ze je to tak aj spravne, nemaju sa kam ponahlat), lebo lozenie im vyhovuje - je to stabilne, bezpecne a spolahlivo sa dostanu vsade, kam chcu... 🙂 dokonca niektore deti uz aj ked veida chodit, tak zo zaciatku dost uprednostnuju stvornozkovanie, kym ziskaju dostatocnu stabilitu na nohach... takze sa treba len obrnit trpezlivostou, ja viem, dobre sa to povie... 😉

sarka_gajdosova
1. okt 2013

Děti začínají chodit po prvním roce. Můj syn začal až ve 14 měsících. Rozhodně si na to každé dítě musí dojít samo, jen ho trochu podněcovat, ale nestavět. Dobrou pomůckou je takové vozítko, které dítě tlačí před sebou, a tak má oporu a rozchodí se. Nedoporučuji však klasické chodítka!

miskachrumka
3. okt 2013

my sme sa pustili z ničoho nič 🙂 jeden sa pustil nábytku a bolo 🙂 mesiac si už chodzu zdokonaluje a už aj občas pobežíme 🙂 ale starší syn chodil neskor až v 14mes velmi rád štvornožkoval každe dieta je individuálne aj dve deti jednej matky

chinoll
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
susenka14
8. júl 2019

@prasiatko30 je to sice 11rokov stary prispevok 😄ale zaujima ma, ci ste mali/mate vsetko v poriadku s klbami?? Nas maly presne to iste, sula sa po zadku, ma 16mes a tiez este nechodi, tak ma napadlo, ci dufam nema nieco s klbikmi alebo neviem😑ked bol mensi, museli sme balit nasiroko sme do 7mes

nikolalubikevina
24. nov 2019

Ja sa chcem spitat či je to normalne moj mali ma 15mesiačikov a este nechodi ako ked ho drzim za ručki tak krača ale sam nechce chodit ani za svet