Ako naučiť 5 mesačné bábo na cumlík?

alzbetka83
10. júl 2014

Som zúfalá.. Je este šanca,že naučím svoju dcérku na dudlik? Ma 5 mesiace a od narodenia Ho nechce,stale skúšame,občas dudala,nedávno mala týždeň,keď cely týždeň mala cumlik,ale teraz zas nie 😢 vyberá si ho,hrá sa s nim,vypluva ho. Je veľmi nervózna,idu jej aj zubky a cumel by ju možno ukľudnil... Mam to vzdať,keď ho nechcela doteraz ?

havana_frost
11. júl 2014

@janickacrazy samozrejme som nemyslela prípady, keď dieťa dudel nechce. Nepíšem, prečo mu ho nenútite nasilu. Ide mi o prípady, kedy by dudel dieťa upokojil, zabavil a dieťa ho neodmieta, prípadne dokonca vyžaduje (ak ho už pozná) alebo by odbremenil matku od dlhonočného spania na prsníku. Ale si mi aj odpovedala, neladí to tvojmu oku 🙂 OK beriem ako vysvetlenie, ale stále si myslím, že vo veľa prípadoch má dudel viac prínosov ako negatív. A to či spôsobuje ortodontické a logopedické poruchy si ešte naštudujem, nepozdáva sa mi to...

dobromila1111
11. júl 2014

Nas maly chce cumlik len na spanie.Do cca 5.mesiaca mal tie rovne napr. z DM,no potom uz taky nekcel a museli sme zmenit.Ma taky vacsi dudlik,je ovalny a na spici je taka gulka.Tento jediny kce.Tak skuste mozno aj vy iny ponuknut..

lauricka
11. júl 2014

@alzbetka83 kasli na dudel, to prezijes, neboj 😉

siska53
11. júl 2014

@havana_frost jedna z otazok od logopedicky bola,ci dudloval...a aj som sa na to pytala,le o moj nedudloval,ale zas pijaval z flase minimalne ranne mliecko do skoro 3rokov. Ze aj to mohlo,ale skor myslela dudlovanie dudlika.
takze logopedicke problemu dudlik urcite moze sposobit.

siska53
11. júl 2014

@alzbetka83 a daj jej gelik na zubky,ja som,striedala,nedavala som,vzdy ten,isty,to ju trochu upokoji a zabavat,nosit a vydrzat. Mojim sli zuby neskoro,az v roku a dcerka to neznasa najlepsie. Teraz sa jej tlacia dva naraz (ma 27m) a teda ked sa jej zacali tlacit prvykrat,mala sopel,potom,klud chvilu a teraz zas mala teplotu kvoli nim.. Lebo nic ine jej nebolo,tak som,to uzavrela ako zuby,mala to len jeden den. Tiez bola na,mne nalepena a uplackana a to ja mam este jedneho 4r.,ktory ma tiez este potrebuje.
tvoja je malicka,zabezpec si satku,ak nemas, aby si ju mohla,nosit,tak aj porobis,aj budes s nou.. Moja mala do 3,5m .koliky,potom bola zvedava,takze nosic od kamosky sme vyuzivali dlho...

sviezost
11. júl 2014

Moj syn ho tiez nechcel nenutila som ho aspon som mala o starost menej nemusela som ho odnaucat od cumla 🙂 ak malej inu zubky tak jej natierajte gel na zubky dostat v lekarni 🙂 mozo ju to skludni

siska53
11. júl 2014

@brady1 a preco na nu utocis? Asi je mala uplakana,ona hlada pomoc. Viem,ake to je,ked dieta takmer bez prestania place..
staci normalne cloveku poradit,alebo radsej nereagovat.

jesi25
11. júl 2014

@siska53 presne ako pises,aj nas maly je strasne uplakany a tiez totalne odmieta dudlik,aspon trosku by ho upokojil.

siska53
11. júl 2014

@jesi25 ved to,pomohlo by to...my sme,pri malej viac skusali,ako pri synovi,lebo bola kolikova,ale nic,tak nosenie a dojcenie,jedine to zaberalo...nastastie sme to zvladli a aspon sme ich nemuselu odnaucat...

pslahorova
11. júl 2014

Naco jej to vobec davate? uplna zbytocnost, zbytocne ju tym znervoznujete, hryzt moze cokolvek ine nemusi to byt cumel, aby ste potom nedopadli tak ze este v skolke bude mat cumel, a nebude vediet zaspavat
a ukludnova sa inak ako s cumlom, tak pozor na to.

asimama
11. júl 2014

nas maly nechel..doteraz beha s plienockymi..aspon nebude mat krive zubky..

mirinka9
11. júl 2014

my sme boli na tom podobne a som rada, ze som nakoniec cumel nedavala. Aspon budes mat o starost menej s oducanim 🙂 a o krivych zubkoch ani nehovorim, vypadavanie cumla na cestu, kade tade, co v pripade, ak ho zabudnete doma a tak dalej..... je to jednoduchsie bez neho 🙂) a usetrite :D :D :D

slamienka
11. júl 2014

Ahoj, aj my mame 5 mesačnú dcérku, ktorá má ten istý problém. Sem - tam cumlík dudlala, keď mala menej mesiacov, potom prišlo obdobie, že až vrieskala, keď sme sa ju snažili na cumlík naučiť. Nakoniec, som si povedala, že ak ju nenaučím na cumlík do pol roka, už sa o to nebudem pokúšať.
Každý mi radil, aby som skúsila cumlík potrieť medom. Zabralo to, ale len dovtedy, kým tam ten medík bol, potom cumlík vypľula. Dcérka je plne dojčená, tak som cumlík skúšala ešte dať, keď už bola napapkaná, rýchlo výmenou za bradavku. Dakedy to tiež zabralo.
Teraz mám tiež pocit, že jej idú zúbky, lebo všetko dáva do ústočiek a žužle to....
Tak asi tak, sú deti, ktoré deti cumlík chcú bez problémov, a potom tie naše 😀
Ale myslím si, že nič netreba robiť nasilu....Tak si držme palce. 😎

alzbetka83
autor
11. júl 2014

@brady1 Som normálna.

kasiopeja01
12. júl 2014

No,neda mi nenapisat na niektore nazory ako "si normalna" od brady1 ☹. Kazde dietatko je ine, niektore su ozaj kludne a zlate, ine casto mrzute. To, ze to chce mamka dietatku ulahcit a aj sebe neznamena,ze nie je normalna. Sestrina mala cumlik tiez nechcela a miesto toho cele noci musela mat cicku v ustach, sestra sa vobec nevyspala a dieta bez prsnika tiez nie, ked mala dcerka 5 mesiacov podarilo sa jej ju naucit na cumlik a bolo to pre vsetkych lepsie. Cumliky nie su podla mojho nazoru pre babatka vobec zle,len treba vediet, kedy uz nie su potrebne a vcas ich zahodit a hlavne to s nim neprehanat a nepchat ho do pusy velmi casto. Obe moje deti cumlik nechceli, obe som na neho naucila, Dcerka ho jedneho dna hodila do kosa a viac sme ho nemali, vymenila za plysoveho psika, syncek je na neho tiez nauceny, ale cez den ho takmer vobec nema a ked s nic vnoci zaspi,vyplujeho a spi bez neho. Mamicky ktore pisu, ze je problem s oducanim s tym bud skusenosti vobec nemaju,alebo sa urobili chybu a cumlik pouzivali velmi casto alebo velmi dlho. Ale to je len moj nazor 🙂

alzbetka83
autor
12. júl 2014

@kasiopeja01 Ďakujem,veľmi sa mi páči tvoj názor! Presne ako pises,moja mala je veľmi mrzuta,nevie zaspať ,obednajsi spánok laham s ňou a 2 hodiny ma prso v ústach a nepustí 😢 ale som pri nej,aby sa vyspinkala,v noci to samé... Neviem ci som to zle napisala,alebo to niektoré zle pochopili,ale chcem naučiť na dudel,lebo keď ho dudala videla som,že je kludnejsia,nestrkam jej ho na silu,nechci jej zle,veď je to moja láska 😉 a na zubky mame hryzatka,gely,Camiliu...

beton
12. júl 2014

@oktobermimi prepac, ale tato foto ma chytila za srdce. miesto flasky tam ma byt prsnik a mas krasne zaspinkane dietatko s naplnenim nielen fyzickej, ale aj citovej potreby. okrem toho, presne tymto pristupom sa detickam kazia zubky. dlhodobym vplyvom cukrov z mlieka na zubky. pri celonocne prisatom babatku na prsnik sa zubky nekazia, lebo mliecko tecie rovno do hrdla a neprechadza zubkami.... takze tuto foto by som urcite stiahla, lebo vyzera ako z decaku. prepac. to bolo naozaj prve, co ma napadlo....

oktobermimi
12. júl 2014

@beton a ako mam kojit?! o mlieko som prišla po 7dnoch!!!... co mam malu nechat tak? a zohnat dojku?! ...
+mala ked zaspí sama vypluje tu flašku takže je na nej cca 15-20minut...

annie6
12. júl 2014

nas maly vooooobec nechcel cumlik 😀 tak ju nenut, skus nieco ine ci by nechcela, ako u nas ani hryzatka velmi neboli v oblube 😅 a pozuzlat chlebik alebo roztek? alebo ked idu zubky a bolia, my sme niekedy skusali dat aspon nurofen abylepsie zaspal, treba skusat
@alzbetka83

zdenkanikolka
12. júl 2014

Ine maminky by sa asi skor pytali,ako od dudlika odnaucit 😀 Ked ho drobcek nechce,netreba ho silit 😉 Treba skusit najst iny sposob,ako pomoct so zubkami 🙂 Napriklad take chladiace hryzatka su dobra vec 😉 Drzim palceky,nech to hravo zvladnete 🙂

miroslavhinka
21. júl 2014

Mila @alzbetka83, ak mala nechce cumlik tak jej ho nenut. Radsej vyskusaj ukludnujuci gel na zubky, ktory maju v kazdej lekarni. Ak je mala nervozna zo zubkov tak to urcite zaberie.

alzbetka83
autor
22. júl 2014

@miroslavhinka Ďakujem,ale mame aj gel. Tu nejde ani tak o zubky,ale ona sa potrebuje ukludnit,cmula všetko dookola,snurky,deku,prstiky

miroslavhinka
22. júl 2014

@alzbetka83 Kedze ma len 5 mesiacov mozno to nie je v zubkoch, si si ista ze jej idu? Osobne nie som zastanca cumlikov... Kazdopadne si myslim ze je asi prilis naucena na prsnik kedze pises ze aj dve hodiny je prisata a nevidim to inak ako to ze ju tento zvyk budes musiet odnaucit inak to nepojde. Nemyslim tym odnaucit pit z prsnika, nech len pije este par mesiacov, mam na mysli take dlhe prisatia, pretoze z tych dvoch hodin pije mozno 15 minut, poto sa tym len ukludnuje a to uz je costo len o zvyku, ktoreho ju raz budes musiet odnaucit.
Takze drzim palce a prajem vela trpezlivosti.

sany90
23. júl 2014

bud rana ze ho nechce 🙂 chce to jen trpezlivost sak zubky za chvilku bude mit venku a bude klid a nemusis mit potom starosti ji od dudlika odnaucit 🙂... nas maly taky nechtel dudlik od narozeni ho nemel a vsechno sme prezili..🙂)

veri24
31. júl 2014

no ked ho nechce, tak ju asi neukludnuje 😉, tak určite by som to neriešila opakovaným ponúkaním cumlíka , moj malý mal cumlík od narodenia, a ked mu išli zúbky, tak cumlík už nechcel 🙂 my na zúbky používame len hryzátko, žiadny krém, a ked je umrčaný viac než inokedy, tak naňho funguje len väčšia pozornost 😉 .

culia1
31. júl 2014

naco si zbytocne chces urobit problem? ked ho nechce, tak ho nechce, o rok bysi zase riesila, ako ju od cumla odnaucit. moje ani jedno dieta cumel nemalo a mladsi ked bol nervozny, tak si zuzlal plienku, alebo tie zuzlacie zracky.

veri24
31. júl 2014

@alzbetka83 ahoj, no prečítala som si aj tvoje komenty, tak už chápem prečo ju chceš naučit na cumlík ☹ , no na prsníku ju nechávať 2 hodinky nie je určite vhodné riešenie ani pre teba ani pre nu ☹ , tak nech si hryzká svoju deku, plienku bavlnenú..aj môj malý najradšej zaspáva na prsníku, ale ked už nepije po minutke mu prsník vyberiem a hajde do postele..alebo ho douspávam na rukách prinajhoršom. veľa štastia prajem 🙂

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adriana222
21. okt 2014

Ahojte moja mala ma 5mesiacikov a cumlk nechce lebo ju z neho napina najradsej okusuje vlastne tricko alebo prikrivku no ked si to vsimnem davasm jej gumovu hracku na kusanie

makromolekula
11. nov 2014

@alzbetka83 ako ste to vyriesili? ja riesim to iste mala chce byt celu noc prisata a dudlik nechce