Ako naučiť dieťa obraciať sa?

puppy61
14. sep 2011

ahojte neviete mi niekto poradit ako naucim drobca prevracat sa s bruska spat na chrbatik?,

maria30
14. sep 2011

@puppy61 ahoj.. koľko má krpec? to ho nemusíš učiť.. hlavne nerob nič nasilu.. naučí sa to sám 🙂

anjelicek26
14. sep 2011

@puppy61 - naucit? Neblazni, na to musi prijst same. Niektore skor, ine neskor. Dcerka to zvladla v 4 mesiacoch, syncek vo vyse siestich. Proste mal kopu casu. Obaja zacali presne v roku chodit. Vsetko dobehol.

Ale ucit by ma ich to ani nenapadlo. To sa totiz hadam ani neda, bud dieta chce - alebo nechce ;)

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hameeda
14. sep 2011

@puppy61 : asi mas prve dietatko vsak? inak by taka otazka ani nepadla,,inak mi vycarila usmev na tvary,,neboj sa nauci sa sam....ked pride jeho cas, ked nespinka tak ho obraciaj ako hru,,raz na chrbatik potom na brusko,,a on na to potom rychlo pride...

kvetinka211
14. sep 2011

@puppy61 Ahoj, nie je dobre dieta davat do pozicii, na ktore este same neprislo, lebo nema este spravne vyvinute svalstvo a nie je na to zrele. Tyka sa to hlavne sedenia, dieta ma najprv stvornozkovat, pripadne sa uz aj moze (same) stavat na nozicky a az same sa dostane do sedu a postupne si ho spevni. Nie je spravne obkladat ho vankusmi a tesit sa, ze uz sedi. Sedenie v pol roku je len mytus. Preto su zle vsetky tie chodulky, tiez narusaju prirodzeny vyvin. A tyka sa to aj prevracania, do nicoho nenutit. Mozes ho motivovat tak, ze das na druhu stranu hracku, za ktorou sa bude chciet obratit. Medzi detickami je dost velke rozpätie v rozvoji jednotlivych zrucnosti, netreba porovnavat. Ak by bolo naozaj pozadu, pediater na to upozorni, spravia sa pripadne nejake vysetrenia a zvoli sa vhodne terapeuticke cvicenie ... ak je v norme, treba ho nechat ist svojim tempom, mozno prave riesi napr. rozvoj blabotania 😉

zojka05
14. sep 2011

@kvetinka211 súhlasím s tebou.hlavne netreba nič robiť nasilu,môj malý mal skoro 7mesiacov keď sa začal prevracať sám.už som chcela lekárovi hovoriť,ale nakoniec vysvitlo,že je iba pohodlný a lenivý,a tak to bolo zo všetkým aj sedením,aj zo štvornožkovaním,to nechcel absolútne,akosi nevedel prísť ako na to a zrazu zo dna na den preliezol celú obývačku a na další den celý dom strašne sa z toho tešil a potom už nebol k zastaveniu 😀 😀 😀 ,behať začal ked mal rok a deň,nepoužívali sme žiadne beháky ani nič podobné,lebo dieťa sa potom spolieha na oporu čo má v beháku a tie pády sú potom oveľa horšie ☹ ,teraz mám 4-mesačnú dcérku a u tej je to úplne inak už by sa aj pretáčala,ale ešte ju brzdí balenie naširoko....takže každé dieťa je iné,treba to nechať na ňom,každé má svoje tempo vývoja....

zeleny_cajik
14. sep 2011

súhlasím s babami vyššie, dieťa na to príde samo, nedá sa to "naučiť", pokiaľ nebude na to pripravené. Pediater by ti povedal, keby dieťa nejako zaostávalo. Môj malý sa na bruško prevracal tuším až v 7 mesiacoch, naspäť na chrbátik o pár týždňov neskôr. Nechaj mu čas 🙂

lubinkas
9. dec 2015

Mile maminky, chceli by ste sa dozvediet akymi fazami vyvoja prechadza vase dietatko v prvom roku svojho zivota? Mate otazky, ktore by ste sa radi spytali, pripadne problem s ktorym si ste sa radi s niekym poradili? Je tu moznost stravit prijemny vikend v krasnom prostredi, venovany vasim babatkam. Pre viac informacii kliknite na link http://www.bublinka.org/bublivikendy/psychomoto....

lubicamacakova
12. dec 2015

ahojte. Ani naš sa velmi nechcel prevalovať...zo strany na brusko...ale skus ho chytit za stehienka a gulinkať ho pomali zo strany na stranu a pomalicky ho prevalit na jednu stranu...a potom zase pomali na druhu stranu...u nas to pomohlo...mne sa zda že náš sa zľakol a tak som ho pomali učila aby sa nebál...asi raz dvakrat za den to urob a uvidíš že za týždeň...dva sa to polepší 🙂

atrami
12. dec 2015

Môžeš skúsiť ho motivovať hračkou, zvukom, aby otáčal hlavičku a ručičkou sa napr. snažil dosihnuť hračku, bude si spevnovať svalstvo, ale môže sa stať, že síce otočí, prevalí, ale zľakne sa novej polohy, z ktorej nebude vedieť sa vrátiť späť. Všetko má svoj čas a každé dieťa potrebuje svoje tempo.