Ako naučiť štvormesačné dieťa spať?

udada
8. jan 2011

Ahojte. Mám štvormesačnú dcérku, problém je v tom, že mi nechce večer spinkať - myslím tým už nočný spánok. Kúpem ju o 19.30, potom sa napapá a zaspinká väčšinou na prsníku, preložím ju teda do postieľky, ale za pol hodinku sa zobudí a potom už nechce spať. Ako ju mám naučiť, že po kúpaní sa má napapať a spinkať do rána, samozrejme vrátane nočných kŕmení? Nemáte niektorá s týmto vlastnú skúsenosť? Ďakujem všetkým za odpovede.

anniera
8. jan 2011

u nás to bolo takto:
1.dieťa - hyperaktívne, 18:45 kúpanie, 19:00 spánok - nepretržitý (bez zobudenia) do cca 05:00
2.dieťa - kľudné, lenivé, kúpem každý 2-3 deň o rôznom čase - kedy stíham, vtedy stíham, 22:30 - 23:00 spánok - nepretržitý (bez zobudenia) do 9:30, keď som ho dala spať skôr, tak sa mi zobudil napr. okolo 22:00 a do polnoci sme boli hore, takže som prišla na to, že mi je výhodnejšie keď ide spať zároveň so mnou
....vyskúšaj posunúť čas kúpania a potom vlastne aj čas spánku, možno to pomôže...

adriana7
8. jan 2011

udada, v podstate súhlasím s bambuskom a jej druhým článkom od bihan, iba bod 7, ja som nebola pri zaspávaní v miestnosti, ale som k deťom pravidelne chodila, nikdy som však nevyberala z postieľky, len som prišla, kľudne sa prihovorila, pohladkala, dala cumlík, zaželala dobrú noc a zas odišla - počítaj ale z rôznymi srdcervúcimi plačmi, jedovaním, spoteným chrbátikom, vzlykmi 😖
mám skúsenosť pri dvoch starších, že to zabralo stopercentne , za cca týždeň a odvtedy spávali celú noc 😉
...práve zvykáme našu najmenšiu,pretože som už rezignovala uspávať ju na rukách, čím som si uhnala zápal karpálneho kanálika na ľavej ruke, ale dnes len druhý deň, práve zaspala, od desiatej som bola za ňou cca 12x 😀 , ale mám výdrž, ani nervy mi neušli, tak sa s mm vytešujeme 😉
daj nám potom vedieť, odkedy spíš celú noc, držím palce moooc

brisilda
8. jan 2011

mas 4 mesacne dieta co cakas? 😀 😀 😀 treba dat tomu len cas 😉 mne maly spinkal krasne a teraz ked je uz "velky chlap" po kupani sice zaspinka tj o 20:00 ale o hodinu je hore a buntosi somnou do polnoci 😖 😀 ale tazku hlavu si s toho nerobim lebo aj pri prvom synovi sme mali obdobie kedy sme nechceli spinkat, alebo papkat, poripade bol uplakany 😀 no vsetko to bolo iba na urcite obdoebie 😉 drzim palce mala sa nauci v noci spinkat 😉 ved sme maminky a este budeme mat pred sebou nejednu prebdenu noc 😉

olifcek
8. jan 2011

my mame rok a stale nespime celu noc vkuse,cucame parkrat za noc, teraz este nespime, pojdeme sna okolo jednej, vstaneme okolo obeda, potom spanok okolo 17tej na taku hodku az tri a dokola... takze... este s anacakas...

butrus
8. jan 2011

ahoj, u nas pomohlo zmenit denny rezim, teda aby bola min 4 hodiny pred nocnym spankom hore. takze som malu prve dni "ucenia sa" nechala spat max. do 15.00, ked som chcela, aby o 19.00 zaspala, lebo tiez sme to mali tak, ze si zdriemla na pol hodku a potom uz bola cerstva ako rybicka. potom sa budila cca o 23.00 na mliecko a spala dalej. za 4 dni si zvykla a uz to tak zostalo a budila sa sama aj skor ako o 15.00 a vecer krasne unavena po kupani "odpadla". takze odporucam upravit denny spanok dietatka, drzim paste 🙂

akdarka
9. jan 2011

len nenechavaj vyrevat.co cakas od 4mes.?aj ti propagatori metody ju odporucaju az od 6mes. A rada, ze rataj so vzlykmi,placom,spotenym babom...ufff sila hrat so 4mes „kto z koho”....potrebujes trochu obevatosti,trpezlivosti a veela lasky😉

natalia777
9. jan 2011

skus ju nechat dlhsie hore pred vecernym spankom aj u nas to takto pomohlo ze od tej piatej bola hore az do osmej potom kupat a spat 🙂 samozrejme ze to tak niekedy nevyslo tak som ju dala zdriemnut ked velmi chcela a po pol hodine som ju zobudila 😉

tea333
9. jan 2011

ja by som dieta nebudila ani umelo neudrziavala hore..jednoducho to chce rezim a trpezlivost, a skus posunut cas kupania.u nas sa este donedavna zaspavalo o 11 vecer

andreac
9. jan 2011

Aby si dieta zvyklo, treba dodrziavat ritualy od prveho dna, mam tri deti 🙂 to znamena ak som na navsteve a je nam fajn, treba sa aj tak dvihnut a ist domov dodrzat cas na kupanie v rovnakom case, ritual to je ked mama zastre zaluzie, zhasne svetlo, prip. len zasvieti malicke svetielko, ked polaska, da krizik na celo, ci pusinky, oblubenmu hracku... pred spanim nepustame hudbu, telku, nedavame dieta blaznit tatinovi..vacsim detom citame, ci si skladame puzzle, kocky...
navodime si prijemnu atmosferu..
no a malinke ked je v noci hore, aj to sa stava, sepkame ked nieco potrebujeme od manzela, a nerozpravame sa s dietatkom, nepreberame ho viacej ako treba (lebo vtedy to laka, ked nie je uz robota a ako sa krasne sa na neho mamina diva,ze?) my si niekedy lahneme vedla postielky na konci postele a drzime sa za rucky cez palicky postielky, alebo ked nemoze zaspat dlhsie, urobime háhá na rukach, ale len chvilocku a uz ideme do postielky naspat. Ak mamina vie, co chce dietatko sa to rychlo nauci, treba len laskyplnu pevnu volu 🙂

neznalka
23. jan 2011

ahoj, súhlasím s butrusou 🙂

sophin
27. feb 2014

Ja práve čítam aké mate problémy,ja kojim stvormesacnu dcérku,a spinkame asi od pol ôsmej do desiatej.A potom do polnoci po nakrmeni.Od polnoci niekedy máme aj krmenie každú hodinu.