Ako navrhnúť režim 14 mesačného dieťatka?

katka123456
22. nov 2010

Milé mamičky, mohli by ste mi poradiť? Nedávno sme s malou prešli na jeden spánok cez den. No neviem jej teraz zostaviť jedálniček. Pred obedným spánkom už býva unavená a mrzutá a tak mi nechce sedieť v stoličke a papať obed. No hladnú ju uložiť nechcem, tak jej dávam piť mlieko. Obed má až keď sa zobudí. Na raňajky jedáva jogurt, desiatu ovocie, pred spaním teda mlieko, po spánku obed, podvečer pribináčik a na večeru mlieko. Sa mi zdá, že odkedy má jeden spánok, tak sa stále iba krmime, no inač jej to papanie prispôsobiť neviem. Poraďte mi prosím ako to robite vy.

sorciera24
22. nov 2010

@katka123456 ja ti mozem napisat ako je to u nas...moj maly ma 16mes. a presne ako pises tiez v 14mes. presiel na 1 spanok, ale je to chlapca, tak mozno mame iny rezim...
rano vsatva okolo pol 7....ranajky....vianocka,lupacka+mliecko
medzi pol9-9....papa ovocie....jablko, banan, pomaranc, ako kedy
o pol 11...polievka
o pol12.....obed....cize masko s niecim, privarky, zelenina...klasicky druhy chod
od 12-14 spi zhruba
o 14ej.....nieco na prehryznutie....jogurt, ovocie, pagac....nieco male
o 16ej chleba s niecim...maslo, pomazanky, vajicko, syr....zeleninka
o 18.30 ....kasa s ovocim
o 19.30 .....100ml mlieka a ide spat
mozno sa ti zda, ze zje vela...ale je to chlap a ked mu nahodou nedam jest, tak by zuril od hladu....amm doma papkaca🙂

katka123456
autor
22. nov 2010

@sorciera24 tak to ti naozaj super papa. Ja som rozmýšľala, že by som skúsila pred spaním dávať polievku a po spánku druhé, no ona ked je unavená, tak zvládne iba to mieko a hajde spinkať. Ona mi pekne papavala, keď chodila spinkať dva krát za deň, no teraz mi už jedáva o niečo horšie. Som rozmýšľala, že či to nie je tým, že jedáva často, no neviem jej to inač rozmiestniť.

sorciera24
22. nov 2010

@katka123456 podla man je to v pohode, ak jej to tak vyhovuje, ved ten obed zje....to nevadi, ze po spanku....moj by bol zas hladny, preto je pred spankom🙂 ....a vidis, furt papame.... 😉 ono sa to utrasie.....ja nemozem vyjst ani z domu bez jedla 😉 hlavne, ze im chuti a prospievaju 😉

xlucia
22. nov 2010

@katka123456 tak jej davaj polievku skor, kym nie je taka unavena
jednoducho ti bude mesiac jedavat polievku pred jedenastou a postupne to posuniete blizsie k obedu
pre drobca je velka zmena ked ma uz len jeden spanok, to sa mu uplne neni harmonogram dna, plus mnohe deti po prvom roku jedia menej lebo uz nie su take prudke rastove spurty
bud kludna, to sa vam utrasie

andrejka77
22. nov 2010

@katka123456 tak môj šimonko ma 15mesiacov a spáva jeden spánok uz asi od 8mesiaca.stravovacie návyky sa nám menili neustále ale teraz zhruba to vyzerá asi takto
okolo 6-7rano mliečko
0 9-10 chlebík s niečim,alebo jogurt ,vyzivka
okolo 11-11.30 ide spinkať to dostane mliečko zhruba do tej 14 hod. sa spi
potom nasleduje obedík o tej 14
16.30- 17. to buď dostane kašu alebo jogurt podla toho co mal na raňajky
o 19 ideme spinkať a to ma mliečko
a medzi tým cely den niečo chrumká ,buď jablko ,banán proste neake ovocie ,chrumky,

katka123456
autor
22. nov 2010

@xlucia ja jej nemožem práveže dať polievočku skor, lebo je ešte sýta z desiatej. Tak asi musíme zatiaľ ostať iba pri tom mliečku. Ale však hádam sa časom znova "unormalníme" a režim sa nejako ešte pomeni.

@andrejka77 tak to potom máte presne ako my teraz 🙂 .

xlucia
22. nov 2010

@katka123456 katka ved vynechate na par dni desiatu...

andrejka77
22. nov 2010

@katka123456 ved ja poznám kopu mamin čo tiež im detičky obed papajú az po obednom spánku 😉 ja uz som si zvykla a aspoň mam čas ten obed navariť ked malý spinka

spalka
24. nov 2010

presne tak, aj mne mala obeduje az ked vstane po obednom spanku a ja jej ked spi varim 🙂...inac vstava okolo 8.30, dame mliecko, potom do takej desiatej ranajkujeme, ideme von, tam nieco male schrumne, prideme naspat a to uz je tak pripravena do postielky, predtym nieco vypije a ked vstane je pekne hladna na obedik 🙂, ved ani ja neobedujem o dvanastej 😀

katka123456
autor
25. nov 2010

@spalka a po obede ešte niečo papáte, či potom už až večeru?

spalka
25. nov 2010

@katka123456 podla toho, kolko zje na obed a ci si pyta, ale vacsinou az veceru

zuzulikmichalik
5. jún 2016

@katka123456 ako to mate teraz? my koncime 10.mesiac a tiez prechadzame na 1 spanok...a presne ako tebe, aj mne byva mala pred obedom unavena a neviem do nej dostat obed, papa ho az ked vstava, ale ona vstava 14.30 poobede a to sa mo zda neskoro, nie? potom kedy mam davat olovrant? tiez mam problem kedy davat desiatu a co na desiatu a ci pred obedom polievocku alebo ako..... žienky, poradte mi. My vstavame 8.00 rano

zuzulikmichalik
5. jún 2016

@andrejka77 vecer ked ti ide drobcek spinkat a predtym mal kasu alebo jogurt a potom mlieko, kolko toho mlieka vypije, aby spinkal do rana???

hanicka2508
28. júl 2016

@katka123456 tak my mame 13 mesiacov, prave sme prešli na jeden spanok denne - a to obedny, ale ked sa vyspinka cez obed trosku menej tak niekedy si este zdriemne aj poobede trosku. A s tym papanim to mame stale rovnako - vstávame okolo 8:00 a hned papame na ranajky kašičku, krupičku alebo ryzovu (180ml cca, alebo kolko jej chuti), okolo 11:00 ma "desiatku" a to bud ovocie lebo puding - bežne spapa jeden banan a k tomu trosku jablcka, alebo jablko s rozdrobenou susienkou, pribinacika,..co pride na chut. Okolo 12:00 ideme spinkat a spinka tak do 14-15:00, to si ja stihnem navarit a ked vstane obeduje. Podla mna aj tak s naválanym žalúdkom sa spinka zle, aspon u nas je to tak. Takze v pohode obeduje az po obednom spanku a hladna spinkat teda nejde - ma desiatku predsa! Medzitým samozrejme chrumky alebo na zahryznutie nieco - ovocie do ručičky, roztek na žujkanie,.. No a okolo 17-17:30 ma olovrantik alebo prvú večeru ci ako to nazvem - a to si da podla chuti - niekedy pudincek, krupicku, alebo pribinacik..ovocie jej uz takto neskor nerada davam..alebo si dame masielkovy chlebik. A vecer sa o 19:30 okupkame a pred spanim si dame kašku, krupičku, ryzovu kasu, mlieckovu,..ako kedy, obmiename.
My sme mali problem ze mi odmieta pit čokoľvek okrem vodicky, takze pitie mliecka nehrozí! Ani kravské, ani umelé, ani nic..preto jej robim krupicky alebo ryžové klasicky zarobené mliečkom. Aspon nieco. A mame 13 mesiacikov a 10,5kg, čiže tak normalne..vnoci nepapame od 5 mesiaca, spinka odvtedy sama v izbicke vo svojej, vo svojej postielke a síce sa vnoci budi asi 3-5x ale len na to ze kde som, pomojkame sa a spinka dalej..papat nechcela a ani nedávam, ked tak glg vodicky - aj dospelého niekedy vnoci suší a ideme sa napiť 🙂
Tak to sme my..