Mám v jedálničku svojho 11-mesačného dieťaťa niečo zmeniť?

Zodpovedané
19. jan 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom jedálnička môjho 11-mesačného syna, ktorý je stále dojčený. Ráno po prebudení vypije mlieko. O 8:30 mu pripravujem pohánkovú, ovsenú alebo inú kašu, prípadne jedáva lievance alebo chlieb. Pred obedným spánkom opäť pije mlieko. Na obed mu chystám mäsovo-zeleninový príkrm, vajíčko alebo cestoviny, ryžu či strukoviny. Po obede si dá ešte mlieko, olovrantuje jogurt a ovocie. Večera u neho pozostáva z mliečnej kaše alebo polievky, pred spaním vypije mlieko.

Jednotlivé jedlá obmieňam. Keď mal na desiatu jogurt, tak na olovrant mu dám niečo iné. Keď mal ráno kašu, tak večer sa snažím, aby kašu nemal. Ale stane sa, že ju má 2x denne. Neviem či je to takto postačujúce. Už tak nepriberá, začína chodiť, tak je nonstop v pohybe.

Mám v jedálničku niečo zmeniť, pridať alebo vyradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

jedálniček je veľmi pekný a páči sa mi, že sa zámyšlate nad jeho vyváženosťou. Trošku mi chýbajú ryby. Inak vyzerá, že je všetko ukážkové.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas