Ako odnaučiť dieťa nosiť sa na rukách?

mirkava
25. jún 2014

Ahojte, neviete mi nikto poradiť, ako dieťa odnaučiť nosiť sa na rukách.... mali sme v pupku pruh a tak sme ho museli trochu rozmaznávať aby nám veľa neplačkal, ale už si samozrejme zvykol na nosenie na rukách a musíme ho od toho odnaučiť... viete niekto poradiť ako???

tinamarkova
25. jún 2014

Akkk na nieco prides daj vediet , aj moj stale na rukach ani kociar ani stolicka chodak nic . Vsetko s nim robim uz aby chodil.

kazunomiya
25. jún 2014

ahoj, preco ho musite odnaucit?

vivuska666
25. jún 2014

aj moj bol kvoli kolikam ručičkovaný, ale mna z toho porážalo. Ani na wc-ko som nemohla ísť. A tak som po celom byte urobila nejaké hracie miesta, kde sa vyzabáva a na ruky zabudol. Máme aj hojdačku, kresielko pri repraku ( tam mu puštam radio - rakuske ho bavi 🙂), nafuknutý bazenik bez vody v detskej, letisko z manželskej postele, kde ma milion hraček, podložku na zemi s hračkami, v postielke natiahnutu šnuru a na nej povešane somarinky, čo štrngaju......hrazdička.......je toho ovela viac...a vydrži bezo mna pomerne dlho 🙂

mirkava
autor
25. jún 2014

@kazunomiya no lebo mi pomaly ale isto odchádzajú ruky a mám problémy po pôrode a nesmiem nosiť ťažké... malý má zatiaľ len 3 mesiace ale už bude len ťažší a musí sa naučiť sa sám hrať, posedieť si v ohrádke, tak ho chcem na to pripraviť...

sense
25. jún 2014

neviem ako stare je tvoje babo.....ale skus ho inak zabavit.....moja mala tiez kvoli kolikam bola nosena casto na rukach....a traz ked sa driape na ruky , ma uz takemr 12kilo tak si klaknem ku nej alebo sadnem ku nej a tak ju mojkam....lebo uz mi je tazka, ona sa pomojka a spokojna odide....

skus nenosit len ssediet s dietatom na rukach, mozno mu nejde nai tak o nosenie ako o narouc a mojkanie....

mirkava
autor
25. jún 2014

@sense malý má len 3 mesiace a akohále si sadnem tak začne plakať, mám aj vak na nosenie ale tam nevydrží dlho

sense
25. jún 2014

no myslim ze chces od 3jmesacneho vela aby sa naucil hrat sam, alebo sedel v ohradke....dieta bolo 9 mesiacov v brusku tak chce byt aj teraz mojkane...
ked ta boli chrbat tak ho maj v naruci v sede....ano bude tazsi, ale co budes robit ked bude mat 10kilo a pojdu mu zubky alebo bude chore ....

sense
25. jún 2014

@mirkava skus fitloptu lahni si vedla neho skus ho niecim zaujat.....alebo skus satku, moja napr. v nosici tiez nechcela byt....

25daniela
25. jún 2014

Niako, vyrastie z toho... budes silna... Moje iba prve sa chcelo nosit ale v momente, ako zacala stvornoskovat, uz nas nepotrebovala... na nosenie myslim.

apollo13
25. jún 2014

moj ma 9 mesiacov a nosim ho v manduce aby ma neboleli ruky pretoze tak sa uspava 4x denne aj vecer. dieta kontakt potrebuje a nosenie je pren zdrave. ked bude babo vacsie tak sa zahra neboj, nemusis ho oducat

mirkava
autor
25. jún 2014

@sense jasne že sa nebude este sám "hrať" v ohrádke, ale rady ako ho na to pripraviť, aspon chvilku by si mohol teraz sám poležkať.... mám problémy po pôrode a nemôžem nosiť ťažké a drobec už bude len priberať 🙂

luciaalex
25. jún 2014

Hovori sa ze uspokojena tuzba sama odoznie. Je malicky, patri na ruky. Cas rychlo plynie, ja uz len spominam ako moji zbojnici, 8 a 3, viseli na mne. Hoci maly sj teraz skusa, ked sa mu nechce ist pesi.. a ja ho na chvilku, kym vladzem, zoberiem. Ak nechcete klokanku alebo satku, ja som tiez nepouzivala, tak ho ponos. Kasli ze nemas upratane alebo co. A ake pekne ruky budes mat, nikdy so nemala take vytvarovane bicaky ako za cias babetiek 😀 a ked sa naozaj neda, poloz ho do postielky, nech ta vidi, pokojne mu povedz ze chvilocku pocka, po chvilke ho vezmi. Nauci sa ze nie vsetko sa da hned, a zaroven ze sa mu poziadavka splni.

apollo13
25. jún 2014

@mirkava v satke alebo manduce sa ti vaha rozlozi. moj ma 10kg a skoro ho necitim. 3 mesaice je skoro to som ho nosila stale ale neboj tak v 4 mesiaci uz polezal v postielke a pozeral si hracky a zabavil sa aj sam. neboj. nema cenu nervovat sa s oducanim, lebo kym na to nebude babo zrele bude sa nervacit ono aj ty. ale za par tyzdnov ho uz zaujmu hracky a zabavi sa aj bez toho ze by si ho uz teraz na to cielene pripravovala

yesno22
25. jún 2014

@mirkava ešte je skoro, aby sa dlhšie "sám" zabavil ... veď v 3m ti ešte dosť spinká a keď je hore, tak sa mu proste venuj...ja som zvykla s deťmi ležať v spálni na posteli a len tak sme sa mojkali, pásli koníky, púšťali sme si pesničky a postupne trénovali točenie na bruško, z bruška ... čím viac sa budeš deťom venovať, kým sú malinké, tým skôr sa ti osamostatnia 😉

sense
26. jún 2014

@mirkava tiez mam problemy s chrbticou....a nemala by som vobec nic nosit, co problemy ale znizuje je cvicenie na chrbat ako posilovat taj aj uvolnovacie cviky....a ver mi zabera to a staci par minut denne.

emma_932
26. jún 2014

@mirkava prestan ho nosit 😉 mozes ho pomojkat na posteli, hrat sa s nim, ale nenosit. on to pochopi 😉

edvelyn
26. jún 2014

@mirkava ako nehnevaj sa a co by si chcela robit s 3mesacnym babatkom? Kde by malo byt ak nie na tvojich rukach???strcene v postielke?alebo cely den prehnute v hojdacke?no bravoo a v ohradke sa ti bude same hrat najskor ked bude sediet...nase ma 9 mesiacov a 9kil a ked idu zuby tak je cely den na rukach..ako zacina lozit ajsa stavat ale aby som decko nechala cely den niekde strcene..naco su vam deti ked vam je zatazko ich pestovat??tot moj nazor

apollo13
26. jún 2014

@emma_932 co pochopi? akurat tak to, ze ked vola po svojich zakladnych potrebach tak mu to volanie nepomoze a dospely sa na jeho potreby aj tak vykasle. akurat to z toho pochopi...nasledky ake to na neho moze mat na cely zivot ked v utlom detstve si zafixuje spojenie volam o naplnenie potrieb ale som ignorovany...si domysli sama. dieta ten kontakt potrebuje. normalne v porovnani z inymi cicavcami sa rodime nedovvyvinuti a normalne by bolo byt v maternici do roka. no ale kedze to nejde, tak aspon tym nosenim a tulenim na tele sa to da dohnat

emma_932
26. jún 2014

@apollo13 Ja som nepisala o ignoracii 😉 ale o tom, ze tulit sa mozu napr. Aj na posteli. Moze ho hladkat, masirovat, spievat mu, moznosti je naozaj vela..

apollo13
26. jún 2014

@emma_932 lenze co ak na ukludnenie potrebuje to nosenie, ktore mu pripomina rytmicky pohyb v maternici pocas tehotenstva? ved to je to preco to deti vyzaduju a preco sa casto neuspokoja s tym ked ich iba hladime. potrebuju si pripomenut doverne znamu istotu z bruska. pokial je to ich potreba v urcitom stadiu vyvoja preco ju nenaplnit?

emma_932
26. jún 2014

@apollo13 len aby to nepotrebovali do 18ky 😉 😀

kaktusik
26. jún 2014

@mirkava aj nasa dcerka sa rada nosila, kazdy mi do toho s prepacenim pindal, daval vselijake mudre rady, ale ja som jednoducho akceptovala, ze so mnou potrebuje byt stale... a tiez mi odchadzali krize, ruky, bola som ako zbity pes. Potom som si kupila manducu a ked potrebovala byt pri mne, tak jednoducho bola a ja som si aj cosi porobila. Mas este male babatko, je prirodzene, ze potrebuje mamu. Pre nu je tento svet este stale novy a ty si jej jedina istota, tak jej ju neodopieraj 🙂 A na povzbudenie ti poviem, ze ta nasa sojka mala sa uz vie zahrat aj sama, no su dni kedy je na mne nonstop - hlavne ked jej idu zubky... a mne to vobec nevadi, som stastna, ze jej mozem byt oporou..

alexandramaria
26. jún 2014

@apollo13 ako prepáč, ale nebudem otrokom vlastného dieťaťa...nech ho akokoľvek milujem..sú ženy čo majú také problémy s chrbticou že si to nevieš ani predstaviť, ja sama mám veľké. presne ako písala
@emma_932 možností je veľa , ako dieťatu dať najavo že je mama stále pri ňom.

jajurka
26. jún 2014

@mirkava aj my sme sa vela nosili.. a aj teraz este casto nosime, hoci syncek ma uz 1 rok.
ked to uz nebude potrebovat, tak to vyzadovat nebude.. tak som si to vsimla, ze rozne veci sa dieta odnauci, ked trosku vyrastie.
niektore deticky su citlivejsie a potrebuju objimanie. skor ked sa im nieco odopiera, tak to vyzaduju este viac..
podla mna, ked deticky nosime, nerozmaznavame ich, ale len naplname ich citove potreby. a urcite to nebude trvat vecne 😉 ked trosku vyrastu, tak sa v urcitom veku nebudu chciet dat ani objat..
a mozno to ani nie je len citova potreba, ale ma problem s bruskom, refluxom... nam neskor zistili reflux, tak sme zistili, preco sa chcel nosit.

kazunomiya
26. jún 2014

@mirkava ja síce nemám žiadne zdravotné obmedzenia a bábätko nosím na rukách a aj v šatke či nosiči prakticky od narodenia, koľko potrebuje, ale ak ťa to povzbudí: môj má štyri mesiace a odkedy sa naučil pretáčať na bruško a hlavne chytať veci, čo je asi tak dva týždne, tak už sa kratšie či dlhšie zabaví sám - či s hračkou alebo s niečím iným, čo má po ruke. Nosím ho stále, ale už nie furt. Myslím, že odnaúčať to netreba, pretože bábätká sú odstredivé a prirodzene sa stávajú čoraz samostatnejšími.

Skúšaš ho dávať na bruško, prípadne ponúkať nejaké hračky? Hracia deka u nás na chvíľu fungovala, už keď mal cca. 2 mesiace. On keď príde na to, že sú okolo neho zaujímavé veci a všeličo sa s nimi dá robiť, tak sa naozaj zabaví 🙂 Môžeš mu to začať ponúkať, uvidíš ako rýchlo sa to naučí. Dá sa aj hrať a rozprávať s ležiacim bábätkom... Inak som však veľký zástanca nosenia detí, z toho dôvodu, že im to všestranne prospieva, aspoň teda na mojom to fakt vidím.

apollo13
26. jún 2014

@alexandramaria nevedela som ze ked matka naplna potreby dietata je jeho otrokom. to je novy pohlad na vec 😝

mirkava
autor
26. jún 2014

@yesno22 🙂 nespinká vela, vlastne dost málo na také babo a ležanie na posteli a hranie sa, hrkálky a "šaškovanie" nefunguje, možno tak na 5 minút... funguje len na ruky a chodiť...

mirkava
autor
26. jún 2014

@sense ja nemám problém s chrbticou ale mám spadnutý močový mechúr a čaká ma operácia 😒

mirkava
autor
26. jún 2014

@edvelyn dakujem za "radu" ale ja ho nosím pomaly aj na vecko takže sa mu venujem viac než dosť, dokonca aj ked spinká tak ho musim hojdat takze fakt strčené v postielke nie je ale aspon na 5 minut by si mohol poležkať aspon ked som s ním, ale nemožem si ani sadnuť ked ho mám na rukách, vnosiči nevydrží takže baby niektore vaše názory su fakt úplne skvelé...

mirkava
autor
26. jún 2014

baby ďakujem, inak som si všimla na modrom koníkovi, že ak tu niekto hodí nejakú otázku tak sa nájde pár žien, ktoré miesto rady, alebo skúsenosti začínajú vyčítať a navážať sa svojimi odpoveďami sú dokonca dosť nepríjemné..... ja mojho malého drobčeka nosím a nosím ho rada takmer 24 hodín denne... ale ďakujem všetkým čo mi dali inšpiráciu ako ho trošička zabaviť a trošička vyriešiť tento malinký problém.... manžel robí od rána do večera a ja sa malému venujem, spievame, tancujeme, robíme vrtulníky 🙂 ukazujeme hračky, hrkálky, takže sa "nebojte" že sa mu málo venujem, je to môj pokladík 🙂