Ako odnaučiť dieťa od cumľa?

abika26
10. feb 2013

Nasa princezna ma 20 mesiacov a dudu mame uz len na obedny a nocny spanok.cez den vobec uz niekolko mesiacov. o 3m nam ma pribudnut babatko tak som myslela ze uz je aj cas ju uplne odnaucit....len neviem ako postupovat,resp. sa bojim ze mi prestane pekne spat kedze ona si dudu spaja s hajanim....odnaucit ju chcem hlavne kvoli sestricke,kebyze jej budem davat cumlik ze by jej ho nebrala atd....mate niekto skusenosti,rady? 🙂dakujem

kladina
1. mar 2013

@danim krásne si to napísala... tak láskyplne. Naša malinká má len 11 mesiacov, tak cumlik pri zaspávaní ešte neriešim. Ale dúfam, že aj ona bude taká chápavá a šikovná ako tvoje baby. Ďakujem za inšpiráciu 🙂

danim
1. mar 2013

@kladina mne pri oboch velmi ucinne zabera, ze im cokolvek s kludom povysvetlujem, obijmem, pohladkam, pritulim, poviem im, ze ich lubim. 🙂 nerobim nic nasilu, nechcem aby boli v strese, ze im cosi beriem, rusim nasilu. U nas sposob, ze vyplakat a pod nehrozi- to by plakali aj celu noc- uzialene ( ze som ich odvrhla, ze ich nemam rada... mam pocit, ze by si to tak vysvetlovali ). a takto im to povysvelujem a funguje 🙂 su kludne, usmiate ( vedia, ze maju v rodicoch velku oporu ).... tak verim, ze aj toto tomu dopomaha 😉 drzim palce, isto sa to aj u vas podari s kludom 🙂

nefertiti7
4. mar 2013

moj syn má 3,3r a ešte stále má dudku na spanie poobede a a na noc, nikdy mu ju nedávam automaticky ale sám si ju vypýta. tiež sa na to neviem zasa odhodlať, lebo prvý pokus zlyhal. Povedala som mu, že sme ho zabudli u babi a nastal rev asi 4 hodiny a to som už nevydržala a dala mu ho, teraz by si myslel, že asi zasa nejaký musím nájsť, tak to nechám plynúť a určite to raz pochopí, zuby nemá ani pokazené ani krivé.A dudka ho vždy ukľudní. určite to však ešte raz skúsim

jeinabe
4. mar 2013

Tak my sme uz tyzden bez dudy......moj maly ma 2,3r, pred mesiacom mu spadla duda do WC, tak sme ju splachli a nastal veeelky plac, musela som mu dat este nahradnu dudu...povedala som mu, ze ak sa nieco stane tejto dude, inu uz nemame, aby si na nu daval pozor.....sem-tam som mu to zopakovala a pred 2 tyzdnami som pozerala, ze nasa nahradna duda je trosicku nakusnuta...hned som mu to ukazala a povedala,ze ked sa nam pokazi viac budeme ju musiet vyhodit.....a tak pred tyzdnom vecer pozerame, ze duda je uz dost nakusnuta, tak sme sa jednoducho postavili z postele a STATOCNE ju vyhodil do kosa s tym, ze rano ju vynesieme vonku, aby ju vzalo smetiarske auto....na prekvapenie spal celu noc, spomenie si na nu stale, ale hned si aj odpovie, ze dudu vzali smetiari.....a dnes sme z okna videli smetiarske auto a hned maly povedal, ze dudu beru smetiari.... 😀

limetka32
9. mar 2013

My mavame dudlik len na spanie, vlastne uz odmalicka, cez den sme ho nepouzivali, len pri spanku. Ked mal moj syn 2roky rozhodla som sa , ze to zmenim. Nejaky cas som mu rozpravala o tom, ze dudliky nosia iba babatka a ze on uz je velky chlapec. Za nejaky cas raz po spanku mi sam dal dudlik do ruky a povedal ze je pre babo. Tak som mu ho zobrala a odvtedy uz nedala. Vecery boli v pohode, obcas zamrncal. Avsak uplne sa mu narusil poobedny spanok. Jednoducho nevedel bez neho zaspinkat a potom okolo siestej pol siedmej uz bol riadne unaveny a mrzuty. Po mesiaci a pol som to vzdala, rozhodla som sa ze ho nebudem trapit, zrejme este nie je natolko pripraveny sa dudlika vzdat a potrebuje ho na ukludnenie. A tak opat dudlujeme a popoludnajsi spanok sa nam vratil. Mame 2r. 2m.. Dieta je spokojne vysmiate, mama tiez. Kazde dietatko je ine, zrejme este nie je na tu zmenu pripraveny. Nebudem to silit, mozno pride ten pravy cas ked sa ho vzda nadobro 😉

kacena4
9. mar 2013

@abika26 my sme to vyriesili cez viancoe, tiez sme len spali s dudkou. boli sme na navsteve kde mali psika (spali sme tam) a akoze nam spadla dudka k havinovi na zem, ten po nej skucil a olizoval ju a tak sme malej vysvetlili, ze ju spapal a viac ju uz nechcela ale podarilo sa to az na 3x v priebehu 1/2 roka inak sme po tyzdni plakania nevydrzali a vratili. ale odvtedy nam mala cez den nespi vobec a v noci zaspava dost tazko, proste nema sa cim ukludnit. a neodporucam ti to robit teraz ked pride babatko, lebo babatkom pride regres a tak ci tak ho bude vyzadovat, a akurat sa vystresujete teraz aj potom. radsej pockaj par mesiacov po porode a potom to skus - tot moj nazor