Rúško - kožné problémy

edith267
21. jún 2021

Zdravím, ja by som sa chcela opýtať. Neviem, či bude niekto vedieť ale skúsim. Ako je to s rúškom ak mám kožný (dermatologický ) problém a nosenie rúška mi ho zhoršuje. Môžem nosiť iba ten taký štít alebo tým pádom nikam nesmiem ísť a ak chcem tak proste musím si dať rúško aj keď to fyzický bolí? V práci som nosila 8,5 hodiny a musela som skončiť lebo to bol horor a teraz kebyže sa chcem zamestnať tak asi ani nemôžem? Neviem som už z toho debil 🙂
Ďakujem za akúkoľvek odpoveď.

ivetulik
21. jún 2021

@edith267 zákon ti neprikazuje nosiť nič. ale hygienik náckovia ťa utlčú ak budeš niekde bez rúška, respektíve bez prekrytia tváre. Kúp si gázu ako ja a to si daj na tvár. je to myslím 100% bavlna a má veľké prieduchy. kovid symbol dodržíš. pleť bude voľne dýchať a aj plúca

edith267
autor
22. jún 2021

@ivetulik šak jasné 🙂 a šak toto, že furt niekto určuje čo musíš ale veď existujú rôzne prekrytia tváre 🙂 a naj vec je podľa mňa, že ako si myslia , že respirátor nič neprepustí :D ja len , že asi ale potom v robote bude problém lebo oni majú ten príkaz a musia lebo dostanú pokutu.... hrôza