Budem zlým vzorom pre moju dcéru?

22. júl 2022

Ahojte, som maminkou ročného dievčatka a v poslednej dobe mávam občasné myšlienkové pochody ohľadom toho, aký vzor ŽENY jej poskytnem v budúcnosti.
Ide o to, že sa absolútne nemaľujem, teraz ako som doma na RD tak vôbec, predtým do školy/roboty minimálne (aj to len oči špirála - linka - max tiene) kompletný mejkap som mala iba na stužkovej a na svadbe... mám celkom dobrú pleť, nechýba mi to, nebola som k tomu vedená počas dospievania a naozaj mi je takto komfortnejšie. Ale nechcem aby sa cítila o niečo ukrátená, keď sa nebude maminke prehrabávať v makeupovej taštičke (lebo maminka žiadne šminky nemá). A tak, proste neviem či by som nemala toto zmeniť. Inak samozrejme sa o seba starám ako normálna žena, nie je to o tom že by som zanedbávala hygienu alebo tak.. :D len to maľovanie sa je pre mňa vzdialené.
Je tu nejaká maminka ktorá to má podobne a makeup nerieši?

mapa
24. júl 2022

Ja sa odjakziva malujem minimalne, cim dalej, tym menej... Dcera na zaciatku teenage veku sama zacala pozerat a vyberat kozmetiku, laky na nechty, jemne sminky pre seba... Tesi sa z toho, ma to ako relax, nebranim jej, uziva si to a rozhodne som jej v tom nebola cely zivot vzorom 😃

danculka25
24. júl 2022

Tiez sa nemalujem,nie ze by som to nepotrebovala😂
Nedavno som niekde sla,tak mi napadlo,ze sa trochu skraslim,"pozicala" som si sminky od strednej dcery,ktora nebola doma.Len spiralu som polozila kusok vedla,ako mala byt,to bol problem neskutocny,ked na to prisla.Odvtedy ma sminky schovane a ja mam smolu🤤😂
To len na odlahcenie.Laska rodica sa nemeria spiralou,ani makeupom.Ked pride ten spravny cas,dcera si poradi.

tianna
24. júl 2022

Síce dcéru nemám ale nemám doma anilen lesk na pery a špirálu som nevidela už veľa rokov.. 😄 synovia sa nesťažujú že by som pekná nebola.. 😁 dokonca ti starší občas na ženu s výrazným make-upom pozerajú ako na zjavenie a väčšinou 7 ročný zahlási doma že či teta nebola pekná keď toľko farbiciek na seba dala.. 😆

julia204
24. júl 2022

Ja mam 38 nalicena 3x zivote stuzkova, 1x cudzia svadba a 1x vlastna.. plet mat citlivu alergicku neznesiem ziadnu kozmetiku..jedine co pouzivam je ceruzka na obocie 🙈 ..dcerka ma 3roky a ma asi 10detskych paliet na oci +30 balzamov.. ta maluje stale babiky aj starsieho braska 😂. A pritom to nema odkial poznat kedze ja sa nemalujem... ked ju raz chyti puberta a bude sa chcet licit urcite ju zoberiem skusenej vizazistke ktora nech jej ukaze zaklady jemneho aj vyraznejsieho licenia a hlavne ako sa starat o plet.. "sminky nie su vsetko" preto si nas nasi manzelia nevybrali ❤️.. viem, ze dnes je ina doba vsade sa propaguje "ideal krasy" dokonale upravena nasesana a selfie kazdy den..potom dievcata vyzeraju aj o 5 rokov starsie ale nestresujem.. pride cas pojdeme za odbornickou 💄💋

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snezienkaaa82
26. júl 2022

Makeup som upustila, pleť vyzerá lepšie bez neho. Stavila som na kvalitnú korejsku kozmetiku. Mam 40 a skoro žiadne vrásky, nepotrebujem zatiaľ botox, výplne, atď.
Ak idem von s babami, dám si len bb creqm, líčka, špirálu. Mam úzke pery, takže tie zvýrazní.
Inak sa bé maľujem.

snezienkaaa82
26. júl 2022

@panelacikova u nás po meste chodia 2, po ktorých ostáva biela clona od pudru😀😀😀 keď prejdú, také sú zmachlene. Nanos makeupu hrubý, mihalnice jak vejhare, najnovší hit kacaciuch pier a ide sa s kocarom.

panelacikova
26. júl 2022

@julia204 niekde to vidieť musela a niekto jej to musel predsa kúpiť. či len tak jej to padlo z nebies? a ak áno, ako vedela, čo sa s tým robí? moja keby mala 3 roky a dám jej tieto veci do ruky, tak by nimi maľovala na papiere...

2006_1211
3. sep 2023

V živote som na sebe makeup nemala jedine co som si robila boal spirála linky a obocie či balzam na pery😂teraz si robil len obočie lebo mi ho není moc vidno dcera má 5 mesiacov a myslím ze jedinú vec ktorú by mi mohla zobrať keď bude staršia je ceruzka na obočie 😂no a co je na tom?

hladamematku
3. sep 2023

Ja sa nemalujem a som krásna, myslím si to tvrdia to