Celú noc na prsníku, ináč hysterický plač. Poznáte to?

lili777
7. okt 2011

Som už mierne zúfalá z mojej 10-mes. dcérky. Celú noc chce piť mlieko resp. dudlať prsník. Nespáva s nami v posteli, snažím sa ju dávať vždy do postieľky. Hore je každú hodinu, možno aj 45 min. Ak ju chcem oklamať a dať jej dudel, vyráža mi ho zlostne z ruky, fľaša s vodou letí cez pol izby. Jednoducho ak nedám, ono neplače, ale neviem ako definovať to čo robí, hysterický rev, krik, zlosť. Lekárka mi poradila nedať jej, že je to len zlozvyk. Tak som to vyskúšala. Dopadli sme asi tak, že do treťej ráno vrešťala ako o dušu KAŽDÝCH 25 minút, o tretej ráno som to vzdala a dala jej mlieko, spala až do 6-tej. Na druhý deň sa ma suseda, ktorá býva v dome oproti dokríža pýtala, čo sa dialo s malou, že tak strašne plakala. Ako to riešiť? Robil to aj môj syn, ale veľmi krátku dobu. V 13 mes. som ho odstavila a spí celú noc. Ale nechal sa oklamať aspoň s dudlom, vodou...už som nespala poriadne tri mesiace. Keby bola hore 2-3 razy, ale takto je to neúnosné.

nikina17
20. nov 2011

@strapco13 velmi pekne dakujem za radu, uz som chcela ist aj k dr. lebo mi mame najblizsiu poradnu az buduci rok v januari. Neviem preco mame teraz 3 mesiace pauzu, asi to tak ma byt, ale uz som bola taka zufala, ze som sa chcela ist poradit s dr. Som rada, ze viem co a ako teraz 🙂 takze len trpezlivost a vydrzat. Dakujem za radu este raz, fakt si ma upokojila 🙂

nikina17
20. nov 2011

@matesl ja alergicka nie som, ale manzel ma sennu nadchu, berie na to zodac........skusim sa popytat na to. Dakujem 🙂

matesl
20. nov 2011

@nikina17 ale ak by vas trapila alergia, by si to asi spoznala, mne maly kychal casto, suchal si v noci nostek nervozne. v lete som s nim bola v ZOO a cely cas mu slzy tiekli...nieco mu evodentne vadilo. takze my sme jasny..aj sopliky mame casto.
a na zubky nam dr doporucila Chamomillu 30CH 5gr vecer okolo 17 😉

nikina17
21. nov 2011

@matesl no ona si niekedy sucha oci a nostek. Ale mam pocit, ze to skor vtedy ked chce spinkat

knihomolka2
15. dec 2013

@elina313 ahoj, pisala si sem pred 2 rokmi, ze tvoj maly chce byt celu noc na prsniku. Ja mam ten "problem" teraz so svojou pol rocnou dcerkou. Tak ma zaujima, ci sa to u vas nejak vyriesilo, ak ano, tak ako a kedy 🙂

elina313
19. dec 2013

@knihomolka2 ahoj, neviem či ťa poteším s vekom to bolo horšie a horšie, kojila som 20 mesiacov, chcela som ho odstaviť aj skôr, ale bol to horor nemala som to srdce. Raz sme boli na oslave , kde mal bratranec tortu, tak som mu potom doma rozprávala, že aj on už bude mať a že je veľký a že didky sú pre malé bábätká, ktoré pijú z nich mliečko a ani len nezaplakal, muža som sa po 3 dňoch spýtala, či si všimol že nekojím a on že nie 😀
Chvala bohu, ale pre mňa to obdobie bolo fakt na mašlu ...on nikdy nemal dudel, nikdy flašu, takže ani nejako prikrmovať sa nedalo, lebo nevedel čo s tým ... takže 20 mes. som si odkojila, ale žeby som na to nejak s láskou spomínala sa nedá povedať 🙂 napriek tomu, že ho milujem najviac, prisahám, že pri treťom by som to zvážila či mu prsia vobec ukážem 😀 😀 😀

olivka26
10. mar 2014

@knihomolka2 ako tak citam mame uplen opacny problem,moja dcera prsnik nechce absoluuutne ani vidiet,prechadzame dojcenskym strajkom-musim povedat ze je to horor.Co by som ja za to dala keby moja mala tak chcela ako odmieta prsnik,baby ja vam normalne zavidim.Ten pocit nepoznam ze je dieta zavisle na prsniku 🙂