Čo so svokrou?

lencici
13. apr 2008

Bývame v jednej dedine so svokrou a tá od malička berie moju malú na 1 celý deň k sebe to mi už prestalo vadiť zo začiatku som aj plakala, ale môj manžel sa so mnou vždy naťahoval, že šak neide ku cudzej.... Dnes si zmyslela, že malu zoberie na návštevu k prababke na autobuse. ´Možno som hnustná ale ja nechcem žeby ju tam zobrala keď tam neidem aj ja. Ale môj manžel sa urazil že jej to nechcem dovoliť..

blau
10. júl 2008

lenocka80 😀 😀 😀 Ja som to nasim svokrovcom chcela oznamit sama, ale svokra to vedela skor, ze som tehotna ako ja.Ona bola u vestici a ta jej to povedala.A ked ma videla ako mi je zle, tak mi na to povedala, ze aj jej bolo a ked bola 2x tehotna tak to hned vedela lebo jej zas bolo zle ,tak isla na potrat.Ona totiz nechcela druhe, ale ja myslim ze take veci sa predsa tehotnym nemusia rozpravat.A najlepsie na tom bolo, ze to povedala aj pred mojim muzikom a ten len tazko preglgol/on o tom nevedel/ tak to bol prenho sok,lebo ja myslim ze v kutiku detskej dusicky tuzil po surodencovi 😢 A teraz ma svokrusa vychytavku nakupovat veci pre rocne decko ktore su samozrejme velke a ked bude mat maly rok a bude tie veci moct nosit tak bude februar a to mu predsa neobleciem tricko a kratase 😎

janette4
10. júl 2008

je tu nejaká žienka, ktorá so svojou svokrou nemá nejaký problém, alebo ju má dokonca rada? 😀

jahodka11
10. júl 2008

janette4, ja mam dve kamosky, ktore maju radi svoje svokry....pre mna nepochopitelne 😀

blau
10. júl 2008

Ale ja ju mam rada az na niektore reci a skutky.Inak si rozumieme dobre a hlavne vidi,ze si robim svoje a respektujem jej nazor.Ale niekedy mi je smiesna aj svokor je dobry, ked mal maly 2apol mesiaca,tak krasne drzal hlavicku a on na to:NO aha aky je sikovny to ho uz mozes dat aj do bezky nie?Zlaty je co poviete? 😅

lenocka80
10. júl 2008

blau no tak to mas vesele. Inak moja svokra je zasa vestica sama 🙂 ona uz davno vedela ze to bude chlapec...ked som otehotnela hovorila dievca, ale to si uz nepamatala, samozrejme...vkuse vesti z kariet (takych pre deti) a ked som bola este tehotna tak zasa niekde vyratala, aky bude maly vysoky v dospelosti...no proste dristy. A vkuse hlada na nom nieco cim sa podoba do ich rodiny, lebo zatial je cela ja 🙂 minule zapotila, ze ocka bude mat zelene po starkom (svokrovi) a ja jej, ze po obidvoch starkych, lebo aj moj otec mal zelene oci 🙂 ja mam hnede a muz ma zeleno hnede...
A to s tym potratom bolo uzasne inak. Ja som zasa zle znasala v tehotenstve tie hrozne reklamne bilbordy o potratoch...ja som mala trosku problemy, ci sa maly udrzi a ked som toto videla, tak by som zabila tych co to vymysleli.

blau
10. júl 2008

NO tie bilboardy som nevidela my byvame v rakusku a ked bola ta kampan ,tak som sa na sk nedostala.Ona svokricka je duchom velmi mlada zena/neberiem jej to aj postavu ma super/len ona vie vsetko najlepsie....Napr.ona vobec nekojila lebo mala vela mlieka a ju to bolelo tak ho odstavila 😔 A ona este nevidela,kojit len z jedneho prsnika ,ze im v nemocnici kazali z obidvoch.A ja jej na to ano ,ale to na zaciatku aby sa rozbehla laktacia.A jej hovorim no jedno kojenie z jedneho a druhe z druheho/mam vela mlieka+nejake tie retencie a zapaly som si uzila/ Ked nechce, tak ako ho mam donutit pit z obidvoch evidentne mu staci , no a ona len krutila hlavou, ze to este nikdy nevidela.Maly ma aj reflux,ale normalny ziaden extrem a ked ho videla grckat tak vyvalila oci na celu hlavu ,ze to nieje normalne aby takto grckal.JOOOj to som mala vtedy pokazeny cely tyzden.Ale uz ju beriem s rezervou,inak sa neda.Esteze byvame150km od seba.Ona este perlicka mala zahojeny opar na perach a isli sme ju pozriet aj s malym do roboty a bozkavala ho na lico!!Potom sme sa dohodli,ze ked skonci dame kavu u nich doma.Tak sme prisli a ona si tu chrasticku odtrhla/asi aby maleho mohla bozkavat/a ja aby som jej na to nemohla nic povedat.No comment 😠

lenocka80
10. júl 2008

jeeezisi no tak bozkavat dieta s herpesom to je vrchol, ja sama mavam herpesy, sice uz dlho nie, ale ak budem mat tak sa urcite maleho ustami ani nedotknem a hlavne umyvat ruky...ved to je hrozne rychlo nakazlive...moja svokra je tiez duchom veeelka mladica 😀 postavu ma sice ako chlap, ma dost siroke ramena a tenke nohy a velke prsia a brucho, ale jej to na sebavedomi neubera. Aj sa chova dost povysenecky a hroooozne povysenecky sa dokaze smiat...joj boze na to si asi nikdy nezvyknem. Ona zvykne tak, ze napr. ked som bola tehoska, tak mi, ze boooze ty si tehotna, ved nic nepriberas...HAHAHAHA....a to som uz mala na sebe 8kg...potom ked som jej zapotila, ze som pocas tehu pribrala 23kg, tak len oci vyvalila, ze ona pribrala len 7kg, ovsem vzdy bola tucna...A neznasam reci typu, ona to takto robila a ona dala cumel do medu a spali ako dudky a Andrej (manzel) behal ked mal 9mesiacov...no a tak, ved to urcite poznas. Teraz je to este ako tak, ale neviem si predstavit, ze ked bude maly vacsi a pojde tam na vikend alebo tak, cim vsetkym ho ponapchava...

pinco
10. júl 2008

juuuj baby, ako sa to tu super rozbehlo 😀 Toto je fakt vďačná téma...
No ja čakám od rána na telefonát, či sme doma a kedy môžu prísť mužovi zavinšovať a nič 😒 To mám inak najradšej, keď zavolajú, že či môžu prísť za pol hodiny. Keby som teraz narobila chlebíky a kúpila koláče a oni by neprišli, tak by ma asi drblo. Ale muž išiel aj tak kvôli robote preč z mesta a ja idem po dobrotky k našim... No čo mi iné ostáva? Moja super švagriná dnes poslala mužovi sms s blahoželaním (my sme jej synovi neposlali, tak neviem prečo je taká milá) a potom sa mi švagor (mužov brat) ani nepozdravil v meste 😎 No tak fakt neviem, načo sa pretvarujú...
Inak presne ste sa daktorá pýtala, či má niekto dobrú svokru. Tak viete čo? MOja švagriná má dobrú svokru. A pritom je to tá istá žena, ktorá je svokra aj mne 😀 😀 Tak možno je to už na ňu moc, aby mala rada obidvoch synov a ich ženy, tak si vybrala len toho jedného a toho môjho nenávidí... Ešte že má mňa, chudáčisko 😖 Tak mu bolo dnes ľúto, že má narodky a nik sa o neho nezaujíma....

ewellin
10. júl 2008

pripajam sa do debaty... tak to mi je fakt luto pinco ako sa chovaju k vlastnemu synovi.. inak poviem ti ze ti trosku aj zavidim ze sa so svokrovcami nebavite.. co by som ja dala za to aby nam dali pokoj.. moji su az prehnane starostlivy.. vsetko je to ale len pretvarka.. mna z duse neznasaju, robia mi same prieky a vsade ma ohovaraju lebo sa nevedia zmierit s tym ze ich synacik sa ozenil s niekym bez vysokej skoly.. chudacik.. 😅 😠 ked je s nimi sam tak ho proti mne huckaju ze aka som nesikovna a ze sa neviem ani o dieta postarat a keby sa riadime tym co nam oni povedia tak sa budeme mat ako prasce v zite.. 😀 😖 😠 no to je od nich dost ubohe.. nechapem preco to vlastne robia a je to cele smutne. vzdy som sa snazila byt k nim mila ale po niekolkych hadkach- dost vaznych hadkach ktore keby chcem opisat tak by mi comp vybuchol 🤐 teraz som uz sice neni k nim taka privetiva poviem si co chcem lebo keby si necham skakat po hlave tak by sme zle dopadli.. 😔 neni to lepsie ani ked som sa snazila ani ked sa nesnazim takze je to jedno a aspon sa nemusim pretvarovat 😝 manzel ten vidi samozrejme chybu vo mne ze ja im chudiatkam ublizujem a nechcem ich pocuvat co mi radia a nechcem sa im podriadit. on je proste trosku mimo ☹ .. nevidi realitu. ach sedliaci jedny 😠 😠 😠

petrushka
10. júl 2008

baby, moja svokra, ked mala mala 2 mesiace, sa ma pytala, ci jej davam do cajika cukor alebo med, a ked mala 3 mesiace, uvarila domacu slepaciu polievku, taku s mastnymi okami na vrchu a hovori, a mala nebude polievocku? 😅 , som nevedela co hovorit, ostala som vyvalena jak puk.

lenocka80
10. júl 2008

baby moja oblieka psa do dupaciek... 😝

lila794
10. júl 2008

Leni, cozeeee!!!!?

Pinco, aj u nas je to tak, ze svagor, co zije vo Svajciarsku - z toho su celi posr...., druhi svagor - toho sa boja, no a my - maly od nich nedostal absolutne nic. Sice ano, pampersky - ale to bol darcek pod stromcek pre mna 😅 ostatnym nakupia hory - doly. A ked sme niekde v spolocnosti, to je iba "moj malicky chrobacik" a pod. pretvarky. Az mi je na grc. To byvame s nimi, ale nastastie sa ideme stahovat, lebo sa to tu neda vydrzat 😀 Nie ze by som bola zatazena na darceky, ale mna stve ten princip - svajciarom nakupia veci, ktore oni sice isto vyhodia, bo tam maju vsetko lepsie a nas maly je co???? Ale mozem sa na nich ....

pinco
10. júl 2008

tak ten pes v dupačkách... 😀 😀

inak chápem, že žiadny extrém nie je dobrý - ani keď neznášajú syna, ani keď je to mamičkin miláčik a tým pádom neznášajú nevestu 😖 Asi sa nedá povedať, čo je lepšie. Ja by som momentálne brala tú druhú možnosť. Lebo aj keď sme ich akože nechceli pustiť dnu vinšovať, tak môj muž určite v kútiku duše s nádejou čakal, že prídu a ukážu mu, že ho majú radi. Ale oni sa ani neozvali. Ani mne ani jemu... Celý deň som kukala na mobil, že mi niekto zavolá, či sme doma a nič... A môj muž je síce fakt preč, ale myslím, že toto už bolo pre neho úplné gesto nenávisti a neviem, či im to niekedy odpustí, že sa takto na neho vysrali a jednoducho mu ani len blbú sms-ku neposlali k narodkám 😠 Teraz by som fakt bola radšej, keby neznášali mňa... Ale veď kto vie, čo si vlastne o mne myslia, možno ma aj neznášajú 😅

lila794
10. júl 2008

No, to mojmu dali na narodky aspon zubnu kefku s pastou - skoro som odpadla, nevedela som, ci sa smiat, ci plakat. Ale on si, chudacik, poplakal. ☹

pinco
10. júl 2008

lila, tak to je fakt do plaču 😀

veď mne práveže fakt nejde o tie dary, lebo to zas nemôžem povedať, že by nekúpili vždy veľa a drahé... Ale skôr nejaký úprimný rozhovor medzi rodičmi a synom by som prijala. A on určite tiež 😖

lila794
10. júl 2008

Trochu od temy: Inak, Pinco, krasne brusenko a meno pre malu!!! Manzel v nej aspon najde uzasne potesenie 🙂

pinco
10. júl 2008

ďakujem 🙂 Veď už sa aj dnes tešil, keď sme mu blahoželali, že on má ako darček nás dve 🙂 Tak dúfam, že bude všetko v poriadku a bude nás nakoniec malá tešiť obidvoch. (no vlastne mňa teší stále, iba keď kopne do mechúra, tak moc nie 😅 )

lila794
10. júl 2008

🙂

anouchka
10. júl 2008

A čo poviete na tu moju? Byvame v jednom dvore. Kym vladala mi povedala,že nema čas sa venovať dieťaťu a že to nevie.Teraz uz nevladze,ale pomoc očakáva.Samozrejme to základné jej vždy muž pomáha,bez toho to nejde.Ale ona očakáva aj spoločnosť a ohovára ma každému kto príde.

pinco
10. júl 2008

a ona akože čo "nevie"? To ako sa starala o svoje dieťa?

anouchka
10. júl 2008

????? To je na velmi dlhu debatu. Ja som si zobrala jej najmladsieho. No a jej žiarlivosť nepozna hranice. Prestala som jej variť po tom čo sa sťažovala jednemu zo synov že sa mi nechce variť,že nevarim.No neviem čo potom jedla.... Na to mi iny jej syn dal najavo,že jej bunu nosyť,keď ja som odmietla

pinco
10. júl 2008

no to je vrchol, aké dokážu byť niektoré ženy nepríjemné.... Ja nechápem, kde sa v nich tá sprostosť berie. A prečo to vôbec robia... Veď by mali byť rady, že je o ich synáčikov postarané a nie takto...

annag
10. júl 2008

Môj manžel práve pozrel cez rameno : napíš, že máš perfektnú svokru - už vyše 20 rokov leží na cintoríne .... Viem, asi je to morbídne, no z Vašej diskusie vyplýva, že mať svokru asi niekedy nie je bohviečo. Mne je zase ľúto, že moje deti nepoznajú babku ...

anouchka
10. júl 2008

Mám našťastie manžela,ktorý sa postavil na moju stranu.Veď oni ju poznaju aj ostatný,len ich štve,že chceme odísť a oni sa budú musieť postarať. Ja mám totiž ešte byt. Ostava len problém,kedže sa vzdá domu do ktorého už veeelmi veľa investoval,musia ho vyplatiť. Ona ešte stále pred mužom vyplakuva,ale hned ho aj ohovára.Verili by ste,že nevie zapnúť vysávač alebo práčku? Všetko doteraz robil moj muž.

pinco
10. júl 2008

annag 😅 Je to smiešne, ale máš pravdu... Možno by mali super babku a možno by nebola žiadna harpia...

Teraz mi volal muž, že mu poslali sms: všetko najlepšie parje mama a otec a zablahoželať ti prídeme v nedeľu.

Mám podozrenie, že tieto moje príspevky číta moja svokra... Alebo skôr moja švagriná, hm? Lebo tá je na koníku registrovaná ,ako som si nedávno všimla... Ale je mi to jedno. Muž je nasratý - že ako poslednému chudákovi pošlú sms a nevedia mu zavolať...

janette4
10. júl 2008

ozaj nevyčerpateľná témička.k tým darčekom sa pridám aj ja.Tiež si nepotrpím na neviemaké dary, ale myslím si, že keď mám viac detí, snažím sa im dať približne v rovnakej hodnote, nie?Môj muž strašne túžil po nejakej hrubšej retiazke, lebo oni nikdy také darčeky nedostávali, max.tak ponožky a pyžamo na každý sviatok.Tak keď mal okrúhle narodeniny, tak som si našetrila a tú retiazku mu kúpila.Moji rodičia ju videli tiež, tak mu kúpili k nej taký väčší prívesok, aby mu pekne vynikol.Podotýkam, to sme ešte neboli zobratí.Jeho mama doniesla dačekový balík sladkostí, vína a podobných prkotín.Pred 2 týždňami mal jeho najmladší brat také isté narodky a povedal, že chce hrubšiu retiazku.A ich mama mi volala, že koľko som ja dala za tú Michalovu/muž/?Keď som jej povedala, skoro prestala dýchať.Tak som jej povedala, že prečo mu nedá to, čo môjmu.Že hádam jednému nedá sladkosti a druhému zlatú reťaz?Ani neviem, čo nakoniec dostal.A ešte povedala, že môjmu nekupovala zlato, lebo však dostal odo mňa.Pritom oni ani nevedeli, čo dostane.Lebo my sme mu to dali v sobotu poobede a oni prišli hodinu nato.
😒

janette4
10. júl 2008

pinco naši svokrovci bývajú kúsok od nás, a keď má muž nejaký sviatok, ani sa neunúvajú prísť mu zablahoželať, počkajú si, až príde on tam.

pinco
10. júl 2008

janette, čo k tomu dodať? Ja som rada, že moji rodičia sa k nám s bratom naozaj chovajú tak, že každému rovnako. Ale bohužiaľ to v každej rodine tak nie je 😒

anouchka
10. júl 2008

toto ked citam,je mi akosi ľahšie
Aspoň viem ,že nie som sama.

janette4
10. júl 2008

a inak malinkému tiež ešte nič nekúpili.Keď jej muž ukazoval, čo všetko malému naši už kúpili, povedala, že načo, aj tak sa to nemá popredu.
Jeho otec potom povedal,že nám dajú na kočík.A keďže Michal si svoju mamu pozná, povedal, že toho sa dočkáme, možno,keď malý bude mať 5rokov.Kočík máme doma už pomaly mesiac, a stále nič.Asi mal predsalen pravdu.