Hysterický plač 5 týždňového bábätka

1mia11
8. dec 2014

Ahojte damy, potrebovala by som poradit. 😒
Posledne styri az pat dni nam dcerka zaspi okolo 21:00 a o 22:30 zacne plakat zo sna az sa na to zobudi, plac zacne intenzivniet 😖 .podotykam ze vsetky potreby ci uz je to hlad , plienka, bolest, atd vsetko vyriesime aj s priatelom . zacneme ju upokojovat uz aj zaspi , naraz nou zase trhne a zacne revat. nedokazeme ju upokojit.znova sa upokoji a potom znova az vrieska chuda.po cca 3 hodinach vacsinou zaspi od unavy a az ked jej dame este mliecko. su to fazy kde sa strieda pitie , odgrgnutie vymena plienky ale so strasnym revom . neviete mi povedat co to moze byt _ ci je to sposobene nevyvinutou nervovou sustavou ci ak osi to mame vysvetlit.
cez den je uzasna, usmieva sa, papa spokojne vsetko je v poriadku. 😀 ale medzi 9 az 11 niekedy to trva az do 1:00 v noci. 😒
sme dost nestastni kedze zjavne to nie je kolika, stolica je v poriadku, prdiky tiez, uska ju nebolia , proste sme vylucili vsetky taketo problemy.
stres v rodine nie je a ja uz naozaj neviem. vyuzivame aj cumlik na upokojenie ale ona ho vypluje a vrieska.ale vsetko sa to deje len vecer alebo v noci.v sobotu bola vynimka ze zaspala krasne pokojne a vcera znova zacala az som sa zlakla ako vrieska.
dakujem za rady

1mia11
autor
8. dec 2014

@katey hhh hej uz aj to mi napadlo vsak sj ja zle spim ked je spln.na mna to strasne vplyva.moxno aj mala je senzitivna

le4
8. dec 2014

Ahoj, citala som, ze to ma vrchol v siestom tyzdni a potom sa to zlepsuje, takze uz len trosku vydrzte, ak tu naozaj ide o to dozrievanie nervovej sustavy.

1mia11
autor
8. dec 2014

@oladuna ano davame aj rucicky

cecilka123456
8. dec 2014

My sme mali niečo podobné až na to že plakavala od 5 večer od 8 a bola to "nepravá kolika" čiže dozrievanie nervovej sústavy, treba to len vydržať, prejde to. Držím palce 🙂

celasapremenim
8. dec 2014

skus vymenit um

1mia11
autor
8. dec 2014

@le4 ahoj.no snad fakt neviem
od kedy som pisala ze ju priatel hojda v perinke tak neplace ale zuzle ten dudel ako sialena a oci ako sova.keby ju polozil spusti plac

1mia11
autor
8. dec 2014

@celasapremenim fakt si nemyslim ze.to je v um.lebo to by mala.od.zaciatku problemy.

le4
8. dec 2014

@1mia11 chapem, ze je to velmi tazke, lebo moj maly mal koliku non-stop :(. Bola som ako zombie, necyspata, stale pocuvala len plac a stale musela maleho nosit/kojit. No vo vacsine pripadov dietatu nezostanu ziadne nasledky z takychto placov, takze sa snazte hlavne udrzat pokoj a urobit to najlepsie vo vasich silach, zistit na co ako reaguje. No a pre istotu mozete ist k lekarovi.

trulinka
8. dec 2014

@1mia11
Tiez by som odporucala zavinovat. My sme do tretieho mesiaca pouzivali tzv. ulitku, neviem ci tu mozem robit reklamu 🙂. Maly krasne spaval, nebudil sa. Par krat sme skusali nechat ho len tak nezabaleneho, ale budil sa na to ako zo sna rozhadzoval rucickami, lakal sa toho.....

1mia11
autor
8. dec 2014

@cecilka123456 dakujeme.my to nejako dobojujeme 😉

cecilka123456
8. dec 2014

@1mia11 Ako prišlo tak odíde, ešte ti poradím, my sme nahrievali plienky žehličkou a prikladal na bruško a ako bolo hore písané zabaliť pevne do perinky a ja som malej spievala 🙂, doteraz ju tá pesnička ukľudňuje.

1mia11
autor
8. dec 2014

@le4 musim sa pochvalit ze za posledne tri az styri dni sme vychytali aspom par veci co ju upokoji ald.ako vravim je.to lem na chvilku.10mim az max pol hod a pot trhne a uz.ide

saskia64
8. dec 2014

U nas bolo to iste, tepla plienka na brusko, pupik , cvicenie nozickami, kvapky to vsetko iba zmierni bolest. Musi to prejst .U nas to zacalo v tretom tyzdni a skoncilo v 2,5 mesiaci.Hlavne pevne nervy je to hrozne , ta bezmocnost, ale bude dobre..

1mia11
autor
8. dec 2014

@trulinka mame taku tu klasicki staru zavinovacku bielu.

oladuna
8. dec 2014

@1mia11 ja si nemyslim ze to je kolika.ak sa trhne a ako keby zlakne tak to je nervova sustava.to rozhadzovanie ruk nam preslo uz davno ale este stale sa niekedy zobudza s placom.ako keby mala svoje momenty.a zevraj to prejde...hmmmm...my mame 11 mesiacov...

katrin21
9. dec 2014

@1mia11 nie, zoči moze dieta mať, ked sa na neho prenikavo niekto pozrie a odoberie mu energiu akoby... preto sa dava na kociky cervena maslicka 🙂

Ked place hentak pocas jedenia, asi na nahlce vzduchu vela pri kojeni.... skus nechat 3x odgrgnut.. niekedy je 1x malo...

lunedi
9. dec 2014

@1mia11 Zelam vam vela trpezlivosti a aby ste rychlo zistily ci trapi vase babenko. Drzkajte sa 🙂

1mia11
autor
9. dec 2014

@lunedi dakujem krasne 😉

1mia11
autor
9. dec 2014

Damy dakujem velmi pekne za kazdu jednu radu a vase skusenosti 🙂 mala zaspala vcera o pol 12 a ten plac vobec nebol taky hrozny ani hystericky mam z toho dobry pocit.
budem s nou a budem ju lubit a utisovat dokedy to bude potrebnr.trpezlivost ruze prinasa takze hor sa na to 🙂

1mia11
autor
9. dec 2014

A tu je jedna fotka spokojneho dietata 😉

celasapremenim
9. dec 2014

@1mia11 nemusi mat problemy hned, ale prave az po urcitom case konzumacie
um su z kravskeho mlieka, nech sa tvrdi cokolvek, nic lepsie ako mm neexistuje a to sa da tiez kupovat
neviem, zvyknem veci riesit, skusat....a co sa zdravia a reakcii deti tyka, tam reagujem okamzite

pipinka4
9. dec 2014

@1mia11 ja by som tiez riesila um . Nam tiez hned nesadlo najprv sme davali nutrilon to bol koniec krce a zapcha potom sunar tam.uz krce neboli ale zapcha ostala a nakoniec nam.sadlo babylove z dm.drogerie. Alebo je tam aj ta moznost ze treba davat mlieko bez laktozy mozno je tam.intolerancia.ja by to.tiez riesila a hladala kde je problem a necakala by som.a pri tom placi kontrolujte pupok aby nedostala pruch. Ked tak pupok prelepujte.jednej baby syn tak dostal pruch z placu.

katrin21
9. dec 2014

co sa tyka mliecka, najlepsie je BEBA HA 🙂 nasa detska s nim mala naj skusenosti, dcerka s nim krasne prospievala a mala aj má skvelu imunitu 🙂 pila ho od 2 mesiačikov.

gdalka
9. dec 2014

@1mia11 jaaaaj kolko ja som sa naplakala spolu s mojou malou ked mala toto. O siestej vecer na minutu presne zacala a vydrzala az do desiatej. Skusali sme uuuuuplne vsetko co aj ty a aj co tu pisu ostatne baby. Dokonca aj tie nechutne drahe ColiPrev kvapky, ktore ale absolutne vobec nemali ziadny ucinok. Akurat tak na moju penazenku. Sestra mi poradila BabyCalm a ten nam pomohol najviac. Davala som jej ho pred papanim aj po papani a do pol hodinky sa pekne vyprdkala a vykakala a bolo. Kolko som ja rurkovala kym sme skusili tieto kvapky....:( to mi az srdce trhalo. Ale teraz je uz nastastie fajn. U nasej to netrvalo az do 3 mesiaca, ukludnilo sa to skor. Skutocne len prajem pevne nervy a vela trpezlivosti. Ono aj ked kaka pekne a aj ked prdka v pohode, niekedy sa tam proste ta bublina vzduchu v crievku zasprajcne a uz je zle. Neboj, vydrzis. Vsetky vydrzime, ved ich lubime nie? ;)

veronycka
29. apr 2017

zdravim.nenasla som novsie diskusie tak pisem sem.Potrebujem poradit.Mam 8 tyzdnoveho chlapceka. Uz som hotova.Asi tak v 5-6 tyzdni zacal vecer po kupani mavat strasny plac az normalne zachvaty placu a nie a nie ho utisit.Trva to asi hodinu az dve.Zo zaciatku som myslela ze ho boli brusko ale uz ho nebolieva ako na zaciatku.No neviem bojim sa aby to nebolo nieco vaznejsie.Prosim poradte ak mate nieco podobne