Kedy začať dieťa učiť na záchodík?

nk599
18. okt 2015

Ahoj mamini chcem sa spytat kedy ste skusali ucit deti na serbel alebo zachodik . Mam 15 mesacne doma a rozmyslam kedy ucit . Len serblika sa boji tak som neskusala viac . Je rozumna ukazuje na velky zachod a povie ze eee a cikat . Dakujem za rady a triky . 😉

katrin21
30. jan 2016

@tanejka skus jej datt chvilku uplne pauzu, napr. 2-3 tyzdne a neriesit ani nocnik ani WC a potom skus rozpravat, ze ako vy chodite na zachodik, lebo ste velkí a nech vas vidi, potom skus aj ju uz rovnno na ten zachod, trebars aj bez redukcie ju skus drzať, da sa to.... a hovorit jej , ze aj ona je uz velka slecna.. atd..... ako vy...
U mojej dcery to zabralo, ked odmietala nocnik, chcela byt velka a ked to pochopila sama, tak behom par dni bola odplienkovana. Inak neviem, co ine poradit.

marianka0101
30. jan 2016

@tanejka vobec by som to nesilila. Nechala by som ju kakat do plienky. V prvom rade nech je v pohode, nech nema zapchu, to je najdolezitejsie. Az bude ten spravny cas, vykakaka sa do serblika. Ma 20mesiacov, su deti, ktore v roku su uplne bez plienky, su take ktore v 3rokoch plienku maju. Myslim ze je na nu skoro a moze mat z toho velke zdravotne problemy. Daj jej este cas, svet sa nezruti ak bude mat este plienky. Prvorade je zdravie, drzim palce

tanejka
30. jan 2016

Dakujem velmi pekne za rady. Tak pockam a vyskusam aj to wc a ked nepomoze tak to asi necham na nu.

tanejka
30. jan 2016

@pes123456 a z toho by mala mat strach? Alebo ako si to myslela?

silvia62256
10. feb 2016

@nk599 to nieje o stasti. ☺ to je o snazeni sa matky.

evittam
10. feb 2016

@silvia62256 Tak to je tvoj subjektívny názor. Snaženie matky alebo aj otca môže byť aké chce intenzívne - pokiaľ dieťa nepochopí, že prečo a na čo sa chodí cikať a kakať na nočník alebo na záchod tak sa môžeš snažiť koľko len chceš. Dieťa na to musí "dozrieť" rozumovo - musí pochopiť, že si nemôže len tak hocikedy za deň cvrknúť do plienky keď sa mu zachce ale si musí uvedomiť, že ak chcem ísť cikať tak idem cikať napr. na záchod a nie, že si zmyslím a "pustím". 😉 😉 A nepomôže ani behať za dieťaťom napr.v 10 min intervaloch v štýle "ideš cikať,kakať"? 😀

adawada
10. feb 2016
Používateľ adawada je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adawada.
evittam
10. feb 2016

@nk599 Hlavne nerieš čo ti vravia "ostatní" - na to sa z vysoka vykašli! 😉 😀 Aj mňa sa minule suseda pýtala, že či má ešte malá plienky - jasné, že áno - no a už som počúvala ako sa jej syn už pýtal v roku (momentálne má 35) - jj teta, v 3.mesiacoch sám sedel na šerbli, v pol roku chodil a v 8.mesiacoch už určite sám papal ..... 😀 😀 😀 😀 Ľudia čo mali deti pred 20 a viac rokmi si stále neuvedomujú a teoreticky to ani nevedia, že prečo - veľmi jednoduché - látkové plienky -deťom vadilo keď boli mokré....tak sa skôr začali pýtať a niektoré tiež nie.... 😉 Takže jediná rada-daj tomu čas a nerieš koho dieťa kedy čo začalo robiť a či skôr ako tvoje alebo nie. 🙂 😉

danette
10. feb 2016

@silvia62256 len aby sa to s tym snazenim neprehnalo... Moja znama vzdy rozpravala o tom ze dnes su lenive mamicky, lebo jej deti chodili na nocnik od roka a to len lenivym mamickam deti nechodia, lebo sa im nechce skladat. Svoje vnucatko zacali davat na nocnik este kym dovrsilo 1 rok. Parkrat sa vycurala aj vykakala, ale po case uz nechcela. Tak ju nechali curat po dome kade tade len aby sa oducilo za kazdu cenu. A tolko do neho hustili ze dnes ma 4 roky, vsetkemu rozumie, ale ma taky blok, ze neurobi potrebu inde ako do plienky. A oni su z toho uz 3 roky na prasky...

katriona1
10. feb 2016

@silvia62256 tak snažení se matky ne vždy stačí, já dávala dceru na nočník od 6 měsíců a od začátku krásně spolupracovala, dávala jsem jí vždy při výměně plenky a krásně seděla, ale od doby co začala chodit to šlo dole vodou, ještě několik měsíců jsem se snažila jí na nočník dávat, odchytávat jí, přes léto chodila bez plenky a byla jak pejsek, všude samá loužička a hromádka, přišlo mi že mi dělá naschvály, do nočníku ani kapka a sotva jsem jí dala plínku už byla mokrá nebo pokakaná a z nočníku začala chytat hysterické záchvaty jenom ho viděla a samozřejmě podle mojí mamy to byla moje chyba, protože jsem lenivá a pohodlná ( ano ono je moc pohodlné vyměnovat čisté plenky po půl hodině a v 18 měsících přebalovat tolik pokakaných plenek za den co jsem nemusela např. v 9 měsících za celý týden - to uz je logika ), takže jsem se rozhodla, že nebudeme nočník řešit, protože jsem jí nechtěla udělat nějaký blok, sice jsem to čas od času skusila, ale až v 22 měsících najednou ze dne na den začala na nočník chodit, plenky má jenom na spaní sice si ne vždy poví sama, musím se jí ptát, ale jsem ráda že to jde, jenom s kakáním je problém, to celý den zadržuje a kaká v noci do plenky ve spaní, takže s tím moc neudělám, prostě to chcě ještě čas, takže ne vždy je to o matce, ale hlavně o dítěti 🙂

evittam
10. feb 2016

@adawada Akože nič v zlom, ale to už v dnešnej dobe mamičky nič nespravia bez internetu, knižky, odporúčaní a neviem čoho?!

silvia62256
10. feb 2016

Bala som sa ze to niektore pochopite ako utok proti vam ktore ste nedavali na serbel skor, ale nebolo to tak myslene...ak vsak niekto caka do dva a pol roka a vobec vyprazdnovanie neriesi a nauci dieta ze je normalne kadit a curat len tak pod seba,tak potom je tazko stazovat sa ze dieta nechce,nechape,nevie...jasne ze nevie,ked dovtedy o tom anilen nepoculo,ze serbel alebo cikanie...
@danette
Samozrejme,ziadny extrem nieje spravny...treba sa vzdy prisposobit babcu,ved kazde je ine...ja len tvrdim to ze ak by sa deticky zoznamovali zo serblom a vyrazmi cikat a kakat skor,tak by zeny nemali take problemy neskor...

eleonorcha
10. feb 2016
Používateľ eleonorcha je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od eleonorcha.

@evittam ako vidis tak nie 🙂

katriona1
10. feb 2016

@silvia62256 tak souhlasím, že je dobré začít s tím dřív a nečekat dlouho - já začala brzo a dcera už ve 14 měsících uměla říct bobo a čí a věděla co se na nočníku dělá, kam se nočník vylévá, ale prostě to přestala dělat, takže ne vždy se to povede a není to záruka úspěchu a není dobré myslet si že matka, která svoje dítě odplenkovala až třeba ve třech letech na to do té doby kašlala, protože nikdy nevíš jak moc se snažila a dítě nespolupracovalo a možná jí to stálo mnohem víc úsilí a času než tebe a například až budu mít druhé dítě tak ho zase chci dávat na nočník brzo a jsem velmi zvědavá jaký to bude mít úspěch 🙂