Koľko slov vie povedať vaše 16 mesačné dieťa?

jjanulkaa3
23. aug 2015

Ahojte, moja mama mi stale hovori ze moja dcera by uz mala vediet hovorit aspon 40 slov, hovori mi ze je moja dcera zaostala a postihnuta ☹ za to ze vie cca 5 slov povedat a inak len blaboce. Preto sa chcem spytat kolko vase deti v tomto veku vedeli/vedia povedat slov. Viem ze sa nema porovnavat ale uz ma to dost stve co rozprava! Dakujem za vase odpovede

jjanulkaa3
autor
24. aug 2015

@papricka33 pozdravim 😀 ano to je pravda treba slovam rozumiet to je dolezitejsie ako hovorit a nerozumiet.

vierkac
24. aug 2015

Hehe, a este jedna vyborna odpoved na poznamky tohto typu. Stara a otrepana, ale pravdiva a velmi ucinna: ani Einstein ako 3-rocny nerozpraval. Vraj nebolo o com 😀

jjanulkaa3
autor
24. aug 2015

Dakujem vam zeny za vase odpovede a skusenosti...naozaj som kludnejsia a ako ste niektore pisali ze porovnavat sa nema a podobne lenze uz som sa musela tu spytat dat to zo seba von a aspon orientacne vediet ako su ostatne deti na tom pretoze vela kamaratok s detmi nemam. Aspon mi padol ten kamen zo srdca aj som sa s malickou zapisala na lekcie montessori pretoze naozaj ma ta matka rozculila.

csucsuka
9. sep 2015

Môj syn mal v auguste 2 roky. Jeho slovná zásoba tiež nie je bohvie aká...vie povedať základné veci, dokopy asi 10 slovíčok. A také, že pospájať 2 slová do vety? To nám zatiaľ nehrozí. Na druhej strane pochopí všetko, čo mu povieme, reaguje na príkazy a zákazy. A podľa mňa to je dôležité. Treba im veľa čítať a ukazovať okolitý svet. A tvoja maminka...také niečo povedať, ja by som sa veľmi urazila...

2231987
10. sep 2015

Každe dietatko je iné...Netreba sa stresovať a porovnavať hlavne...Niektore zacina roypravat skorej a niektore neskor...vsetko má svoj čas.

kaculda2
10. sep 2015

Moja mala ma teraz 2r. a povedat vie cca 8-10 slov ked to toho ratam citoslovcia( hav, mú..) Tiez som sa stresovala ze nerozprava ale uz neriesim , rozumie vsetkomu vie si vsetko ukazat ked nieco chce.. Ona je sikovna v inych veciach.. Kazde dieta je ine. Clovek ktory by mi povedal nieco podobne na dieta za to ze napr. nerozprava ze je zaostala tak by inac "schytal"

lalinko2010
10. sep 2015

@jjanulkaa3 ahoj, môj syn do 3 rokov nepovedal ani slovo a teraz má 5 rokov a povie aj to čo nemusí.
vtedy som sa hnevala že nerozpráva, že je ticho, teraz sa hnevám že pusu nezatvorí - ale v dobrom sa hnevám.

simonova815
10. sep 2015

moja starsia zacala rozpravat ako rocna, ked mala 1,5 roka vedela povedat R. Mladsia nerozpravala do 3 rokov, par slov po slovensky, ostatne jej hatlanina. Odmietala opakovat zvuky ako robia zvieratka, normalne sa s nou dalo komunikovat fakt az od 3 rokov. Chodili sme k logopedovi, lebo nevedela do 5,5 R, zle vyslovovala Č, Š, Ť. A teraz ma 6, take hlasky dava, take komplikovane slova v kontexte, ze niekedy tromfne aj tu 10 rocnu. Netreba porovnavat, kazde dieta je individualne 🙂

jolinka
10. sep 2015

@jjanulkaa3 ze lekcie montesori 🙄 🙄 🙄 to fakt, kvoli mame??? by som sa na to... vies co. 16 mesacne potrebuje volne hry, smiech, prechadzky, ihrisko, doma kludnu spokojnu maminu, co sa jej primerane venuje, v pripade ze by mala nejaky problem ci poruchu, by jej spravanie bolo neprehliadnutelne 😉

moja najstarsia mala presne 20 slov ako 16 mesacna, pri prvom som este hyperaktivne zapisovala 😉 😉 😀 😀 Dnes je najlepsia ziacka v triede, piatacka, celkove vsetky moje deti mali pomalsi vyvoj, najprv si na nich zopar obmedzencov liecilo komplexy, potom to vsetkym natreli 😅 😅

majulino
10. sep 2015

mmoja ma 20 mesiacov a povie cca 25 slov najma krstne mena tych je asi 9

majka99999
10. sep 2015

@jjanulkaa3 moj starsi nevedel ani mama povedat. Az ked mal 1,5 roka. Ja uz som bola na prasky. 😀 Teraz rozprava, aj ked nie dokonalo samozrejme. Zacal chodit do skolky a vcera mi povedal prvu basnicku, skoro som sa rozplakala, pred rokom nevedel ani AUTO povedat. 🙂

macka84
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
surjanl
27. jan 2022

neriesila by som, ani nas moc nerozprava ale komunikujeme s nim stale