Koľko ste trénovali úlohy od logopéda?

25. apr 2023

Dobrý deň maminky prosím vás koľko ste trénovali s deťmi úlohy od logopeda. Syn je predskolak,chodíme k logopedovi už od decembra, skoro každý deň trénujeme pol hodinku cca a teda nejak nevidím zlepšenie.

saxana000
25. apr 2023

Chodime od 4 rokov trenujeme minimalne 3x do tyzdna mala.ide v septembri do skoly a rec stale nie je cista.. zalezi kde je problem co trenujete akym sposobom aka je motivacia...

autor
25. apr 2023

@saxana000 nesprávne vyslovuje sykavky.

bellovag
25. apr 2023

Tak to trénujete dosť...my chodíme od januára a trénujeme max. 15 min denne aj to nie každý a zlepšenie vidno...začali sme s a š, teraz cvičíme c a č a naozaj pokrok...už nás čaká len l a r do septembra

nique
25. apr 2023

Ja chodím so synom od 5r, Cvičím tak max 1x za týždeň, aj to iba 5min. Ale čítame básničky pred spaním. Tak 1-2 krátke, 1-2x do týždňa.
Mal aj odklad kvoli reči.
Teraz ma 6,5, vyslovuje všetko správne okrem R. To vysloví v niektorých slovách, v niektorých ešte nie. Takže už mu veľa nechýba.
U nás žiadne poctivé cvičenie nepomáhalo. Cvičila som na začiatku 3 mesiace intenzívne 10min každý druhý deň a pokrok žiadny. Potreboval proste viac času.

andrea78
25. apr 2023

Kazdy den kolko bolo treba, niekedy sme to zvladli za 15 min, inokedy, ked sa mu nechcelo a zle spolupracoval aj 30 min. Trvalo vyse roka, kym zacal vyslovovat spravne, nabehlo to zo dna na den, zrovna ked som bola frustrovana, ze sa to nenauci snad nikdy. Potom sme trenovavali este na utvrdenie, dbali sme na to, upozornovali, opravovali, ak zle vyslovil, aby nesklzol v reci naspat.

chichua
25. apr 2023

Snažíme sa každý deň 15 - 30 min. Ale niekedy cez víkend vynechme cvičenie. Keď sa nezabáva ide to rýchlo. Tiež s dcérou chodíme od septembra na logopédiu a odvtedy spravila obrovský pokrok. Naučila sa L, Č, Š, Ž, Ď, Ť, Ň, S. Ešte treba doladiť Z, C a naučiť R. Ale ešte nemá všetko hlásky čo sa naučila zafixované v bežnej reči. No a so synom chodím už cez 3 roky na logopédiu. Jeho už len v reči opravujem, keď sa po zabudne.

slavomira236
25. apr 2023

Moja sa zazrakom naucila hned vsetko pri logopedicke. Tazke r R hned v ten den vecer a z L sa trapime uz 2roky pri logo ho povie ked sa sustredi aj ked cita kedze sa sustredi no v beznej reci ho vobec nevyslovi ako ma..tuez ide do skoly

anastazia93
25. apr 2023

Tak to sa nedá takto povedať. Niektorym deťom to proste stačí ukázať a ide to, iné majú naozaj oslabený jazyk a treba ho posilniť, niektoré majú myofunkcnu poruchu, iné do toho nejakú orálny dyspraxiu, a to všetko mení celú situáciu. Aj má sykavky medzi zúbkami že je to zlozvyk, to zase môže byť na roky. Popr nevieme anamnézu. Môže byť že dieťatko malo zápaly stredného ucha vtedy práveže horšie počuje sykavky a zase to je iná vec. Takže to sa nedá takto porovnávať...

mirkava
25. apr 2023

Dlho, každý večer až ma jazyk bolel. Asi až rok. Pomohlo, r sa naučil.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janinah
25. apr 2023

Od decembra je ešte krátko a pol hod.denne mne príde príliš veľa a dieťa unaví,my sme necvicili dlhšie ako 10-15 min.denne