Chodia vaši prváci na logopédiu? Aké máte výsledky?

janahugo
14. sep 2010

Rada by som vedela, ci vase deticky chodia na logopediu a ake mate vysledky? My chodime este od skolky, trenujeme "R".
Viem, ze je to individualne, ale kolko to trvalo vam, ked "to" uz islo?

ywana
14. sep 2010

...chodili sme na logopédiu, ked mala dcéra cca 4 roky...
...lajdavo vyslovovala R a L...
..."rozhýbanie" jazýčka jej trvalo cca pol roka...

janahugo
autor
14. sep 2010

@ywana Takze uz pekne hovorite? To je super!

ywana
14. sep 2010

@janahugo ..áno, dcéra už má 11... 😀

...ale trvalo nám to pomerne krátko...
...aj na moje počudovanie...

janahugo
autor
14. sep 2010

@ywana 😀 , aby nie?!

rozala111
14. sep 2010

ahoj, dcérka bude mať v decembri 5 rokov, od apríla chodíme na logopédiu. Najprv sa nám venovala, aby povedala správne š(podľa mňa ho hovorila dobre, vlastne všetko pekne až na R - to nevedela), potom nastúpilo L a nakoniec R. R sa naučila za mesiac. Teraz ho ovorí správne, ale ešte to nemá zafixované úplne. A niekedy má problém s L, ale to sme zistili na špeciálnej básničke o Kláre, čo hrala na klavíry.
Moja rada - my sme spokojní, že sme išli k logopedičke, má úplne iný prístup učenia, ako my rodičia, ako hovorím - dala Baške návod, ako to sama trénovať v posteli a naučila sa to hneď, my sme sa trápili cca 3 mesiace a nič. Ani náhodou nepovedala R.

janahugo
autor
17. sep 2010

@rozala111 Uhm, to je skvele, ze ste to zvladli tak rychlo.
Ja vlastne ziadnu paniku nerobim, len som chcela vediet skusenosti druhych. My chodime uz druhy rok. Presne ako vy sme presli cez "L", potom "č,š". To islo rychlo, len teraz sa trapime s tym "R". U nas je problem s tou uzdickou po jazykom. Elasticita je ale vraj dobra, tak sme ju nerezali- 🙂 No, trpezlivost. Pokrok je vidiet, ale este to chce zopar navstev. Tiez mame dobru logopedicku a kazdemu odporucam to riesit takto.