Koľko vážia vaše bábätká?

luckaar
19. mar 2011

Ahojte, mám 4,5 mesačného chlapčeka, doteraz iba kojím a malý má okolo7 kg. Nieje to málo? Papá z každého prsa iba 5-6 minút, aj keď potom vydrží 3-4hod. Chcela by som mu začať dávať mliečne kašičky. Koľko vážia vaše bábätká v tomto veku, keď iba kojíte?

abbey1
19. mar 2011

Snáď ťa ppoteším.Máme 7,5mesiaca a len 6300g.Ale malá je živé striebro a v pusinke 6 zúbkov.Dojčíme sa a príkrmi ju veľmi neoslovujú.Iba tošku ovocie.

cukotka
19. mar 2011

Ahoj,moja malá ma 5 mesiacov a má 6,2 kg, a stravuje sa presne tak isto ako Tvoj chlapček 😉 A neviem či mliečne kaše sú to správne riešenie.

jedina30
19. mar 2011

Ahoj,
pridavam sa....moja dcera v 3 mesiacoch vazila 6360g...teraz 6.4 ideme zase na poradnu a som zvedava kolko bude vazit..Inac ju len kojim,neprikrmujem ziadnym mlieckom..Myslim si,ze tvoj syn ma v pohode vahu,kazde dieta je ine.. niektore je velmi sikovne,takze nerob si starosti..ak je zdravucky,tak to je parada..😉 Ja som prveho syna zacala prikrmovat uz v 4 mesiacoch na odporucanie detskej lekarky..moje mlieko mu uz nestacilo a urcite aj malinku dceru takto zacnem...Ved pockam co povie lekarka..pa.. 😉

michaela80
19. mar 2011

tak ako @abbey1 aj aj ta potesim... mala ma 8 mesiaco a vazime 6,6 kg je stale kojena + prikrmi, ktore papa pekne no akosi to na vahe nevidno.... este pockaj aspon mesiac s kasickou... 😉 😉 babetko ma zdvojnasobit svoju porodnu vahu v polroku...

lubina78
19. mar 2011

Ahoj, my máme 4 mesiace a 6,5 kg. Malý je len dojčený, tiež mu stačí tak do 10 minút a vydrží cez 3 hodinky. Takže zatiaľ žiadne kašičky ani príkrmy. Lekárka povedala, že je to OK, že kojené deti priberajú pomalšie ako tie na umelom mliečku.

tinaki1275
19. mar 2011

Ma velmi peknu vahu ,vobec sa nestrachuj ..moja dcera mala v 5 mesiacoch 6500g , a to sme od 4.mesiaca boli na UM.Kasicky su zbytocne, podla mna len zapchaju zaludok ..len ho nechaj pekne na mliecku este ma cas na ine..a .potom zacni s mrkvickou .. 🙂 Ja ked som este kojila tiez mi mala pila 5-6 minut a spala aj 6 hodin ..(joj krasne to casy 🙂 )a priberala normalne,on si od teba vytiahne kolko potrebuje tak sa neboj ..

jaruska6
19. mar 2011

Ahoj,môj malý mal v 4,5 mes.6750g,bol výlučne kojený.Tiež by som neriešila nijaké mliečne kašičky.Pediatrička mi až do 6 mes.doporučila dieťa len dojčiť.V MM je všetko potrebné a pevnú stravu si ešte užije až,až.Máš čas,nič vám neujde. 😎

lienockaa
19. mar 2011

@luckaar-nie je to malo, vobec by som sa kasickami netrapila..😉moj syncek mal vo veku tvojho 6800g, vylucne kojeny..a mam teraz dcerku, takmer rovnako staru ako tvoj syncek a ta ma cca 7800g a tiez iba kojim..zalezi aj aku malo dietatko porodnu hmotnost..pretoze dcerka bola uz pri narodeni o 900g tazsia ako syn.. 😎

chrum
19. mar 2011

ahojte my mame 6 mesiačkov a môj macko papal iba moje mliečko a naposledy čo sme boli na poradni pred dvoma tyždnami maly mal 8690g v mliečku ma ditatko všetko čo potrebuje ,teras som začala postupne len v malom množstve podavat varenu🙂 mrkvičku a zemiačik uvarene neochutene rozmixovane a malemu to chuti no hladoš 🙂 🙂 ako kazal doktor a postupne začneme aj ine 😉 ale pomaličky aby sme to neprehnali 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

macik27
19. mar 2011

moja slečna má sedem a pol mesiaca a sedem a pol kila 🙂 do šiesteho mesiaca sme sa len kojili a potom pomaly mrkvička zeleninka atď. takže sa vôbec neboj malý má ozaj krásnu váhu žiadne kašičky nepotrebuje má tvoje mliečko a to mu očividne stačí 🙂 🙂 🙂 ...a čo sa týka kašičiek moja ich nenávidí vyskúšali sme asi päť druhov a pokaždým ju naplo jediné ktoré spapala boli zarábané s materským mliečkom 😉

traktor
20. mar 2011

pokial ti dietatko tak pekne pribera,a aj tolko vydrzi, vôbec by som kasicky , príkrmy neriesila.. 😉 ..a hlavne neporovnavaj..kazde dieta je ine..tak ako aj my dospelí , jeden chudy, jeden dobre ziveny, nízky ,vysoky..dôlezite je , ze pribera, rastie..na prikrmy ma este cas 😉

nanulik
20. mar 2011

že málo 😲 moj má 5 m. a 7kg ešte nemá a meria 64cm. po kojení ti velmi pekne vydrží a kojené deti majú mať príkrmy až od pol roka

stvura
20. mar 2011

No ja ti napisem, ze je to vela z mojho pohladu...xixi...moje 5.5 mesacne dievcatko nema este 6kg 😉 a moj syncek v jej veku mal presne tolko isto. Dolezite je nielen kolko dieta vazi ale aj geneticke predpoklady, ci je spokojne, neplace od hladu...S takou peknou vahou by som na tvojom mieste pockala kym prejavi aktivny zaujem o jedlo. V piatom mesiaci sa vyvija imunitny system...

chichaa
20. mar 2011

Váži málo??? No to teda ani náhodou nie...A rozhodne mu do pol roka nemusíš dávať žiadne kašičky, ak je plne dojčený. Načo?? Dieťa má do pol roka zdvojnásobiť a do roka strojnásobiť pôrodnú hmotnosť, samozrejme plus-minus nejaké to deko..A naša Nina je teda obrazom toho, že to tak nemusí byť, v roku vážila 8650g, pôrodná hmotnosť 3410g! Ale živé, pohyblivé decko..Nechýba jej ani gram!!!

emita
20. mar 2011

vôbec to nieje málo. naši mali v tom veku okolo 6200 a 6500g a boli zdraví (pôr. hm. 3360 a 3450) a s príkrmami som sa nepomáhľala. len si užívaj kojenie. ten čas sa už nevráti a kašičiek sa ešte napapá dosť 😉

zuzka1008
20. mar 2011

Lenka má 7 mesiacov je stale kojená už davam aj príkrmy a váži skoro 7kg

gumimaci
20. mar 2011

ahoj my sme maly v polroku 7,1kg 😉

nibiru
20. mar 2011

no mi sme mali ked mala mala 17tyžnou 7360g perodna vaha bola 3480g.vobec nestresuj podla mna vazi pekne dieta by do polroka vraj malo zdvojnasobit porodnu hmotnost.

kvetinqa
20. mar 2011

my mame 4 mesiace a maly ma 6200 g. takze myslim si, ze vazite pekne

kokazm
20. mar 2011

Môj malý mal 3,25 keď sa narodil a v 3. mesiacoch váži 8 kíl. Problém je v tom, že je aj príliš dlhý, 70 cm. Ja neviem, čo to je za obra. Je zdravý, pevný, nič mu nie je. Ale asi to bude z Nutrilonu, to na neho asi pôsobí ako "hnojivo". Kamarátka je detská sestra a má presne tento istý problém. Tiež má zdravého chlapca, ale nie je kojený, žije na "zmeskách", čiže Nutrilone, a pod. Prosím nedávajte tu spŕšku výčitiek, ako to v diskusiách býva, kontroluje to aj doktorka, a je to ok.

79zuzana
20. mar 2011

my mame 3 mesiace, Zuzanka vazi 6.7kg a ma 63 cm... je plne kojena... papa kazde 3 hodinky asi tak 7-8 minut

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
awalancha3
21. mar 2011

ale prosim ta, co tu stresujes, v kazdej tabulke by ti to vyhodilo ako super priemerne babenko, tak co ju chces nacpavat kasami? moja je plne kojena, ma 4 mesiace a 5,2 kg a 62 cm a som v klude, lebo vsetko je ok, co chces mat v jej veku 8 kiloveho tucniacika vykrmeneho kasami? ak tak, tak vyckaj este mesiac a potom davaj mixovanu kasovitu zeleninu a hlavne bud rada ze je plne kojene, to tvoje male a nedavaj tomu nasilu umeliny skor nez je potrebne

aduska181
21. mar 2011

noo moj maly ma 3,5 mesiaca a a 6500 g porodna vaha 3550 ale zato ma uz 68 cm...

montinka
21. mar 2011

hmmm nas maly ma 8,5 mesiaca a 10 kg. 😅

ellit
21. mar 2011

vahu ma predsa krasnu a nemozes porovnavat babatka a ich vahy. Kazde je ine. Moj prvy syncek bol vacsie babo a geny ma asi po mojom otcovi. V roku mal uz 12 kil a moj druhy syncek ma teraz rok a mame 9 kil 😀 a pritom ich jedna matka mala sa hovori. Takze nestresuj sa koli vahe. Dolezite je, aby bol Filipko zdravy, nechudol a pekne papal 🙂)

petraw
22. mar 2011

prečo si myslíš, že je to málo??? ja mám dvoch synov a ani jeden v takom veku nemal 7 kíl a nezdalo sa mi, že by ich bolo málo 😀

bzucinka2
22. mar 2011

moj mal ako 5 mesacny 6660g a tiez bol len kojeny , to je vsetko ale individualne, pokial z poradne na poradnu pekne pribera, nemas co riesit 🙂

alenkam.
22. mar 2011

nas drobec ma o tyzden 6 mesiacov a stale sme okolo 7kg.. kym nezacal byt aktivny v pohybe, priberali sme rychlesie ako ine deti, teraz sa z neho stal hyperaktivny naspeedovany maly clovek a vsetko co spapa aj zo seba dostane ... myslim vsetku energiu... aj podla doktorky je to ok... takze by som to iste vobec neriesila... 😉 tiez je plne dojceny, uzivam si to... este sa ho nakrmim dost...

jankako
22. mar 2011

moja bude mať rok a váži 8,6 kg.takže?a s prikrmovaním kašičkami máš čas až od 6 mes.neviem prečo tá panika,lekárka by ťa sama upozornila že nepriberá..chodiš na poradne nie?