Ktorú z týchto dvoch škôlok by ste si vybrali?

dadka1982
17. mar 2016

Môj syn ma dva roky a 4 mesiace a uz 9 mesiacov chodí do škôlky, kde je spokojný. Je to nová krásna škôlka presvetlená a priestranná, kde majú vlastne malé kino, vlastnú kuchyňu, čiže sa jedlo nedováža. Personál je úžasný, síce pre 14 deti su len 3 učiteľky, ale to sa dá prežiť, to nie je tak malo. Nevýhoda je, ze ho do tej škôlky musim každé ráno voziť a tiež je tam dosť veľa deti neeuropskeho pôvodu, nie som rasista, ale európske deti su tam v menšine. Teraz mam možnosť dat ho do škôlky, ktorá je 300m od domu, ale.... Škôlka je pekna zvonka, krásne ihrisko, hneď za škôlkou lesik a personál vyzerá tiež sympaticky. Väčšina deti, čo som videla su evidentne európskeho pôvodu, ale vnútorne priestory tejto škôlky su oveľa menšie a take nejaké tmavé, ďalšia nevýhoda je, ze nema vlastnú kuchyňu. Čo sa týka počtu deti, v jednej triede je 15 deti a 3 učiteľky, čo ako som sa predtým vyjadrila nie je veľa, ale ani malo. Čo by ste robili na mojom mieste, ktorú skolku by ste zvolili? Nechali by ste dieta v doterajšej alebo ho dali do tejto? Maly Oliver je veľmi adaptabilný a nema problem zapadnúť medzi žiadne deti. Žijem mimo SR a žiadne matky tu nepoznám a nemam sa ako informovať o tom, ako su s touto škôlkou čo mam za rohom spokojne. Za každú radu a názor budem vďačná.

bluka2
17. mar 2016

Ja by som sa na Tvojom mieste uplne vykaslala riesit to, akeho povodu su deti. Tym detom je to jedno, tak by to mohlo byt jedno aj Tebe...

moni244
17. mar 2016

Mat tvoje problemy. Ty sa evidentne dost nudis a nemas v zivote skutocne problemy.

maslenka47
17. mar 2016

@dadka1982 ak ti nie si rasista, tak potom ja som santa claus....Akoze sorry, ale ked riesis povod deti, tak potom jednoznacne SI rasista. Zvlast ak su to slusne vychovane deti zo slusnych rodin!

evittam
17. mar 2016

@dadka1982 Maximálny súhlas s kočkami čo napísali. Ak sa ti niečo nepáči, tak si zaplať opatrovateľku-a nezabudni aby bola európskeho pôvodu a máš vybavené. A 3 učiteľky na 14 detí? 😀 😀 😀 😀 U nás sú dve na 21 detí a neriešime takéto kraviny. Radšej sa venuj niečomu užitočnejšiemu ako riešiť pôvod detí v škôlke, do ktorej chodí tvoje dieťa.

dadka1982
autor
17. mar 2016

@maslenka47 nie som rasista, len som napísala fakty a tu sa do mna všetci obuvate

evittam
17. mar 2016

@dadka1982 Nikto sa do teba neobúva. Tak si prečítaj ešte raz čo si napísala a potom tvrď to čo tvrdíš. 😉 Napísala si fakty, ktoré ti vadia.

dadka1982
autor
17. mar 2016

@evittam je taký problem pochopiť písaný text? Asi ano, inak by ste sa tu všetky nehrali na dokonale moralistky, ale napísali, akoby ste sa rozhodli.

bluka2
17. mar 2016

@dadka1982 Ja by som skolku nemenila

dadka1982
autor
17. mar 2016

@bluka2 ďakujem za normálnu odpoved.

evittam
17. mar 2016

@dadka1982 Nie nie som dokonalá moralistka ani nič podobné. Máš perfektnú škôlku tak ju nemeň a buď rada, že máš mať kde svoje dieťa. To je všetko.

dadka1982
autor
17. mar 2016

@evittam tak neviem, ci ty by si bola nadšená, keby ti dieta chodilo do škôlky, kde su takmer sami afroamericania, ktorých rodičia ich vychovávajú uplne inak ako Európania svoje deti a tým pádom aj tie deti su ine. Toto nie je rasizmus, to je realita a tie deti su oveľa agresívnejšie ako európske deti. Ich rodičia žili inak a mali ine zázemie a vsetko okolo a tým pádom ine myslenie, takze nechápem, čo je na tomto konštatovaní rasisticke.

bluka2
17. mar 2016

@dadka1982 Nehrame sa tu vsetky na dokonale moralistky, moja tiez chodi do skolky v zahranici (do firemnej), je tam kopec deti "neeuropskeho povodu" a mna to max. tak tesi, ked pocujem, ako sa s rodicmi rozpravaju inym jazykom a v skolke perfektnou nemcinou. Dufam, ze ostatnym nevadi, ze tam maju aj dieta "vychodoeuropskeho povodu" 🤐

guinevre
17. mar 2016

@dadka1982 "deti europskeho povodu, deti neeuropskeho povodu", ty ako keby si rozpravala o psich plemenach, boze, taketo veci riesit v 21 storoci...

dadka1982
autor
17. mar 2016

@maslenka47 tak v tom prípade si Santa Claus, lebo ja rasista nie som

vroni
17. mar 2016

Nuz, je uplne fuk, akeho povodu su deti, podstatne je, aku maju vychovu. Nedala by som dieta do skolky, kde je vacsina deti socialne neprisposobenych rodicov. Rusila by ma absencia kuchyne, tmave priestory ale aj nutnost vozenia dietata do skolky. 1 ucitelka na 5 deti je super priemer. Takze z toho, co si napisala sa nijako neda vycitat, co je lepsia alternativa. Ja osobne som nezobrala skolku vo vedlajsom vchode prave preto, ze vidim, aki rodicia si tam chodia po deti. Asi nie som rasista, ale rozhodne som horenos a nehanbim sa za to

zuzca30
17. mar 2016

Ja by som nemenila. Pokial je tvoje dieta spokojne a nemas ziadny zasadny problem, urcite by som to neriesila. A dieta je vychovavane v medzinarodnom svete, urcite sa vela nauci. Do zivota mu to len moze pomoct. Moj nazor.

evittam
17. mar 2016

@dadka1982 Mne nevadia Afroameričania a toto si si mala rozmyslieť, keď si dieťa do tej škôlky dávala. Keď nie si nadšená a nepáči sa ti to, tak na čo sa nás pýtaš na názor a radu - tak vymeň škôlku a máš po probléme.

dadka1982
autor
17. mar 2016

@vroni rodiča tých deti sa priplavili na lodiach do Európy a veľa z nich sa podľa toho aj sprava, takze aj tie deti podľa toho tak vyzerajú a tu sa do mna idu moralistky obuvat za to, ze som napísala deti neeuropskeho pôvodu. A ako som to mala asi napísať? Hlavne ze keď je reč o utečencoch, polovica by ich najradšej hneď strieľala

sissy27
17. mar 2016

@dadka1982 amen tma - nie som rasista, ale vadia mi deti neeurópskeho pôvodu... to už čo je? 😀
neviem, či sa mám smiať alebo plakať... vráť sa do rodnej dediny, keď ti v cudzine vadia cudzinci, čo iné ti poradiť... inak takí neprispôsobiví sú tiež európskeho pôvodu, s tými si dúfam v pohode...
by som sa tešila, že dieťa má šancu na lepší život, že môže žiť v slušnej kozmopolitnej spoločnosti, rozširovať si odmalička obzory, ale božechráň, všetko čo je "neeurópske" je fuj... pozri sa do svojej skrine, či ti nevadia neeurópske handry, topánky, kabelky, v kuchyni by sa toho tiež našlo dosť...
ktovie, prečo tam kde si, žiadne iné mamičky nepoznáš...

dadka1982
autor
17. mar 2016

@evittam o akých Afroameričanoch točíš? Nie kazdy černoch je Afroameričan

maslenka47
17. mar 2016

@dadka1982 odmietas rasy = si rasista z definicie toho slova. A ano, ja viem, ze to nie je spolocensky priatelne, takze si to odmietas priznat. To ale nic nemeni na tom, ze rasista si. Myslim, ze ani Hitler verejne o sebe netvrdil, ze je fasista :> A potom sa cudujme, ze Kotleba ma 10%. Ved vzhladom na to, co tu v republike zije, to nie je nic divne 😝

bluka2
17. mar 2016

@dadka1982 Ako sa spravaju teda deti tych, co sa priplavili na lodiach do Europy? Idem odtialto, smutne citanie, ...

evittam
17. mar 2016

@dadka1982 Ja? Veď ty si s nimi začala - asi nie si kompletná - prepáč, ale očividne nevieš o čom píšeš.....Si napísala-citujem: "tak neviem, ci ty by si bola nadšená, keby ti dieta chodilo do škôlky, kde su takmer sami afroamericania..."
A ja nikde nespomínam žiadnych černochov....

terezka1947
17. mar 2016

@dadka1982 urobila by som to podla svojho vnutorneho pocitu
myslim,ze neriesis kto je akeho povodu,ale mozno si zazila nejake konkretne situacie,kt.si vyhodnotila tak,ze zvazujes podvedome,ze neajko to svoje dieta chces chranit,ci vychovavat v inom natureli...
takze...co sa skolky a vybavenosti tyka,nechala by som ho...co sa pocitu dietata a jeho dobreho zaradenia v tejto skolke tyka=nechala by som ho...ale ak mas nejake svoje skusenosti,kt.sa nedaju opisovat a nedaju ani vysvetlit..a mas ty ako matka nejaky svoj zlastny pocit z niecoho...urob ako citis=myslim,ze ten materinsky instinkt ti napovie najviac..

evittam
17. mar 2016

@sissy27 Veľmi dobrá rada - najlepšie bude keď sa vráti a má po probléme. 😉

bbbarunka
17. mar 2016

@dadka1982 nedostala si vela normalnych odpovedi asi preto, ze vela z nas (vratane mna) nepovazuje tvoju otazku tak celkom za normalnu. Riesit europsky/neeuropsky povod nepovazujem za normalne. Ale mozem sa o normalnu odpoved pokusit. Prva skolka je lepsia - svetlejsia, vlastna kuchyna, malo deti. Ich neeuropsky povod moze byt vyhodou. Aspon sa tvoje dieta ocitne v pestrejsom kruhu a mozno sa neskor v hodnoteni ludi nebude obmedzovat na ich povod. A mozno sa bude rozhodovat na zaklade osobnych skusenosti s ludmi a nie na zaklade xenofobnych nazorov okolia.

dadka1982
autor
17. mar 2016

@bluka2 ako sa správajú? Su agresívne a útočia na ine deti, tie staršie sa hrajú len medzi sebou a tak by som mohla pokračovať.

anjelicek26
17. mar 2016

No toto sa tazko cita pane boze takto selektovat skolkarov!!! Jasne uplne znicia europske hodnoty tvojho dietata. Vies co, tebe idealne zalozit vlastnu skolku, vonku k dveram kontrolor farby, a ber len tie, co budu mat ten spravny odtien. Sa mi obcas rozum zastavuje, skutocne.

bluka2
17. mar 2016

@dadka1982 Ja ti neviem, ale ak je to pravda, tak formulujem 1. prispevok ako. V skolke 1 su agresivne deti, ktore sa hraju len medzi sebou a utocia na ine deti, ..., v skole 2 sa to zda byt na prvy pohlad prijemna skupinka - inak sa tymto reakciam nemozes cudovat

gala79
17. mar 2016

@dadka1982 " tak neviem, ci ty by si bola nadšená, keby ti dieta chodilo do škôlky, kde su takmer sami afroamericania, ktorých rodičia ich vychovávajú uplne inak ako Európania svoje deti a tým pádom aj tie deti su ine... "..... tak tuto si si hadam aj na svoju otazku sama odpovedal, ci .. ? ?? mam z tvojich prispevkov pocit, ze ty si sa uz aj tak rozhodla, len si to chces dat "odobrit".... ak je dieta v skolke spokojne, nemenila by som...