Moja 3-ročná dcéra nechce rozprávať. Mám depku

erika.30
8. okt 2008

ahojte som tu nova a mam strasnu depku lebo moja trojrocna dcera nechce rozpravat 😖

jumama
17. apr 2013

Odporucam po vlastnej skusenosti, hoci nasa mala tak nerozpravala v dvoch rokoch. Este otazka - maju vase nehovoriace deti dudlik? Lebo nasa nerozpravala, kym mala dudlik. Na vsetko mala len zvuky a posunky, aj ked rozumela, aj v knizkach ukazovala. Potom sme sa zbavili dudlika, a skusala som to s tymi ALEBO otazkami a postupne sa behom dvoch mesiacov rozhovorila vo vetach. Vravi sa tomu pasivna slovna zasoba, ze deti tie slova vedia, len nepouzivaju, treba ich roznymi strategiami k tomu nasmerovat. A ak by ste sa bali, ze to sami nezvladate, podla mna urctite pomoze logoped. Nie je to len o tom, ze logoped naprava zle vyslovovanie. Ale vie viac aj o vyvoji reci a o opozdenom zaciatku pouzivania slov a podobne... Po troch rokoch uz je dietat vyspele, aby zvladlo hrami s logopedom spolupracovat. Skor to asi zmysel nema.

slava76
17. apr 2013

Co sa týka logopéda tak mi chodíme lebo nam malá málo čo rozpráva a už bude mať v juli 4 roky , len logopedička povedala že dieťa k logopedovi môže už prísť ak ma 2 roky a logoped posudi či k nemu chodiť alebo že či to nemá zmysel.. Ze radšej skôr ako neskôr..
Veľa lekárov neodporúča ale vraj treba ísť na vlastnú päsť.. Je to naše dieťa .. my sme čakali lebo nas neurologička neodporúčala vraj este skoro, chodili sme na neurologiu ako na klavír, pozrela ju a išli sme domov a nič.. A ak sme začali choidť na logopediu tak sa trochu rozhýbala.. 😕

xxx123
18. apr 2013

@jumama ahoj, ty si s malou takto rozpravala, otazkami? Kedy si tak zacala snou takmto sposobom hovorit? Kolko mala rokov? Ono na tom nieco bude, ja som tuto taktiku este pred dovrsenim dvoxh rokov zvolila a konecne aspon sa mi zda, ze sme sa pohli dopredu.

hradnapani
18. apr 2013

@jumama ta kniha sa da stiahnut aj na uloz.to

jumama
18. apr 2013

@xxx123 Ano snazili sme sa alebo otazkami. Bolo to okolo dvoch rokov, spociatku sme si aj my museli privykat, lebo sme boli zvyknuti vsetko ukazovat a menovat... To je kvietok, to je okno... Co je to?. No Potom sme aj ja aj muz aj pri prezerani kniziek a stale snazili sa cez tie alebo a ona sa rozhovorila a dneska uz je take taradielko ze az (ma dva a tristvrte). A kupili sme aj take detske knizky od Kapalkovej o Ninke a tie su prave tak robene, ze len jednoduche obrazky a jednoduche vety. Mala vtedy na nich pochopila aj cikanie do serblika🙂

jumama
18. apr 2013

@hradnapani tak super 🙂

xxx123
18. apr 2013

@jumama tak parada. Ja sa vacsinou pytam co je to, a pomenujem. Potom opakovane sa snazi aj on, ale uz len touto otazkou sme sa pohly. Skusim este pouzit to alebo. Moj maly vlastne zacal tak viac, ako sa naucil pouzivat aktivne mama,baba,tata. Vtedy to povedal len obcas, ale ked som mu vzdy povedala koho chces, na koho piskas? Kto? Povedala som mama a zacal to konecne pouzivat, ostatne slova uz isli same. Ale to alebo skusim. Diky za rady.

itbielizen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz