Môže dvojročné dieťa jesť zo všetkých vianočných jedál?

sara07
1. dec 2011

chcem sa spýtat ako ste riešili vianoce..ako ked mal rok to bolo jasné že dostal klasické varené zemiaky a rybu varenú v pare..ale čo teraz vraj by mohol už normálne jest..kapustnicu ..no trebars minule mi ukradol uhorku kyslú a ohromne mu chutila...ryba to je jasné len v pare nie vypražané..ale čo šalát, s tou majonézou nie som veľmi nadšená..

heni79
2. dec 2011

Podľa tvojej otázky je zrejmé, že sama vieš, tušíš, že dať dieťaťu majonézový šalát, asi nebude šťastné riešenie.
Veď počkaj na také "mňamky" (Ja ho nejem už 6 rokov a žijem 😅 ) a daj mu stravu, o ktorej na 1000% vieš, že je v poriadku.(Tie percentá nie sú preklep.)
Ja by som ani kapustnicu neriskovala.
Napr. ja som z kraja, kde sa na Vianoce robí kapustnica, ale s mäsom a klobásou. A to by som malej zatiaľ nedala. Ale ona miluje šošovicovú polievku. Tak asi zmením naše sviatočné zvyky. Alebo budem variť duplicitne.
Rybu a zemiaky iste na 2x. A polievku zrejme tiež.

hoogy
2. dec 2011

ja by som rozhodne nedala majenezovy salat radsej malemu spravim zemiakovu kasu ktoru viem ze ma rad. rybu peciem tu mu dam urcite a kapustnicu nema rad 🙂

katka3012
2. dec 2011

ja si myslim ,ze z mierou 2 rocne dietatko moze uz skoro vsetko ochutnat a papat 😉

4ocka
3. dec 2011

Dufam ze tu nikto na mna nebude nadavat,no ja si myslim ze 2 rocne je stale male nato aby jedlo salat...dospeleho je salat tazky na zaludok a nieto pre dieta..nasa mala bude mat2.5 no i tak jej urobim zemiakovu kasu a ryby vysmazim no trojobal davame prec...len vynimocne ho moze zjest..kapustnica v pohode,pokial zje 😀 aj nasa mla miluje uhorky..by aj celu malu flasku vedela zjest..no pozor,kyseliny drazdia sklovinu detskym zubkam..boloby dobre s mierou alebo ked tak umyt zubky..

ilijanka
3. dec 2011

určite môže, dopraj jej 😉

bianca
3. dec 2011

urcite nie,Vynechavame kapustnicu kde sa varia huby,zemiakovy šalat (nechavam jej uvareny zemiak ) a kapra.Miesto toho mala lepsiu rybku bez kosti,A to aj v 3 rokoch.Jedina zmena tento rok po 3 nar. je ze jej dam aj med na oblatku.Kyslu uhorku mala papa od roka a nieco

siusinocka
3. dec 2011

nehnevaj sa, ale vidno že máš prvé dieťa.. naše je s nami všetko.. ešte stále mu menej solím ale inak je všetko.. ale pri tvojom by som neriskovala.. pokiaľ nemá žalúdok zvyknuté aby nezvracalo.. skús už pridávať všetko!!! nechod len podľa knižiek. niekedy sa to nevypláca!

tosomja
3. dec 2011

veď šalát môžeš spraviť s jogurtom, nebude taký ťažký na žalúdok 🙂
kyslú kapustu má naša rada, pila aj šťavu z nej 🙂, ale kapustnica jej už nechutí :-/ , rybu v pohode.
a kyslé uhorky sme neskúšali dávať, lebo zatiaľ máme zásoby a v každej fľaške je feferónka, ale asi pôjdem kúpiť a doprajem jej zase inej chute 🙂

annaopialova
5. dec 2011

ahoj ked jej das z kazdeho po trosku tak sa jej nic nestane

irriss
5. dec 2011

udelej mu salat s jogurtem, nahrad majonezu jogurtem 😉 kdyz se toho bojis..

p.s. jak pise @adunka73..az budes mit 3. dite, tak takove veci resit nebudes..ja jen dodam: "az budes mit 4. dite, budes resit to, aby zbylo na vsechny 😉 😀"

zuzana17
5. dec 2011

Kľudne by som dala z každého trošku, okrem šalátu.

modrofuzik11
5. dec 2011

pri vianocnom stole budete sediet vsetci. ma tam byt pohodicka. ako vysvetlis uz malej dvojrocnej osobnosti, ze ono salat nesmie a ty ano? vysvetli jej, ze je to sice nezdrave, preto jej nedas vela ale preto, ze su vianoce, tak aj ona si moze dat sviatocny salat. vynimocne. uvidis, ze budete vsetci spokojni🙂

ivett1
5. dec 2011

ahoj, my sme našim deťom dali to, čo sme jedli my...a celkom im to chutilo😉... ale ak nemáš problém pripraviť zvlášť menu pre vás a zvlášť pre malého, tak je to ok...myslím, že až tak nebude skúmať, či má to isté na tanieri ako vy a ak áno, tak mu dáte vyskúšať, čo za dobrotu papkáte, priamo z vášho taniera 😀

lulana79
5. dec 2011

riešiť, čo dať takmer 2, 5 ročnému dieťatu jesť mi príde trochu pritiahnuté za vlasy... neviem, ale do koľkých rokov chcú niektoré matky riešiť, čo môžem a čo nemôžem dať jesť?

lukinka26
5. dec 2011

Myslim, ze ak das z kazdeho po kuse, nic by sa nemalo stat, ja to budem riesit tiez tak, ved len raz do roka su Vianoce🙂

oskvarka
5. dec 2011

majoneza je vajicko olej (pripadne ocot) nemalo by to byt nic zle... ale teda ja ti poviem ja som do 10 rokov salat nemohla jest lebo mi to prislo nechutne :D:D.. takze so mnou problem nebol.. a teraz robievam salat len z jogurtom a je vyborny... lebo je to zdravsie podla mna ;)
a kapustnica ak prehnane nekorenite (co tiez nieje dokazane ze je pre deti zle napriklad v niektorich krajinach jedia deti silno stiplavve veci od malinka a su v pohode - dokonca je to vraj velmi zdrave) tak podla mna v poho

luba142
5. dec 2011

nasa malá na Vianoce minulý rok mala 1 rok a 7 mesiacov a jedla aj s kapustnice pekne a rybu sme jej len ošúpali z obalu a mala k tomu zemiakovú kašu, tento rok bude rovnako. Mám aj 8 ročnú dcéru a tej zemiakový šalát nechutí, tak jedáva tiež zemiakovú kašu 😉

andel7766
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monika15
5. dec 2011

Urcite ano.... 🙂
ja mu dam vsetko a uz len nanom ze co spapa 🙂)))))

andreah25
5. dec 2011

a prečo by nemohlo? My máme rok, takže zatiaľ bude samostatné menu - varené zemiačiky a losos na prírodno, no kapustnicu dostane čistú bez ničoho s troškou namrveného chlebíka. Budúci rok už však nebudem nič riešiť - jedine nebude majonézový šalát, ale miesto majonézy mu ho zarobím s bielym jogurtom, to je všetko. Hlavne sa nestresovať a tešiť sa na sviatky 😀 😀 😀

stanislavao
5. dec 2011

dvojrocne dieta by malo jest vsetko. akoze to aj do skolky chcete dat zozanm, co vase "babatko" neje a co mu nemaju davat, lebo to nesmie? toto uz snad nemyslite vazne. spamatajte sa.

klauduska
6. dec 2011

ak sa bojis majonezy,odober zo salatu skor ako donho das majonezu.... 😉
Nas maly uz tiez papa vsetko,dokonca aj vysmazane mu dam sem-tam(par krat do roka),nepapa to kazdy den,tak aby mu to zasa do buducna vobec chutilo,v skolke budu papat asi vsetko,tak nech si zvyka.... 😉

henulienka
6. dec 2011

s veľkou radosťou som si prečítala reakcie na 90% totožné s mojim názorom, že 2 ročné dieťa už papá všetko..... a presne ako píše @ajca123, pri prvej dcérke som všetko riešila, každý jeden chod, či je vhodný a tak... a dcérka je nesmierne vyberavá, to je o nervy s ňou obedovať. o a pri druhej dcérke som už bola poučená, má 1,5 roka a je to doslova šrotovník!
Tiež netvrdím, že mu treba nabrať kopcom zemiakového šalátu, ale zopár lyžičiek, takisto aj vyprážanej ryby mu isto neuškodí.