Môžem zapísať do škôlky 1,5 ročné dieťa s plienkou?

zloba_z_pd
5. feb 2012

sa naucil od plienky aj 2 roky uz bude mat chodi sa na zápis aj s takymito malymi detmi ci na zápis az po 2 rokoch? dakujem

zuzanockamt
27. feb 2013

@bambulka63 ja som nic navyse neplatila 🙂 ... maju to proste v podmienkach, ze beru deti od 2 rokov 🙂

lauricka
27. feb 2013

1,5 rocne dieta patri do jasliciek a tam je plienka bezna vec, si myslim a v takomto veku je to, snad, uplne normalne, ze ma plienku

liwka
27. feb 2013

nesúhlasím, že škôlka je od 3 rokov- záleží od vedenia škôlky, najmä na malých dedinách berú aj mladšie deti- sú radi, ak dostanú peniaze od štátu... a
@bambulka63 my sme neplatili nič navyše- toľko isto ako iné deti

bambulka63
27. feb 2013

@zuzanockamt
@liwka pocuvajte ja som nepovedala na vas dve ze ste platili tak co tu pisete? 😅

zuzanockamt
27. feb 2013

@bambulka63 ten tvoj prispevok vsak vyznel vselijako 😀 😅

billam
27. feb 2013

Do štátnych podla mna berú az od 3 rokov...ved je taky natresk, že pochybujem, že sa tam dostanú mladšie deti...a určite bez plienok.

zuzanockamt
27. feb 2013

@billam ja mam v statnej a s plienkou 🙂 ... fakt zalezi iba od konkretnej lokality a od konkretnej skolky

billam
27. feb 2013

@zuzanockamt cely den má plienku?

zuzanockamt
27. feb 2013

@billam ano, cely den, nepyta sa na WC-ko

billam
27. feb 2013

@zuzanockamt no neviem si predstavit, že 25 deti bude jedna učiteľka prebalovat 😝

zuzanockamt
27. feb 2013

@billam ucitelky su dve a je ich tam 18 ... a vsetky deti predsa plienky nemaju 😉 ... a zvladaju to perfektne ... vsetko je o ludoch totiz 🙂

kvietocek55
27. feb 2013

Ja tiež uvažujem o školke.. v júli bude mať drobec 2 roky a od septembra.. uvidím, skúsim, podám prihlášku a uvidíme.. v podmienkach som čítala, že vezmú aj od 2 rokov. Ale tak či tak premýšľam aj o jasliach.. predsa len je tam ešte troška iný prístup.. tiež sa neviem rozhodnúť čo robiť..

zuzanockamt
27. feb 2013

@kvietocek55 ja by som volila skolku, ak dietatko vezmu ... v skolke bude napredovat, tahat sa za starsimi detmi ... u syna vidim velku pozitivnu zmenu 🙂

billam
27. feb 2013

@zuzanockamt tak to máte asi zazracnu škôlku 🙂...dve učiteľky sú naraz v jednej triede?...aj u nás sú dve, jedna doobeda a jedna poobede...a v triedach je 22-25 deti...v BA by ti ho určite v 2,5 roku nevzali...a s plienkou určite nie...ani na spánok.

liwka
27. feb 2013

@zuzanockamt predpokladám, že bývate v dedine. o nátresku sa dá hovoriť vo veľkých mestách, na dedinách sú vďační za akékoľvek dieťa- či s plienkou, či s dudlom🙂
a mám pocit, že ak je dieťa pod 3 roky, skôr sa adaptuje...ale je to len môj názor podľa toho, čo si všímam. pr. aj teraz prišla do dcérkinej škôlky jedna, čo má 2 a pol roka a úplná pohodička- a to je tam asi 3 dni a na celý deň, nie pol dňa
a žiaľ, tu u nás v dedine je trend dieťa nedávať do škôlky (veď načo). a keď je dieťa vo veku predškoláka, tak ho dajú na 1/2 dňa...potom sú tie deti také divne nespoločenské... ☹

maminka11
27. feb 2013

no neviem ☹, dieťa s plienkou v ms - je to v rozpore s skolskym zakonom - iba ak po znamosti 🙂
ale tiez si myslim, ze dieta s plienkou nepatri do ms, ale do jasiel
materska skola je zaradena do siete skol a dieta musi mat zvladnute zakladne hygenicke navyky
ani u nas neberu deti s plienkami

zuzanockamt
27. feb 2013

@billam aj tu chodia na smeny - jedna doobeda a druha poobede - ale urcity cas su spolu predsa - pocas doobednajsej prechadzky, obeda a ukladanie na spanok tiez absolvuju spolu ... zapisanych maju 22 deti, ale chodieva max. 18

@liwka nebyvame na dedine, ale v meste - konkretne Martin

kvietocek55
27. feb 2013

@zuzanockamt veď toto, ale sa aj bojím, aby ho tam drobca neutláčali 🙂

maminka11
27. feb 2013

@zuzanockamt - "maju to proste v podmienkach, ze beru deti od 2 rokov" - ze ak je volne miesto, moze sa prijat aj dvojrocne dieta, ale musi byt bez plienky

zuzanockamt
27. feb 2013

@maminka11
toto sa pise na stranke nasej skolky "Materská škola je súčasťou základnej školy od roku 2004.. Zriaďovateľom je Mesto Martin. Škola poskytuje predprimárne vzdelávanie deťom od 2 do 6 rokov a deťom s odloženou školskou dochádzkou. Celodenná výchova a vzdelávanie sa uskutočňuje v priestoroch budovy materskej školy. MŠ sa člení na 4 triedy, v ktorých sú deti rozdelené podľa veku. Okolo budovy je rozľahlý trávnatý školský dvor s preliezkami pre deti a pieskoviskami. Deti môžu využívať viacúčelové ihrisko priestoroch základnej školy.
Kolektív v jednotlivých triedach tvoria deti rovnakého veku. V triedach môžu byť začlenené aj deti so špeciálnymi výchovno – vzdelávacími potrebami na základe psychologických a špeciálno – pedagogických vyšetrení."

maminka11
27. feb 2013

@zuzanockamt ja verim, v pohode 🙂, mate benevoletnu pani riaditelku , co je samozrejme v prospech mamiciek 🙂
ale skutocne sa deti do ms nesmu prijat s plienkou - dakde som citala vyjadrenie pani dr. Hajdukovej z MS SR - je odbornicka na predprimarne vzdelavanie a je o mudra a fundovana zena, ktora nejde proti detom, ale robi vsetko v prospech deti
ale aj ms je skola a realizuje sa tam predprimarne vzdelavanie a dieta pri nastupe do ms musi mat osovojene zakladne hygienicke navyky
ale nechcem polemizovat ....
mas stastie, ze mozes mat dieta v ms s plienkou a to v meste (viem ze na dedine, kde je malo deti sa to vo velkom toleruje, lebo maju deti ... )

zuzanockamt
27. feb 2013

@maminka11 ved aj som neskutocne rada, ze mi ho vzali 🙂 ... a som velmi spokojna

fatima1972
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fatima1972
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
julka1979
1. mar 2013

moje dieta bude mat v auguste dve roky a v septembry nastupuje do skolky.Uz je aj prijaty a zatial ma aj plienky.