Nechce byť v kočíku

bunka
4. júl 2006

Mile moje. Poznate to? Vsetky deti krasne lezia ci sedia v kociari len to vase nie? Chvilu vas trpezlivost neopusta, kreativita tiez nie, ale dieta odmieta cokolvek a krici na zive raty, len aby sa dostalo z kociara von. To moje ma uz 6 mesiacov a pokial v nom nespi, je to pren najneprijatelnejsie miesto na svete. Dost nas to izoluje, kedze nie vzdy ho mozem nosit v klokanke (navyse uz z nej i vyrastol). Najlepsie je mu doma, kde sa moze valat, gulat, plazit, hrat sa... Proste o kociar a vonkajsie prostredie nestoji. Ak mate, ci mali ste podobny problem, ako ste to riesili? Alebo mi len o nom napiste. Aspon budem vediet, ze nie som na svete sama 🙂 Je to niekedy pre mna velmi tazke, kedze ja som mama s "vrtulou v zadku" a sedenie doma nie je prave moje najvacsie hobby. TEsim sa. Andrea

adriana151
24. mar 2019

@scorpionflower1 ako keby čitam o mojom. 4mesiace a 3 tyzdne a stale to iste 🙈🙈😄

scorpionflower1
24. mar 2019

@adriana151 no my to mame o cosi lepsie, v tom nosici uz aspon nereve, ale furt je to dost des, ked s nou cely den sedim doma sama. Spi 45-50 minut a aj to ju musim stale hojdat, aby aspon to. Vydrzi hore max 70-80 minut a zas uspavat, vonku spi este horsie ako doma. Si ma nepotesila, ze este ako skoro 5-mesacny je takyto. Ja furt dufam, ze z toho vyrastie. Ked s nou vyleziem von, tak len trpnem, kedy spusti ☹

adriana151
24. mar 2019

@scorpionflower1 denne spanky mame len vdaka hojdavaku ale vkuse sa musi hojdat lebo uz som odmietala 7.5kg uspavat na rukach. Stymto kratkym bdenim sme mali a vlastne este mame to iste max 1,45h viac nie a to je jak cert uz 🙈. V nosici dame max 20 min inak sa nosi podvore denne aby bol aspon na vzduchu. Ale vecne to nebude hold sme vyvolene na narocne deti. My absolutne nikam lebo v aute cista katastrofa a to uz ma taku tu sedacku od 0 do 36kg s ktorej vidi tablet pred pusou a nic nic rev na kilometre 🙈. Snad ho to prejde coskoro

scorpionflower1
24. mar 2019

@adriana151 my sme dlhsie trasy v aute este ani neskusali. Vo vajicku vydrzi spat tak 20 minut a potom vydrzi este tak 20, ked jej robim animatora vzadu. My mame aj vecerne uspavanie vyborneee - 40 min fitlopta potom ked nespi, co vacsinou nespi , nakojit, zase 30 minut fitlopta + 30 minut koliska 😀 cez den presedim na tej fitlopte niekolko dlhych hodin. Ona sa od porodnice takto stale budi po 20, 30 minutach a nevie znova zaspat. ja uz ju ani neodkadam cez den do kolisky, mam ju furt na rukach. V noci este ako-tak prespi, ale cez den nemam od nej pokoj ani na 10 minut. A to este do 10 tyzdnov mala kazdu noc koliky. Je to fakt na maslu obcas. Stale si vravim, ze hlavne, ze je zdrava, ze z toho vyrastie 😀 jeden kamos ma osemtyzdnoveho syna, ktory zaspi tak, ze sa v postielke pozera na kolotoc 😀 a my musime dvojhodinove tance s nou....aaaale dnes je dôlezity den - prvykrat slecna nerevala pri kupani, lebo jej tato cely cas spieval Karla Gotta 😀

adriana151
24. mar 2019

@scorpionflower1 nato kupanie si casom zvykne, my vecer nastastie problem nemame maly spi snami a uspavam ho na prse ale to od zaciatku mame vecerny rytual ze najpr 25min masaz bruska a spievam vzdy tie iste pesnicky kazdy druhy den kupel potom 10 min video cocomelon na tv muz snim pozera ja porobim a vyvetram polozim na postel a on uz vie ze na prse sa ma uspat ale naozaj to treba vkuse vkuse opakovat a on sa nauci aj nam to trvalo. Pozri ten hojavak naozaj dobra vec a v tomto pomoze. A este biely sum cely spanok hra na repraciku. Bud zvuk dazda na parapetu alebo ked nechce bobec zaspat fen alebo vysavac. A hra to vkuse lebo kazdy zvuk ho zobudi. Clovek si pomaha ako vie 🙈

scorpionflower1
24. mar 2019

@adriana151 mne moja pri kojeni nezaspi, zaspavala vtedy, ked este nevedela riadne tahat a unavovalo ju to. Je zvyknuta sa kojit po prebudeni a kedze vydrzi tak kratko hore , ked ide spat tak este nechce a ona ked nechce jest, tak sa ani neprisaje. Ked aj zadriemala pri kojeni, tak tiez tak na 15 minut. Ale napriek tomu by som ju to chcela naucit, my mame vsak zatial este jeden problem - stale ju zavinujeme, nevie inak zaspat, ked sme ju aj na noc rozviazali, rano mala skrabance po tvaricke (podotykam, ze ostrihanymi nechtami 😀 ) a tie jej ruky ju stale budia. My tiez uz skusame rutinu, ale este sa nam to moc neda, rezim moc nema, len teraz sa jej to formuje pomaly. Vsetko je ale komplikovanejsie kvoli tym jej rozkusovanym dennym spankom. Keby ma uz ze tri-styri po 1 -1,5-2 hod, ale ona dava 30-40-50 minutovky 5-6x za den a aj tak jej to nestaci. Vobec sa neda predvidat - minule mi zalomila na nocny spanok (prespi tak 4-5 hod v noci, potom papa a spi dalsie 3, potom zase 2-3) o 16.30 a den nato o 20.00. Teraz ju uz pravidelne ukladame o cca18.00, ale este s nou bojujeme.Fakt neviem ako to mam nastavit, ked ona sa raz zobudi za 30 minut cez den, inokedy spi 2 hodiny, minuly tyzden cez obed prespala 3 hod. To neurobila od porodnice :-O ma to strasne rozhasene, ale snad uz pomaly najdeme spôsob ako sa aj inak ukludnit a uspat ako natriasanim na fitlopte. Skusali sme aj v koliske (to sa da v noci), hladkanim leziac pri nej v nasej posteli, v satke ( to sa dalo tak do 4-5 tyzdnov) v nosici, v kociku...stale rovnaky priebeh...este kuknem ten hojdavak., co to za zazrak, ale mam pocit, ze znej len vytriast dusu na fitlopte 😀 to mamza to, ze som sa na nej hojdala jak tehotna 😀

scorpionflower1
24. mar 2019

@adriana151 hojdavak = hacka, uz vieeem, to mame od kamosa, ale este sme to nenamontovali

mirpet
24. mar 2019

my zažívame podobné. Synček má skoro 6 mesiacov a v kočíku ani za svet. jačí na raty...a pritom od narodenia a celú zimu spával takmer len a len v kočíku, dnu nechcel spávať vobec. A posledný mesiac ani vanička ani športový...nič. reve pokiaľ ho nevezmem na ruky. Doma v postielke spáva pekne. Už ani vonku skoro nechodíme.

adriana151
24. mar 2019

@scorpionflower1

@mirpet
Musime vydrzat vyrastu stoho. Tak treba mat pevme nervy a prebojovat sa. Drzim nam palce nech coskoro aj my mame spiace zazraky v kocikoch a klidnu matersku dovolenku.

scorpionflower1
25. mar 2019

@mirpet no moja tam reve od 3 tyzdnov 😀 mozno ma tvoj syn sepracnu uzkost? Alebo ma len take blbe obdobie, ktore ho prejde co chvila. Moj synovec prve tri mesiace v kociku vydrzal 30 ninut, v 9. - 10. mes. Vedel v nom prespat 2 hod. Deti su vrtosive, zajtra moze byt vsetko inak Ja sa tym tiez utesujem 😀

adriana151
25. mar 2019

@scorpionflower1 napiseme si sem ked sa to zmeni nech vidime svetlo na konci tunela 😂😂😂

fiafia
25. mar 2019

@bunka 😂😂 poznám. Malá mi len spala v kočíku. Od roka chodí peso ani si tam viac nesadla. Dosť ma to obmedzovalo keď som potrebovala ísť ďalej alebo rýchlo. Našťastie ju obmekcila trojkolka, neskôr motorka atď..... Teraz keď vidím také veľké deti voziť sa v kočíku tak sa len smejem, kdeže moju tam posadiť 😁 má dva roky.