Denný spánok 8 mesačného syna

qweasy
21. apr 2015

Ahojte maminky,nejdem si za vami ani tak po radu ako skor o povzbudenie,ze niesom v tom sama. Mam 7,5mesacneho synceka,ktory uz viac ako 2mesiace takmer vobec nespi cez den. Ani by mi to nevadilo,ale on je strasne unaveny,brhli si ocka,umrncany. V nocí spime krasne s dvomi prestavkami na papanie. Rano je hore od 6h,ledva vydrzi do 9h hore,ideme von a v kociari spi presne 30min.a koniec. Ziva,brhli oci a ani za svet zaspat. Stale hojdat kociar aby neplakal,ale zaspat nezaspi. Prideme domov,chvilu sa pohra a cca po 2hod od prebudenia doma ukladat spat,a to zaspi v tom najlepsom na 20min. Pri zaspavani ho vzdy nieco zaujme napriek tomu,ze uz na polovicu spi a musim ho drzat aby sa zboku neotocil na brusko,lebo to by zacal tiez len vymyslat. Co sa tyka toho kociara on tam nikdy poriadne nespal a cim je starsi je to horsie a to mame uz sportovy,a to sme si mysleli,ze v sportaku to bude lepsie. Ideme von,musim ukocikat aby zaspal,zobudi sa za pol hod a skoro nikdytuz neukocikam aby zaspal. A to este kociar musi byt stale v pohybe,ziadna pomala chodza alebo tlacenie na mieste,hned je hore. Viem,ze teraz objavuje,skusa nove veci co dokaze,ale vie,ze je unaveny no napriek tomu nebude spat 😢

timea7
21. apr 2015

@qweasy a keď ho dáš cez deň spať do postieľky? Mne dieťa vonku v kočíku spalo výnimočne, vo veku tvojho syna som to ani nepodporovala. Vonku nech pozoruje okolie, kým doma spal v postieľke, stihla som všetko porobiť a potom som sa mu mohla venovať.

qweasy
autor
21. apr 2015

@timea7 jabj to nehrozi,tam ma mantinel a ked ho tam polozim tak sa pretoci,stahuje mantinel,stavia sa o postielku. Ked mal cca 5 mesiacov a menej stacilo ho tam polozit a zaspal. Ale ako pisem,jeho zvedavost je silnejsia ako unava,spanok.

timea7
21. apr 2015

@qweasy aha, to poznám, písala som v inej téme, syn spal už pomaly postojačky, ale ľahnúť ani za nič 😠 No žiadne kolísanie sa nekonalo, riešila som to tak, že som ho dala spať cez deň do kočíka, ale ja som nikdy nenatriasala, po nejakom čase už zaspal aj v postieľke. Jasné, že je jeho zvedavosť väčšia, aj ten úžasný pocit, že stojí v postieľke sám! Ale sama vidíš, že to natriasanie v kočíku je k ničomu. Po čase ho únava premôže aj v postieľke, mantinely daj preč, prežili sme bez nich, skús ho hladkať, škrabkať, niečo mu monotónne rozprávať, naučí sa zaspávať aj v postieľke.

qweasy
autor
21. apr 2015

Mozno som to trosku zle vysvetlila,nejde tak o to,ze nezaspi ako o to,ze ked zaspi tak len na max.pol hodinku. 😊

timea7
21. apr 2015

@qweasy asi z toho nebudeš nadšená, ale asi mu to stačí...dobije baterky a frčí ďalej. Zrejme sa to upraví, keď sa začne viac hýbať.

qweasy
autor
21. apr 2015

A tym,ze dlho nespi je vlastne stale unaveny nevydrzi dlho,max.dve hodinky cez den byt hore.Potom sa zase chvilu vyspi a zase max.dve hod.hore. Dookola cely den...

laura0107
21. apr 2015

@qweasy. Klidek...tak isto bola aj moja dcerka...plus ktomu aj v noci spala zle..teraz ma 9mes.,vydrzi hore uz viac 3-4 h, ale pospi si v kociku tiez len 30min....aaaaale!🙂 na obed ju davam spat do pistielky,a krasne spi hodinu a pol,co nikdy nezvykla...takze vydrz,,ono sa to este bude menit..

janickacrazy
21. apr 2015

@qweasy Moj malý v tomto veku vstával každý den o 4hod. ráno a zaspal potom až o 10hod. na presne 20minút a potom poobede o 15hod. na dalších 20 minút a večer išiel spať o 20:30hod. Inak bol celý čas hore a stále vyžadoval moju pozornosť. Takže v podstate si na tom ešte dobre. Ja som bola taká nevyspatá, že som zaspávala na prechádzke postojačky opretá o kočík. 😀

tjaden
22. apr 2015

@qweasy ahoj aj mne to malá robí má 8mes, je jedno kde ju dám nespí viac ako 30min a pri tom na nej vidieť že je unavená nervózna, v noci spí 12hod vkuse tak si to tým zrejme vynahrádza, stále si hovorím, že čo som cez deň nestihla urobím keď zaspí...nooo isteže... keď konečne zaspí som už tak unavená, že zaspím aj ja 🙂

luciasing
23. apr 2015

Syn má tiež 8 mes. a máme doma to isté 😀 ale musím povedať, že občas pospí aj viac ako kedy ale v poslednej dobe tiež tak max 45 min 🙂