Mala by som ísť s nepokojným dieťaťom na vyšetrenie k neurológovi?

Zodpovedané
17. dec 2021

Dobrý deň,

mám 5 mesačnú dcéru a nejaký čas na nej pozorujem, že býva dosť nepokojná. Keď ide spať a leží v postieľke, tak búcha nožičkami o matrac. Alebo si ich veľmi silno búcha o boky postieľky. Keď sa hrá s nejakou hračkou, tak po chvíľke chytí zachvaty zlosti a strašne začne plakať. Má svoje kreslo a keď v ňom sedi, tak strašne si on búcha päty, škriabe nechtami o matrac. Keď sedi v kresielku, tak o kresielko. Keď papá, tak si škriabe uško. Niekedy ho má až do krvi rozškriabané.

Aj veľmi ťažko zaspáva. Keď aj zaspí, tak po chvíľke je hore. Potom je mrzutá a uplakaná. Niekedy sa aj budí so strašným plačom. Veľmi rada bývala na brušku, teraz sa tam sama stále otáča. Ale vzápätí sa začne strašne jedovať a musím ju zobrať na ruky. Len tam plače a jeduje sa.

Mali by sme ísť na vyšetrenie k neurológovi, alebo je to len nejaké jej obdobie?

Ďakujem

Dobrý deň,

skôr mi to príde ako obdobie. Hľadá sama, čo jej vyhovuje, nie je ešte mobilná. Keď začne loziť, či pivotovať k veciam, tak sa to zlepší.

Ťažké uspávanie môže byť obdobie alebo nesprávne načasovanie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas