Perinka od ortopéda. Poraďte

kikafilipko
25. mar 2008

Ahojte, dnes sme dostali perinku od ortopéda, ktorú máme nosiť 24 hodín denne, pretože malý nemá vyvinuté jadierka. Chcela som len vedieť ak ste ju niekto používali, dokedy a čo hrozí ak sa jadierka nevyvíjajú tak ako majú, viete mi niekto poradiť? Malý nemal rád ani široké balenie, nie to ešte perinku, ako sta to zvládali?

ddd1010
11. mar 2015

Zdravim. perinka/nohavicky su omnoho lepsie ako remene. remene nielenze naozaj spomalia vyvoj, nech si tvrdi kto chce co chce, ale su skodlive na chrbatik a hlavne krcnu chrbticu: po skusenostiach by som dala dieta radsej do sadry ako do remenov. nohavicky su super. dieta moze menit polohy aj kopat nozickami (ohybat kolienka). nas drobec mal remne a vzdy budem lutovat, ze som ich nevyhodila skor, pretoze nasa ortopedicka mu ich dala uplne zle a este aj ked ich mal male, tak jedine na co sa zmohla bolo, ze mi vynadala, ze som prisla o neskorej hodine (14:00), ze tu teraz "nema chlapa co by urobil dalsiu dierku" a kedze bola taka neskora hodina, tak utekala domov a zabudla nam objednat vacsie, kt sme mali mat aj tak az o 6 tyzdnov. ja som po tej kontrole vyhodila remene a naobjednavala abdukcne nohavicky a isla som s drobcom o tri tyzdne na kontrolu (namiesto 6) a zrazu ani nevedeli kt. to bola nozicka. no, ale v kazdom pripade sa neda porovnat ten konfort dietatka v nohavickach s utrpenim v remenoch. (najvacsie nam ostali ak by niekto potreboval).

alyca
4. sep 2015

@ekonaja ahoj a u ktorého ortopédia si bola? Ja som bola u pružina, bola som nespokojná so spôsobom akým vyšetrovať a jednal. Nepoznáš dobrého ortopédia v Trnave?

ekonaja
5. sep 2015

Ja som bola tiež u MUDr. Pružinca, názor mám rovnaký. Je ešte jeden detský ortopénd v Tnave, tiež v poliklinike Družba, na meno si nespomeniem, ale po mojich skúsenostiach by som volilia Bratislavu

hubatko303
1. júl 2016

Babule prosim Vas cim by som mohla nahradit perinku od ortopeda?? Malej je v nej velmi horkonanke nervozna v nej.. niekde som citala ze 3 bavlnene plienky a postolky.. poradte