Prečo trojmesačné bábo tak plače?

seemani
29. okt 2013

Ahojte, malý má 3 mesiace a celý deň je spokojný, sem-tam pomrnká, keď nechce napríklad ležať, ale nosiť sa alebo je hladný. Inak je celý deň ok, aj si pospí, aj sa pohrá.. Večer bol režim taký, že o 6 som ho okupkala, pomojkali sme sa a napapali, a okolo 7-pol 8 som ho uložila do postieľky, zapla kolotoč, a sám do 10 minút zaspinkal. Zobudil sa okolo 2-3 v noci, za desať minút horlivo vysal čo sa dalo a len som ho preložila do postieľky a spal. Potom sa zobudil o 5-6 nadránom, opäť 10 minút bol hore a potom vstával až s nami o pol 8 ráno. Dokonalý nočný spánok, si myslím.
Avšak, neviem, či som to zakríkla, ale teraz si režim zmenil tak, že od 5-6 večera začne mrnčať, až to postupne prejde do fázy obrovského kriku, celý sa spotí, sčervená, a jeduje sa neskutočne.. no susedia si musia myslieť, že ho z kože sťahujeme, lebo to nie je plač, to doslova ziape a nedá sa ukludniť.. Minule nám už zaľahlo v ušiach. Nemyslím si, že mu niečo je, lebo cez deň toto nerobí, iba niekedy, ak sa mu niečo nepáči, napríklad ležať a keď ho zdvihneme, hneď je ticho. preto mám pocit, že sa len naučil takýmto strašným krikom vynucovať svoje.. A večer mi takto plače aj 20 min, potom ho priložím na prsník, tak je kľud, ale keď ho chcem uspať, tak zase začne a ešte sa k tomu aj napína jak pravítko a vytláča hrudník. Po únavne dlhej hodinke mi zaspí na rukách, ale to už spí jak zabitý.. A zobudí sa okolo jednej a tak sa mi preberie, že ho 2 hodiny uspávam, no nechápem čo sa zmenilo 😒. Chcem s ním pre istotu zajtra zájsť k lekárke, ale zatiaľ sa aspoň tu opýtam, či neviete, čím to môže byť.? Inak je veľmi zlatý, ale tento strašný krik nás desí. Svokra sa s ním aj bojí ísť kočíkať, že keď jej spustí vonku, čo si ľudia pomyslia a čo s ním bude robiť..
A ešte ma napadlo, či to nie je zúbkami, pchá si pästičku do úst a niekedy veľmi horlivo žužle ruku a dosť slintá. Na horných ďasnách spredu vidieť dva biele fľaky, akoby už pod ďasnami boli zúbky.

nae
29. okt 2013

Možu to byť aj zúbky, v tomto veku už začnajú často otravovať. Nebolieva ho bruško? (deti mi to robili pri kolike, prehýbali sa do luku). Nebol v poslednej dobe očkovaný? Nezaradila si do svojho jedálnička nejaké nové potraviny?
Inak v tomto veku chcú byť deti čo najviac s mamami, to je normálne. Nemáš nejaký ergo nosič alebo šatku, nepomohlo by to, keby si ho v tom kritickom období nosila? Držím palce...

cawes
29. okt 2013

@seemani ahoj to cim si ty prechadzas sme si preslia si vsetky, podla tvojho popisu by som povedala ze ma koliky, hlavne to vystretie ako pravitko. Skus si kupit espumisan a dat mu 15 kavpiek pri kazdom krmeni, moj mal koliku tiez ovela neskor a tiez takto vrieskal, dokonca aj vonku. A neboj sa 3 mesacne urcite nevie ze si nieco moze vynutit placom

piacere
29. okt 2013

Vyzerá to na koliku, tá sa hlási práve v týchto pooobedno-nočných hodinách a deti pri nej vytrvalo plačú aj niekoľko hodín. Skúste probiotiká, sam simplex alebo espumisan alebo niečo podobné pred každým papaním, či sa mu neuľaví.

Čo sa týka pästičiek v puse, kdesi som čítala, že dieťa si dáva pästičky do pusy aj vtedy, ak si potrebuje odgrgnúť. Ale môžu sa hlásiť aj zúbky, môj prvý syn mal v štyroch mesiacoch už dva zuby.

A tomu, že si trojmesačné dieťa takto niečo vynucuje... tomu hádam neveríš 🙂

seemani
autor
29. okt 2013

espumisan dávame, neviem či sú to koliky, to by asi mal aj inokedy nie? a on len večer... Aj bruško zvykneme pomasírovať, prdky má dobré, a aj tak toto robí.. Doteraz sme ť´žiadny problém nemali, ani koliky, nič.. Očkovaný nebol, lebo bol chorý, tak až budúci týždeň..

seemani
autor
29. okt 2013

@piacere nemyslela som to tak, že to robí úmyselne..

seemani
autor
29. okt 2013

môžem mu dať Biopron? je od 3 mesiacov, probiotické kvapky.. A mám ešte masť Pupík, môžem skúsiť aj to.

dasiacik
29. okt 2013

@seemani
Vies co,moj toto tiez robieva.On chce totizto uz spinkat,
nervozny je ako pes,pästicku si vopcha az do krku a ruci
jak jelen.Tak ho musim nosit,snazim sa ho este ako tak
drzat pri zivote aspon do siedmej,lebo mi to zacne robit
uz o siestej,kolkokrat aj pred siestou,a to je este skoro dat
ho spat.Ja mu davam ako prevenciu na koliky baby calm,je
to prirodne a vyhovuje mi to.Niekedy potrebuje byt len na
ciciku a pri ciciku,aby sa ukludnil.Napr.niekedy mi chyti
taky hisak,a staci,ze ho zacnem bozkavat,drzim za rucicku
a ukludni sa.Hlavne sa nesmie citit sam,a potrebuje citit,ze
je v bezpeci 🙂

ask
29. okt 2013

@seemani Ked skusis pogooglit tak urcite najdes nieco o termine Trojmesacna vecerna kolika. Zvykne viac trapit prave chlapcov vo veku okolo troch mesiacov. Prave vecer im byva najhorsie. Moji to mali obaja chalani a dievca nie. Pomahal bud Espumisan, alebo Hylak kvapky a nosenie na ruke tak ze brusko mal na mojom predlakti.

anjelicek26
29. okt 2013

No u nas to nie su ziadne koliky, robi to pravidelne aj doteraz... ked mal narocny den.. ked sme boli mimo domu... ked sme presvihli jeho cas na spanie.. u nas velmi pomohlo kupanie rano, vecer kludovy rezim a chodit na vylety maximalne kazdy druhy den. A aj tak si svoje potrebuje obcas odvrieskat. Je to nezrela nervova sustava. Horsie je to aj dni, kedy robi velke motoricke pokroky, potrebuje si to "ulozit"Tym, ze budes davat kvapky na brusko nic nevyriesis, lebo to zo stravou nic nema. @seemani

kolinia
29. okt 2013

@seemani podľa mňa zúbky, deti sa menia po niekoľkých mesiacoh a len ťažko sa dá odhadnúť, čím presne to môže byť, moja malá plakávala pol roka od kedy sme prišli domov z nemocnice pri zaspávaní a to trvalo od pol hodiny až hodinu, naozaj to trvalo 6 dlhých mesiacov a skúšali sme všemožné, potom to prešlo samé od seba, no po mesiaci sa zase začala budiť až desaťkrát za noc a upokojila sa v roku, cez deň bola umrnčaná pravidelne a potrebovala neustálu pozornosť, teraz je to už o sto percent lepšie, dokážem s ňou spraviť všetko, zvykla som si, no bolo to veľmi ťažké, pretože veľmi zle znášala rast zúbkov a to budenie pripisujem tomu, keď mala rok a viac, tak síce prespala noc, ale jakmile išlo o zuby, vedela sa v noci budiť a byť hore aj hodinu a pol a to bolo pravidlom! Prajem len pevné nervy, príde toho ešte veľa, čo ťa prekvapí....

vincp
29. okt 2013

@seemani My sme toto mali od 2 tyzdnov , u nas to boli koliky - pomohol len Nutrilon Anti-colic a BioGaia. Zo zaciatku to bolo len vecer, po mesiaci to islo na niekolkokrat do dna a potom skoro po kazdom krmeni....

jarmilka1985
29. okt 2013

Nas robi dost podobne veci. Ja sa priklanam ku anjelicekovi26... je to aj vtedy ked presvihnes jeho cas spanku ked ste vela casu vonku alebo robi aj nove pokroky...KEdze mame viac mesiacov tak u nas je to hlavne z presvihnutia spanku je nervozny strane chce spat a nevie ako...casto sucha uska alebo ocka...a nemusi to robit proste vrieska a robi pravitko a som si ista ze z bruska to nie je... a este zo zubkov kus mno...mne sa ukludni ked ho zaujmem alebo ponosim...a ked polozim a zacne znova robim somariny, spievam , rozpravam , ukazujem...proste zaujat a odputat od bolesti......

seemani
autor
29. okt 2013

No volala som s lekárkou a mám mu dávať ten biopron a feniklový čaj, tak vyskúšame, vraj to môžu byť koliky. Trvá to dva dni, tak hádam sa to nestane pravidlom. Nervy mám pevné, vždy si poviem, že ho niečo bolí a vtedy mi ho príde strašne ľúto a neviem sa ani rozčúliť, že tak vyvádza. Viem, že toho ešte bude dosť, o mňa tu nejde, mne je ľúto jeho, že sa tak strašne nervačí, a celý sa spotí 😒 . chcem mu pomôcť ako sa len dá, ale veď to vám nemusím hovoriť, poznáte to. Ďakujem teda za rady, a ešte ma tak napadlo, zvyknete čítať tak malým deťom? On je veľmi vnímavý, možno by pomohla nejaká knižka, aby bol pokojnejší. Aké čítate, ak teda má zmysel takto skoro čítať 🙂

jarmilka1985
29. okt 2013

Nas robi dost podobne veci. Ja sa priklanam ku anjelicekovi26... je to aj vtedy ked presvihnes jeho cas spanku ked ste vela casu vonku alebo robi aj nove pokroky...KEdze mame viac mesiacov tak u nas je to hlavne z presvihnutia spanku je nervozny strane chce spat a nevie ako...casto sucha uska alebo ocka...a nemusi to robit proste vrieska a robi pravitko a som si ista ze z bruska to nie je... a este zo zubkov kus mno...mne sa ukludni ked ho zaujmem alebo ponosim...a ked polozim a zacne znova robim somariny, spievam , rozpravam , ukazujem...proste zaujat a odputat od bolesti......

m.i.r.i
29. okt 2013

nas mal koliky tiez takto podobne..ale nas to maval nad ranom..od 3 rano do 6 rano rucal neskutocne, nosili sme ho na rukach, na nositku...a prehynal sa..potom sa okolo 6 konecne vykakal ..a bol zlaty cely den...a vobec som inak nemala pocit, ze ma zapchu, pocas dna tiez pekne kakal a vsetko..len v noci sa takto zobudil..ale vacsina to vraj mava presne okolo 5 vecer..kazdy den..niekolko hodin...
ale suhlasim aj s anjelicek26, ze deti prezivaju vsetky zmeny a vsetky nove podnety velmi intenzivne....my sme necestovali vela s nasim malym, mali sme skor zasadu, ze sa necestujeme dost ked bude vacsi, takze s babatkom sme chodili velmi malo, ale no predsa obcas k starym rodicom 3 hodiny cesty sme sli..a vzdy ked sme sa vratili to maly tazko spracovaval..este hadam aj do 2 rokov...zo 2 tyzdne po navrate sa nam budil, vela plakal...neznasala som to...a tiez tie take akoby vyvojove "spunty"..ja som vzdy spozorovala, ze ked maval tazsie obdobie, ze odrazu zle spal aleb o viac plakal, tak prislo nieco co nas posunulo vpred...ze zacal zdvihat hlavku, ze sa pretocil, ze zacal mrnkat, neskor zacal chodit, rozpravat atd atd..proste ta nervova sustava musela spracovavat nieco nove, s cim sa on sam nevedel este vyrovnat..
Tak skusaj..kvapky na koliky ak nepomozu, tak neuskodia..nam napriklad ako tak pomahala BioGaia ale tiez nic slavne a vsetky ostatne kvapky vobec nic..ak su to koliky, tak proste musia odzniet..je to viac o nervovej sustave ako o samotnom kakani/prdkani....a ak to nie su koliky, tak proste pozoruj..ci mate rovnake ritualy, ci dietatko nie je pretazene, ci mu veru nevyjdu aj tie zubky...

zuzkat1
29. okt 2013

@seemani a preco neuspavas na prsniku?

klauduska
29. okt 2013

@seemani podla mna to bude len nieco chvilkove a ako rychlo to prislo, tak rychlo aj odide...... 😉 Koliky to podla mna nie su, kedze ma uz 3 mesaice....Nam prave naopak vsetci hovorili, vydrzte, to su koliky, bolesti brzska, mal to od narodenia....a nedali sme sa, chodili sme dalej po doktoroch a nakoniec,ked mal az 2,5 mesiaca prisli vysledky z krvi a zistili,ze ma alergiu na BKM......Verim,ze to nie je Vas pripad,ale mate to zatial len 2 dni, tak verim,ze to nebude nic vazne a prejde to......Ak by to trvalo dlhsie a vidis vyslovene, ze sa trapi alebo ma bolesti....nedaj sa odbit.... 😉 (nas mal krce a bolesti)
Budem drzat palce, ak Vam teda nieco pomoze....

seemani
autor
29. okt 2013

@zuzkat1 nezaspi ☹ ..predtym zaspal ale teraz nič.a po hodine dudlania to už veru nie je prijemne

lasto
29. okt 2013

@seemani Tak my sme mali tiež taký problém a začal, keď mal malý okolo 2,5 mesiaca. Dovtedy nemal problém s kakaním, aj prdkal a potom sa to začalo, vystieral sa, nenormálne plakal. Tiež so zo začiatku nechápala o čo ide, po pozorovaní som prišla na to, že má problém sa vykakať.Po vyprázdnení bol zase pokojné dieťa. V y kakáte bez problémov?

seemani
autor
29. okt 2013

my sme doteraz kakávali každý druhý deň okolo 11tej. Lekárka vravela, že je to dobre, že veľa vstrebe. A tieto posledné dva dni kaká každý deň 2x, tak neviem..
@lasto

miku1
29. okt 2013

@seemani Spánok detí je rôzny, a zmeny správania takisto. Moja staršia sa menila asi každé 3 mesiace. A mladšia rovnako. Akonáhle prešli 3 mesiace, spánok sa razom zmenil, dovtedajšie mrnčanie sa zmenilo na vrieskanie a to doslova 🙂 Nie je to plač, je to jej forma "kecania" ale teda decibeli sú to riadne 🙂 To asi preto, že prvé 3 mesiace sme si z nej robili srandu, že ani poplakať nevie....Viem, že aj môj krstný syn mal isté obdobie, kedy od 17-19.00 hod. proste plakal a plakal a plakal....Bude to treba len vydržať, a čakať kedy nastane ďalšia zmena. 🙂

lucinkax
29. okt 2013

@seemani Moze to byt kolika, nam velmi pomohli kvapky bio Gaia, a aj Espumisan sme brali. No akonahle presiel 5 mesiac tak to bolo lepsie.... Mozet oto byt aj preto, alebo len kvoli tomu,ze babatko sa vyvija a jeho nervovy system dozrieva...... A kedze je dojceny, tak mozno placka preto, ze si aj vynucuje tvoju pozornost....Ja som nemohla ani do sprchy ist, a uspavali sme dojcenim aj 2 hodiny 😉 az potom som prelozila do positielky a spali sme 😉 Preslo to az teraz okolo roku, ale postupne to bolo lepsie 🙂

retrotraktor
29. okt 2013

my sme toto mali od cca 3 mesiacov do 6 mesiacov.vyskúšali sme všetko možné,nič nepomáhalo,až to jedného dňa prešlo akoby uťal.tiež sa prikláňam k názoru,že je nezrelá nervová sústava atď...

seemani
autor
29. okt 2013

no baby potešili ste ma, že to má veľa detičiek. Ja už som sa aj bála, že bude z neho nervák, ale ak je to normálne, tak si pekne počkáme, kým ho to proste prejde,. Ale probiotiká a espumisan aj tak budem dávať, ako písala už jedna, neuškodí a môže len pomôcť.

zuzik307
29. okt 2013

@seemani aj my sme si tym presli...zacalo to tiez okolo tretieho mesiaca, prerezavali sa prve dva zubky...lenze zubky sa prerezali a doslova vreskot ostal 😒 najskor diagnoza zubky, potom brusko, potom sme boli na orl, aby sa vylucil skryty zapal uska zo zubkov, aj na neuro nas poslali...nikde nic nezistili, chvalabohu...trvalo to mozno mesiac, potom to preslo, takze vydrzat 😉

zuzkat1
29. okt 2013

@seemani tak neviem.moja tiez tak dudlala,mne to nevadilo.ale inak v tomto veku je vecerny plac babatiek normalny. Vacsinou je to brusko.je to samozrejme na tebe ale ten feniklovy caj by som miesto neho pila ja.

seemani
autor
29. okt 2013

@zuzkat1 mňa to už potom začne bolieť a nerada by som si zničila bradavky, som rada že ma kojenie vôbec nebolí

zuzkat1
29. okt 2013

@seemani Ved jasne ty citis co je este ok. Mna to nebolelo,ale kazda sme ina. Kazdy organizmus je iny. Neboj aj toto placlive obdobie prejde.tym si takmer kazdy prejde.moja tiez brala dake kvapky,uz neviem ako sa volali na brusko.

seemani
autor
30. okt 2013

No včera večer bol o hodne lepší, trochu pomrnkal, ale nebolo to také ródeo. Aj v noci sa zas vrátil náš rituál 10 minútový, tak to asi predsa bola kolika... Ale prikláňam sa aj k tej nervovej sústave, víkend sme mali trochu divší, boli sme všelikde, tak je možné, že to na neho bolo veľa.

anicka246
31. okt 2013

@seemani Ahoj sú to určite koliky, nemusí byť taký cez deň práveže to vrcholí večer a v noci. my to máme pomaly už druhý mesiac a dúfam že už to prejde pomaly...na začiatku to bolo hrozné to aj dve hodiny vkuse v noci plakal a nedal sa utíšiť a pritom fakt všetko robíme čo by mu malo pomôcť, cvičíme s nôžkami, používame pupík na masírovanie bruška, dávame ho na bruško, kvapky už tretie.. a keď som pritom nám espumisan spravil horšie, začali sme sub simplex ten pomohol na začiatku potom sa to vrátilo, potom baby calm ten je dobrý a teraz sme začali tie nové kvapky Coli Prev, to je novinka a vraj najlepšie tak uvidíme.. hádam to prejde aj tvojho aj môjho malého už konečne, držím palce