Katastrofálny spánok

romanka_369
11. jún 2014

Ahojte dievčence..potrebujem pomôcť, poradiť proste hoci co :(..mam synceka ma niečo cez pol roka..od narodenia spal ukazkovo, vstaval usmiaty, spokojný a všetko co k tomu patrí..zhruba v 4 mesiacoch zostal chori a všetko sa pokazilo..jeho nocny spánok ale aj doobedny..od narodenia fungujeme na rezime a vždy zaspaval sám co už teraz zial,nejde bez placu a bez toho aby som ho neuchytila pevne s paplonom aspoň kým,nezaspi lebo stále sibrinkuje s rukami, dviha nozicky a pod...od toho 4 mesiaca jeho spánok teda ak sa to tak vobec da nazvať je asi takýto..kupeme sa okolo pol 7 napapame sa i ideme spat. okolo 11-12 v noci sa začne v postieľke hádzať, mrnci je nekludny, nechce vodu ani čaj mlieko chce iba raz v noci..ked mu podam dudel je dobre asi tak na pol hodinku a zas sa to opakuje az do rana..putuje v postieľke chce ist na brucho..ked sa tak dá zas začne mrncat lebo tak nevie spat a v spanku sa nevie otočiť na chrbát..vyskusali sme už asi všetko a neviem uz ani co robím zle a čo dobre lebo takto je to stále teda česť vinimkam..mysleli sme ze je hladný tak sme skusali kase ale tie nechce, tak som čakala do pol roka ze teda silnejsie UM mu hádam bude stacit ale ani to nepomohlo..zubky nevyzera ze by šli lebo dasienka,nemá napucane a slinta a všetko hryzie od 2,5 mesiaca..nejde ani tak o mňa ja som si na nespavost uz zvykla ale maly sa budí podráždený, umrncany..cez deň potom je celkom ok zlatý az na tieto dni ale to bude asi z tepla..dakujem a budem vdacna za každú pomoc..

erickatt
11. jún 2014

Teraz ho prikry len plienkov v tomto horku

ichbinich
11. jún 2014

@romanka_369:
Nepotesim ta, katastrofalny spanok od pol roka je dost bezny... Ja mam doma dva exemplare ☹
Ak sa budi sibrinkovanim, kup zazracnu zavinovacku ako napr. SwaddleMe. Tam su nohy dost volne, ale ruky sa daju priputat. Maju aj tenucku bavlnenu verziu. Ale je mozne, ze sa ti aj tak vymota, moj syn to dokazal 😉
Inak ho neprikryvaj vobec. Dcera uz spi iba v kratkom pyzamku, teda kratky rukav a kratke nohy, bez akejkolvek prikryvky.
Aj to lozenie v posteli je bezne. Proste babo sa uci lozit a cvici to este aj v noci pocas spanku. Tomu nezabranis, mozno by ho trochu obmedzil spaci vak alebo ta zavinovacka. Ale je mozne, ze bude este nervoznejsi, lebo sa chce hybat a nemoze. To treba vyskusat.
Inak moje deti boli/su tiez take, nezavisle od toho, co, kedy a kolko zjedli, ci sme boli vnutri alebo vonku, nuda alebo action, su zli spaci ☹

Ako spi cez den? Mozno sa ti podari napravit denny spanok a potom by sa mohol zlepsit aj nocny spanok. Lebo ak je denny spanok zly alebo je ho malo, spia horsie v noci. A cim neskor idu spat, o to skor vstavaju ☹ Takze sa pokus napriklad, aby spal v kociari cez den na prechadzke a pod.

Ja som sa tiez najprv zacala vyhovarat na zuby (synovi vysiel prvy v 11(!!!) mesiacoch), potom na horucavy, a potom ani len spln uz nebol 😉 😀 Tak mam proste deti, co spia zle. Manzel je v obyvacke a kojim v spanku 😉

babulka82
11. jún 2014

@ichbinich bože ako by som o sebe čitala ,ešte aj deti mame pomerne rovnako stare 🙂 neviem kedy sa to napravi každym dnom čakam na to ako na spasenie 😀 A inak ja by som potrebovala radu ako by sa vedel syn uspat sam ked sa preberie v noci cca po 2 hodinach? Ma slaby spanok a ked sa preberie bez cici nezaspi .

lorela
11. jún 2014

@romanka_369 Proste sú detičky viac a menej kľudné. A ďalšie faktory, ktoré viac alebo menej rodič ovplyvní. Nepokojný môže byť v súvislosti so zúbkami, s rastom. Niektoré detičky vnímajú bolesť intenzívnejšie, alebo tá bolesť intenzívnejšia naozaj je. Zúbky alebo iné detské "boliestky" sa prejavujú najmä v noci. Možno sa mu ťažšie dýcha, alebo ho svrbí noštek (žiaľ, pribúda detičiek s alergiami), možno ho "tlačí v brušku"...
Podľa môjho názoru treba vydržať! V prípade, keby sa to nezlepšovalo a tebe by sa niečo nezdalo (predsa len, materinské inštinkty 🙂 ) zver sa vašej pediatričke.

romanka_369
autor
11. jún 2014

Tak sme na tom ozaj podobne 🙂..cez deň spi si myslím dost..rano vstava o šiestej a o ôsmej uz spi cca dve hodky a poobede podľa potreby..bud ma jeden dlksi alebo dva krátke..skusala som aj viac nech spi raz pomohlo inokedy nie..tiez aby menej spal a to bolo to iste :(..v noci spi odkopaný a v spacom vaku nechce byt nieje nan nauceny..akurat som otocila inak postieľku tak uvidím :D..skusam mozne aj nemozne :D

ichbinich
11. jún 2014

@babulka82:
No, syna som uspavala na prsniku do 2,5 roka, kym som ho neodstavila 😅 U nebo to bez cici neslo...
Dcera este detto, casto sa zobudim s nahymi prsiami a ani neviem, ze som ju kojila 😉 😀
Len neviem, ci to vydrzim ako pri synovi do 2,5 roka alebo ci to neukoncim skor, niekedy v dvoch rokoch...

@ramanka_369: Treba skusat, ale zaroven si nerobit zbytocne iluzie. Proste sme si vytiahli Cierneho Petra a musime s tym zit. Brutalne metody ako vyrevat neuznavam, to je tyranie deti. Tak mi manzel daroval na Vianoce plne automaticky kavovar a kavickujem 😉 😀

romanka_369
autor
11. jún 2014

@ichbinich to je to že ja kavu tak často nepijem :D..ale ide to aj bez toho..a brutálne,metódy neuznávam ani ja..ja mam problém pri placi ked,ho ockuju..uz to sa mi prieci :(..a ver mi ilúzie si nerobim len každý tvrdí je to prechodne obdobie to zachvilu prejde a už to trvá cez dva mesiace..je to fuška noo ..ale vydrzime nato sme tu 🙂

hhenna
11. jún 2014

moj syn ma 3,5 roka a stale zle spava cez den uz vobec a v noci sa kazdu chvilu budi on od narodenia velmi zle spaval zo zaciatku zaspal len pri dojceni a papal kazde dve hodiny cez den aj v noci asi do jedneho roku potom sa odstavil sam a zaspaval na fleske ale v noci sa aj tak budil a aj teraz sa budi kazdu chvilu nesi ani tri hodky v klude a to moze byt unaveny ako kon a ja som si uz na takyto rezim asi aj zvykla problem som mala len ked som rano musela vstat do prace to bolo fakt narocne..

ichbinich
11. jún 2014

@romanka_369:
No, syn zacal spat celu noc pravidelnejsie, ked mal skoro 4 roky 😒 A zhruba v tom case prebrala od neho stafetu dcera a zacala sa budit namiesto 1 az 3 krat, x krat (3>=x>=10) ☹
Takze je to uz iba otazka rokov, kedy sa zase vyspim 😉 😀

bosoriak
11. jún 2014

@romanka_369 Ahoj, tiez sa priklanam k tomu, ze je to proste take obdobie a nepomozes si. Mozno ho skus davat skor spat vecer. Pokojne aj o 17:00 nech spi, toto pomohlo nam.

Ale moje baby sa budia v noci doteraz, zakazdym kvoli niecomu inemu. Raz treba cikat (to treba vsetkym oznamit 😀 ), potom sa nieco zle sniva a idu ku mne do postele, potom je teplo, niekedy smad... a takto je to u oboch presne od pol roka. Bolo to uz aj horsie, ked naozaj vstavali na striedacku kazdu hodinu. Ale uz sa mi nedavno prvykrat stalo, ze spali vo svojich posteliach celu noc. Co uz, clovek si vraj zvykne aj na sibenicu, zacinam tomu verit. 🙂

Vela stastia.

monhla
11. jún 2014

Mne tak spávajú obe baby od narodenia. Mladšia trošku lepšie, staršia sa od 3 mesiacov do 17m budila aj 14-15x za noc 😝 V lete to bolo vždy horšie ako v zime. Baby sú "horkokrvné" a tak majú radšej zimu pri spaní ako teplo.
Rady:
Cez deň veľa, veľa , veľa tekutín
Večerné kúpanie v "chladnejšej" vodičke. V lete nemusí mať voda na kúpkanie37 stupňov. Skús pár stupňov ubrať.
Ráno začať po raňajkách kávou na prebranie - nie pre malého, ale pre Teba 😀
A vydržať!

Dobrá správa je, že časom to bude len a len lepšie. /teda okrem choboby/

rabarka
11. jún 2014

No dievčence, stali ste sa otrokmi vlastných detí. Moje dieťa zaspáva samé (áno, má to odplakané) a tiež prespí celú noc (tiež to má odplakané), ale ja sa nebudem nechávať vydierať na xyz vstávaní za noc. Jednoducho treba mu ukázať, že mama nepríde a ono to po 1-2 dňoch pochopí (pochopiteľne po odstavení od cecíčka, ktoré treba uskutočniť cca v 1 roku).
Jasné, že ma teraz odsúdite, podľa vašich príspevkov, ale vedzte, že ja i moje dieťa sme dokonale vyspatí, usmiati a spokojní...
Toľko názor matky, ktorá použila jednu z tých "brutálnych metód".

fosilka
11. jún 2014

@romanka_369 nasa ma 4 mesiace a tiez je to katastrofa. V noci sibrinkuje rukami a dviha nohy. Spavala v postielke, ale uz spi s nami v posteli v strede a s manzelom jej kazdy drzime jednu ruku. Je to hrozne, boli nas chrbat, ale ak jej pustime ruky, zachvilu sa zacne natahovat ako rano ked je vyspata a zachvilu je hore. Potom zas uspavat pri papani, ale niekedy ani to nepomaha. Objednala som si ulitku (ze som o nej skor nevedela!!) a ideme vyskusat. Tam by mala byt na tesno, tak snad to bude lepsie. Aj ked neviem ako to bude v tomto teple. A od kedy je teplo, tak sa podstatne zhorsil aj denny spanok a je stale umrncana.

sunny170
11. jún 2014

@rabarka to kde si čítala, ze treba decko odstaviť v roku?

sense
11. jún 2014

jaaaj moja sice nebola nikdy ukazkovy spanok ale od 4 mesiacov s abudievala kazdych 45min. po nejakom osmom mesiaci sa to upravilo na 2-3budenia v noci....

rabarka
11. jún 2014

@sunny170 ja som nepísala, že som to čítala

marseillka
11. jún 2014

@romanka_369 je mozne, ze mu je velmi teplo..alebo potrebuje teba..my sme mali tiez fajn spanok do cca 5 mesiaca a teraz sa budi uz 3 mesiace (mame 8,5). nakojim, nacuca a spi a ma len jednu vrstvu len pyzamo a kratky rukav ziadnu prikryvku.

danuella
11. jún 2014

u nas to bolo rovnako a napravilo sa to az teraz ked bude mat 1,5 roka. drzim palce a pevne nervy. viem o com hovoris bojovali sme rok a este asi sme nevyhrali ale nie sme hore kazdych 20 min a prespi ason 2 hodky

ivanapetrasova
11. jún 2014

@rabarka nehnevaj sa ale to co si napisala sa zle uz len cita... verim ze ty si dokonale vyspata, usmiata a spokojna... ale tvoj syn asi nebol uplne usmiaty, vyspaty a spokojny ked si ho nechala vyrevat a ukazala si mu ze "mama nepride"... radsej by si mu mohla ukazat ine veci ako to ze neprides ked ta potrebuje.

romanka_369
autor
11. jún 2014

@fosilka tak to je presne ako u nás..v týchto teplach celý deň upistany snažim sa mu pomôcť aspoň kupkanim počas dna a je len v plienke ale zmenu nevidim..a ja ho nemozem dať medzi nás lebo to by som sa už duplom nevyspala :D..manzel sa roztahuje kde sa len dá hádam vy ho aj pricvikol a ja by som sa zas ani nepohla..hadam ta ulitka pomoze bola by som rada keby das potom vediet 🙂

romanka_369
autor
11. jún 2014

@marseillka spinka tiez len v pizame.ale v dlhom..neviem bojím sa aby mu nebolo zima v krátkom..predsa len sám sa nezakrije..skusim dnes teda krátke..uvidime..paplonom ho len pridrzim to do 3 minút spi a potom mu ho dam pred nozicky ako spi na boku nech ho zafixujem a neotaca sa na brucho lebo sa hneď zobudi..ale nepomaha to moc :(..

bosoriak
11. jún 2014

@rabarka To je uplne v poriadku, kazdy to robime inak. Ak si spokojna ty aj dieta, tak je to hlavne, nie? Nerobi to z teba o nic horsiu, ale ani o nic lepsiu mamu, ako ostatne. 🙂

ivanapetrasova
11. jún 2014

@romanka_369 a este som vlastne chcela nieco napisat 🙂 aj moj maly zacal zle spavat okolo 5 mesiaca, ked sa naucil prevalit na brusko. Nevedel ist naspat tak plakal. Ja kojim takze som ho vzdy musela napravit a nakojit. Xy krat za noc. Potom ked sa naucil sadat, tak to iste. Stale sadal a plakal. Takze zase kolotoc nocny. A pravdaze to iste ked zacal lozit 🙂 plus do toho prisli zubky... ale dobra sprava je ze okolo roka sa to vsetko ukludnilo a soinka lepsie. Stale sa budi, ale to je tym ze kojim, takze sa budi na mliecko 2-3 krat za noc. To je v pohode. Verim ze si unavena a chces hlavne dietatku pomoct, aby sa lepsie vyspalo, ale z vlastnej skusenosti mozem poradit len to ze snaz sa byt v klude, nerataj nocne zobudenia a hovor si, zeraz to bude dobre. Mozno uz za chvilu. Drzim palce.

romanka_369
autor
11. jún 2014

@ivanapetrasova je pravda že v tom období sa začal pretacat na brusko a je to od vtedy katastrofa..zacina loziť tak sa mi odraza od tyciek a pritom tam mam hniezdo..za hniezdo sa zdviha a pod..a to čaká teda este sedenie a chodenie :(..pfiuu to aby som zas začala spavat cez deň s nim :D..ako voľakedy :D..je to xy krat za noc,otacanie, cumel, posunutie a tak ale ako som písala uz niesom taká unavena s toho vstavania akurát kolená ma bolia zo vstavania..aspon raz do tyzdna mi urobi Vianoce ze vstane raz na papanie a inak o ňom neviem celú noc 🙂..tak budem bojovať ďalej 🙂

chikitka
11. jún 2014

jasom u starsieho pouzila metodu "kazde dieta sa vie naucit spat samo" v4. mesiaci. pochopil rychlo, ale v 6. meisaci som ho to musela ucit znova a bolo to uz tazsie... aj si poplakal ale chodila som za nim, casom sa to naucil, celu noc prespi od 8.mesiaca na moje potesenie... aj zaspava sam. mladsi, to je pricucka. tiez asi od 4. mesiaca furt potrebuje byt na mne ked zaspava. mame maly byt a detska izbicka je urobena z kuchyne, oddelenj od obyvackospalne posuvnymi dverami-tie moc hluk netlmia. kym tam v pohode zaspava starsi, mladsi musi zaspavat na mne v druhej izbe, aby sa navzajom nezabavali v izbicke. takze neviem kedy to naseho mladsieho naucim... teraz pravdepodobne ma separacnu uzkost, lebo najradsej je ked som stale fyzicky pri nom, rovno na dosah, aj pri hre musim asistovat... skusala som tu zaspavaciu metodu aj pri nom, ale chytil taky amok, ze to sa nedalo. pritom starsi este je z toho potom hotovyy ze co to je a zacne vykecavat nahlas, takze ticho u nas neni. skusim to ked ho prejde toto cecek obdobie... neni kojeny ale aj tak je taky... ak viete jak na to, ktore mate maly byt a dve male deti, poradte, budem rada! lebo vstavat 10x za noc, zo strachu ze sa zobudia navzajom, to je des! su noci, kedy nespim ani 3 hodky, aj to rozkuskovane...

marseillka
11. jún 2014

@romanka_369 my napr paplon vobec nepouzivame, lebo by sa odkopala, len spacie vaky tenke sme mali. no medzi 1-4 v noci je chladno ano, preto ma dlhe pyzamove gate ale uz bez prikryvky. ale bude viac teplo dam kratke. uz nie je ani tvoj taky malinkaty, ze musi mat nieco naviac, akurat mozno bavlnenu plienocku. ved daj mu na skusku kratke gate na noc a skusis mu v spanku ci nema chladne. ked nie, tak ho nechaj tak. napr. my mame v izbe cez den cca dnes 28 stupnov a to pustam sem tam ventilator a mam zastrete okno, a v noci minimalne 25 stupnov je stale..takze tam perina a pyzamo dokopy vobec nie...naj teplota na spanie je cca 19-23 stupnov a to mala nasa vtedy dlhe pyzamo a tenulinky spaci vak.

lenka2420
11. jún 2014

@romanka_369 Ja som mala podobny problem.Nakoniec som vzdala spanok v postielke,prestahovala som ho k nam do postele a bolo po probleme.Ja viem'ze ho asi nechces vyberat z postielky,ale nam proste zabralo len toto a konecne spaval celu noc.Proste ma potreboval pri sebe citit.

sunny170
11. jún 2014

@rabarka jaaaaaj, to ta samu napadlo?;DDDd

romanka_369
autor
11. jún 2014

@lenka2420 určite na tom bude niečo pravdy lebo prednedávnom som s malým spala u našich mal celú polku postele pre seba a spinkal pekne..mrvil sa o desiatej ale potom už len papal o tretej..mozno ho budu aj malo miesta v postieľke ze sa bucha o kraje..ktovie..raz je dobre raz zle..ale keď nebude iné východisko aspoň občas ho budem musiet k nám dať aby sme sa vyspali všetci trosku..len sa bojím nezvykne si nato .?..potom ho z postele nedostanem ked bude vetsi :D..

carrie28
11. jún 2014

@ichbinich 😀 😀 že kávovar!! odpadla som !!!! budem musieť zažiadať o predčasný vianočný darček 😀

Dievčence milé, niektoré tú dávate naozaj úžasné rady.
Ale asi vám nedošlo, že každé jedno dieťaťko hore zmienené je unikátne a tak sa môžeme len domnievať, kde je problém, prečo sa nám budí. A nie tu dávať rady ako múdre sovy.
Je to zaberák na nervovú sústavu a trpezlivosť matky - rodičky 😀

Takže, my máme skoro niečo vyše 14 mesiacov a môj milovaný synček spával od druhého do piateho mesiaca, v pohodke, aj 6h vkuse potiahol. Potom sa to zrazu zmenilo a odvtedy fičíme na režime - aká bude asi táto noc? 😀 Keď už ma pár dobrých nocí za sebou, teším sa a bum, zase.. Moje snaženie sa, vyhľadávanie informácií aj na zahraničných weboch, konzultácia s lekárkou, návšteva homeopata atď boli do určitej miery účinné, avšak, nie dlhodobo. ešte ho kojím by the way.. Nemám litre mlieka, ale tú trošku čo mám, mu dám, aj keď niektoré matky krútia hlavou - žijem v zahraničí...😀

Metóda crying out síce môže byť účinná na krátku dobu, ale nikto sa nezamýšľa aký dopad to môže mať na nervovú sústavu dieťaťa, čiže dopad v neskoršom veku... detičky majú zo stresu abnormálne vysoké hladiny kortizolu, čo je v obrovskom nepomere voči rapídne zníženej úrovni rastového hormónu. Práve tieto rozdiely majú na svedomí pomalší rozvoj nervového tkaniva v mozgu, potlačenie rastu dieťatka a utlmenie imunitného systému.atď atď.. Skúsila som túto metodu raz a plakal mi tak, že bol mokrý ako myš, musela som ho komplet prezliecť a trvalo mi potom neviem koľko kým som ho ukľudnila a znova uspala.

Vyvetraná miesťnosť? Nechať ho spať menej cez deň alebo vôbec? Dodržovať pravidelný režim v jedle a hodine spánku? Uložiť ho bdelélo do postieľky? Dodržovať pitný režim v horúčavách? Dať ho do spacieho vaku? Dať mu sýtu večeru, aby neprejavoval známky hladu v noci? Ponúkať mu v noci namiesto mlieka čaj? ... atď atď atď............................................ Odskúšané. Nefunkčné. www.čakámnatenďenčakámnazázrakaja viemžetenpride.com 😀 😀 😀