Spanie dieťaťa vo vlastnej izbe. Od kedy?

gerci90
24. jún 2011

Dobrí deň mamičky...mam takú otázočku...začali sme stavať domček a malička tam bude mat aj vlastnú izbu... pomaly ju mame zariaďovať a ja sa neviem rozhodnut či už sa prichystať nato že mala bude v izbe sama spavat alebo ešte nie.. pred nastahovanim bude mat dáko 2roky...tak chcela by som sa spytat odkedy ste vy zvolili to že ste nechali dieta samé v izbe a vy ste spali v druhej???... mala nám nechce už vysse pol roka spavat v postieľke takže spáva vo veľkej nasej manželskej... a spala tam aj sama napr, poobede, v pohode zíde hore aj dolu... !!!dokonca som jednu noc ju nechala sama spálni a ja som spala v obyvacke koli žaludocnim problémov.a zvládla to dobre... tak neviem nieje to ešte priskoro? pred 2rokom dietata??a ak áno akú postel ste zvolili? lebo ani to sa neviem rozhodnut.... ďakujem za vaše odpovede... !! príjemný deň 😉 ....

tanulka007
26. jún 2011

Ahoj. Naša Lucka spala vo svojej izbe od dva a pol roka. Viki spí na svojej posteli asi tiež tak isto ale ona má posteľ pri nás v spálni, lebo je dosť divoká. Keby spala tiež v deckej tak namiesto spánku by bola kždý večer poridana šialenka. Ale ani jedna z nich nemala problém prjsť z postielky na posteľ. Naopak , veľmi sa z toho tešili. Skús ju na to dopredu pripraviť. Povedz jej že bude spinkať sama vo svojej izbe na novej posteli a uvidíš ako bude reagovať.Každé dieťa je individuálne. Nie každé sa hneď prispôsobi. Prajem veľa šťastia. 😵

ivkapon
4. júl 2011

Obe deti som presťahovala do detskej izby po druhom roku veku dieťaťa. Samozrejme som sa o tom s nimi predtým rozprávala a pozitívne ich naladila, aby to aj sami chceli.

berus222
4. júl 2011

my sme ho dali do jeho izby a velkej postele spavat od roka len po obede a od dvoch rokov uz aj na noc

dai
11. júl 2011

ahojte,
no, kvoli syndromu nahleho umrtia dojciat sa odporuca do 1-ho roka mat dietatko u seba v spalni ( dnes som akurat o tom videla 2 relacie - jedna anglicka, druha nemecka, rovnake odporucania...)

my sme malinku dali do vlastnej izby ked mala 2 roky - hravala sa v nej asi od roka... na 2-he narodeniny dostala obrovsku postel s baldachynom a hned v nej chcela spinkat - tak sme to rychlo vyuzili a supli ju tam - odvtedy tam spinka...
izby vnima ako svoju, nechodi k nam do spalne, ked chce aby sme s nou lezkali skor zavola nas k sebe si lazkat ( ale ako pisem, ma postel 120x200cm, cize v pohode tam ja alebo manzel vedla nej vieme lezat a netlacit sa pritom )

patkaza
3. nov 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

vyskušajte či tam bude chcieť zostať sama alebo nie .. a hlavne jej izbičku pekne zariadte 🙂 http://akoapreco.com/ako-zariadit-detsku-izbu/

anega79
3. nov 2015

od 2 rokov, ked sme sa prestahovali do noveho bytu, tak zacala mat dcera svoju izbicku. ale popravde chodi skoro kazdu noc k nam do postele

barbakl
26. dec 2015

Nasa mala ma 3,5 roka a bez nas nezaspi a place ked sa zobudi sama v izbe...uz sme s manzelom fakt z toho unaveni, neustale ju musi niekto ist ukladat, inak strasne place, spi vo svojej postielke u nas v izbe a to uz ma zariadenu svoju izbicku kompletne..mysleli sme si ze to casom prejde ale vobec..tak fakt nevieme co s tym..

christin3
16. máj 2016

Nas maly spí vo vedľajšej izbe úplne sám od narodenia. Je tam zvyknutý, keď je náhodou u nás v manželskej ze sa hráme a je unaveny, pýta sa k sebe do podtielky spať, nechce s nami. Teraz ma 15 mes.

sojaso
16. máj 2016

Naša dcérka spí vo svojej izbičke sama od 8. mesiaca, keď ideme spať, otvoríme dvere v jej izbe a v našej spálni, aby sme počuli, keď sa náhodou večer zobudí, teraz má 2 roky.

juliakocka
17. júl 2016

Moje obe deti 6 ročná a 5 ročná spia stale s nami v spálni a kým sami nebudú chcieť tak ich nechám pri nás....dúfam že im to psychicky neuškodí že všetci spime v jednej izbe?🙂

lauricka
17. júl 2016

pre dieta je super, ked moze byt s rodicmi. Standardne asi tak okolo troch rokov davaju rodicia prec...ale mnohe ani v tomto veku nie su uplne samostatne a niekedy placu, knucia, cikat potrebuju, napit potrebuju...tak niekedy je pohodlnejsie byt pri nich 🙂 . Ale vraj tak od tych 6 rokov by uz mali byt vo svojom. Ja myslim, ze to hlavne vy musite vycitit, co vam aj dietatku sedi.

kvikina087
12. apr 2017

@k_a_j_k_a ahoj. Citala som tu v diskusii ze si dala dieta spat same do izby v 18 mesiacoch. Spalo aj vo velkej posteli? Lebo nam sa tak ma narodit druhe dieta a neviem ci musim kupit druhu postoelku ci ho mozem supnut hned do velkej postele s bocnicami.... ? Dakujem

k_a_j_k_a
14. apr 2017

@kvikina087 ahoj, naša išla rovno do veľkej postele. Nevidela som dôvod kupovať ďalšiu malú postieľku. Mladšiu sme dali potom tiež v cca tom veku do postele. Malo to svoju výhodu. Keď potrebovali, tak prišli, inak nemali vo zvyku nejako veľa utekať z tých postelí a vymýšľať 😃

petulda333
14. apr 2017

Ahoj,moj syncek spi vo svojej izbe od 8m,teraz ma skoro 18m takze este spi v postielke,on je dost velky postielkovy cestovatel 😂😂 ale na 2.narodeniny mu kupujeme postel,je taka vacsia,ze bude na x rokov,ale ma aj pripojitelnu zabranu

franzziska
14. apr 2017

@dai a ako tomu zabranis spanim v posteli spolocne? ved matka spi v noci tak by aj tak nepocula ze male prestalo dychat...

franzziska
14. apr 2017

od narodenia...

dai
14. apr 2017

@franzziska jemine... ze niekto zareaguje na moj prispevok z roku 2011🙂
Uprimne nechce sa mi celu diskusiu citat - neviem ci okrem toho posledneho prispevku som este nieco pisala- v tom poslednom som nepostrehla ze by som pisala o spani v jednej posteli - moje deti spali v svojej postielke ktoru som mala prisunutu k posteli - pod matracom som mala monitor dychu... pipalo nam to viackrat - moj maly mal apnoe pauzy - jedna vec je ze ten prvy rok ked mas dieta vedla seba tak sa podla mna intuitivne budis a kontrolujes, keby bolo dieta vo vedlajsej izbe tak by sa mi asi zakazdym vstavat nechcelo😉
Je to jasne tvoja vec - tvoje dieta tvoja zodpovednost😉

radulienqaaa
14. apr 2017

Moj maly spinka vo svojej izbicke od 15mesiacov a vobec ziaden problem. Ja som to riesila tak, ze od narodenia spaval v noci vo svojej postielke s nami v spalni a cez den spinkal v druhej postielke v detskej izbicke. Na noc sme boli pri nom kym nezaspal, ale cez den som ho dala do detskej, zapla pesnicky a odisla. Tak sa uspal sam a bol nauceny. A tak som to urobila aj na nocne spanie, zapla pesnicky a odisla a zaspal sam, ani si neuvedomil, he je noc a spinkal celu noc pokojne. Cize je to o zauzivani nejakeho ritualu a tak to dieta lahsie zvladne. Ja osobne by som ho nechala este s nami v spalni, no v lete pribudne sestricka, takze musela som to riesit. 😊

matuska234
14. apr 2017

Naša spí cca od 17m sama v izbe, nikdy nebol problém u nej so spaním, samozrejme si k nej ľahnem a som pri nej dokym nezaspi, niekedy je to aj 2 minúty 😁
Spí na veľkej posteli so zabranou 🙂
Proste som ju tam dala raz na obed a hneď aj večer,a odvtedy tam spí

kvikina087
14. apr 2017

@matuska234 a nebojíš sa že ked sa v noci zobudí a bude plakať že spadne?

matuska234
14. apr 2017

Nie, lebo spalnu mame krizom hned, pocujem teda aj to ked sa otoci, cez zaluzky ma dost svetla z poulicnych lamp a ked nieco zavola ma resp pribehme, fungujeme takto 5 mesiacov, ma tam pevnu zabranu od stolara na 2/3 a okolo namieru sity mantinel 🙂

aduskatt
14. apr 2017

Vidím, že téma ožila, keď som písala prvý príspevok, bolo to ako bolo, teraz už môžem dať definitívnu odpoveď - syn sa sám vypýtal k sebe do izby, keĎ mal 10 rokov a odvtedy je v pohode tam🙂 Z nikoho neubudlo, bolo to bez problémov a neutrpeli sme tým, že sme desať rokov spali v jednej miestnosti.-)

viskupovaandrea
14. apr 2017

@gerci90 Ahoj
Dcerka sla sama do detskej izby ked mala 1.5 roka pretoze sme sa prestahovali do vecsieho. Neskor sa nam narodil syn. Izbycku maju spolocnu tak sme ho dali do izbycky ked mal tiez 1.5roka.
Spia celu noc,nebol problem ani pri jednom. Chodila som ich kontrolovat pocas noci a robim to do teraz 🙂

vrana80
16. apr 2017

Starsia dcera mala svoju izbicku od roku a pol, vtedy sme boli v mensom bytiku a jej izba bola prechodna a z nej sa islo do spalne. Mladsia spala pri nas cca do dvoch rokov, teraz su spolu v izbicke. Mladsia dcera chodi spat skor, starsia az po nej, niekedy prespia celu noc, niekedy sa zobudime vsetci styria v nasej posteli rano 😉

janinah
16. apr 2017

@aduskatt nejako si neviem predstaviť intímnosti v spálni,kde spí 10r. mládenec.....😉

aduskatt
16. apr 2017

@janinah máme trojizbový byt 🙂

bubato1
16. apr 2017

my sme nasu mlu prestahovali pred dvoma tyzdnami do jej izby( dnes ma 1 .narodeniny) v noci sa este budi 2-3 krat na papanie.bolo to to najlepsie rozhodnutie: ked bola s nami v spalni spala max do 7( to nebolo casto) odkedy je u seba v izbe vyspavame do 8 a aj do 9 tej ako dnes 🙂