Sústredenie 18 mesačných detičiek

lencocka
20. feb 2017

Mamicky chcem sa spytat ako sa vase cca 18 mesacne deti vedia sustredit ak sa ich snazite nieco naucit.ja sa stale s malym rozpravam,citam mu od malicka, ukazujem mu v knizkach obrazky, atd..a napriklad pri hrani vsetko super snazi sa..ale kocky alebo lego nehrozi lebo to len rozhadzuje..zatial nam nerozprava..vielen ukazat aky bude velky, ako sa ma, papa, tap tap, ako robi indian, jezko, havo, prasiatko, auto, hus,... Ale rozpravat nie..sem tam mama, tata, mnam,.. A vsetko rozumie..ale jednoducho ked sa ho snazim motivovat a ucit nove veci..zaujme ho to len na chvilku..len ma to zaujima ci je to aj u inych deticiek..moc dakujem za odpovede..;)

puklica13
21. feb 2017

@yanni podľa mňa..Čím viac hračiek tým horšie...A úplne top najhoršie sú kadejaké tie akože motivačné...
Ja osobne si z detstva pamätám 3hracky...Plyšového maca čo mi strážil posteľ, prvé lyže čo som dostala ako 7rocna a úplný top bolo asi 4kg vrecko gombíkov čo mala starká v kredenci....Vrecko bolo latkove,ruzovozeleho hnedou pásikavé...A v ňom gombíky od výmyslu sveta..Moja najtop hračka 😂...Moji chalani majú v detskej pár auticiek a 2krabice Lega a ešte knihy ( športové náčinie nerátam)...

zuzanalumnitzerova
21. feb 2017

@puklica13 áno, áno, gombíky, naša plechová krabička plná gombíkov má stále bavila. Joj, už som na to aj zabudla, vďaka za milú "spomienku".🙂

lencocka
autor
21. feb 2017

@yanni dakujem ;) rozpravanim, ukazovanim, napodobnovanim napr zvieratiek tym vsetkym sa dieta uci, nie? A okrem toho nakolko nemam doma sluzku musim fungovat normalne ;) cize pri vsetkom sa zucastnuje...a pomaha v ramci moznosti ;)))

yanni
21. feb 2017

@puklica13 presne tak, nase hracky sa zmesia do jednej krabice a aj to viac menej vsetko podostavali. Jedine coho mame vela su knihy a lego/duplo. Chalani su kreativni, stavaju stale a vela. Dotoho rada investujem, lebo viem, ze to nebude stat zabudnute niekde v rohu.
Dokonca aj muz rad sklada, tak nech sa hrajkaju 😂

yanni
21. feb 2017

@lencocka jasne, ze sa DIETA tym uci. Ale samo. Ty pises, ze ked sa TY snazis ho nieco naucit. Na tvoje ucenie sa ti tak male dieta vybodne.
Zober ho do kuchyne, posad na linku a daj mu "miesat" cesto. A hned ja zaujaty a motivovany. Jasne, ze potom trva vsetko dlhsie, ale taketo veci dieta skor zaujmu ako ho niekde posatit a ukazovat mu hodinu knizky. Hlavne take, co uz videl.
A kto tu hovori o sluzke. Ani ja nemam a mam sa co obracat ale da sa vsetko v pohodicke stihat. A VZDY robim vsetko, ked je mala doma. My sa vlastne ani velmi nehrame, skor nahadze do pracky, prehadze do susicky, vcera sme piekli muffiny, dnes budeme vysavat, potom sa ide von na bike (rozumej odrazadlo) a a a. Knihu citame pred spanim.

jonnie
21. feb 2017

@lencocka myslim-ze chapem...vsade na nas tlacia-co vsetko ma dieta v tom a tom mesiaci vediet . Moj ma cca ako tvoj a ziadne napodobnovanie zvierat.. iba sa mi rehoce-a to cielene-lebo vie-ci po nom chcem. Skratka nie je papagaj. Myslum-ze je velky tlak teraz aj na matky aj dieta. Nepamataaaaam-zeby moji rodicia aj mladsich vychovavali stylom...tu sadni a ideme sa ucit. Prosto..odpozorovali sme. Napr. V detskych centrach sme stretli 16m dievcatko a to recniloooo....a nas nic. A co teraz? Ak sa budem stresovat-i on to bude citit. A pritom od malicka na neho hovorim...chape vsetko....ale hovorim mu silny individualista 😃 Takze si ich uzivajme....kym nam neujdu do skolky... a netlacme na pilu.

sense
21. feb 2017

Moja bude mat 4roky a kocky a lego ju nebavia doteraz...v tom veku ju bavili vsetko co sa jej dovolilo vybrat z kuchynu, stipce, riady, mozno tak vkladanie roznych tvarov apuzzle, aj knizky ju bavili ale nie citat kwn opisovat obrazkt a to ma tiez az doteraz...a este paprat sa s vodovymi farbami a strihat, co sa tyka rozpravania,rozpravala skoro a zrozumitelne...a vela vela sme boli vonku tam mala tolko hraciek a pidnetov,kamene, piesok, lusty,konare, kvety vsetko

charlie1980
21. feb 2017

@jonnie No presne si to vystihla. Ja sa Inak niektorym Ani nedivim, Ze stresuju, pretoze....Teraz je tolko divnych postupov a tabuliek, poziadaviek, co musia deti zvladat pri nastupe do skoly.....dieta nie je odplienkovane v 2r.....???? Dieta sa nevie obliect v 3r.....? Dieta nevie slabikovat.....??? Dieta sa vela hra na zemi, To je zle, dieta je zive (rozumej zive), psycholog. Dieta je introvertne, psycholog. Dieta je extrovertne, psycholog. A takto stresuju mamicky. Takze ja sa Ani nedivim niektorym.

sense
21. feb 2017

A apropo kazda snaha o ucenie niecoho vysla nazmar takze podnety ano cielene ucenie niecoho nie aspon u nas

lencocka
autor
21. feb 2017

@yanni ja som to nemyslela akourazku..len som tym chcela povedat, ze vsetko okolo domacnosti robim ;)

dismonika
21. feb 2017

@lencocka Ahoj, tvoj 18 mesačný toho vie dosť 🙂 neboj, je to úplne v pohode. Aj moja staršia dcérka vedela toto, čo tvoj malý, teraz má skoro 3 roky a je veľmi šikovná. Detí sú také, čo ich nezaujíma, tomu nevenujú pozornosť. Druhá dcérka bude mať v apríli 2 roky a nevie ani z ďaleka to, čo vedela prvá v jej veku a to čo vie tvoj malý. Nestresujem 🙂 Všetko dobehne a je zasa šikovná v iných veciach ;)

lencocka
autor
21. feb 2017

Aby sme sa pochopili..ja do neho netlacim 24 hodin denne..ukazem poviem pomenujem a ideme dalej..ziadny natlak..ale uz ani neviem ako vam to mam vysvetlit..;))))

jonnie
21. feb 2017

@lencocka chapem...a nechaj tomu volny priebeh. Deti sa ucia napodobnovanim.