Syn má rok a nechce chodiť

lenkadado
6. mar 2013

Maminky kedy začali vaše detičky chodiť???? Moj syn má pomali rok a jeden mesiac a vôbec nechce chodiť ked ho postavíme krásne stojí na nozickach ale kroky žiadne .....dakujem za vsetky odpovede prajem pekný deň 🙂

katy1979
6. mar 2013

Ziaden stres. Raz chodit urcite zacne. Ma cas. Niektore deturence sa len v roku zacinaju stavat. Ak vie stvornozkovat a postavit sa pri nabytku aj ta chodza pride.

kyri1977
6. mar 2013

moj syn zacal chodit v 17. mesiacoch. norma je vraj do 18...
treba ho ist ukazat neurologovi, ktory zisti, ci je vsetko ok a ci je to len lenivec, ako bol ten nas 🙂

mataharyy
6. mar 2013

Prvorozený měl kolem roku a čtvrt (možná i více...) když začal chodit, do té doby to nepokládal za nutné... On na nic nespěchal a čím více se to po něm "vyžadovalo" tím více na to dlabal 😀 Tchyně tvrdila že už má dávno chodit (podle ní jsem měla dojem že už z dělohy měl vyjít po dvou 😝 ), konzultovala jsem to s doktorkou a ta říkala že není z vývojového hlediska žádný problém, že se mu prostě nechce, takže jsem to neřešila 😉 A opravdu neboj, on začne, ať dřív, či o něco později. Ne všechny děti lze nacpat do tabulek, tak se tím netrap 🙂

lujza123
6. mar 2013

@lenkadado
Su deti kaskaderi ktore sa postavia v 8 mesiacoch a rozbehnu sa hlava nehlava a su opatrnejsie deti ktore zacnu behat az v roku a pol ked su si iste ze nebudu kazdu chvilku padat...........

Ked ho chces motivovat postav ho k jednemu koncu sedacky a na druhy daj nejake lakadlo, hracku nech si prejde popri sedacke, nabytku

lujza123
6. mar 2013

@lenkadado mimochodom moja zacala behat v 9 tich mesiacoch a katastrofa. Hlava jej na to vobec nestacila, nevedela odhadnut vzdialenosti, teren nic len sla ako taky robot
Do vsetkeho narazala, vsade padala, hlava vecne rozbyta a to trvalo cele mesiace. Fakt lepsie ked zacne dietatko behat az po roku a viac. Ovela menej padaju, vedia lepsie koordinovat pohyby a rychlejsie sa naucia chodit bez padov

elizabeth1011
6. mar 2013

Moj syn tiez zacal v 17mesiacoch.nestvornozkoval a stal od roka. Ako pise lujza,bolo to lepsie lebo vobec som nemusela davat pozor,aby nepadol.daval si pozor a ked si netrufol na nejaky teren radsej poziadal o ruku. Ked bude ai isty pusti sa ;)

mirage
6. mar 2013

Nas mladsi v 14 mesiacoch, tiez som uz bola nervozna. Obaja skor rozpravali ako chodili.

sabiatko
6. mar 2013

Moj sa prvykrat zacal ucit chodit, ked mal rok a 3 mesiace...

cerez
6. mar 2013

@lenkadado Deti mi začali chodiť krátko po prvom roku, ale neter začala v 14 mesiaci ešte len po kolenačky a v 16 mesiaci urobila sama prvé kroky.

lulka12
6. mar 2013

@lenkadado Tak to bola moja prvá otázka na MK . Odpovede ma povzbudili a pobavili. Dcérka mala až 17 mesiacov , keď sa vzdala malíčka na mojej ruke. S detským kočíkom behala odušu a všetci si mysleli ,že už chodí samostatne....
Nakoniec sme sa dočkali a teraz sa na tom smejeme ,že bola taká bojazlivá.

Musím skonštatovať,že keď sa osamostatnila NIKDY NESPADLA a to bol bonus za čakanie.

Pridávam link na mojú otázku a odpovede.....🙂

https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/ako-pomoct-16-mesacnej-dcerke-samostatne-chodit-2/

didia
6. mar 2013

Nas zacal v 15 tich mesiacoch, tiez je ten typ opatrneho dietata a teraz pekne chodi sam a nepada. Ono to pride. Inak stvornozkovanie je zdravotne ovela dolezitejsie ako to kedy zacne dieta chodit, jednak ze sa vyvijaju spravne svaly chrbta a jednak ze sa tym prepajaju mozgove hemisfery. A este nieco vraj deti ktore skor chodia, potom neskor hovoria a naopak, nemozeme mat asi vsetko naraz;)

sybo5
6. mar 2013

a moja baba bude mať teraz rok a ešte len začína štvornožkovať. Mne osobne to nejak nevadí, zdravá je. Skor mi prekáža okolie. Keď sa ma niekto opýta, že koľko má mesiacov a poviem, že bude mať rok, tak každý okamžite počíta s tým, že už chodí. Keď poviem, že ešte len ide na štyri, tak ten pohľad vždy stojí za to. Nebaví ma furt vysvetlovať, že je všetko ok, a že nie všetky deti už 10 mes behajú po svojich. Niekedy mám pocit, že niektorí sú stále v dobe kamennej.

kacena4
6. mar 2013

@lenkadado neboj je to normalne. nikde sa nepise ze v roku musi chodit. vacsinou deti v tomto case len zacinaju chodit a kedze mate doma novorodenca tak je to normalne, ze sa chvilu malemu venujes pomenej a tak ma strach behat sam. uvidis o 1/2 roka ho uz nezastavis. ak by to predsa len neslo zbehni neurologovi poradi ako cvicit a trenovat nozicky. drzim palce s detmi po roku. ja som mala viackrat ale vzdy prve chodilo, takze to mas tazsie. drz sa nech to zvladas v pohode 😉 😉

mija861
6. mar 2013

my už budeme mať 13 mesiacov a tiež nechodíme sem tam urobíme pár krokov alebo prejdeme izbu ale na druhý deň nič.Strašia dcéra nemala ani 11 mesiacov a už chodila každé dieťa je iné neboj sa raz to príde ale poviem pravdu už sa teším kedy sa pochválim že CHODIME 😀

mija861
6. mar 2013

síce úplne od veci čo si sa pýtala ale ja mám veľký rešpekt a veľkú zvedavosť ako to zvládaš s dvoma malými deťmi.Obdivujem ťa ja mám rozdiel medzi deťmi 2 roky a 3 mesiace milujem ich ale som rada že ich niekdy nevidím 😀

lutia
6. mar 2013

@lenkadado ziadne strachy, my sme zacali chodit az v 14m a bola som tomu rada, pekne vysedkaval v kocari a ja som si vykracovala na prechadzkach 🙂) a aj teraz ked uz mame 19m tak vonku sa mu moc nechce chodit len na dvore si troska pobeha....on sa rozbeha 🙂)

elise
6. mar 2013

@lenkadado my sme mali 13,5 mesiaca ked začal chodiť 🙂

mirkazbirka
6. mar 2013

No to ste ma potešili, naša bude mať 11 mesiacov, nielen že sa nestavia, ona nechce ani štvornožkovať. V sekunde sa prevráti na chrbát, keď ju dáme na štyri. Tiež mi príde ako taký malý lenivček. Snáď to všetko dobehneme.

rebroza
6. mar 2013

@lenkadado ahoj, syn zacal chodit bez pomoci v 18. mesiacoch a vonku sa pustil az o dalsi mesiac. dcerka zacala chodit samostatne koncom 18. mesiaca - okolo vianoc. ale stale odmieta chodit sama vonku - vie to, ale len cca dva metre od dveri 🙂 , potom spusti krik.
ak sa uz vie sam postavit, je to podla mna uplne v pohode. sam musi nabrat odvahu a istotu... neboj, este budes spominat na stare zlate casy, ked sam nechodil 🙂

barbora59
6. mar 2013

Ahoj môj syn začal chodiť ako 11mes. a na oslave prvých narodenín lietal po byte🙂 teraz ma 18 mes .Ale zasa nehovori , tak ja stresujem zasa ztoho 😉

betuska22
6. mar 2013

ja mam to iste z betkou, ked ju postavím stojí ale ani za svet nespraví krok da sa na štyri a ide štvornožky ☹

tova
7. mar 2013

syn mal 16m a dcera 18m ked zacali chodit. predtym par maesiacov chodili len po kolenach. Ale ked uz dostali odvahu , tak do 2 dni chodili bez padov. Dceru som dala par dni do choditka az tam dostala odvahu chodit bez toho, aby sa ma drzala. Na tlacenie pred sebou sme pouzivali tazsi dreveny vozik lebo lahky kociar prevazili a spadli. potom sa to uz bali talcit.

atrami
7. mar 2013

moj najmladší syn chodil až v 17. mesiachoch. Pravdepodobne mal strach. Skús nejakú pomocku, ktorú bude tlačiť pred sebou http://www.bombahracky.sk/choditka-a-odrazadla/... . My sme mali obyčajnú taburetku s kolieskami. Tú tlačil pred sebou. Neskor sa pustil a kúsok prešiel.

@barbora59 moj začal chodiť v 17. m. , rozprávať v 28. mesiacoch. Bola som na prášky. Celý deň som rozprávala a rozprávala. Lekárka dokonca povolila pozeranie televízie. Jeho prvé slová boli - auto a Kia. Za 4 mesiace sa rozrozprával. Vedel dokonca abecedu, čísla, farby.

kveta
7. mar 2013

@lenkadado Ma cas. Nenahanaj ho.

luy
7. mar 2013

moja medzi 15 a 18 mes. ale aspon už potom nespadla 😀 ,niekto potrebuje čas,nechaj tak nech robí to na čo ma silu a sám sa citi na to

lenulienka1987
7. mar 2013

Moja starsia dcerka zacala chodit v 11 mesiacoch,mladsia dcerka ma jeden rok a jeden mesiac,tiez sa velmi boji chodit,stvornozkuje aj chodi popri nabytku sama.Som rada za otazku,aspon viem ze nie som sama,ktora ma strach,ci je vsetko ok 🙂.Viac ako to ze nechodi,ma hneva okolie ked sa pyta ci uz chodi a neveriacky krutia hlavou :o

burina4
7. mar 2013

nič si stoho nerob niektoré deti začnu chodiť v siedmych iné okolo 16 mesiaca každe dieťa je iné tak ako my dospel.chce to len čas a trpezlivosť, možno sa niečoho zľaklo alebo spadlo tak sa musí zas osmeliť. 🙂 🙂

gubcikova
7. mar 2013

moja dcérka chodila za ruku ako 8mes.9mes.začala sama a utekať asi ako 10mes.syn sa bál.chodiť popri nábytku od 8,5mes,ale nechcel sa pustiť.neurolog mi vravel že má čas do 18mes.prišli jeho prvé narodeniny.mali sme tu 3 mes. od neho mladšieho kamaráta,ktorý chodil za ruku a stál sám.náš to zbadal a zrazu mal rok a týždeň sa pustil sám a ani nie po mesiaci začal už utekať.neboj sa má čas a každé dieťa je iné.ja som si pri synovi užívala že nechodí,lebo pri dcérke som si to teda neužila.

simojka
7. mar 2013

Ahoj,moja dcéra začala chodiť až po roku.Boli sme na návšteve u kamarátky,ktorej syn v rovnakom veku už v pohode sám chodil a v ten deň keď sme prišli domov z návštevy aj moja dcéra začala zrazu chodiť.zrejme sa inšpirovala 😉 Deti sa veľa učia od detí...

nikolka2
7. mar 2013

Moj maly zacal na 15 mesiacov 🙂
Neboj sa aj tvoj zacne onedlho chodit 😉