Syn robí zle iným deťom

zzuzulinka
5. apr 2016

Ahojte, chcela by som Vas poprosit o radu alebo pomoc. Uz som zufala a neviem co mam robit. Chodime s malym kazdy den von vacsinou na ihrisko, preliezky. Ked sme tam s detmi co maly pozna, tak je celkom dobre, ale ako nahle pride k nemu niekto soti ho alebo buchne. Ked ide na smykalku a niekto sedi pred nim sace donho. Hocikto prejde okolo neho pozre sa a soti. Dohovaram mu, vysvetlujem. Stale mi odpovie, ze dobre detickam sa zle nerobi, ale na ihrisku ako by to bol opak. Ako by mi to robil naschval, nepocuva ma tam vobec. Az sa niekedy hambim, ked sa rodicia na mna pozeraju. Stretli ste sa uz niektora s tym? dakujem za rady

juhseverzapad
5. apr 2016

@nyusika Tak potom áno. 🙂 Trest je voda

drobcek26l
5. apr 2016

@luuubik ja viem len ma to zamrzlo, ono sa to takto aj zle vysvetľuje. Možno som aj ja syna vykreslila ze fakt neposlúchal a ze sme ho nezvládali a skákal nam po hlave. Nieje to tak len fakt niekedy si jednoducho musel buchnúť a nevedela som mu to uz žiadno vysvetlit a to som fakt na neho nebola makka😀 Zase ze by to hranicilo s tým ze by sme ho nezvládali to nie.

kllamarka
5. apr 2016

@nyusika to uz je iny nazor. Trestat jedlom...je uplne ine kafe...

juhseverzapad
5. apr 2016

@nyusika Toto nie je pravda, lebo ja deckám bežne zoberem čokoládu alebo pukance, keď neposlúchnu. To by si videla aký nastane otoč v správaní 😀

pes123456
5. apr 2016

@drobcek26l
to vyzerá na typ čo bude iných šikanovať
well done, snáď sa pletiem

drobcek26l
5. apr 2016

@pes123456 nemyslím si vyrástol z toho a uz chodíme na ihrisko aj do skolky bez problémov tak snáď sa pletieš

pribinak
5. apr 2016

@drobcek26l ako vies, ze som nezažila? Takze Poprosim nezaraďovat do tebou spomenutej skupiny: radi, ale nezažil! Dakujem!

siska53
5. apr 2016

@zzuzulinka citala som.len tvoje 2prispevky.
Podla mna najlepsie riesenie na take situacie je odchod z ihriska. Alebo ak to spravanie nebolo az take vazne,tak oddychovy cas na lavicke (ako hokejisti).

U nas toto zaberalo.

zzuzulinka
autor
5. apr 2016

@loginexistuje ja som bola hore na preliezke kym sa smykli lebo aj tam som musela strazit a utekala som dole,no lenze zatial sa toto odohralo a hned utekal za mno s placom a vyhresila som ho a kazala nech sa ide ospravedlnit.reeeval lebo konecne nejamy rodic a chlap mu nieco povedal

zzuzulinka
autor
5. apr 2016

Vidim,ze nie som sama lebo co chodime po ihriskach vsetky deti sa zahraju,nehovorim, ze nas stale do niekoho rype,ale vzdy som na ihlach a na pozore co sa zase stane.to je ze ja sa povyhrazam,ze domov,ale zatial som to este nesplnila ☹ ale teraz,ked pojdem som zvedava a uz splnim!!!aj keby co bolo.on sa nachvilu ukludni,ked mu poviem a potom zase zacne.on soti alebo capne po chrbte a ide dalej

katarinamarkova
5. apr 2016

@zzuzulinka keď takému malému dieťaťu v zápale hry niečo vysvetľuješ, počuje vlastne len: bla bla bla bla bla a aj tak svoju myseľ zamestnávava hrou, inými podnetmi.
vždy len slovne dohováraš? to pre dieťa na ihrisku trest nie je.......neuvedomí si, že to čo spravil, bolo naozaj zlé.
- spraví zle - zobrať ho za ruku -odísť z ihriska s jednoduchou vetou: TO NEMôžEš!!!
2x to spravíš a 3tí krát si veľmi rozmyslí, či bude niekoho biť.

zzuzulinka
autor
5. apr 2016

Este som zabudla k tomu vsetkemu,zacali sme davat maleho do jasliciek,len tak,ze ba 2hodinky nech si zvyka.tam je vsetko uplne v poriadku tam sa hra,nic nerobi zle.len posledny tyzden nam rano place,ked ma ist do jasli a nechce tam ani zostat.oni ho zoberu dnu,poslu ma prec a potom sa ukludni po chvilke.ale to,ze v jasliach bez preblemov a vonku medzi detmi ☹

katarinamarkova
5. apr 2016

@drobcek26l prepáč, ale nedá mi nereagovať.....
tiež si myslím, že tou základnou autoritou v živote dieťaťa má byť rodič.....tak isto ako aj to, že práve rodič má byť tým prvým, čo vychováva svoje dieťa.
učiteľ nemá suplovať úlohu rodiča.
učiteľka v škôlke bude pri najlepšom vystupovať v jeho živote 2-3 roky.....alebo zmení zamestnanie, odíde na materskú, vymení triedu a bude to možno už len týždeň.
koho si zvolíte ako autoritu potom?

sardinka335
5. apr 2016

@drobcek26l skor si myslím ze išlo o to ze dieťa sa často inak sprava ked je s rodičmi a inak ked je s niekym cudzím dospelým...to je bezne, ze dieta skor ,,poslucha,, ,,cudzieho,, - učitelku ako niekedy mamu...tak teraz su problémy take a potom budu onake..kazdy vek ma svoje uskalia, moj syn ma 9 rokov a mam pocit ze je snad uz v puberte...

drobcek26l
5. apr 2016

@sardinka335 ďakujem, teraz si úplne presne vystihla čo som tým chcela povedať, len som sa asi nevedela správne vyjadriť. ďakujem

sardinka335
5. apr 2016

@drobcek26l a vidim že máš Tomáška...ako moj... 🙂

timea7
5. apr 2016

@zzuzulinka prepáč, ale keď si sa doteraz synovi odchodom z ihriska iba vyhrážala, ale nikdy si to neuskutočnila, tak by ma prekvapil, keby sa choval inak, ako sa chová. Deti z toho nevyrastú, ani v škôlke nemávnu čarovným prútikom, iba tam platia pravidlá, ktoré sa dodržujú a ak nie, tak nasleduje trest, nie len jeho prísľub. Tvoj syn sa takto správa, lebo od teba cíti tichý súhlas s jeho správaním, to, čo mu rozprávaš, vysvetľuješ, to mu už ide jedným uchom dnu a druhým von. On skrátka vie, že jeho konanie nebude mať za následok trest, tak prečo by nerobil to, čo robí? Dotiahni to do konca! Nič nevysvetľuj, schmatni ho a odchod domov. Po odznení amoku mu povedz, že z ihriska odídete vždy, keď niekomu ublíži.

timea7
5. apr 2016

@michaela45 nie som za telesné tresty, v tom s tebou súhlasím, ale nevyrastie z toho, môže sa to časom dokonca stupňovať, záleží na povahe dieťaťa. Je najvyšší čas dať mu pocítiť, že ak bude niekomu ubližovať, nasleduje trest. Vždy a všade.

luuubik
5. apr 2016

@michaela45 Ja som normalne zvedava, ako bude tvoj syn fungovat v skolke, sice ma do toho nic - ale je to verejna diskusia, tak sa vyjadrim: ucitelky su tam na to aby davali pozor, ale ako maju zabranit tomu, aby tvoj syn niekoho udrel? To je vec sekundy, nemyslitelne, aby tomu predisli. A ako budes reagovat, ked sa budu ostatni rodicia na tvoje dieta stazovat, ze ich deti bije? A ucitelka mu, chudacikovi malemu, nesmie dat po rucke, lebo tu si ty na to aby si ho vychovala (co evidentne sama nezvladas, ked je tvoj syn nasilny - ak je dieta "normalne" t.j. bez medicinskej diagnozy, vzdy je mozne ho od neziaduceho spravania oducit - len treba vediet ako na to a treba mat pevnu volu). By som sa nedivila, keby ti ho zo skolky potom vylucili. Evidentne nieco robis zle. A ze z toho vyrastie sam bez vasho zasahu, to je blbost.

michaela45
5. apr 2016

@luuubik no syn budeme mat este len 3 roky a to ze nezvladam vychovu tak to jemoja vec a nemyslim ze ju nezvladam ale deti nie su od toho aby sa bili. A teraz zijeme uplne inak ako kedisi ked sa deti bili. A byt tebou vazim slova co pises ja nikomu nenadavam a nikoho neurazam tak sa tak spravaj aj ty

michaela45
5. apr 2016

@timea7 toho nazoru som aj ja tiez neverim ze vyrastie ja neuznavam bitie deti je to chore a k nicomu to nevedie je pravda ked my uz rupnu nervy ze uz fakt neposluchne tak mu capnem po zadku ale snazim sa mu vsetko vysvetlovat a ked nezabera to zoverieme sa a ideme prec syn jetakzka povaha narodil sa skor mal cisty v hlave tak len dufam ze nebudu stoho nasledky a preto je taky a naviac este dobre nerozprava nie ze by som si ho obranovala nepaci sa my spravanie ake ma ale robim co sa da

luuubik
5. apr 2016

@michaela45 nadavat ti urcite nikde nenadavam. Vyjadrila som len moj osobny nazor, mozno s nim suhlasit alebo nie, ale je - myslim si - uplne legitimny po precitani tvojho prispevku. Nikde netvrdim ze deti treba bit, aby boli dobre, ale nejakym inym sposobom ich treba priviest k tomu, aby respektovali pravidla. Skus sa odosobnit a zodpovedat si objektivne otazku: co by si ty robila, keby tvoje dieta ine dieta v skolke bilo a nic sa s tym skratka nedalo robit, len by jeho rodicia cakali, kym ho to prejde? Asi by si to len tak nenechala, ci ano? Ty nedokazes sama na ihrisku zabranit, aby niekomu tvoj syn necapol a ako tomu ma teda predist ucitelka, co ma na starosti aj desat deciek naraz? To nie su urazky, len realne veci, hoci sa ti to nemusi pacit.

maslenka47
6. apr 2016

@drobcek26l my z teba nemusime robit neschopnu, zial si to dokonale zvladla svojim prvym prispevkom sama.

@michaela45 dakujem pekne za takeho rodica, co svojmu decku "dohovara" aby netlklo ine deti. Rodic ma na svoje dieta v prvom rade davat pozor a takymto situaciam vopred zabranit, zvlast ked vie, ze toto konanie sa opakuje. Vazne by ma zajimalo co "posledne" by bolo s rodicom, co by tvoje dieta skusal "vychovavat" v pripade, ze stvara nieco vyrazne cez ciaru.

Takto ti poviem, pokial by tvoje dieta v skolke robilo zle tomu mojmu, a ty by si ucitelke zakazala akokolvek mu v tom efektivne zabranit, tak by som urobila vsetko pre to, aby to tvoje dieta zo skolky vylucili. 100% suhlasim s tym, ze dieta si mas vychovat ty, tak aby respektovalo urcene hranice. A az potom ho davat do kolektivu. Samozrejme, ze kazde dieta obcas skusa, ale co je vela, to je moc, zvlast ked je v tom umyselne robenie zle druhym. Nehovoriac o tom, ze sa to tie ostatne deti od neho mozu velmi lahko naucit.

A ano, aj moj 4.5 rocny zvykne urazeny aj 10 minut revat ked sa mu nieco nedovoli napriklad preto, ze neposluchal.

Nuz a nie, z potreby rebelovat a robit blbosti clovek NIKDY nevyrastie. Len mu mozno zacne viac zalezat na verejnej mienke a bude si davat vacsi pozor, aby ho pri tej zlobe nevidel niekto, kto nema. Niektori z toho "vyrastu" tak, ze v puberte zacnu tlct aj rodicov. Pretoze rodicia nejak nepovazovali za potrebne si pred dietatom vybudovat respekt. Arguemnt "z toho vyrastie" je pre mna ekvivalentny argumentu "je mi to jedno".

michaela45
6. apr 2016

@maslenka47 ja som nehovorila nič o tom že to robí stále ale to je jedno ja mám svoje deti tie si vychovávam sama a nepotrebujem múdre rady od niekoho takého ako si ty a týmto som skončila

moncurienula
6. apr 2016

len klud babule, vsak netreba sa hned hadat, kazdy si moze povedat svoj nazor, no nie? 🙂

zzuzulinka
autor
6. apr 2016

Myslim si,ze kazdy rodic si je zodpovedny za vychovu svojich deti a nie nejaka ucitelka.nase deti su nasa vizitka.urcite nie som zastanca bit deti,tak ale zase odtial porial.ak uz fakt treba tak dam,len to cloveka potom tak mrzi,ako to dieta na vas pozera,ze co som to urobila.a to je fakt iba v akutnych pripadoch.no uvidime,dnes ideme na ihrisko,tak som zvedava

sardinka335
7. apr 2016

Viiete čo som urobila ja, ked sa na mojom synovi ,,odbavoval,, jeden štvrták??? A funguje to u väčšiny deti - mam to odskušane. Syn je taky - zial nie ako mama 😀 😀 😀 nevie sa branit, resp. nebrani sa nijako. Lahky terč všelijakých zakomplexovaných harantov. A teda incident sa viac krat opakoval a riešenie v nedohladne. No do mna 100 čertov a kedze dotyčny chlapec je ,,známa firma,, tak uz to nikto ani ,,nerieši,,. Pekne krásne ked som videla, ze dotyčny je sám - v šatni, tak som k nemu prišla a razne mu povedala, ze mojmu synovi nebude nadavat do kktov a ešte raz to budem počuť tak uvidi - neviem čo uvidi, ale ten jeho pohlad bolo vidno, ze nečakal, oči vypleštene. Odvtedy mam ,,svaty klud,,. Takze bit moje dieta alebo mu inak robit naschvaly - je mi jedno moze mať aj 3 roky, tak pekne pridem a ,,dohovorim,, a verte tomu, ze to decko uuuuplne inak reaguje na inu ,,tetu,, čo za nim pride jasne, rázne a nekompromisne s pohladom masového vraha.....ako na mamičku, čo mu dohovara anjelskym hláskom ako ,,nebijeme detičky,,. Ono sa to začína na pieskovisku a pokračuje v škole len v ,,ružovom,,. Lebo sa nenazdáte a tie zlaté milunke decka budu tlcť vás! To vobec nie je zadna rarita, ze puberták nadava mame do ppič, kkurev a bere jej peniaze do školy nechodí a vyrasta z neho flákač...a rodič sa len bezradne pozera.

maxiva
7. apr 2016

@zzuzulinka moj syn tiez niekedy zacne strkat deti,posturovat.vsimla som si,ze si tak vynucuje pozornost toho dietata,aby sa s nim nahanalo.a ked dostane na zadok,to moc na neho nezabera.zabera jedine,ze ideme prec.niekedy staci raz upozornit,ze ak neprestane odchadzame.teraz to uz na neho zabera.potom to uz nerobi.ale museli sme viac krat odist od deti,aj mi plakal,aj vyvadzal,ale neustupila som.v tomto veku byvaju tie deti taketo,skusaju co mozu 😉 teraz ma obdobie,ze sa urazi a schova sa napr.za strom a tam sa fuci.po chvili sa vrati,akoze nic 😀 a vzdy tam tak vzdycha nahlas,aby som vedela,ze je fakt nastvany 😀

mirka822
7. apr 2016

No upřímně něco takového bych asi jako matka neustála, ruply by mi nervy a dostal by po zadku 😀 Mám naštěstí holčičku a období takového vzdoru jsme měli také. Domlouvání nepomohlo, když viděla, že jí nic nezakážu, dělala to dál a dokonce jsem měla pocit, že se mi posmívá. Takže pak přišli přesně věci jako odchod ze hřiště, nutila jsem jí dívat, jak si ostatní děti hrají, aby věděla, jak se má chovat. Nikdy se mi naštěstí nestalo, že by někoho uhodila, nebo strčila tak, že by mu ublížila, ale házela po dětech písek, kamínky a to je také nepříjemné. Pokud neplatí zákazy a domlouvání, tak možná ho někdy před ostatními dětmi třepnout přes zadek neuškodí. 😉

lujzaveghova2100
13. sep 2016

dobry den mam podobny problem maly zacal chodit do skolky je tam od 2.9. vsetko bolo v poriadku az do casu ked zacal rano plakat pred skolkou ze nejde strasny hisak len 2 dni poobede ked som pre nho prisla bolo vsetko ok a dnes pridem a ucitelka maly ma velky problem lebo bije deti a ja ze bije v zivote to nespravil nevravim ze od neho dostal niekto aj lopatkou v zapale hry ale naschval zatial nie a vravela ze nakoniec sotil spoluziaka su v zmiesanych triedach slovensko madarskych maly vie len tak tak po slovensky lebo mame problem s komunikaciou a neviem co robit kedze pri mne si to nedovolil alebo som si vazne nevsimla zeby robil detim zle a neviem co teraz poobede uz sa ho neoplati nijako potrestat uz lebo ani nevie zaco je poriadne karany ked sa to nestalo v ten moment ved viete co myslim ale si myslim ze ked sotil rraz spoluziaka nieje to az taky problem a su tam aby ich usmernovali viem ze aj ja ale ja uz mu doma tazko vysvetlim ako ked sa stane situacia a som tam ze ho vezmem prec a tak neviem ci sa da nejako pomoct lebo aj ucitelka je neprijemna.