Zapálené očko. Čo pomáha?

smisela
13. mar 2008

Ahojte,viete mi niekto poradit,co pomaha na zapalene spodne viecko?Prvykrat mala podla ocnej jacmen,tak nam predpisala opthalmo-framykoin,ten velmi pekne zabral,po 2 tyzdnoch ma ocko znova zapalene,ale asi to nie je jacmen,davam jej znova tuto mast,ale moc jej to neprechadza,dam jej ju este do soboty a ked nic,tak asi zasa ocna,dost casto si ho sucha,asi ju to svrbi,poradte mi nejake obklady,alebo ja neviem...inac nenasla som nic v MK o tomto.Dakujem.

katarina.banska
19. máj 2010

ahojte,
aj my mame zapalene obe ocka z porodnice. ocna nam dala kvapky do ociek, musim jej ich kazde dve hodiny kvapkat a robit masaz ociek. volaju sa tobrex. mate s nimi nejake skusenosti? dufam, ze to prejde za par dni. o dva tyzdne ideme na kontrolu, ak jej to neprejde budu jej robit nejaky vyplach chudatko moje. co to vlastne je? a je ten vyplach bolestivy? dakujem

tommy13
19. jan 2011

Cawees baby mi mame problem s ockami tiez, neviem ci je to zpal ci co to je najprv mal maly kaprika v ocku zena mu to utierala, vcera nam znama poradila kvapnut mu materske mliecko ze vra to pomoze a dnes rano mal ocko akoby zalepene kaprikami poradte co treba robit dakujem.Podotykam zijeme v Anglicku takze veci s lekarni asi tazsie pozhaname kedze tu prevlada psychoza ze sa s toho daju vyrobit drogy.Tak ak sa da pomozte. Dakujem

sofia2008
19. jan 2011

ahojte..my sme mali to iste..doniesli sme si to z porodnice, mala brala skoro mesiac atb mast Ophtalmo septonex, ktoru ked sme vysadili, vsetko sa vratilo spat, zalepene ocka kazde rano..tak som sa hrabala na nete a kupila vodicku Ophtal na vytieranie a za dva dni sme uz mali pokoj, sama som bola prekvapena, ako to funguje, k tomu sme pouzivali aj vytieranie ocka harmancekom.

janinah
19. jan 2011

@tommy13 mat.mlieko nekvapkaj,je síce sterilné,ale je to mlieko a teda kysne a to nie je dobré pre oko, opýtaj sa v lekárni,niečo na dezinfekciu oka musia mať alebo nech ti odtial pošlú OphtalmoSeptonex kvapky-dezinfekčné al. OphtalmoFramykoin masť-to je už atb, ja som dávala malému Azafenikol kv.to je atb,ale niekedy nepomôže siahodlhé kvapkanie kadečoho len preplach slzných ciest-to síce vyzerá drasticky,ale nie je to nič strašné,robí sa pod lokálnym znecitlivením kvapkami a očku to zvykne pomôcť

katrinka8
2. apr 2011

Ahojte, dcerka ma zapalene ocne viecko. Nie velmi, len trochu. Ale ako si to obcas sucha, tak si to, samozrejme, drazdi (ma 10 mesiacov, takze nechape, ze si to nema suchat). Ma tam taku malu bielu bodku a okolo zacervenane. Zvlastne je vsak to, ze sa jej to raz za cas zjavi na nejakom mieste, na dalsi den to zmizne a objavi sa to na inom mieste, takto jej to "putuje" po ocku a potom to zase zmizne z nicoho nic. Ocne bielko nema cervene. Momentalne ma na 1 ocku tie bodky 2 (na dolnom viecku). Nevsimli sme si ziadnu suvislost s nejakou potravinou alebo nejakou latkou (chemickou, prirodnou a pod.) Akurat mi napadlo, ze sa mi zda, ze sa jej to objavi akurat v suvislosti s "chorobou" (casto mava sopliky) - ale nie som si ista, ci to ma vzdy zrovna pocas alebo po chorobe. Dr. nam povedala, ze to moze byt aj reakcia na prach. Napadlo mi, ze si tam moze zatierat prach aj tym, ze lozi a potom si sucha ocka. Nezda sa, ze by jej to nejako vadilo - posucha si ocko naozaj len tak 1-2x za den (a to aj vtedy, ked tam nic nema) Nemate niekto s tymto skusenost? Nasla som na nete radu, ze do pohara teplej vody dat par kvapiek detskeho sampona a potierat rano a vecer (vrajto to nejako suvisi s mihalnicami) - zda sa mi to zvlastne, no ale ak to ma pomoct... Vyhnut sa kontaktu s prachom je asi nemozne, kedze lozi skoro stale. Budem vdacna za akukolvek radu.

ansira
11. dec 2011

my sme mali zapalene ocko, zcervenane a opuchnuté ocne viecko, a karpavé ocko. Detská lekárka nám odporucila Acuflash kvapky, ale nepomáhali. Potom som skusala, rumancekove obklady, oftalmo septonex, napokon som isla k ocnému lekárovi. Dostali sme Tobrex kvapky ( antibiotikum! ), nepomohlo to potom Tobrex masticku, vtedy sa zlepsilo, karpiny sme uz nemali, ale este stále cervene viecka ano. Tak som kupila Ophtal, a za 2 dni moja mala princezná mala pekne zdravé kukadla. Sama sa cudujem. Lebo lekár nám uz poradil ist do nemocnice, ak sa to nezlepsí. Chvala Bohu, teraz je už všetko v poriadku. 🙂

alyca
30. mar 2015

@trixi ahoj, ja som kupila borovu vodu, ale na nej je uvedene, ze nedoporucuju uzivat pre deti do 10 rokov.
ako myslis vyplachovat ocko, kvapnut do ocka, ci len potierat viecka?

13091991
18. mar 2016

Moja mala ma tiez opuchnute ocko...ma ho aj trochu cervene zvnutra neviem ci to ma prievan alebo co...boli sme dnes u dokorky dala nam Ocuflash kvapky s tym ze ak to bude mat v pondelok rovnake dala mi vymenny listok na ocne...mam len problem jej to dostat do oka to je katastrofa :-/ ale bohuzial musim na silu..ma niekto skusenost co zaberalo? nema ziadny hnis ani sa jej nelepi karpinkami len ho ma opuchute a cervene bielko...dakujem 🙂