3 ročný syn vôbec nepočúva, odporuje a je hyperaktívny

katka159
9. mar 2011

Prosím Vás chcela som sa spýtať na názor, náš malý bude mať v máji 3 roky a absolútne nepočúva ,stále odporuje, nechce sa obliekať, neuveriteľne kričí a najhoršie je keď mu niečo nieje po vôli alebo mu niečo zakážem a nedovolím tak začne revať , všetko okolo neho lieta a všetkých pľuje. Je to normálne na jeho vek alebo by som mala vyhľadať odborníka pretože už nepomáha ani vysvetľovanie, ani napomínanie a už ani facky.
Rozhodla som sa to dať aj ako diskusiu pretože by som rada aj zistila názore iných báb a dúfam že mi tému neuzamknú

mirkanova
23. mar 2011

@tinaki1275 ,ahojky,tak my sme brutalne spinkavali od narodenia,tak po 2hodinky a potom asi tak okolo 7dmeho mesiaca,ked jej zacali vychadzat zubky,tiez sa to dost zmenilo...polievy polovicu povypluvala aa vyvratila,prikrmy,samozrejme kupovane akotal zjedla,maso vobec do roka a pol,no des,a spanok? musela som ju hodinu hojdat na rukach,v noci som talmer vobec nespavala,lebo ked mala konecne zaspala,tak som sla porobit to co som nestihla cez dena ked som si sla konecne lahnut,tak akonahle som zacala zaspavat bola hore a kolotoc sa zacala tak dookola,asi tak do 13 mesiacov som vydrzala kojit potom som to uz vzdala,lebo som spavala tak asi 2 hodiny za 24 hodin,doteraz mam hrcu na ruke z hojdania,ked som ju odstavila,tak vydrzala spat 3 hodiny a tak isto som ju bravala k sebe do postele,ked to bolo v noci uz neunosne,doteraz zle spinkavame a to uz na m taka na 3 rocky,tak ti drzim palce aby ste cim skor z toho vyrastli a co sa tyka tej hyperaktivity,moja sa do 2 rokov nevedela sama zahrat dlhsie ako 5 minut,takze som neustale behala len okolo nej...

lucyna15070
23. mar 2011

@traktor úúúúplne suhlasim,presne to robim aj ja takto,ked sa hodi o zem necham ho tam,a ja si robim svoje,so všetkym čo si tu napisala len suhlasim,ja som tiež už nevladala s nervami,a myslim že tymto pristuupom je to najlepšie,len zatial neviem ako sa zachovat ked sa mi hodi o zem na verejnosti,nemožem ho tam nechat ležat,čo si pomyslia ludia?!tak ho vezmem na ruky a utišim,nič ine mi neostava 😉

jolinka
24. mar 2011

lucyna15070
na verejnosti urob to iste, nechaj ho lezat... samozrejme ked nie je minus 15 😉 a nelezi v mlake
na to co si myslia ludia kasli, lebo inak dieta rychlo zisti ze sa mama boji vystupov na verejnosti a prave PRETO tam bude najviac vyvadzat

zuzana_m
24. mar 2011

@katka159 ahoj....moj syn je velmi podobny 😒 ...absolutnenerešpektuje autority, robi si čo chce, ked sme vonku neznesie ist pekne za ruku,chce utekat daleko od nas, najnovšie chce sam behať cez cestu, vrieska, ked daco nechce,alebo reve, a tak dalej.....ako on vie byt aj vellmi dobry, pohra sa sam, pocuvne,ale podla nalady asi...inac ked ku nam dakto pride to je katastrofa,chytaju ho raple.......bude mat styri a teraz mi ho vezmu od aprila do skolky, normalne mam strach ☹

zuzana_m
24. mar 2011

@petusska
@katka159 baby akurat som si precitala kde pisete ze ked ste doma s drobcami same doma, tak su dobrí,a ked niekto pride,stači jeden človek, su ako vymenení.....my uplne to isté, nechápem to,vtedy je ako čert

zuzana_m
24. mar 2011

@tinaki1275 ahoj....moj syn bol do troch rokov uplne vyborne dieťa....ako sme oslavili treti rok, bum, stal sa z neho čert.......sice ked sme doma sami, je užasny, pohra sa sam aj hodinu, pozera rozpravku, zaujima sa co robim , a tak, ale akonahle sme vonku, alebo ku nam niekto pride, je hrozny, nepočuva, robi zle, provokuje atd....

katka159
autor
25. mar 2011

@zuzana_m ahojky to som rada že nejsme sami čo tak stvarajú
inak bola som dneska u dr. a pytala som sa na to a povedal že v tomto veku to je uplne normalne a že netraba ist k psychologovy že to preraste.... tak dufam že to bude čo najskor... 😀

mirkanova
25. mar 2011

aj ja suhlasim,nasa mala ked bola mensia ,asi tak do roka apol mala pred tatikom respekt,teraz? vobec a presne ako pisete ,ked sme same doma,navarim ,upracem ,v poslednej dobe sa aj sama trosku zahra..ale akonahle pride tatik domovm,nedajboze babka na cely den,niet jej rady..

icokoo
25. mar 2011

@katka159 ja mam doma dve hyperaktyvne deti a poviem jedine co na nich zatial stale platy je pochvala,pochvala,pochvala. ked nieco zle vyvedu ja ich nebyjem ani necapem potom su len horsi vzdy si ich posadim k sebe a vysvetlujem aj ked 20krat ale potom si uvedomia ze spravili zle. Bytkou nic nevyriesis iba to bude horsie a tvoj maly je v obdoby vzdoru neboj to ho prejde len mu nedaj najavo ze ta vytaca viem je to tazke ale zabera to a nikdy nepovol ak mu nieco nakazes treba to spravit tvoj maly je maly tak to chce cas a trpezlivost. napriklad ak si ma po sebe upratat hracky tak mu navrhny ze tie hracky poupratujete spolu aby neboli smutne lebo MOZE prist zlodej hraciek je o tom aj nadherna rozpravka vola sa RUDOLF sob s cervenym nosom mojim dvom to pomohlo.

atrami
26. mar 2011

@zuzana_m , u nás to isté- robil to každý syn. Keď sme sami doma, tak o ňom ani neviem, ako náhle sú spolu, tak sú ako utrhnutí z reťaze. Najmladší opakuje po bratoch je ho plný dom. A keď príde tatino, koniec, nedá sa nič pri nich urobiť, len na nich dávať pozor, aby sa nedorazili. 😀

atrami
26. mar 2011

@icokoo , u nás to isté. Vysvetlovať a u najstaršieho treba hlavne pridať príklad. Všetko si berie k srdiečku, všetko oplače. Niekto na neho zvíši hlas, niečo napríklad rozbije hneď nárek. Niekedy pomože vysvetlenie, že sa nič nestalo a hlavné je, že si neublížil. Včera nezabralo, bral to ako najväčšiu tragédiu sveta. Mali sme doma knihu- 100 najväčších katastrof sveta, popozeral obrázky, niečo si prečítal a nakoniec prišiel a povedal, že mi na krúžku urobí druhý hrnček 🙂

zuzana_m
26. mar 2011

baby na mojho syna najlepsie plati- kludne sa s nim bavit, vela mu rozpravat, zaujat ho aktivitami, ziadne bitky,krik-toje najpodstatnejsie, ako ste tu pisali, vtedy su krpci horsi, ALE kamen urazu je u nas tato :( on je uz na syna akoby alergicky , hocico maly robi, uz naneho reve, da mu bitku, dokonca ho aj provokuje dakedy, alebo nadava mu do hlupych atd :( uz neviem co robit, syn je potom ovela ovela horsi, ....on fakt ked sme sami doma, je dobry, krasne sa hra, sem-tam ma rapel ale malo, a moj muz je ako nenormalny, vyzaduje od neho aby sa choval ako dospely ! dakedy :(( maly vyleje cajik, uz na neho reve, vrvaim mu prestan je to dieta, to sa stava, a uz je krik....ja uz fakt neviem......

zuzana_m
26. mar 2011

@katka159 ahoj tak to je super co povedal Dr. 🙂 dufam ze to tak bude.....moja Dr. vravela ze ak pojde do skolky, skludni sa, len ja mam strasny strach z nastupu do skolky 😖

zuzana_m
26. mar 2011

ja som normalne rada ze som nasla tuto stranku, samozrejme nechcem aby to vyznelo zle ale som rada ze nielen nas krpec je taky a vyzera to ze je to fakt normalne a prejde to...... 😉

katka159
autor
28. mar 2011

@zuzana_m neboj nejsi sama kto ma strach zo školky aj ja lebo malý je taky že staršým detom nič nepožiča len mladšim a nechce sa o nič deliť....a ako to bude kežde rano nechcem na to ani pomysliet kym si zvykne.... 😲

atrami
28. mar 2011

@zuzana_m , ja som tiež mala obavy zo školky, ale čerti sú len doma, v školke sekajú dobrotu.

katka159
autor
29. mar 2011

@atrami tak to dufam aj ja že mi nebudu každý den volať zo školky že je nezvladatelný.....dufam že to zladneme.... 🙂

fialocka753
29. mar 2011

@katka159 Ahoj moja starsia dcerka tiez pred nedavnom skoncila s takym spravanim u nej to trvalo 6 mesiacov. Pockaj este par tyznoun a potom ked to neprejde chod za odbornikom. Vela stastia prajem 🙂

katka159
autor
30. mar 2011

@fialocka753 ďakujem ale u nas to už trvá asi 9 mesiacov a dr. som sa pytala a povedal mi že to musí prerostnuť.... 🙂

gzzzl
23. sep 2011

@katka159 - ahoj Katka, nie som ziadna psychologicka, ale bola som Babysitterka a teraz som tiez matka 5 mesacnej dcerky...a jedno je jasne... ako sa budes ty k tvojmu dietatu spravat, tak sa bude ono k tebe.. Ked mu dovolis, bude si robit co chce... Podla mna pojem "Hyperaktivne dieta" je len psychologicky tah...(ale to je moj nazor)... Dieta treba vychovavat s laskou, ale musia byt urcene presne hranice... ked zacne plut, revat, plakat, hystericit...ja som zvykla to dieta (na ktore som davala pozor - rodicia vedeli) dat do detstkej, pokial sa neukludnilo...netreba ich bit... treba s nimi zaobchadzat ferovo...ked je dieta "neposlusne"... nebudem mu predsa hrat do karat... Aj studena (teda vlazne-chladna) sprcha pomoze... Dieta, ktore si robi co chce, pluje a pod... co si opisala, nema respekt voci matke... bohuzial je to casto... Malinke deti su zlate, a skusaju, ako daleko mozu zajst... robia to aj domace zvierata, aj kolegovia v praci, predavacka, sefovia, surodenci, rodicia...

Druha vec, preco dieta tak reaguje moze byt aj to, ze sa mu malo venujes... nemyslim tym obskakovanie drobca...ale aktivne venovanie sa dietatu... Preto vycina, aby ste si ho vsimli, aby bol stredobodom pozornosti...

zvedavamt
23. sep 2011

Hyperaktívne deti neexistujú !
Pokial do dietata napcháte denne veľa CUKRU /aj skrytý cukor v džúse,ovocí,pečive.../ tak sa nečudujte, že vaše dieťa to nevie inak zvládnuť,ako nadmerným pohybom, ktorý nedokáže ovládať. Ja viem, že je jednodukšie mu dať nálepku, že je hyperaktívne, príp to skúsiť potlačiť liekmi,ale to nie je riešenie.
Pokilaľ nedokáže odolať chuti na sladké, tak sa mu len premnožili v tele kvasinky a tie si žiadajú čoraz viacej sledkého. Aj toto sa dá zvládnuť. 🙂
A súhlasím s Gzzzl " čo dáš, to dostaneš naspäť"
Zúfalým rodičom doporučujem navštíviť kurz Akadémie praktického rodičovstva - info v Materských centrách.
Ja som bola 🙂 ,ale velmi mi pomohla aj knižka :
5 dní, ktoré zmenia vaše dieťa
Kevin Leman · Vydavateľstvo: Porta Libri
s praktickými návodmi ako zvládnuť nezvládnutelné deti.
Vela trpezlivosti ...
🙂

angellinka
23. sep 2011

@gzzzl velky suhlas!!! 😉

ani3012
23. sep 2011

@zvedavamt

Každá z približne 16 miliárd nervových buniek mozgovej kôry je svojimi výbežkami prepojená asi s 1200 inými neurónmi. Ich komunikácia prebieha biochemicky, takzvanými neurotransmitermi. Výskum zistil, že mozog jedincov s poruchou pozornosti nevyrába dostatočné množstvo niektorých transmiterov, najmä dopamínu (jeden z hlavných "energizérov" mozgovej činnosti).

Hyperaktívny syndróm sa vyznačuje nedostatkom serotonínu, neurotransmiteru vyvolávajúceho pocit pohody a upokojenia.

zdroj: http://webcache.googleusercontent.com/search?q=...

tí, ktorých sa tento problém týka majú prečítaných nespočetne veľa kníh,kopec presedených hodín u psychologičky, študujú,venujú sa tomuto problému a tak nerozumiem,ako ty,ktorej sa to netýka ,príde a napíše takú vec,že je to z cukru

že by : podľa seba súdim teba ?

kamilka22
23. sep 2011

@katka159 mne takto dceru rozmaznavala svokra - mala som s nou "uprimny" rozhovor,ale vsetko bolo mienene v dobrom a ona sa na mna v podstate urazila... je mi to fuk, hlavne, ze sa odvtedy drzi mojich pokynov a domov mi od nich nechodi splasena opica, ale moja dcerka 🙂

kamilka22
23. sep 2011

A este jedna vec - moj syn ma tiez obdobie vzdoru, je tvrdohlavy a vonku sa tiez vie hodit o zem,ked mu nieco nedovolim. Ciastocne to riesim tak, ze ho prosto prekrocim a kracam dalej - ved on zisti, ze ma to nezaujima, chytro sa pozbiera a z revom bezi za mnou. No a ak sa nepozbiera do casu, kedy prejdem na koniec ihriska, tak sa vratim, capnem mu mierne - podotykam mierne - po zadku a to by ste sa divili aka zmena nastane, hned sa mi vrhne okolo krku a ide sa pekne domov. A to ho inak nebijeme, taketo capnutie /podotykam, je to take, ze to cez plienku nemoze ani citit/, je pre neho akoby signalom, ze prekrocil hranice, a ze uz je cirkusu dost. 😀 Ale zavisi od situacie, niekedy uplne staci mu nieco ukazat, uputat jeho pozornost a je zasa dobre, inokedy je v "amoku" a mohla by som sa aj rozkrajat a neprinutim ho pocuvat ma. Ale je este malicky, tak ma cas sa to naucit.

zvedavamt
24. sep 2011

@ani3012
ako vieš, že sa ma to netýka?
"podla seba sudim teba"
my sme sa tiež nabehali po lekaroch a nemocniciach,ale povedala som DOSŤ !
nebudem dieťa trápiť ...
Píšem z vlastnej 6r skúsenosti aj zo skúseností iných rodičov, absolvovala som tento rok kurz Akadémie praktického rodičovstva.

lussy211
24. sep 2011

@petusska Milé, nervy z malého a ešte otec do toho, jedine sa odsťahovať:(

lussy211
24. sep 2011

@lucyna15070 No ja si pamätám keď som ja bola malá, presne toto som robila, mama mi len zamávala a povedala že príde teta a zoberie si ma so sebou a fakt sa niekto našiel kto mi začal mávať a hovoriť že si ma vezme, v tu ranu som bola pri mame 😀 A čo si pomyslia ľudia to ťa nemusí trápiť, pokiaľ to melé nemlátiš na ulici ako žito a nejačíš po ňom ako besná(to som už videla a vtedy som aj ja už ostaa stáť že čo?..)Takže tak🙂

lussy211
24. sep 2011

@zuzana_m Hm to je smutné že takto reaguje, ale myslím že je na Tebe aby si ho zarazila.Ak nechce mať doma nesebavedomé dieťa, ktoré postupom času začne klamať, aby predišlo ďalším výbuchom a bitkám..ver mi že to nevravím len tak:(Tvoj muž sa chová ako malé decko, stráca nadhĺad ..Musíš byť silná v tomto.Držím Ti palce

ani3012
24. sep 2011

@zvedavamt pokiaľ "kurz Akadémie praktického rodičovstva" u tvojej dcérky zabral,tak ti gratulujem
ale každé dieťa je iné ( áno,aj tie hyperaktívne sa od seba líšia) takže čo zabralo na tvoju dcérku,na iné dieťa nemusí....
ty si bola na tom kurze len tento rok...povedz,mi ako dlho vám toto funguje ? Malá už chodí do školy ?
ako sa správala pred kurzom a ako teraz ?
Len ma to zaujíma......

apropo: na tom kurze si bola ty,nie malá,takže v prvom rade si zmenila seba...nie ju...nie jej hyperaktivitu....