4 ročný syn kaká do plienky. Mám mu dať antidepresíva?

krasnulka
16. dec 2010

Mamičky, chcela by som vediet váš názor na takmer štvorročné dieta,ktore potrebuje kakat do plienky. Na cikanie sa pyta, plienky nenosí,ale na kakanie musi mat plienku, nechce ist ani za nočnik a ani na WC. Radsej bude držat. Neurolog nam predpisal antidepresiva,ale ja osobne mu ich davat nechcem, podla mna to nie je nenormalne, myslim,ze z toho vyrastie a zacne chodit aj na WC. Nie je jediný, takých deti je viac,ale rozmýslam ci mu mam davat tie antidepresiva. Budem vdačna za každú vašu odpoved.

ivetkab.
16. dec 2010

Podľa mňa sa nemôžeš na vyjadrenie lekára pozerať ako na niečo zlé. Nie je to normálne aby 4 ročné dieťa kakalo do plienočky. Zrejme je šikovná keď pišká do zachodíka. Zrejme ma len nejaký zlý zážitok z kakania na záchode. Možno zabolelo bruško, alebo niečo. Jednoducho zlý zážitok. Radšej jej tie lieky daj, aby ste sa nedostali ešte do horšieho štádia, kedy začne mať problémy s črievkami. Ani dospelý človek nesmie zadržiavať nie to ešte také maličké dieťa. Skús jej začať dávať tie liečiky a keď bude sedieť na záchode, tak sa rozprávajte o tom, ako kaká mamka a tiež ocko a vymýšľaj si nejaké rozprávaky, ako kakala princezná, alebo shrek alebo akákoľvek postavička, ktorú má ona rada.... veľmi držím palce, aby sa vám to čoskoro podarilo ...

maznacik007
16. dec 2010

Nuz myslim si ze ked mu lekar tie lieky predpisal tak by si mu ich mala davat... co je normalne a co nie tazko posudit ale v tom veku to uz rozhodne nie je bezne aby dieta pouzivalo na kakanie plienku. Ja nie som lekar ale pokial sa vie vypytat cikat tak sa isto vie vypytat aj kakat / vlastne sa ti pyta ked chce plienku / a potom to moze byt iba psychicky blok alebo cosi podobne... /predpokladam/

Skus ho motivovat... za kazde kakanie na WC ku odmenka, prip. ist na to tym sposobom ze uz je velky a velke deti chodia na zachod... prip. skusit nocnik... Zadrziavanie stolice nie je dobre.. moze mat potom omnoho vacsie problemy s crievkami a s konecnikom a moze z toho vzniknut bludny kruh.

ivett1
16. dec 2010

ahoj...podla mojho nazoru ma asi nejaky "blok" na kakanie...uz som citala o 3 a 4 rocnych detoch, ktoré kakajú do plienky, ale pisali o tom ako o probleme (v niektorej mama&ja), takze...co poradit...ked si chces byt istejsia, skus este navstivit nejakeho ineho neurologa, pripadne napis do niektorej z poradni ...uvidis, co ti odporucia odbornici...a potom sa ti bude lahsie rozhodovat 😉

bambi2
16. dec 2010

nemyslim, ze mu tie antidepresiva pomozu.. skor by mohli aj uskodit, je to predsa len sama chemia... skus to najprv nejakymi odmenami, porozpravat sa s nim/ nou preco nechce ist na wc... pripadne sa spytaj, co by chcel zato ak nebude viac kakat do plienky ale na wcko... urcite existuje nejaky sposob ako ho odnaucit len treba zistit ktory je to... a musis to zistit ty. ked zistis pricinu urcite si poradis aj sama s tymto problemom... hlavne nenutit ho ale nechat mu cas.... a vysvetlit mu, ze uz je velky chlap a velki chlapi to nerobia... 😉

anjelicek26
16. dec 2010

Blok kakat sa dnes lieci antidepresivami? Ved to dieta je uplne normalne, zdrave, vesele, takymi liekmi ho uplne utlmis a mozes dosiahnut uplne opacny efekt.

Kakanie do plienky v 4 rokoch normalne nie je - ale lepsie pravdu povediac, ako zadrziavanie, problemy zo stolicou, zapchou, bolenim bruska. Osobne poznam par bab, co si s tym preskakali vela, plienku zobrali a det nekakali, hovienko stvrdlo, boli bolesti, ranky na konecniku a museli pomahat v nemocnici, blok este väcsi, ako bol predtym.

Mas pravdu, vyrastie z toho, neni to katastrofa. Odmenovat, presviedcat, ostat s nou na zachode, vysvetlovat donekonecna. My sme Saske davali nocnik za zaves, aby bola sama, spieval pesnicku, ked do neho nieco voslo, nikto jej tam nechodil, citala si knizky, kukala na telku, nikto na nu netlacil... bola sice malinka, ale podla mna by toto bolo riesenie. Netlacit na nu casovo, proste si tam haca a bude robit nieco, co ju zaujima... ak sa nepodari, nevadi...

Ved to moze kludne byt tym, ze sestricka plienky ma, a on nesmie... vyriesi sa to...urcite... ja by som tie lieky nedavala a konzultovala to skor s psychologom, ako neurologom.

prasiatko30
16. dec 2010

Ono najistejsie by bolo konzultovat to s dalsim neurologom - ak sa da vybrat tak skor s takym co nie je velmi hrrr do predpisovania liekov a este k tomu antidepresiv to je teda ina kava a este pre 4r dieta.

Ja som poznala jeden takyto pripad a z dost blizkeho okolia - chalanisko velmi inteligentny,velmi muzikalne zdatny, cikat cikal uz od nejakych 2r do zachodu ale kakat ani za svet, rodicia skusali vsetko mozne aj nemozne - ale proste ked isiel kandit tak musela byt plienka - takto to trvalo skoro do 5r az potom sa porozpravala matka s ucitelkou ze ako by mohli ist na neho a poprosila ju ci by to nemohla nejako prebrat v triede -samozrejme anonymne aby sa mu deti nesmiali - ucka im hodila jedneho dna milu prednasku o tom aky su uz velki a ako uz musia chodit sami na wc a co ja viem co im tam este v setko narozpravala ale zabralo to - kedze to povedala ucitelka ako autorita maly zacal pekne chodit na zachod - a bez ziadnych antodepresiv a tiez to vypadalo trochu beznadejne takze hlavu hore a je vcelku mozne ze sa to da do poriadku aj bez liekov

kaja73
16. dec 2010

Ja som ešte nepočula o tom aby sa pri problemoch s kakanim davali antidepresiva.Su to velmi silne lieky na psych.problemy.Ja by som sa ešte poradila s inym doktorom.Toto mi pride uplne mimo.Skus zajst aj za psychologom,nech ho pozrie.Určite by som take drasticke lieky na takyto problem bez konzultacie s inym doktorom NEDALA.porad sa aj s pediatrom,popripade s inym neurologom.Mojej mame 4 lekari dali na ten isty problem iny liek aj stanovlli inu diagnozu.Proste aj lekar sa može mylit a doplati na to tvoj syn

evickapooh
16. dec 2010

uplne suhlasim s anjelicek26 - antidepresiva pre 4 rocne dieta?a co bude brat neskor keby nezabrali?mimochodom si myslis ze od tych tabliet potom bude kakat do nocnika?odporudam navstivit pschologa nejakeho lepsieho-myslim uznavaneho dobreho d etskeho psychologa aby tu blokadu uvolnil ved to je len psychicka blokada-ak problemy s konecnikom su vylucene- patri do ruk psychologa mimochodom aj moja 5 rocna dcerka chcela zas plienky lebo aj leuska[mensie dcerka] ma a ze ake dobre jej je ze nemusui chodit na wc-ko ze kludne moze kakat do plienky-mozno len preto kaka do plienky lebo vidi ze aj jeho mladia sestra to moze....
ja by som tie lieky nedavala v zahranici nedavaju detom antidepresiva antipsychotika a pod. lieky do veku 8 rokov , len v hranicnych pripadoch.moze mat nepriaznivy vplyv na ich mentalny vyvoj.ja by som ti odporucala psychologa....vyrastie z toho som si ista zatial musis mat s nim vela vela trpezlivosti/netrestat ho...ved on za to nemoze!!!

aktak
16. dec 2010

kakat vie, takze je fyzicky ok

otazka je ci do plienky kakat musi (psychicky problem) alebo chce (a sleduje co s tym dospelaci urobia)
ak je to psychicke tak by som zmenila prostredie, rezim, jednoducho aby bol mimo zabehanych kolaji a tento blok by sa narusil
ak nahodou trucuje tak to tiez tazke, v CR davali pripad kedy 5 rocne dievcatko kakalo vylucne vo vani pri kupani, mala 3 dospele sestry, vsetci sa isli potentovat z nej, bolo ocividne ze s nimi toci a psychologicka to s nou za 5 dni zvladla
drzim palce, treba najst dobre a citlive riesenie, netreba byt nervozny lebo to nicomu nepomoze aj ked chapem ze je to neprijemne

fem
16. dec 2010

urcite je to psychicky blok, riesi sa to skor formou terapie...na antidepresiva by si urcite mala mat este nejaky dovod naviac, su to silne lieky, v takom veku mozu vyrazne ovplyvnit jeho osobnost do buducnosti, urcite by som sa poradila este s nejakym odbornikom, psychologom..zial nie vsetci lekari su vo vsetkom za jednom..ja by som skutocne velmi silne uvazovala o takmto kroku ako antidepresiva...pokial tam nie je este nejaky iny problem...zda sa mi to privela

jabadaba
16. dec 2010

boze drahy a preco antidepresiva ked kakat chce do plienky? Ma snad dietatko nejake neuro problemy? Nedavaj mu taketo lieky len preto, ze zatial nekaka do zachoda. Ved mu to nepotrva do osemnastky. Antidepresiva nech si supne pan doktor.

matax
16. dec 2010

ahoj, moj syncek mal taky problem, bol sice mladsi, ale zvladli sme to. pomohla mi veta z casaku : " ked sa to vsetci naucili, nauci sa to aj on :DDD " a naucil. vymslala som vsetko mozne..najlepsie zabralo, ked som mu povedala , ze hovienka su smutne, ked ich hadzem do kosa ( v plienke ) a ze chcu ist za svojimi kamosmi do mora , hehehehe , no a motivacia zazitkom alebo darcekom..nepotrovnavaj ho s kamaratmi. nechala som tomu cas. antidepresiva sa mi zdaju prehnane. podla mna eset pockaj, ak mu to nerobi ine zdravotne problemy (bolesti, zápcha). my sme to zvladli az v troch rokoch, teda mal uz 3r a 2 mesiace a pritom mocil do wc alebo nocnika uz davno. u nas to bolo asi zapchou pri nasadeni kvapiek s obsahom zeleza. drzim palce, neboj, nauci sa :D 😉

eviska83
16. dec 2010

Ahoj
Moj syn kakal do plienky este pred 3 mes.Skusala som vsetko mozne- vymysali sme ze plienku nemame a pod. ale od dokazal zadrziavat aj 2-3 dni- nakoniec som mu plienku vzdy dala.Nas nechcel sadnut na zachod pretoze vraj tam su ryby.Vela krat slubil ze uz pojde na zachod ale nakoniec stale pytal plienku. Boli sme na navsteve a potreboval kakat- plienku sme nemali a domov to bolo asi 1hod autom.Neviem ako ale dal sa presvedcit a vykakal sa do zachoda. Celu cestu sme ho chvalili a slubil ze uz plienku nebude potrebovat. A tak aj bolo- odvtedy kaka len na zachode. Je to ulava. Verim ze aj u vas sa to vyriesi aj bez antidepresiv.Drzim palce. 🙂

habibi78
16. dec 2010

moja dcera bude mat tri roky a kaka len do plienky..... cika normalne, plienky inak nenosi, ale kakat do zachoda nebude.... ale u nej je to aj asi tym, ze od narodenia ma problemy s crevami, so zaludkom, s ritkou, bola aj v nemocke, stale berie lieky..... takze ona kaka len taka skrcena..... ale davam ju stale najprv na zachod a ked to nejde tak jej dam plienku.... a parkrat sa jej zadarilo aj do zachoda..... ono kazde dieta pochopi, co je spravne, skor alebo neskor.... ja by som to liekmi urcite neriesila, skor by som donekonecna skusala so zachodom a presviedcanim, raz to urcite pochopi..... vela sil ti zelam.... 😉

katecameron
17. dec 2010

nie je to normalene ze 4rocne kaka do plienky take dieta osobne som ani nepoznala co v takomto veku kakalo do plienky a tie lieky by som mu nedala ja urcite nie pokial tam niesu ine problemy

mamutka
18. dec 2010

@krasnulka, chod radsej za deckym psychologom, nie neurologom - mne napr.neurologicka navrhovala, ze mame dat malemu tabletky, lebo ako 2-rocny este nerozprava 😒 stara tabulkova skola.....
psycholog vam podla mna skor poradi, tam treba prist na to kde je pricina a tu odburat, nie oblbovat dieta liekmi....
moj tiez len do plienky kaka, aj ked cika uz len do zachoda, ale my este mame cas sa nad tym zamyslat. nepomohlo by posadit ho na zachod alebo nocnik ked si vypyta plienocku aj s nou? nech si zvykne, ze sa kaka po sediacky? a potom postupne plienku uvolnovat pri dalsich kakaniach a posuvat az dakedy neskor ju uplne odlozit?
nas maly napr.cika len na stojaka - do zachoda aj do nocnika, nie a nie sediet, tak sa obavam, ze ani pri tom kakani nebude chciet sedkat....
nie je to aj u vas tak, ze len stat chce pri vyprazdnovani? nema oblubeneho macika, ktoreho by si davala na nocnik? vyrob dajake hovienko a nenapadne ho tam supni, ze macik kakal 🙂
drzim palce, ja mam tiez pocit, ze tvoje dieta antidepresiva nepotrebuje, ked inak je to stastne a spokojne dietatko.
napadlo ma, aj psychologa dobre vyberaj, lebo kopa lekarov je zial takych, ze si pred pacientom frflu, ako ich v nemocnici zle platia, a ze co by sme od nich za tie peniaze chceli, ake riesenie problemu do hlbky....hlavne ta stara skola sa vie predvest.....urcite si najdi dajake referencie

littledevil
18. dec 2010

Malý nosil plienku do 3,5 roka a za nič na svete nechcel ísť na nočník. Kúpila som mu schodíky k Wc a to som ani nečakala, hned si sadol na wc a odvtedy pýta aj cikať aj kakať. 🙂

gabca55
26. aug 2012

ahoj a kedy isiel tvoj syn potom na zachod .mam taky isty problem porad mi

nasta197
26. aug 2012

ahoj aj by som mu ursite nedala antidepresiva.. bože ved je to dieťa on sa nauči neboj nic ako ty vraviš vyrastie s toho take lieky podla mna nie su pre detičky a este take malé veľa stastia a aspon sa vykaka aj ked do plienky 🙂

dida38
26. aug 2012

ako sorry, predpisat dietatu z takehoto dovodu antidepresiva je podla mna divne...a nikto ma nepresvedci, ze ten dr. co tak urobil nema za urcite mnozstvo predpisanych liekov krasnu dovolenku niekde v teplej krajine od dodavatela...smutne, ale zial realita...
mam kamosku, co mala presne tento isty problem, skusim sa jej opytat ako to riesila a pripadne napisem IP...
osobne by som tie lieky podarovala detom dr.

silvia.t
26. aug 2012

my sme mali to iste ked mal maly 3roky,skusala som aj po dobrotky aj po zlotky ...a az ked som mu vysvetlila co sa stene ak sa nevykaka a bude mu hovienko tvrdnut v brusku,az nakoniec pojde do nemocnice tak zacal kakat sam do zachoda

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
minnie55
28. aug 2012

To je nejaká novinka ??? Na všetko sa dávajú lieky ? Dieťa nerozpráva - dajme mu tabletky. nechce kakať do nočníka - šup antidepresívum. veď je to choré!!!! Skús ho motivovať, tak, ako tu písali baby, skús to aj hravou formou, alebo ho párkrát nechaj, nech sa pokaká do slipkov a rýchlo pochopí, že je to nepríjemné 😉 Nikdy, nikdy by som toto neliečila antidepresívami. Nie som doktor, ale to je úplne absurdné.

karamel
28. aug 2012

Urcite by som mu antidepresiva nedavala..... 😝 maly sa nauci, ved nebude kakat do 15-tich do plienky, nie? 😀 😀 skus mu dat niekde na zem noviny a nech sa vyskusa raz vykakat na ne, treba ho presviedcat, odmenovat a plienku jednoducho nedat. Nech to aj chvilu drzi, raz to aj tak bude musiet pustit 😉 Nauci sa, ale vy musite byt dosledni a hlavne trpezlivi🙂

lubikan
28. aug 2012

pre mna to nie je normalne!!!!!...to sa vam ako podarilo,dojst az tak daleko,do 4 rokov???!!!!!!!!

ja osobne by som mu dala nieco zjest prehanave,v krajnom pripade aj prehanadlo a vystihnut situaciu,kedy to na nho ide a sup utekat na zachod,WC.. a crevka sa raz vyprazdnit musia....4 rocne uz je dost velke,aby vedelo co sa patri..ja tu vydim problem niekde inde 😉

ja sama mam 4 rocne dieta a to chodi samo na wc uz asi 1,5 roka

denisa87
28. aug 2012

Ja som ho posadila na nocník,dala knizku do ruky a ako si ju pozeral sa vykakal,zatlieskala som,pochvalila a odvtedy kakame do nocnika,to bolo ked este nemal ani 2aj pol roka 😉

zuzanocka11
11. sep 2012

Antidepresíva nech si dá pán doktor,ak ti nic iné nevie poradit...blbec....moj syn kakal dlho (skoro do troch rokov) výlucne len do plienky a pisal do nocníka. v tom období sa mu strasne pácila taká ruzová (no co uz? 😀) sanitka s nemocnicou ,tak som mu slúbila ze mu to kúpim hned ako sa vykaká do nocíka.nezaberalo to, az raz sme boli v novom byte,kde sme sa mali stahovat,mali sme tam nocník a plienku nie.tak po dlhsom presvedcovaní sa to podarilo,ale okamzite sme museli íst do drácika 😀 nedávno nám kositáci zobrali aj nocníky,takze uz len záchod je k dispozícii,dva dni to spomínal,a uz je klud.
skúsaj,podarí sa,neboj,aj ked niektoré chytré maminky VYDIA problém inde,ja si myslím,ze to zvládne,drzím palec 😉

ballroom_dance
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monna33
4. aug 2013

No my sme s tymto mali dlhy dlhy problem, syn ma skoro 4 a nechcel sa pytat (ked sme ho dali my,tak sa vykakal, ked sme si nevsimli,ze mu treba,tak drzal kolko mohol)... cisto to bol blok vypytat sa kakat, cikat sa pytal od 2. cize sa to riadne natiahlo...a nakoniec sa to vyriesilo tak, ze boli u nas na prazdninach starsi bratranci a on sa pri nich skratka hanbil nevypytat a zacal sa pytat...uplna haluz, strasne sme sa tesili... drzim palce vsetkym,ktori to riesia, my sme sa trapili 2 roky a veru bolo pritom vela placu a slubovani...aj vyhrazky, vsetko sme skusili.... :((( ale prislo to....🙂

zuzka123456
24. aug 2013

Odsudzovat, ze to nie je normalne, moze len ten, kto to nezazil. Moj syn ma 2 a pol roka a mame tento isty problem. Je velmi mudry, perfektne rozprava, je velmi komunikativny a sikovny, vela ludi ho obdivuje. Do zachoda cika od 2 rokov, ale s kakanim ma velky problem. Pyta sa, ale chce len do plienky. Ked mu ju nedame a skusame vselico, tak zdrziava aj tri dni a potom len zacinaju problemy. Skusila som ho vytrapit pred polrokom, tri dni nic, potom plienka a skoro ho roztrhalo. Skusila som to znova tento tyzden. Znova tri dni nic a potom som mu tu plienku dala, lebo som si uvedomila, ze ked ho necham po troch dnoch kakat do zachoda, bude mat z toho este vacsiu traumu. A dobre som urobila, ze som mu ju dala. Kakal do plienky, plakal a potil sa, strasne ho to bolelo, cely sa od bolesti triasol. Povedal, ze uz nikdy nechce kakat. Uz mu to nikdy neurobim, ani keby mal tie plienky nosit do prvej triedy na zakladnej skole. Chudatenko. Nech sa rozhodne sam. Uz ho stresovat nebudem len kvoli blbym reciam okolia, ze preco ho nechavam kakat do plienky. A antidepresiva by som mu v zivote nedala.