Ako je to u vás so škôlkami?

dadama
17. sep 2014

ahojte?
Potrebujem radu. Som sama s malou, ktorá bude mať 3 roky. Prácu by som mala, ale.... cca za 2 mesiace by mala ísť malá už aspoň na pol dňa do škôlky a nemáme miesto v škôlke v mieste nášho bydliska. Už to vybavujem asi od júna tohoto roku, kedy mi bolo povedané že miesta sú naplnené./aj všetky druhé škôlky v okolí/, a je to tak po telefon. hovore s riaditeľkou MŠ v našom meste stále. A vlastne ide o to, že som sama, nemám rodičov, nikoho kto by mi mohol varovať, nemám auto. Čo by ste mi poradili?
ďakujem

pribinak
17. sep 2014

Napísať v mieste trval.pobytu zriadovatelovi spadovej MS este raz žiadosť a uviesť tam aj skutočnosť, ze si osamelý rodič a nemáš ako inak riešiť svoju situáciu, kedže nemáš ani starých rodičov, ktorí by sa o dcéru postarali kým budes v práci a ďalej fakt, ze ak sa ti nepodarí dieťa umiestniť v MS, hrozí, ze prídeš opravu a zostanete s dcérou sociálne odkázané!
Este by som aj uviedla, ze z príjmu je pre teba nereálne platiť súkromnú MS

janickacrazy
17. sep 2014

@dadama Vybavuješ to od júna tohto roku? Ved zápisy do MŠ prebiehali od februára-marca tohto roku, takže v júni už boli všetky miesta dávno obsadené. Ja som vozila malého do školky do mesta 2 autobusmi každý den približne 18km, nehovorím, že je to ideálne, ale ked sa chce tak sa dá. Prípadne si nájdi opatrovatelku, napr. mamičku na RD, ktorá sa určite poteší, ked zarobí nejaké to euro navyše.

pribinak
17. sep 2014

Nam tam chybu, hrozí, ze prídeš o pracu ( prepísalo mi to na opravu )

siska53
17. sep 2014

@janickacrazy len v maji ci juni chodia rozhodnutia o prijati/neprijati dietata...aj my sme to zacali riesit az po tom,co sme dostali ziadost o neprijati...

bonaqa2013
17. sep 2014

Ja som chcela svoju dcéru dať do špec. MŠ, vozila by som ju 30 km, a 25.augusta mi pani riaditeľka oznámila, že dcéru mi nezobrali. Oznámila mi to po telefóne. Myslela som, že ma asi trafí...

pribinak
17. sep 2014

@bonaqa2013 sťažovala by som sa, je to od nej neseriózne, riaditeľka MS uz rok vopred vie približný počet deti, ktoré bude môcť prijať

kaktusik007
17. sep 2014

@dadama to co ti radi
@pribinak . a k tomu zhavit telefony, vyplakavat, apelovat a ziadat a vkuse, vkuse hovorit o tom ze si osamely rodic a ak ti ju do skolky nevezmu, budes mat existencne problemy.

len blbe, ze sa ides rozhybat v polovici septembra, toto si mala robit hned ako si dostala zamietavu odpoved o prijati (inak, na ziadosti si to ze si osamely rodic uviedla??? )


ja som mala so skolkou stastie... neskutocne.. opustil manzel, ostala som sama na dve male deti, pri nich pracovat nehrozilo... kedze maly ani nemal 3 roky, nedavala som si na neho prihlasku vo februari a to uz bol skolsky rok v plnom prude, takze dost zle... volala som s riaditelkou, vysvetlila situaciu... a ze ona mi da vediet.... dala mi vediet o dva tyzdne, zaciatkom novembra... , miesto pre starsieho sa naslo a v januari do skolky aj naozaj nastupil. Tri roky mal potom v aprili. A mladsi siel potom od septembra, ten mal pri nastupe iba 2 roky a 5 mesiacov a ja sa odvtedy snazim makat ako blazniva, aby sme vyzili.

bonaqa2013
17. sep 2014

@pribinak tak nas....som bola poriadne. Že máme rok čakať. Ak nájdem miesto niekde inde, možem sa na ňu vykašľať. A to som dávala prihlášku v termíne.

pribinak
17. sep 2014

@bonaqa2013 to si viem predstavit, navyše ak dieťa potrebuje určitý druh Špec.skolky, rodicia si jasne uvedomujú, ako dieťaťu beží cas a akú potrebuje pomoc, je to des

keram3053
17. sep 2014

ja ked som bol na zapise do jasli....druhy v poradi prvy mozny termin a pani riaditelka uz mala mozno aj 15 ludi zapisanych.....takze bohuzial, zas to tu funguje tak ze znamosti znamosti a znamosti.....
to iste do skolky....prvy termin, 5 v poradi....a toho predo mnou neprijali az na odvolanie....a nas prijali lebo tu riaditelku pozname od detstva....hoci sme o nic neprosili....
kym nespravia tieto zoznamy verejne a clovek nedostane listok s cislom ktory v poradi prisiel a neurobi sa poriadok, tak to takto bude furt fungovat....
viem ze akurat mozu uprednostit napr. dvojicky, trojicky a deti co o rok idu do skoly

zuzub
17. sep 2014

@keram3053 ja som min.rok písala odvolanie na mesto lebo mi nevzali 3a pol ročného do školky, aj keď so vedela, že, majú miesto. a potom 30.8. mi volala riaditeľka,ženáááááááááááááááááhodou sa jedno miesto uvolnilo tak môžeme nastúpiť 🙂

zuzub
17. sep 2014

@keram3053 a teraz by som potrebovala dcéru od januára 01/15 ale to mi absolútne zamietli, že nemá 3 roky :-/ a to som sľúbila že nastúpim do roboty no hold smola dieťa samé doma nenechám....

keram3053
17. sep 2014

@zuzub
no skus este statne jasle....ale fakt mam pocit ze ked clovek nema znamosti horko tazko, je to uplna komedia co robia a sa cudujem ze sa s tym este nic nespravilo aby sa nedali robit taketo uprednostovania

zuzub
17. sep 2014

@keram3053 no ved štátne jasle sú celkom ok len sú na opačnom konci mesta a neviem ako by to opatrovateľka stíhala...lebo ja keď nastúpim do roboty, robím v robote 12tky a som na decká sama ☹

dadama
autor
18. sep 2014

@zuzub poraď mi to odvolanie ako napísať na mesto, teda konkrétne na koho.
ď.