Ako prijímajú deti do škôlky?

petusska
10. mar 2011

Ahojte mamicky, chela som sa opytat, maly bude mat 24.7.2012 tri roky.ako je to so skolkou?myslite ze som ho mala zapisat uz tento rok?ak ho dam zapisat na buduci rok tak musi nastupit az v septembri?nemozem si dovolit byt dva mesiace doma len tak,musim ist do prace.mozu mi maleho zobrat do skolky aj v july?ak mi ho zoberu az v septembri tak mam narok na nejaky prispevok?nemam kam maleho dat,nema mi ho kto strazit tie dva mesiace,som slobodna matka.dakujem za odpovede

zucha
10. mar 2011

musis ho zapisat az buduci rok. V lete su zvacsa skolky zatvorene, takze tak, ci tak budes musiet cakat do septembra.
Moje jedno dieta bude mat na jar 2012 tri roky a to mi hned povedali, ze nemusim ani podavat prihlasku, ze nema sancu, aby bola prijata.

maznacik007
10. mar 2011

no radsej si zabezpec nejake strazenie na to obdobie.. inak aj keby ti ho zobrali / co velmi zavisi od vytazenosti skolky/ tak skolky maju v lete prazdniny... a nefunguju cele leto ... povacsine su mesiach zavrete ... vacsinou je to tak ze funguju len prve dva tyzdne prazdnin / aj to len velmi obmedzne je to taka zberna skolka z viacerych a rovnako posledne dva tyzdne/ a mesiac su skolky zatvorene...

treba si zabezpecit na tu dobu nejaku studentku a pod na strazenie...

titkovamiriam
10. mar 2011

teraz sa robia zapisy do skolok od 1.septembra 2011,takze o rok v takomto case ak ma skolka miesto ti ho aj moze zobrat no vacsinou az od 1.9.-to ti povedia

stvura
10. mar 2011

Zapisovat ho budes buduci rok, tento rok sa zapisovali deticky narodene v roku 2008. Ako v ktorej skolke mali podmienky, niekde zapisovali len deti narodene do konca augusta 2008, niekde zapisali aj septembrove - decembrove. Deti beru do skolky az od septembra bez ohladu na to ci dovrsia tri roky v marci alebo v auguste aj ked je skolka cez prazdniny otvorena (u nas v NZ je skolka zavreta len dva tyzdne v auguste). Skus sa poobzerat po niekom kto berie deticky na starazenie pocas prazdnin, urcite najdes, v tom case su i studenti doma... 😉

ivett1
11. mar 2011

@petusska zápis do škôlky pre detičky narodené v roku 2009 je budúci rok...každá škôlka by mala mať uvedené presné termíny, kedy sa prihlášky odovzdávajú (u nás je to obvykle od 1. do 31.marca)...v letných mesiacoch býva prevádzka obmedzená aj u nás, v júli len obmedzená, ale v auguste je prerušená úplne🙂...najvhodnejšie a možno aj najlacnejšie riešenie na stráženie sú študenti, alebo mamičky na MD...možno aj nejaká kamarátka?...

cikyta
11. mar 2011

Každe mesto a každá škôlka má aj trošku svoje pravidlá ... Treba sa isť osobne opýtať. To bude najlepšie riešenie,ver mi.
My sme si našli škôlku,kde mi malu zoberu v pohode už tento rok v septembry. (Bude mať 2,5 roka vtedy) Len by nemala mať plienky. S papaním pomôžu. Spinkať tam nemusí. Dohodla som sa,že si na obed budem po nu chodiť.Robím to pre nu. Má rada kolektív a aspon si za pol roka zvykne na 4. hodinky a potom od 3.roku bude celý den a bez stresu. Nemusím čakať do dovršenia 3.roku a dokonca prižmuria oči,ked vezmu bárskedy v priebehu roka dieťatko. Nemusí sa čakať len na september.

katka888
11. mar 2011

chod sa opytat priamo do skolky, kde chces dieta dat.
u nas boli napr zapisy cca od 15.2. do 15.3., no mnohe skolky uz mali plno. mame skolky, kde si riaditelia robia zoznamy na dva tri roky dopredu, niekde treba odniest prihlasku a uvidia podla zaujmu ci o rok dva bude miesto. mamicky zvacsa uz po porode nahlasuju deticky na tie 3 roky dopredu.
niekde beru v priebehu roka, niekde od septembra. v tom ti tu nepomozeme, zavisi to od riaditelky skolky, ako sa dohodnete a aku ma kapacitu a vytazenost.

lilien23
12. mar 2011

moja dcérka bude mať 9 mesiacov, nebodaj nemám už teraz utekať do škôlok??? 😲

jaruska6
12. mar 2011

LILIEN 23 - čo tak do jaslí,tam to funguje od pol roka do 3 rokov,hmm? 😀