Ako riešiť pokreslený nábytok od šesťročného dieťaťa?
Syn bude mat 6 rokov, dnes pokreslil skriňu a postele v detskej izbe. Teraz, pri upratovani som našla pokreslenu aj sedačku zo zadnej strany.
Keď bol menší, niekoľkokrát pokreslil stenu doma aj u babky. Xkrat vysvetlovane, že sa kresli na papier. Šuplík plný omalovaniek, papierov, zošitov. Dnes na otázku prečo to pokreslil, odpovedal len neviem. Dala som mu handru, nech si to vyčistí, nejde mu to dole, tak, že on to robiť nebude.
Ako by ste to s nim riešili?
Pre niekoho možno čudná otázka, ale ja za posledné týždne zisťujem, že zlyhavam vo výchove.
vedel, co ho caka, ked to este niekedy spravi ?
tak treba byt dosledfni a splnit to, co ste mu "slubili" za to.
pokial este neprebehol takytorozhovor, pomoze urcit,aky trest za to bude - urcite nic v style "nemozes ist na futbal, na vylet" a podobne.
ideal zakazat telku, mobil - ak ma k dispozicii...alebo zrusit kino - ak mate nieco take dohodnute.
alebo nech on sam urci, co je pre neho vhodny trest.
ale potom byt dosledna
Súhlasím s tým, že odpracovať. Nech pekne zistí hodnotu veci a prace. Nechce? Okey. Hračky, tv, hry na pc alebo čo ma rad ide preč. Môže sa zlostiť koľko chce.
Nanohubkou z dmky by ti to mohli zist.
Odlozil farbicky mimo dosah a davat len ked si pri nom.
Odstrihnut kable a sladkosti aspon na dva tyzdne.
Preco mas pocut ze zlyhavas vo vychove? Ano je to na prd co spravil, ale ver mi, su aj vacsi nezbednici.
ja niesom za tresty, 6ročný už mal byť poučený, chápe to, čo urobil, ale je to stále dieťa musí byť vedené a pod dohľadom a nie je puberťák, kt. robí naschvály, celkovo mi ide o to, že je to ešte dieťa a vyvýja sa ...
odteraz zadať hranice = nie trest, že nepôjde na futbal (to by bol trest pre mňa,chcem aby sa hýbal a stretával s deťmi,učil sa napr. ako sa chovať v tíme)
Ja by som to robila sním(to čistenie nábytku) a počas toho by som z toho urobila zábavu,ale prizvukovala by som, že koľko nám to trvá, že to mu berie čas s jeho obľúbených hier napríklad, a tak dlho až by sme to úplne nevyčistili, na záver, by som mu povedala, vysvetlila, že takéto veci sa nerobia, je to jeho, jeho vizitka ako býva, kde spí, že kamaráti to vidia a určite sa nechce hanbiť pred nimi keď prídu na návštevu, nik nechce aby mal čistoprečisto všade, ale toto sa naozaj nerobí. Nieje to správne správanie ani k nám ako rodičom, ktorí mu ten nábytok kúpili aby mal na čo spať...a tak nejako by som sa snažila, dieťa sa ťa nemá báť, ale cítiť, že sa musí naučiť rozlišovať, čo je dobré a čo zlé a kde je HRANICA. Učíme sa s nimi. Ani my niesme dokonalí ako rodičia.
Nas je zlaty, ale minule tiez takto z nicoho nic pokreslil. Iba som sa s nim o tom pobavila a samozrejme to najprv ofrflala, tiez nevedel preco
Nalepila by som na stenu tabulu - velku ciernu - sa mi zda, ze predavaju nejaku taoetu co je ako cierna tabula a kupila kriedy aleno oblepila jednu stenu balisvim ospierom a fixky aby mal cim kreslit
Nasi pokreslili stenu v obyvacke... Velmi, velmi dlho tam stali a museli to gumovat, aj ked to islo tazko. Nechali sme ich, nech tam stoja a cistia. Ziadne take, ze jemu sa nechce! Nasi to odvtedy nikdy neurobili.
Nechce? Tebe rozkazuje dieta?
Stal by pri tej skrini a suchal jazykom ak by to neslo, respektujuca vychova jedna vec ale dieta si po hlave skakat nenecha
Je ine ked to spravi 2 rocne dieta a 6 rocne!

Asi by som mu zbalila obľúbené hračky. Skriňu by musel vyčistiť, aj sedačku. Nie že nejde to. Proste si to musí odpracovať či sa mu chce, alebo nie