Ako ste riešili plač vášho dieťaťa v škôlke?

vijavi
5. sep 2011

mam syna mateja, dnes nastupil do školky a ked som počula ako plače tak som myslela že sa zblaznim. poradte ako dalej, ma niekto podobne skusenosti?

zuka
14. sep 2011

Odporucam knizku: Myšiačik Ňufáčik - Ňufáčik nechce chodiť do škôlky. Nam velmi pomohla 😉

annamarcisinova
25. máj 2015

dievčata dnes som dala malinku prvý krat do škôly - všetko super - na obed mi volala pani učiteľka že si mam po malinku prísť lebo silno plače a ostatne deti nemôžu spinkať . čo robiť teraz ??? ja musím do prace nemôžem len tak si chodiť po dieťatko kedy oni chcu . ja neviem som zufala - poradte mi

magdalenatothova33
26. jan 2016

ahojte,ja ma tiez problem moja je starsia 5r, 3mesiace nebola v skôlke pre chorobu,predtym chodila neplakala,ok..........zaciatok adaptacie bol sice dlhsi,ale zvladla to,teraz len place,ale mi to pride zvlastne,ze len v skôlke,hra hokej nic,tanecna nic,necham ju v centre volneho casu aj na pol dna,ako mi to vyhovuje a nic,len v tej skôlke....co dalej?uvazujem nad psychologom,ma aj starsieho braceka o rok a ten jej dohovara,ale ziadna zmena,poradte mi,prerusit skôlku nechcem,potom ju uz tam nedostanem,uz sme prerusili 2krat ked bola mladsia,dakujem

janulka1980
5. sep 2016

@annamarcisinova ahojky, uz preslo vyse roka...ale...ako si to teda riesila? Tiez nemozem z prace odist,lebo dieta velmi place v skolke....chjo :(

sabineckaaa
4. apr 2017

Mam dceru Viktoriu zacala chodit do skolky o neco neskur kazde rano mi plakala musela som pronu chodit o 12:00 to trvalo asi 2 mesiac potom sa to trosku zlebsilo a uz tam spinkala rano neplakavala... ale zase mi ucitelka vipravala ze tam place ze nechce papat...

sabineckaaa
4. apr 2017

Ale ze ked sa vispinka tak je dobra ze neplace a ked sa opitam Viktorki ci plakala v skolke povi mi ze neplakala ze sa hrala s detma ze vsetko papala ale ucitelka mi viprava neco inaci... 3.4.2017 mi ucitelka povedala ze mam pronu chodit o 12:00 ze furt place po chorobe ale Viki nemocna nebola... a dneska 4.4.2017 mi ucitelka dala podpisat papir ze pronu budem chodit o 12:00 a ze ked sa to nezlepsi ze 9.4.2017 zrusia Viktorke dochadzku ale skolku platim secko Iba sem sa chcela opitat najprv sa maju s rodicmi povipravat ci stim suhlasa nie?

moni244
4. apr 2017

@sabineckaaa uff, toto sa dost tazko cita, strasne narecovo a gramaticky zle pises. Skolka ma urcity adaptacny proces, ak ho dieta nezvlada, tak je namieste skolku prerusit a zacat znova v septembri

willino1
4. apr 2017

nástup do jasličiek... 1,5 roční chalani dvojčatá... dva týždne rev, hádzanie sa o zem, kopanie... takže len strčiť do triedy a ujsť... potom akoby uťal jeden a išiel v pohode do triedy... a o týždeň aj druhý... a teraz po 2 mesiacoch mi potvorky ani pusu na rozlúčku nedajú 🙂 takže len vydržať 🙂

sabineckaaa
23. jún 2017

@willino1 dakujem za radu uz to je lepsi 🙂

rainee
10. dec 2018

Ahojte. Mne prvá dcéra za 4roky plakala len 1x cez prázdniny keď tam boli iné učiteľky, takže to bolo super a súcitne som pozeraja na mamky ktorým aj 5r deti každé ráno plakali. Ale mladsia dcéra je momentalne presný opak. Bola prvý mesiac v škôlke úplne v pohode,aj spinkanie. Potom sa začala sťažovať že jej dáky chlapec robí zle (majú tam 2-3 nezvládnuteľnych expertov s poruchami správania) a odvtedy každé ráno révy že nechce ísť do škôlky a hlavne nechce tam spať (doma už cez obed nespí). Učiteľka povedala že takto plače len prvých 5 min.a celý deň je ok,je aj veľmi šikovná a ju chvália. Len jej neviem vysvetliť,že sa tam musí naučiť spinkať lebo rodičia sú v práci a nemá ju kto vyberať ☹️ je to pre mňa každý deň stres a mám pocit,že je to stále horšie. Ešte že učiteľky sú zatiaľ v pohode.

timotej
11. jún 2019

@usonicky super ďakujem za radu práve s tým mám problém že dieťa má revom vydiera

janka01mi
10. sep 2020

ahojte žienky...čítam aké máte skúsenosti pri nástupe do škôlky...syn mal teraz 2 roky a 6 mesiacov v októbri mam nastupiť do prace tak sme v sempembri začali chodiť do škôlky...do teraz s nikým nebol mamku ja už nemám a svokru ani počuť....stale iba so mnou....a teraz mi je veľmi ĺuto keď ideme do škôlky ako plače, je tam zatiaľ iba na 2 hodiny....ale že počas tych 2 hodin mu je veľmi smutnou za mamkou...

lujzaveghova2100
3. nov 2021

Dobrý deň malý mi chodí do ksoly a už si zvykol všetko ôk len na obed plače nech e spinkať keď ho vezme učiteľka do herne kde majú gauč tak po spinka a vždy počúvam tónom že čo ako robí a ze naschvál kao keby ale vie ze domov nepôjde tak uri té to nerobí kvôli tomu ze prídem pre neho ráno ide bez vymýšľa ia aj do triedy že celý deň je super a obed spanie hrôza ja som zúfalá iné učiteľky ké dho mali tak ze joj po plakal ved sme etu nato a ta jedna staršia taky ton vie dat ze mam chuť jej povedať svoje. Mala aj prvého synčeka a toez bola občas nepríjemná ale čo dáva pri druhom synovy tak nechápem a je jej jedno ze tam US ďalšie mamičky že nie aby osm počkala že niečo hcce so mnou že ich vybaví a potom pokecame nejde o to ze sa hanbí malé tak ma šokuje že sa neviem brániť si prídem ako keby neviem co odma bolo ze to tak znáša ale nemá problém nikde na obed ísť spať nikdy neplakal ci u svokry mami alebo doma u sestry len tam a nechápem už ešte dodala je jediný ktorý ešte plače ale on neplač že nechce ísť do ksolky len ze musí späť neviem tomu prísť na kĺb nejakú radu 🙉🙈🙊

lujzaveghova2100
3. nov 2021

@abbey1 no nás place len keď treba ísť spinkať ale nikdy a nidke to nerobí ani u cudzích keď sme na návšteve a treba spinkať neviem kde je problém mal 3 roky v máji že je super v škôlke ale čo sa týka spánku tak mi to učiteľka pôda že nemám slov ako keby čakala ze poviem bude len do dvanástej AB yona nemusela pátrať kde je problém doma všetko v pohode prídem je vysmiaty do ksolky vysmiaty len spánok v škôlke jedine keď ho vezme do herne kde majú gauč a tam si pospi a aj tak ho dáva k deťom keď plače a pol hodinu ho tam muci kvázi aby za spinkal a nakoniec ho vezme do herne na gauč kde zaspí tak osm jej povedala nech je s ním tam keď si aj tak robí tam prácu nechápem druhá učiteľka mi povie joj plakal ale od toho sme tu a ona nepríjemná ako keby mala problém s tým a čakala ze poviem ze do obedy bude len aby ona nemala starosti som zúfalá

slovakboy
3. nov 2021

@vijavi problém u týchto detičiek je, že oni nevedia že ty sa vrátiš. Vedia si to predstaviť. Pre neho je to pocit ako keby si odchádzala navždy. Preto je dobre na začiatku len krátko ho tam nechať a postuoneten čas predlžovať. Najprv 15 minút a potom každý deň po 5 minútach predlžovať.