Čo viac poteší deti?

13. okt 2023

Ahojte, potrebujem nejaký darček pre deti do MŠ, konkrétne predškolákov. Nejakú drobnosť za pár drobných. Našla som takéto maličkosti. Čo myslíte, že by viac decká potešilo? Puzzle alebo hlavolam? Prípadne dajte návrh na nejakú inú drobnosť. Rozmýšľala som ešte nad kľúčenkami alebo reflexnými samolepkami.

isis234
15. okt 2023

Kamoška pre vnuka háčkovala prívesky malé na kľúče. Aj učiteľka sa tomu potešila.
To prvé niektoré deti zaujme. Tú guličku musí pri otáčaní vsunúť do dierky. Len všetky deti malé nemajú takú trezlivosť

xjakubikovak
15. okt 2023

V synovej triede dostali okrem iného slamky, na každej bolo nejaké gumené zvieratko. U nás to malo veľký úspech 😃

anickafer
15. okt 2023

Ja osobne by som uvítala rôznu z týchto blbostí. Mám syna alergika a z tých sladkostí, čo od každého dostane, nikdy nič nemá. Minule dostal balón, obyčajný balón, ktorému sa potešil. Pretože mu ho dal M. a má z neho radosť. Tiež plánujem kúpiť nejakú drobnosť bez sladkostí.

1tina597
15. okt 2023

Ja robievam deťom balíčky, dávam niečo malé a chutné a maličkú hračka ku tomu. Tento rok som nakúpila malé maňušky na prsty. Do každého balíčka som dala 1. Deti sa veľmi tešili a zahrali sa s tým spolu.

homogenic
15. okt 2023

Prisim Vás neučte deti že všade niečo stále dostávajú. Nepamätám si že by sa to riešilo keď sme my boli v MŠ. Deti sú prepchaté sladkosťami, vecami, darčekmi. Nechajte ich žiť. Zablahoželať vlastnému dieťaťu doma, niečo mu dajte a neotravujte s tým ostatných.

michala11111
15. okt 2023

Za mňa sú fajn vyskrabovacky 🙂

ankare
15. okt 2023

Moje deti by najviac potešila hopsalka alebo bublifuk

allsa
15. okt 2023

Ako píše homogenic, prečo niektoré maminky majú potrebu učiť deti vždy, všade a za všetko niečo dostať?
Beriem to, ak deti končia škôlku a dostanú nejakú drobnosť ako pamiatku. Ale na každé narodeniny a meniny majú deti už nosiť balíčky?
Veď si už nič nevážia, nevedia sa z ničoho poriadne tešiť.
A popravde, nie každý sa s každým rovnako znáša, tak prečo im má dieťa dať "darček"?
Kedysi stačil cukrík a bolo. Teraz to už niekedy naberá také rozmery, že sa nestačím diviť.

allsa
15. okt 2023

Ja keď končili moje deti, som kúpila každému lízatko a voňavé pero do školy. To bolo z peňazí čo ostali z rozlúčkovej besiedky. A každé sa potešilo.
A čo dostali od škôlky sme neriešili. Tam pani učiteľky dali balíčky čo dodalo mesto, a to sme my rodičia neriešili.

veronika1754
15. okt 2023

Ja som dávala deťom keď dcéra odchádzala zo školy(boli super kolektív) dala deťom také nálepky čo si musia vyskladať. Učiteľka zhodnotila že super darček. Rozvíja jemnú motoriku, deti boli spokojné. Každý si urobil svoju nálepku. A skutočne tie nálepky aj po roku sú krásne držia farby.

hrasokj
15. okt 2023

Chápem, chceš potešiť aj niečom iným ako sladkosťami. Keď chodila dcéra do škôlky, tak si pár rodičov vyslovene neprialo sladkosti, či ovocie. Sú deti, ktoré majú intolerancie/alergie a bolo im ľúto, že dostanú a nemôžu zjesť. Tak sme deťom dávali maličkosti ako napr.: vlastnoruč.vyrobená magnetka, mydielko, záložka alebo vykrajovačka na pečivo, mini farbičky, omaľovanka, guma na gumovanie, ceruzka, nálepka, kľúčenka a pod. Deti sa tomu potešili, nestálo to veľa a neskončilo to v koši. Mne sa zapáčila aj tvoj nápad s reflexnou nálepkou.

smejo111
15. okt 2023

@allsa presne, ja som za keksik alebo dzusuk, u nas pri dvoch detoch uz tieto drobnosti letia do kosa, absolutne si to nevsimnu, ano zaujmu pri otvoreni tak na 20 sekund a koniec.
zbierala som to 9 rokov a uz stacilo. Povaluje sa to kadetade a ani nevedia co maju.Skoda penazi. Skor nejake svietiace pero, ceruzka, guma spinka, ci magnetka, co vyuziju ako kancelarske potreby

taga
15. okt 2023

Toeto tvoje napady boli podla mna uplne super a urcite lepsie ako pistalky! Ved co spravi 20 deti ked si najdu pistalky? Dufam, ze si tie balicky nebudu rozoberat rovno v skolke, inak to asi skor olutujes..
Nechapem, ako moze niekto napisat, ze napr ten ciselny hlavolam je tazky aj pre dospeleho?? :O mojho syna by napr urcite najviac zaujal prave ten

daniela595
15. okt 2023

Peciatky. V tedi maju velke balenia a kazdemu dat jednu a vybavene. Aspon to pptesilo moji v ms. Na jedenie urcite nic,moja ma rozne intolerancie a potom je smutna ze to a to nemoze

basska_b
15. okt 2023

Mne sa ten ciselny hlavolam lubi. Alebo reflexna nalepka... alebo klucenka, co svieti, pripadne reflexne pero/fixka... to by zabodovalo, mam doma predskolacku.

autor
15. okt 2023

@homogenic čo trepeš? Pripravujem balíčky na akciu organizovanú materskou školou, s mojím dieťaťom to má spoločné maximálne to, že aj on do tej škôlky chodí.

autor
15. okt 2023

@evaachesa úprimne? Rodičia ma až tak nezaujímajú, tým sa vyhovieť nedá lebo jednému vadí píšťalka lebo hluk, druhému hopsalka lebo niečo môže rozbiť, tretiemu bublifuk lebo fľaky na oblečení, štvrtému hlavolam lebo blbosť čo vyhodí .. to nie deti sú náročné, ale rodičia... Ja som sa sem prišla opýtať čo poteší deti a odpovede o tom, čo naserie rodiča.

proximaa
15. okt 2023

Tie reflexne pasiky su asi najlepsia vec, co tu odznela, pretoze je to naozaj uzitocne. Osobne nerozumiem tej potrebe dat detom nejaku lacnu blbost z aliexpresu alebo pepca. Zvycajne je to vec na jedno pozretie, tj. skoda penazi a hlavne skoda zivotneho prostredia. Nehovoriac o tom, ze zvycajne tie "male mile drobnosti" z tychto zdrojov obsahuju kopec skodlivin

slavkadi
15. okt 2023

Dočasné tetovačky, voňavú fixku, reflexny prívesok...

w3ronika77
15. okt 2023

Super su všetky, ja som mala rada tie puzzle hlavolamy,ale moje deti by sa potesili urcite tej prvej hracke. Ale inak u nas vedú asi balony, hopiky, alebo bublifuk😁

jelenka84
15. okt 2023

Prosím autorka ak sa neurazis mohla by som poprosiť link na ten hlavolam s číslami? Presne také niečo by som chcela pre syna, v detstve som to mala veľmi rada a už som to roky nikde nevidela... ináč ja som kúpila do balíčka bublifuk z pepca, sú tam 3 ks za 1€ ale bolo to v lete deti sa s tým rovno hrali na školskom dvore a mali super zábavu, možno pre inšpiráciu.

autor
15. okt 2023

@jelenka84 https://www.darcekypredeti.sk/hlavolam-posuvne-...
Páči, my ich máme doma viacero , ale obrázkových ešte z detstva tiež.

kitty88
15. okt 2023

Ja som raz davala peciatky (kupila som to velke balenie a kazdemu dietatu po jednej) + platok nalepiek (objednane z ali), ucitelka povedala, ze deti boli nadsene viac ako z balickov sladkosti - v triede mladsej dcery v skolke sa rozmohol trend davat balicky takmer ako mikulasske, teda nieze takmer, ale aj viac 🤦🏼‍♀️, ja som odmietla ist v tomto s nimi, 100€ ci viac viem aj lepsie vyuzit, tak som to vyriesila takto, vraj to teda malo uspech u deti.

ivec16
16. okt 2023

tak urcite tie trubicky co sa daju natahovat a tvarovat, (zmensenina odpadovej trubky) naskladane ako harmonika… potesila sa 3 rocna 8 aj 11 rocny 🙈

mooonika1975
16. okt 2023

Tie prvé pexeso je pre bábätka. A hlavolam ťažký. Ak sa bavíme o konkrétne týchto. A mne sa páči napríklad bublifuk

mooonika1975
16. okt 2023

A tie balíčky deti už v škôlke otvárajú? Konzumujú? Hrajú sa? Ja to dávam do skrinky. Priznám sa, nie je čas to rozbaľovať každému osobitne, baviť sa a o jedení dobrotky ani nevravím.
Ale ak to majú na nejakej akcii, te sú trebárs v škole v prírode, tak potom kľudne malé puzzle v krabičke

majkaaa318
16. okt 2023

@ivec16 toto by našich určite zaujalo. Mohla by si poslať link alebo obrázok, podľa čoho by som si to mohla vyhľadať? Lebo mi samé odveci trúbky vyhadzuje

ivec16
16. okt 2023

@majkaaa318 ani ja som to nevedela vygooglit ;D podla fotky som musela tiez… daju sa aj nadpajat, takze 30 deti by sa zahralo aj spolu :D
ja som kupila tieto v tedy… na ali budu asi este lacnejsie

mojmacik
16. okt 2023

@floren jaj áno tie sú bomba presne pre takúto vekovú kategoriu👍

domcek1989
16. okt 2023

Ak ste este nenasli, odporucam tuto stranku https://www.darcekypredeti.sk/malickosti/