Dávate dieťa do škôlky počas celoplošného testovania?

majolenkamajka
25. okt 2020

Nechávate aj vy doma dieťa počas testovania celoplošného. My sme sa s manželom dohodli že mala nepôjde do škôlky na tie 3 týždne má 3 roky. Máme ešte ktomu 2 mesačne bábätko a radšej budeme doma.

majolenkamajka
autor
25. okt 2020

Stále sa niekto nájde komu sa nepáči čo druhý pisu.

majolenkamajka
autor
25. okt 2020

Som rada že aspoň niektoré mamičky má chapu.

bellabell
25. okt 2020

@majolenkamajka nechávam škôlkara doma, som stále na Rd s mladšom, takze bez plroblemov 👍

maryetta
25. okt 2020

U nas v skolke je teraz “karantena” Takze tento tyzden budu doma.
A asi ich necham doma aj potom dalsi tyzden. Nakolko mam doma aj male babatko.

anoushka33
25. okt 2020

Presne túto vec riešim aj ja. Doma som s mladším, tak mám možnosť skolkarka nechať doma, ale váham. On tam ide rád. Doma sú dni rovnaké, a to som matka celkom tvorivá ... V škôlke má iné podnety ako doma, prežíva prvé kamarátstva. A keď ho nechám doma, tak dokedy? Covid tu s nami bude ešte aspoň rok v týchto vlnách... Ľudia sú nepoucitelni v tom zmysle, že dodržiavajú opatrenia, keď sú zavedené a hrozí sankcia za ich porušovanie, nevnímajú to tak, že robia niečo pre svoje zdravie. Inak povedané, väčšina je zodpovedná, lebo povedala vláda, nie sú zodpovední sami za seba. V našej škôlke je rúško pre deti povinné, hoci to závisí v realite od učiteľky, ako tie rúška deťom pripomína. V piatok poobede sa hrali bez rúška, až keď som prišla, učiteľka deti vyzvala, aby si ich dali... Proste, citim to tak, že rozhodnutie dať dieťa do škôlky teraz závisí od skúsenosti s konkrétnou škôlkou. Ako jej dôverujete. Ja som perfekcionistka, vidím najmä nedostatky 🙂. Ale syn ma presviedča, že vidí, ako im dezinfikuju hračky a tiež rúčky... Aj mokré rúška im vymenia... Takže za mňa, zajtra syn pôjde. Uvidím, aké to tam bude. Felling mi napovie, verím 🙂

fiafia
25. okt 2020

Tiež som mala dilemu už pár dní. Rozhodla som sa vyhlásiť. Mrzí ma to, konečne sme sa dopracovali k tomu aby ráno neplakala, škôlku ma rada, deti a učiteľky tiež. No mám obavy. Som doma takže som si to mohla dovolit. Samozrejme keby chodím do práce nieje o čom.

anoushka33
25. okt 2020

Relevantné rozhodnutie bude o týždeň, po tom testovaní. V škôlke budú len deti testovaných rodičov, ktorí budú mať negatívny výsledok. Tento týždeň bude podľa mňa taký, ako ten minulý. Menej detí bolo, lebo niektoré si maminy už doma nechali. A možno ich bude ešte menej, lebo zajtra si ďalšie mamy deti doma nechajú tiež. Uvidíme, či tam budú naši kamaráti 🙂. Mimo škôlky sa nekamaratime zo škôlky s nikým, tak to bude prekvapko.

sluchatka
25. okt 2020

@janka54321 nechapes preco ich vlada nechala otvorene? Pretoze nechcu platit Ocr. ;)

sluchatka
25. okt 2020

@anoushka33 to plati len pre Oravu ci?

janka54321
25. okt 2020

@sluchatka jaj...a co tocis o OCR?...pýtala som sa snáď na dovod, prečo ostali MS a prvý stupeň otvorené?...v prvom rade sa nauč citat s porozumením a až potom reaguj

uzanka16
25. okt 2020

Ja dávam obe deti do škôlky, po prvé ucim online žiakov a s 2 deťmi, ktoré majú 3 a 4 je ucit hrôza, veľmi sa tešia ísť do škôlky a vo škôlke môžu byť pri tejto situácii aspoň von a nie trčať dnu, pre nich tto je masaker byť dnu.

maximilie
25. okt 2020

@belllinka napriek tomu svoje deti zvláda, keby sa nudili , ver tomu že by vystrájali. Zrejme má výchovu zvládnutú

kubkovamama
25. okt 2020

@majolenkamajka nechavam 3 ročnú doma,starší má zavretu školu.Skolku mám daleko..a som na konci rizikového tehotenstva,mám už problém to odšoferovať 2x denne.V škôlke má síce že sociálne kontakty,ale zabaviť ju viem v pohode aj doma a so škôlkou aj tak nie sme spokojní a prehlasujeme ju bližšie.Ranny filter nikto nerobí,v šatni je nás ráno aj 5 rodičov ešte spolu s menšími alebo staršími deťmi čo berú po ceste.. Nepotrebujeme schytat chrípku nie to ešte covid.Momentalne si myslím,že ak rodič má možnosť byť doma aj s dieťaťom,nech to využije.Je iné,že musi sa do práce a iné,že neviem ho zabaviť..to je výhovorka.Rodic by mal vedieť venovať sa vlastným deťom a nebrať to ako záťaž

sluchatka
25. okt 2020

@janka54321 tusim som ti stupila na otlak s tou ocr 🙂 pekny vecer

janka54321
25. okt 2020

@sluchatka o com stale tocis?...naozaj nerozumiem, si si ista, ze tieto komentare od teba patria mne?...

maximilie
25. okt 2020

@kubkovamama 👏👏👏
Presne tak!!!!!! A to že deti potrebujú kolektív a kamarátov je krásne, ale ja si pamätám, že ako dieťa som bola najradšej so svojou mamičkou....žiaden kamarát ani kolektív mi ju nevynahradil. Zbožňovala som byť doma s mamkou, alebo babkou. Mám najkrajšie spomienky na to obdobie predškolského veku. Vystihla si to

belllinka
26. okt 2020

@sluchatka a co ked to je preto, aby ludia mohli chodit do prace a stat aspon ako tak fungoval? Hlavne zdravotnictvo. Ci ty z tych, co sa tak strasne trasu za tou ocr-kou?

sluchatka
26. okt 2020

@belllinka keby si citala co pisem, tak by si precitala, ze mam male babo tym padom som na materskej. Ja ziadnu ocr nepotrebujem ani v prvej vlne som nebola ;) V prvej vlne , ked tu neboli ziadni nakazeni nebolo potreba chpdit do prace? V prvej vlne nechali ludi na ocr s detmi, vela ludi to doslova zneuzivalo. Bohuzial, pEniazky sa minuli a uz si stat nemoze dovolit aby bolo kopa ludi zasa na ocr. Ale to je uplne jedno, to nie je predmetom tejto diskusie, autorka sa pytala, ci nechavame deti doma, tie ktore sme doma. 🙂

belllinka
26. okt 2020

@sluchatka ved ty si sa prva zacala vyjadrovat k ocr 🙄

3petka
26. okt 2020

@majolenkamajka Ja napr. pracujem z domu ale keďže môj maly nemá súrodenca do skolky chodí. Inak by bol znudeny a len na tv a rozprávkach lebo potrebujem robiť... Ak by mal niekoho na hranie tak by sa vyhrali a mala by som aj kľud no viem že keď je doma moc toho nenarobím...

jana_eyre_2
26. okt 2020

Ja mám dvoch školákov (8r a 7r) a skolkara 4r - do škôlky ho davam, starší majú zavretu školu a učia sa online, aby tu mali doobeda kľud tak kým sa dá je syn v škôlke doobeda.. beriem ho pred spánkom, to.bol kompromis aby mu nebolo smutno.ze sú všetci doma a len on nie.. každý nech sa k tomu postaví ako uzná za vhodné a podla svojich možností doma..

nanka1986
26. okt 2020

Ja som doma, starsi sa učí online a napriek tomu menší 4r chodí do škôlky. A nikdy by ma nenapadlo odsudzovať a posudzovať, prečo si niekto dieťa nechá doma. Je to každého vec a za našu škôlku iba podotknem, že sú 80% času von v prírode, alebo na obrovskom dvore. Moje dieťa chodí domov špinavé, vyhrané, unavené a nesmierne spokojne 😉 bude chodiť, kým nebude choré alebo neuzavru kvôli covidu...

janka54321
26. okt 2020

@belllinka veru, ona sa celkovo vyjadruje v tejto diskusii čiastočne mimo, a sama si v hlave položí otázku a aj si odpovedá a začne písať o zneužívaní OCR a podobne...🙃🙃🙃

jamidea
19. jan 2021

Jasne. Od 11.1.chodi do ms. Dieta potrebuje kolektiv, je tam stastny. Zo 105deti chodi do nasej MS vacsina. A urcite to je ok. Nebudeme ovce a nechceme pomriet od hladu, tak pracujeme a chodime do ms. A nezacnite prosim o covide z zodpovednosti.