10 ročný syn sa bojí celoplošného testovania. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
26. okt 2020

Dobrý deň,

mám 10 ročného syna, ktorý chodí do 4. triedy. Cca pred 2,5 rokmi mu chcela lekárka zobrať výter z nosa, ale nepodarilo sa jej to. Robila to s citom, snažili sme sa syna držať aj so sestričkou. Bol z toho celý deň uplakaný a začala mu tiecť aj krv.

Keď sa s ním teraz rozprávam o celoplošnom testovaní, tak sa rozplače a rozklepe. Mám obavu, čo bude robiť počas testovania. Bojím sa, že či ho budem môcť dať do školy, alebo bude musieť zostať doma a ja nebudem mať nárok na OČR. Som samoživiteľka.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto prípade Vám odporúčam citlivo to so synčekom prebrať. S 10 ročným chlapcom sa dá rozumne rozprávať, vysvetlite mu to, že ak sa neotestuje nebude môcť byť s kamarátmi, nebudete mu môcť kúpiť nové veci, atď.

Myslím, že to zvládnete, nič iné nám všetkým nezostáva.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas