Do škôlky v septembri 2011

katmi
17. dec 2010

ahojte.. ktorí sa chystáte do škôlky budúci rok v septembri? Rada by som vedela Vaše postrehy,názory, ako je to s prihláškami do škôlok atď. Ďakujem..

syslica
19. jan 2012

@lusana Tam bude zrejme problém nie urologický, ale psychologický... bojí sa vyrušiť a vypýtať sa z lehátka... nie som psychologička, ale myslím si, že by pomohlo, keby učiteľky sami iniciatívne prišli "na lehátko" a spýtali sa, či nechce ísť cikať, prípadne ho rovno zobrali a odviedli na WC... aby dostal spätnú väzbu, že nie je nič zlé na tom, počas spánku sa vypýtať cikať, hm?

koniarova
19. jan 2012

@syslica Máš úplnú pravdu. Treba tvrdo žiadať učiteľky, aby malého sami od seba dali cikať. Tiež ich to aj samé mohlo napadnúť. 😒 😒 😒 Určite sa chúďa bojí spýtať, veď je ešte maličký.

sisanka
19. jan 2012

@syslica
@lusana ahojte aj my sa pocikavame a to uz budeme mat 4 roky...cez den vydrzi,cez poobednajsi spanok sa pocika sem-tam a v noci trosku castejsie...tiez neviem co robit..doma ho v noci aj budim ale v skolke na neho neviem ci dozru aby sa vycikal predtym ked ide spat...dufam ze z toho vyrastie lebo aj doma ma to uz unavuje stale prat plachty....

syslica
19. jan 2012

@koniarova Nuž, tvrdo nie 😅 ... treba na ne jemne apelovať, zdôvodniť to práve psychológiou dieťaťa... a až keby boli ozaj nechápavé či neochotné, doniesť im to na papieri od psychológa. Toto ozaj nie je problém nikde inde, len v psychike toho drobčeka.

syslica
19. jan 2012

@sisanka Vyrastie z toho... postupne, keď sa to spomínané prepojenie v mozgu upevní 😉 . Syslík má na noc ešte plienku, lebo suchý je tak raz za dva mesiace, tak teraz nechcem riskovať spanie v mokrej postieľke, ale v lete skúsime bez plienky na noc... to už tiež bude mať 4 roky.

sisanka
19. jan 2012

@syslica on uz plienku nechce....aj ked sa mi zda ze niekedy zaberie pohrozenie ze mu dam plienku...si ma potesila ze vyrastie z toho... 🙂

syslica
19. jan 2012

@sisanka Však to je super, že nechce plienku, to ste už "vyšší level", ak by sa vyjadril môj starší syslík - a teda na dobrej ceste k suchým sníčkom či vo dne alebo v noci.
A podľa urológov má dieťa právo na občasné pomočenie sa počas spánku až do veku cca. 6 rokov @lusana

lusana
19. jan 2012

Baby ďakujem skusím sa ešte porozprávať s učiteľkami, teraz sme zase chorí, tak teraz nechodíme.

annika11
12. feb 2012

@lusana ahoj, mne ked sa takto pocikávali počas spánku deti, tak som ich posielala pred spaním cikať 2x a budila som ich počas spánku, aby sa išli vycikať 😅 skús pani učiteľkám navrhnúť, aby ho napríklad skôr zobudili a ony nech ho pošlú, ak sa sám nevypýta....

lusana
13. feb 2012

@annika11 ďakujem minulý týždeň sa pocikal už iba 1 krát, tak snáď sa to už zlepší

erika160669822
15. feb 2012

@vanessm Ja mam syna nezbednika a obavam sa dna ked pojde do skolky.On sa sice podeli so vsetkym co ma ale pred nim musime byt vstrehu co ma v ruke tym ta facne.Vie pekne pozdravit odzdravit podakovat ale toto ho nie a nie odnaucit.Ja hovorievam ze postrach DENIS.Ale zas je pritulny ako stokorunacka.So svojm usmevom a modrymi ocami si vecne kazdeho ziska.

ivett1
16. feb 2012

My máme teraz iný problém...náš Števi "kopíruje" správanie a slovník svojich kamarátov v škôlke...nie som z toho príliš nadšená, hlavne, keď nás začne častovať vetami typu:" Čo nerozumieš, čo si hlupák ?"... alebo sme všetci "hlupáci" a pod....včera to vyvrcholilo tým, že sa nám chcel vycikať na sedačku... 😠 ...lebo aj nejaký chlapček v škôlke sa takto vycikal na svoju postieľku...chcela som sa na to opýtať ich triednej, len bola tam iná učiteľka...ale, skrátka ma to štve, lebo ani môj muž a ani ja sme tak doma neboli vychovávaní a dodnes nemám rada, keď niekto v mojej blízkosti "nadáva" ...dúfam, že je to u nášho malého šuhajka len prechodný stav...

vanessm
16. feb 2012

@erika160669822 Ak sa môžem spýtať, aj dostáva niekedy od vás i keď len capnutie?

erika160669822
16. feb 2012

Dostane na zadok alebo po rulach lebo peknemu slovu nechce rozumiet.Strasne robi napriek.Vie ze to nesmie ale aj tak bude zle robit.

ivett1
16. máj 2012

Íha, už tu dlho nikto nebol 😅 ...
Včera sme mali besiedku ku dňu matiek...všetko prebehlo ok, vystúpenie bolo krásne...aj darček pre mamičky bol milý-srdiečko s otlačkami ručičiek 😵 ...len ma prekvapilo občerstvenie...lebo na nástenke bol napísaný odkaz pre rodičov, že "uvítame, ak pripravíte malé občerstvenie"...a... jedna mamička priniesla trotu...veľkú, v tvare obdĺžnika - potiahnutú marcipánom a ozdobenú kvietkami...zaskočilo ma to (a videla som, že aj niekoľko iných rodičov...)...okrem toho, že pani riaditeľka nás vždy upozorňovala (mám v tej MŠ aj dcérku), aby sme nenosili veľa domáceho pečiva (pečené koláčiky, zákusky a pod..), lebo...hygienici nedovolia... tak ma to aj naštvalo, lebo ...cítila som sa ako "blbec"...keďže ja som nakúpila občerstvenie v obchode za "facku" - oproti cene za tú tortu, sa mi zdá každá suma, ktorú dali ostatní rodičia za nákup (alebo prípravu občerstvenia) smiešna...no, čo už...
Teší ma, že sa podarilo vystúpenie a na to, že mali na prípravu málo času a nacvičovali len s jednou učiteľkou, tak bolo NÁDHERNÉ 😵