Druhý deň v škôlke - trojročné dieťa

doboskam
6. sep 2016

Je september,deticky zacali chodit do skolky. aj ten moj, ma 3. Dali sme ho do statnej skolky, ja som nastupila do prace. Ked som ho v aprili bola zapisat do skolky , pytala som sa pani riaditelky ci ho nejako mozem pripravit do skolky , ona nato ze netreba ze je nato prvy tyzden v skolke. Maly je v skolke 2 den a placka za mnou, najprv kusok vacsi plac a potom uz len take fnuckanie. V triede je viac deti asi 8 ktore placu za maminkami.
Riaditelka mi povedala ze preco som nepripravila synceka do skolky ze som s nim mala chodit do skolky na par hodin na dvor ked tam boli ucitelky s detmi. Pritom som sa jej pytala v aprili ci ho nejako mozem pripravit do skolky, ovlada vsetko co ma vediet skolkar, len placka. Navyse boli prazdniny. Je druhy den skolskeho roka a pritom tyzden je pre deti taky adaptujuci sa v prostredi. Ucitelky tu maju pristup typu ked dieta placka, nechajme ho bokom nech sa vyplace ,neriesme ho. Neviem ci je to spravne. Hm?
Ked sa deticky obliekali vonku jedno z deti si zle obulo topanku. A ucitelka mu povedala. Ako to mas? To ta mamka nenaucila?
No neviem, ale k comu bola ta otazka? Ved maminky sa snazia toho tolko naucit svoje deticky. A detickam treba skor pomoct, posmelit ich a nie hned negativnu otazku to ta mamka nenaucila? Aku mate skusenost vy so skolkou a Vasimi detickami? Resp. s ich ucitelkami ak deticky plackaju na zaciatku v skolke?

sardinka336
7. sep 2016

@marcelatje no ale si predstav ze by som bola nejaka ,,krava,, a nahlasim ta na sociálku...u nas na školke bol taky pripad, kedy ,,šibnuta,, učitelka nahlasila slobodnu matku lebo dieta malo par modrin...pisali to aj v novom čase o tom pripade.
Ako aj keby tak takto sa to nerobi...proste je iny postup. A nie hned volat sociálku. Najprv sa vola rodič a rieši sa to najskor interne. Hruuuza...

marcelatje
7. sep 2016

@sardinka336 🙄 kazda prehnana aj ked dobre myslena iniciativa je v konecnom dosledku na skodu.

synda11
8. sep 2016

@sardinka336 mila moja...netvrim ze na dieta som neskrikla ani ja.... ale odmietam aby moju malu niekto bil...niesom prva mamina kt. zazila tuto rozpravku v tejto krajine zázrakov.....ano kazde dieta je ine...zaujimave ze same jej kolegyne vidia co sa deje...pani tam uz dlho nebude dali jej 3 mesiace a dost...milujem múdrych ludi co vsetko vedia a boli vsade..haleluuja

sardinka336
8. sep 2016

@synda11 haleluja amen...kde si ja zastavam pedagoga ktorý deti bije? Nikde...cudzie dieta je pre mna z hladiska bitky ,,tabu,,. Nikdy som ruku na cuzdie dieta nezodvihla a verím, ze aj ked sa vratim do praxe tak ostanem stale pri zmysloch a k ničomu takemu sa neznizim. Ja som sofistikovanejšia..moje tresty v škole nie su fyzicke...ale verím, ze to dieta by radšej znieslo tu facku, ako stat pri mne a pozerat sa ako sa decka na školskom dvore hraju a bavia a ono nemoze.

synda11
14. sep 2016

@sardinka336 ani ja som nikdy nezdvihla a ked sa vratim do praxe nezdvihnem a tak tiez si neprajem kedze ja to nerobim aby to nikto nerobil môjmu dietatu..to je cele

kikuleenka
14. sep 2016

@eeffka no, len my sme mali opacny problem...mala chodila 9 mes. do sukromnej, prvy den tam bola doobeda a od druheho uz spala. Dobre sa adaptovala, bola kratka kriza, no nepolavili sme a zvykla si. Teraz nastupila do statnej a prvy tyzden pridavali po hodine a az dalsi tyzden od utorka dovolili spat. Napriek tomu, ze dieta sa spanku a hier v skolke dozadovalo od prveho dnz, ucitelky vedeli a videli, ze na skolku uz je zvyknuta...a ja som musela latat "adaptaciu" 1/2 dnovymi dovolenkami svojimi, muzovymi a babkami...a teda mala som saj trach, aby krpata nezacala vyzadovat obedny odchod domov pravidelne 🙂

saxana000
13. sep 2019

Necitala som prispevky ale dcerka je druhy tyzden v akurat je odplienkovana nema dudel a papa lyzicou obliect ani obut sa este sama nevie ale skusa a pomahame jej takisto nerozprava nastupila hned od zaciatku na cely den a prve dni plakavala strasne rano ju nasilu trhali odo mna tri roky bude mat estelen teraz v septembri.pani ucitelka si ju rano zobrala odo mna sice nasilu trosku ale hned na ruky polubila ju pomojkala pohladkala ze maminka pride pod pozreme hracky..az sa mi rozum zastavuje ze nechaju ho bokom vyplakat.. Hyeny!